Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

jacek1296    1680
6 godzin temu, Famer21 napisał:

Cześć!

Jaki obecnie polecilibyście opryskiwacz, jakiej firmy, jaki model na 25ha. Do 2000l, lanca 15m, wszystko rozkładane hydraulicznie oraz sterowane z ciągnika z dobrą pompą?

Przedział cenowy (no chyba okazje szukam :) ) do 35tyś zł jeśli nowy, używany raczej wolę nie chyba, że dobry stan, choć nie widzi mi się kupowanie używanego opryskiwacza..

35000pln 2000l nowy, no chyba żartujesz. Razy dwa to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6
16 godzin temu, jacek1296 napisał:

35000pln 2000l nowy, no chyba żartujesz. Razy dwa to tak.

Nie żartuję, pytam :) Widzę  ceny i chyba jednak używany, jeśli taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Witam 

 

Stoję nad wyborem opryskiwacza 2500l i zastanawiam się nad Woprolem Burym Stanipex Pilmet i Krukowiak, który polecacie? Wiem że pilmet i krukowiak wyższa półka ale chce coś na lata i na RSM  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

2000 L to ciężko będzie w tej kwocie ale już 1500 L z hydraulika i elektrozaworami powinieneś dostać  w cenie 35 - 38 tys. netto Takie marki jak Biardzki, Jarmet , Promar, Agromax itp. Sam czegoś szukam w tej cenie i jeśli nie znajdę czegoś wartego  uwagi w używkach to najprawdopodobniej będzie to Agromax z pod Lublina.  

Może ktoś miał do czynienia z tym sprzętem i podzieli  się opinią?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241
3 godziny temu, Marcian1234 napisał:

Witam 

 

Stoję nad wyborem opryskiwacza 2500l i zastanawiam się nad Woprolem Burym Stanipex Pilmet i Krukowiak, który polecacie? Wiem że pilmet i krukowiak wyższa półka ale chce coś na lata i na RSM  

Krukowiak ma dobrą opcje bo można wziąść belkę aluminiową co dobre przy RSM. Jakby nie to to możesz postawić na Bury bo ma chyba najlepsze prowadzenie belki z tych wszystkich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A może Puma od Agrio?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Na pewno , ale jednak inna kasa chodz nie wiem ile Alka ta najmniejsza ubogo wyposażona hm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Puma jest tańsza od Alki i od Krukowiaka też.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
23 godziny temu, Kula07 napisał:

Puma jest tańsza od Alki i od Krukowiaka też.

A produkują jeszcze? Bo na oficjalnej stronie producenta nie ma już specyfikacji technicznej, jedynie na stronie gabo bodajże jeszcze jest. Gdzieś słyszałem że mają zaprzestać produkcję Pumy, ale ile w tym prawdy nie wiem.


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Produkują przy współpracy z Gabo.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
W tamtym roku na bednarach proponowali tecnome 21 m 2500 litrów komputer i jakieś tam pierdoły 95 netto, cena bardzo dziwna bo pilmet dychę więcej 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
o no to spoko ze zaprzestanie produkcji okazało się nie prawda, a odnośnie Pumy wie ktoś czy wprowadzili może cwiartkowanie belki, czy dalej ta opcja jest niedostępna?

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Mam pume od jesieni zeszłego roku, zamawialem ja jakoś w sierpniu i już wówczas przedstawiciel z Gabo mówił, że powoli z tej Pumy się będą wycofywać i iść w stronę Alki. Moja np była już ponoć ostatnia z hamulcami, do kolejnych już ich nie montowali nawet jak ktoś chciał zamówić. Czy jeszcze to robią, nie wiem, trzeba by zadzwonić i pogadać. Wiem, że jak się pytałem przy zamówieniu, to Alka jakoś bardzo wyraźnie droższa nie była a wyposażenie już lepsze i to w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Dzierżaw przybywa, pola coraz więcej i coraz dalej od gospodarstwa i dzisiaj mordując się ze swoją poczciwą rzemieślniczą cztery-setką zaczynam zastanawiać się nad wydajniejszym sprzętem.

Chodzi mi po głowie sprzęt zawieszany o pojemności 1000 litrów, belka 15m (z możliwością złożenia do 12m), rozdzielacz pięciosekcyjny stałociśnieniowy. Bardzo mocno zastanawiam się nad tym, aby opryskiwacz był wyposażony w komputer sterujący wydatkiem cieczy oraz w elektrozawory do zamykania/otwierania sekcji. Jeśli chodzi o belkę to powinna być wyposażona w hydrauliczne poziomowanie. Podnoszenie i rozkładanie mogą być ręczne.

Natomiast nie wiem, w jaką pompę powinien być wyposażony taki opryskiwacz. Jeszcze trochę słabo się orientuję w tym temacie i tu liczę na waszą pomoc aby nie kupić bubla.

Szczerze mówiąc, nie wiem, jak określić maksymalną kwotę jaką chciałbym wydać. Nie mam pojęcia ile może być warty sprzęt o podanej przeze mnie konfiguracji i również moglibyście mi podpowiedzieć jakieś oferty zarówno sprzętów używanych albo wśród jakich firm szukać sprzętu nowego. Za wszelkie podpowiedzi oczywiście będę bardzo wdzięczny, bo na swoim opryskiwaczu zaczynam tracić już zdrowie i nerwy. :P

 

Tak na szybko z ogłoszeń czy przykładowo coś takiego jest warte uwagi? Wiem, że zbiornik większy niż planowany i belka nie wiem jakich wymiarów ale to taki przykład.

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-douven-el-1-2-CID757-IDt9lWL.html#73d03edc4d

Albo to

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-zawieszany-berthoud-1000l-CID757-IDtEgS5.html#2c06bfca15

A może warto zainteresować się na przykład takim producentem?

http://www.agrofart.com/index.php?id=oferta&u=11

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Jakieś opinie na temat opryskiwaczy Bargam? Jak sprawuje się rękaw powietrzny i ogólnie praca belki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Nikt nic nie wie o Bargamach?

Coś np. o belkach BDL, BDU. Belki na wzór BDL są często podatne na pękanie, szerokie (>20 m) w stylu BDU Pus są zwykle bardzo ciężkie. Ale może belki Bargama się przeciwstawią tym opiniom.

Chyba niektórzy lokalni producenci opryskiwaczy stosują belki produkcji Bargama np. Promar.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Widziałeś na żywo pracę opryskiwacza tej firmy? Gadałem na targach z przedstawicielem to zaciekawił mnie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Nie widziałem. Firmę znalazłem przez google. I w sumie w tym samym dniu co napisałeś post, to i ja miałem taki plan, aby zapytać o firmę Bagram. Nawet na youtube ilość filmików jest niewielka. Bagram nie ma też jakiejś rozbudowanej broszury z opisem swoich produktów.  Włoska strona internetowa też jest mocno budżetowa. O polskiej już nie wspomnę.

Boję się, aby nie wtopić pieniędzy w nieznany produkt (zresztą co tu mówić o zakupach, jak nawet nie znam cennika ;) ). Jeszcze żeby na pewno był dobry, a tu też nie mamy takiej pewności. Nie wiem czy jeszcze Bury nie stosuje belek Bagram - przynajmniej w części swoich produktów, bo belka PHX jest chyba podobna do tej Bagramowskiej. Agrola jeszcze otwarcie pisze, że stosuje belki Bagram.

Krukowiak i Bury - belki z rękawem powietrznym mają od Bagrama, jak się nic nie zmieniło.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Cześć. 

Mam pytanie może i głupie ale ciekawe. 

Waszym zdaniem jakie argumenty przemawiają za zakupem opryskiwacza ciągnącego a nie zawieszanego? Interesuje mnie pojemność w granicach 1000-1500 litrów. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Agregat uprawowo siewny jest cięższy a udźwig w ciągniku to ponad 5 ton. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Ale ciągany opryskiwacz możesz ciągać słabszym traktorem i na węższych oponach, który lepiej będzie się sprawdzał w ścieżkach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ok. To akurat już wiem i to jest w sumie jedyny powazny punkt dla ciaganego bo jak sie cos stanie z duzym ciagnikiem to malym nie opryskam. Jakieś inne argumenty? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj