Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

daro189    58

Jakbym kupił 800l to ojciec wygoniłby mnie z domu :D (wiem, nie musiałbym pełnego wozić)

Ogólnie jedni chwalą biardzkiego, inni przeklinają, mało jest niestety użytkowników którzy mają tą nową lancę adria, może jest solidniejsza, znowu niektórzy mają problem z dyszami obrotowymi i wiecznymi wyciekami. Oj trudny wybór.
Mam czas do wiosny to jeszcze będe wertował ogłoszenia, jest nawet ładny krukowiak 500l za 3500 tylko troszke za daleko dla mnie, ale w sumie jak sięzdenerwuje to i pod Szczecin pojade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jakiego byś nowego nie kupił to w tej cenie będziesz miał zawsze głowice najniższej jakości podobnie jak i rozpylacze. Niska cena skądś się bierze.

 W 400l  przy większym ciśnieniu zaczyna mi cieknąć spod nakrętek od zaworu antykapiącego. W młodszym 800l na razie tego problemu nie ma.

Z drugiej strony po kilku latach jak zawiedzie ten tańszy plastik można pokusić się o modernizację i włożyć co się chce. Kładąc nacisk na jakość tanio na pewno nie będzie 

Przesiadka z 400 na 500 to trochę kiepsko.

Wszystko zależy jakie masz kawałki, jak daleko od domu. Jeśli masz duże działki to rozważ transport wody przyczepą z mauzerem żeby nie tracić czasu na dojazd i zachowaj opryskiwacz który masz do czasu uskładania większej kasy. Może wówczas zwiększysz areał i ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Dobrze piszesz, dzięki, 

Będe jeszcze wertował ogłoszenia, ale dzięki za informacje nt. biardzkiego ;)
Galerie oczywiście widziałem, jak to wszystko się łamie, ale z drugiej strony ile takich maszyn już się sprzedało. 
Jeszcze pojeździmy po składach, ojciec oceni co to warte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17
Dnia 29.10.2017 o 14:39, Agrest napisał:

Nie masz przekonania do polskich wynalazków i dlatego kupiłeś polski wynalazek?O.o

 

No w sumie tak:) gafę strzeliłem. Chodziło mi o półkę cenową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718
Bylem w firmie Biardzkiego i jednak będę brał z tej firmy. A miał być jar-met. 600l/15m z nową lancą. Lance wyglądają bardzo solidnie jak i cały opryskiwacz. Nwm. Może jar-met był by lepszy, ale na zywo nie widziałem, a w ciemno nie będę brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Ja też wezmę Biardzkiego 500l, jakby coś się działo to fabryka blisko reklamację się zrobi:)

 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jeśli opryskujesz tym co masz w avatarze to 500l jest bezsensownym wydatkiem, bo   z 500l oprysku ( z rsm już nie) to dociążona c 330 sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

A muszę pryskać tym co mam na zdjęciu? dla mnie wystarczy 500l i myślę że c360 też nie będzie przeciążona tą pojemnością.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Z mojej strony to nie był atak na Ciebie, tylko rada żeby wybrać coś większego i nie żałować po dwóch zabiegach decyzji, bo akurat te 100l więcej stykło by na działkę lub lepiej dzieliło by się pestycydy na beczkę .... że o 800l nie wspomnę. 

Mam jx 70 na kołach 420 z tyłu. Miotałem się z myślą co ja zrobię takimi szerokimi kołami w zbożu. A no nic coby wpłynęło na zniżkę plonu. Zapinam 800l i robię 4 ha.

Wcześniej zabiegi robiła 30-tka z 400l na plecach.  Cieczy brakowało np po 400 m od dróżki poprzecznej, więc wyjazd z powrotem torując ten sam ślad. Później z kolejną pełną ponownie tą samą ścieżką aby dokończyć kwaterę. Tak więc czas tu 3 razy dłuższy a straty z ugniecania wyższe.

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Trochę masz rację, ale 800l to na razie za duży dla mnie, pola mam dość blisko domu. ale może kiedyś zmienię na większy jak dojdzie trochę ,h,

Problem mam tylko z doborem końcówek rozpylaczy, szukam opinii i rad żeby wybrać coś w miarę dobrego.

Do biardzkiego  proponują z tego co wiem rozpylacz Lehler.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Ale to chyba w opcji za dopłatą? W standardzie to są jakieś najtańsze za 3-5 zł. Jeśli dopłacasz to na pewno szukaj czegoś na wiatr minimum 5-6 m/s. Ja się ciągle zbieram ale jakoś brak mi motywacji.

 

Może tu kolega @MMAT pomoże dobrać coś na wiatr w dobrej cenie

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja tez jak myslalem o opryskiwaczu  to myslalem 800 l max a trafil sie 1200 l i 21 metrow uzywany Kuhn, wiec stwierdzilem ze najwyzej pelnego nie bede lał i myslalem od razu o jego zwezeniu na max 18 metrow, dobrze ze zwezanie odpuscielm bo sie okazało ze niektore dzialki jade w jedną strone hehe a opryskiwacz leje do pelna i smigam fergusonem 390, nawet rsm 32 , takze ja bym rozwazył wiekszy , bo 500l to ni kij ni w zab, a c360 spokojnie da rade 600l,  a jakbys jej dał tłok wspomagajacy od zetora to i spokojnie 800 dzwignie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
Dnia 2.11.2017 o 20:04, Mikruss napisał:

  a jakbys jej dał tłok wspomagajacy od zetora to i spokojnie 800 dzwignie.

 

Co z tego, że dźwignie jak nie da się z tym jeździć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

mam pytanie z kategorii ciekawostek technicznych.

czy jest jakiś polski zawieszany opryskiwacz sterowany przez ISOBUS?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Jeśli chodzi o ISOBUS to można znaleźć wśród polskich producentów, ale z tym standardem jest taki problem, że jest on bardzo niestandardowy i czasem soft opryskiwacza nie do końca działa na sofcie ciągnika. Poza tym jeden panel obsługuje i ciągnik i opryskiwacz więc nie wszystkim da się sterować jednocześnie.

Jeśli już to taki system brać od tego, kto robi i ciągniki i opryskiwacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Masz na myśli kupić np i ciągnik i opryskiwacz JD czy Kubota? Niestety nie ma polskiego producenta ciągników z isobus :) chce kupić ciągnik i zastanawiam się czy dobierać monitor obsługujący isobus czy lepiej dołożyć monitor do opryskiwacza.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Najlepiej poprosić o wszelkie normy jakie spełnia jeden i drugi ISOBUS i poprosić o testy które by potwierdziły kompatybilność obu maszyn.

  • Like 1

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Jakie opinie krążą o opryskiwaczach douven? , chodzi mi o starsze modele ok 90 -95 rok.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperIQ    0

Witam,

Isobus od samego początku to pomyłka, bowiem nigdy monitor nie będzie nadążał za rozwojem sprzętu i jego nowymi funkcjami. Słyszałem, że są już prace na zupełnie nowym systemem. W tej sytuacji jakiekolwiek zakupy Isobus to wyrzucanie pieniędzy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Witam wszystkich co myślicie o bury perkoz 800 15 Annovi Reverberi 140l hyd podnoszenie i stabilizacja oraz korpusy wielopozycyjne ,zawór arag ręczny stałocisnieniowy za 16000 brutto czy cena dobra i interesuje mnie opinia o nim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Co wybrać ćwiartkowanie czy zamiast tego bravo 300

Opryskiwacz stanimpex 1500 15 m belka w standardzie rozwadniacz niezależne rozkładanie belki dodatkowo wlasna hydraulika z sterowaniem elektrozaworami komputer bravo 180 cena 

I tu pytanie w budżecie moge wybrać  ćwiartkowanie lub komputer bravo300 zamiast bravo180. 

Areał 40 ha działki głównie około 3 do 5 ha i dwie po 1 ha w sumie na 40 ha jest 6 słupów (rozkraki) 

Obecnie opryski wykonuje 500 litrowym bez hydrauliki więc przesiadka na 1500 z hydrauliką i kompem to jak z malucha do mercedesa tylko nie wiem co czytelniejszy komputer czy ćwiartkowanie

Jak sprawdza sie cwiarrtkiwanie u was a może nie ue macie i też jestescie zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Może ktoś wypowie się na temat opryskiwaczy Krukowiak. Rozglądam się za Apollo 1500 l lecz facet który robi przeglądy opryskiwaczy nie poleca Krukowiaka radzi wybrać Biardzkiego albo Horusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj