Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

petro11    29
Dnia Wednesday, December 26, 2018 o 11:09, malycyc napisał:

Witam. Panowie mam pytanie do użytkowników. Chcę kupić nowy opryskiwacz i zastanawiam się czy kupić 2500 l ciągany czy zawieszany 1500 tył + 1000 przód (Amazone Lemken ewentualnie Kverneland). Proszę o jakieś mądre porady. Dzięki bardzo.

Pewnie że ciągany. Te zawieszane przód tył to takie wynalazki. Samo podczepienie to już kłopot, do tego spore obciążenie dla ciągnika i gorsza stabilizacja belki a i jeszcze słaba widoczność do tyłu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29
3 minuty temu, sumek666 napisał:

A to dlaczego gorsza stabilizacja i podczepianie? 

Chyba jak mamy podczepić z przodu i z tyłu to dwa razy dłużej i jeszcze przepływ jakoś się raczej montuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Przepływ ok. Zapomniałem o tym. 

KV stosuje mechanizmy zaczepowy dzięki którym zaczepienia trwa jakieś hmmm... 7,2 sekundy ;)

A wałek w ciąganym też montujesz

Co ze stabilizacją?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Napisano (edytowany)

Sumek ten moj pronar to kurdupel nie ma co mówić o jakości i pewnie do tych co teraz nie ma co porównywać. Mam go 10 lat przepona poszła mi tym roku po taz pierwszy i musiałem sie napocić żeby ją kupić w sklepie. Belka  niestety już kilka razy spawana ..zgniła mimo ze garażowany. Ale tak jak mówiłem te nowe większe  to chyba nie to samo. Ja mam zamiar kupić UF 1200 i już raczej zdania nie zmienię. Brałem jeszcze pod uwagę Lemkena... ale transportowo jest wysoko jak sie jedzie. Inne firmy  odpadły. Belka 21 z możliwością złożenia do 15. KV i Hardi nie maja takiej możliwości. 

Edytowano przez asmodan28
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29
Dnia 29.12.2018 o 02:46, DelPiero napisał:

Jaki opryskiwacz 3500-4000l za około 220 tyś z bardzo dobrym wyposażeniem np distans control i tank control...?

john deere 740i z belką 24m gps itp 250tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

Jak myślicie co byłoby lepszym wyborem ux3200 czy  kuhn lexis ? I czy tzw "distance control" wam sie sprawdza czy nie gdyż słyszałem rozne opinie. Wyposażenie obu podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Napisano (edytowany)

Jak dobrze pójdzie to JD 6130 R  😉

Edytowano przez asmodan28
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
2 godziny temu, k110 napisał:

Jak myślicie co byłoby lepszym wyborem ux3200 czy  kuhn lexis ? I czy tzw "distance control" wam sie sprawdza czy nie gdyż słyszałem rozne opinie. Wyposażenie obu podobne

Zależy jakie masz ukształtowanie terenu. Powiem że widziałem w pracy ux4200 z DC i Agrio Napa bez DC to nie było różnicy, ale w Agrio praca belki jest rewelacja akurat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
15 minut temu, asmodan28 napisał:

Jak dobrze pójdzie to JD 6130 R  😉

W jakiej cenie jest Amazone UF1200 z belką 21 m? 100 tys. zł netto wystarczy?

JD 6130R - 350-370 tys. zł netto w takim dość przyzwoitym wyposażeniu, wystarczy? (przedni tuz, amortyzowana oś, kabina, 3 pary elektrozaworów, dobre oświetlenie, opony 480 65 R28, 600 65 R38, komplet zaczepów z tyłu) O jakiej skrzyni myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Wszystko zależy od wyposażenia. U mnie za belke 21/15 korpusy potrójne niezależna lea prawa strona ISOBUS. 120000. JD w tych pieniądzach kupisz dobrze wyposażony. U mnie skrzynia ComandPro.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Przesada z tą ceną. Nie opłaca się za taką pojemność dla znaczka jeszcze koło 100 netto to byłoby sensownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Napisano (edytowany)

To cena z zapasem ale wydaje mi sie ze więcej jak 50000 nie urwę. Tak jak pisałem wyżej belka mi cenę zawyża. A inni producenci raczej takiej nie maja. A jak maja to w podobnej cenie. Przynajmniej lemken.

Tak ComandPro to joy ...do tego wkładają  skrzynie AutoPower 😉

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
1 godzinę temu, asmodan28 napisał:

To cena z zapasem ale wydaje mi sie ze więcej jak 50000 nie urwę. Tak jak pisałem wyżej belka mi cenę zawyża. A inni producenci raczej takiej nie maja. A jak maja to w podobnej cenie. Przynajmniej lemken.

Tak ComandPro to joy ...do tego wkładają  skrzynie AutoPower 😉

Jak masz   zróżnicowane pola  to dorzuć  amaswitch - sporo chemii  zaoszczędzisz  -- tak to u Nas działa  

 


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@Baarth - jaką szerokość belki ma Amazonka? Tylko wiosną jeździsz na tak szerokich oponach czy i później (z przodu masz co najmniej 500 mm a z tyłu pewnie co najmniej 600)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

27/28 belka,  ze  względu na  duże pochyłosci  jezdzimy na szerokich . Docelowo  po wymianie  ciągnika nowy bedzie  na  460  tak aby cały rok smigać na 1 kpl  . Obecnie  przód ciągnika  540 a  tył  650 .

  • Thanks 1

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

 

19 godzin temu, Baarth napisał:

Jak masz   zróżnicowane pola  to dorzuć  amaswitch - sporo chemii  zaoszczędzisz  -- tak to u Nas działa 

 

Myślałem o tym ale trzeba by jeszcze pare groszy dorzucić....w sumie mam 2 kliny.. reszta kwadrat prostokąt. 15biore dlatego ze mam kilka działek co są wąskie a długie do tego miedzi lasami i budynkami..

Ale fakt chemi by dużo zaoszczędził. Tak przyjdzie kręcić korpusami 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Przecież to rozkładanie belki niesymetryczne to jest standard to co tam tobie belka podnosi cenę? Belka podzielona na ile sekcji? Section control jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
23 minuty temu, asmodan28 napisał:

Ale fakt chemi by dużo zaoszczędził. Tak przyjdzie kręcić korpusami 😉

W czasie jazdy będziesz nimi kręcił? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Tak 😉. Zatrudnię kogoś co będzie za mną biegał i kręcił. 😃

Ja mam 9 sekcji. U kolegi u góry każdy korpus ma oddzielne sterowanie połączone z GPS  fajna rzecz. Szczególnie jaksie ma pola o nieregularnym kształcie. Za to trzeba zapłacić jakieś 30k.

35 minut temu, Tomek90 napisał:

Przecież to rozkładanie belki niesymetryczne to jest standard to co tam tobie belka podnosi cenę? Belka podzielona na ile sekcji? Section control jest?

21 z możliwością złożenia do 15. Hardi nie ma , KV nie ma. Lemken ma ale wysoki w transporcie jest i cena ta sama Polskiego nie chce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
23 minuty temu, asmodan28 napisał:

 

Ja mam 9 sekcji. U kolegi u góry każdy korpus ma oddzielne sterowanie połączone z GPS  fajna rzecz. Szczególnie jaksie ma pola o nieregularnym kształcie. Za to trzeba zapłacić jakieś 30k.

30k dopłaty za to, zeby kazdy rozpylacz pojedynczo wyłaczac, to przerost formy nad trescią i nawet ta oszczednosc cieczy roboczej po kilkunastu latach pracy tego nie zrekompensuje.

Jak sie ma GPS, to trzeba nabrac najwiecej sekcji ile sie da (minimum z 9, a najlepiej jeszcze wiecej) i juz jest ok, a cena nie zabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

jak chcieliśmy   zmienić  9 sekcji na  14 przy 28 metrach to dopłata do załączania każdej  dyszy niezależnie wynosiła  6 tyś zł .    W porównaniu  miedzy  9 sekcjami po 3 m  a tym co mamy to coś koło 25 tyś  koszt.  My akurat mamy pola niesamowicie  zróżnicowane :)  Na  tym przykładowym polu chemii  starym opryskiwaczem 15m z  5 sekcjami  wychodziło 13,5 ha  teraz poniżej 12

20171107_145120.jpg

  • Confused 1

New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Na takich działkach to jest dużo je.ania, u mnie granice krzywe to na klinach też się człowiek narobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj