Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Kula07    163

Jaki używany opryskiwacz ciągany O pojemności od 2200 do 3000 L , szerokość 15 lub 21 m , mile widziane było by składanie końcowych sekcji lub jednej strony niezależnie od drugiej. Budżet do 30 tyś

Mój Pilmet :)

3000tyś 18m.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jest na OLX za 31900.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musso    0

Witam.Zamierzam się z zakupem opryskiwacza polskiego wyrobu i mam pytanie czy ktoś posiada opryskiwacz brandi 1500,2000tyś.litrów z belka 15,18może być ręcznie rozkładana to prosił bym o jakieś opinie jak sie to trzyma kupy itp.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

Witam. Planuję zakup opryskiwacza ciąganego od 1000-1700 l i 15 lub 18m. Zastanawiam się nad używanym Pilmetem i Krukowiakiem oraz nowym nieznanej firmy który jest dostępny na OLX za 11200(1200l 15m) . Oglądałem już trochę opryskiwaczy i patrząc na Biardzkiego z 2010 roku to nie wyglądał on zbyt dobrze. Budżet do 11 tys. Dużo lepiej wyglądał Krukowiak za 9 tyś ;) Proszę o wasze opinię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tu masz nowy za 10900 https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-1200-litrow-15-metrow-CID757-IDa5ZMj.html#dcdc999088 albo zadzwoń do tej firmy i pogadaj https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-3000-litrow-hydrauliczny-promocja-belka-18-metrow-agrowik-CID757-IDn5lGC.html#cf87074404 . Gość bardzo w porządku, sam u niego kupiłem miesiąc temu 1200l z belką 15m na kołach 9,50-24 . Sam szukałem używanego ale nic sensownego 1200l nie znalazłem. W większych (od 2500l) jest spory wybór w zachodnich....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

No ten był za 11200 a teraz jest za 10900. Myślę właśnie nad tym ale za taką cenę to nie wiem czy nie będzie pękał itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julas1990    12

Witam. Przymierzam się powoli do zakupu opryskiwacz. 2000-2500 l. Szerokosc 21m.Nowy do 100000zl.Jakie firmy miałyby najlepsza ofertę w tych kryteriach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A mnie więcej to zależy od dilera i to jego musisz pytać o cenę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2

Tu masz nowy za 10900 https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-1200-litrow-15-metrow-CID757-IDa5ZMj.html#dcdc999088 albo zadzwoń do tej firmy i pogadaj https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-3000-litrow-hydrauliczny-promocja-belka-18-metrow-agrowik-CID757-IDn5lGC.html#cf87074404 . Gość bardzo w porządku, sam u niego kupiłem miesiąc temu 1200l z belką 15m na kołach 9,50-24 . Sam szukałem używanego ale nic sensownego 1200l nie znalazłem. W większych (od 2500l) jest spory wybór w zachodnich....

też kupiłem ten opryskiwacz 1200l za 10900 zł. naprawdę dobrze zrobiony jest. miałem kupić używany ale nie było sensu wydać 8-10 tys.zł za opryskiwacz do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koomar    7

Julas jeśli o xtracka chodzi to mnie za 2800 z belka 21m i pompą 250 plus jeszcze tam parę rzeczy ale bez GPS powiedzieli 136 tyś jak dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Witam, 

 

Ostatnio trafiłem na coś takiego

http://allegro.pl/show_item.php?item=6941980433

, firma Brandi, mam do nich niecałem 150 km. Ten model wygląda ciekawie, może ktoś jest już szczęśliwym, bądź nie, użytkownikiem takiej maszyny i coś by się wypowiedział. Lub w ogóle o tej firmie, czy jest sens brać ją pod uwagę. Polskie firmy na przykład Krukowiak czy Pilmet biorą ceny z kosmosu więc trzeba szukać jakiejś alternatywy, a nie chce używańca z zachodu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musso    0

Witam.Może ktoś posiada opryskiwacze na kołach 1500,2000l brandi lub promar to prosił bym i opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Panowie, przymierzam się do kupna nowego bądź używanego opryskiwacza o pojemności 600l - 12m.
Teraz mam agromehanike 400l na belce 12m, i jego trwałość jest świetna, ale do wysokiego rzepaku się nie nadaje, a poza tym potrzebuje obrotowych końcówek, bo na tej belce ich nie zamontuje, a wymiana trwa za długo. Ogólnie do pryskania mam ok 15ha, rocznie wychodzi ok 150ha, pracuje dość  daleko od domu i musze uwijać się dość szybko z pracą na gospodarstwie, a na 400l zwiększa mi się diametralnie ilość przejazdów, a to zajmuje sporo czasu.
Mam zetora 5211 i myślę że spokojnie poradzi sobie z 600 litrami.
Przewertowałem temat opryskiwaczy, tańszych i droższych, ale może ostatnimi czasy coś się zmieniło w jakości tych z niższej półki.
Stary zechce sprzedać, był odremontowany, filtry sekcyjne, rozdzielacz i końcówki są naprawdę porządne, więc ze sprzedażą nie powinno być problemu.
Budżet 4000zł - nie do przekroczenia.
Wymagania - wysoka wieżyczka, obrotowe końcówki, jakakolwiek stabilizacja.
Pompe  chyba sobie zostawie ze starego, rozdzielacz z pilmetu mam w zapasie, więc z dodatkowego wyposażenia niczego bym nie potrzebował.
Demarol, do kupienia w granicach 3400, biardzki to wydatek ok 3500 na starej belce (ciekawe jak z jakością nowej belki, bodaj adria), zostaje jeszcze woprol z tej niższej półki.
Z używanych jeszcze nie trafiłem na dobry okaz, a jechać daleko nie mam czasu, dlatego granice lubelskiego i okolic to dla mnie max jeśli chodzi o szukanie uzywanego.

Edytowano przez daro189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Za nowy 4000zł max to będzie ciężko, sam dałem za nowego Burego 400/12 3700zł ze stabilizacją, zaworem stałociśnieniowym, wachlarzowymi głowicami i ledwie 3 sekcjami na belce. Więc baniak 600l i belka 15 m to będzie sporo większy wydatek. Jednak mój znajomy ma Pilmeta 600/15 z belką podnoszoną hydraulicznie i powiem, że może i nie posiada stabilizacji belki ale opryskiwacz zachowuje się bardzo dobrze w polu oraz dość wysoko podnosi, jednak nie mierzyłem ile dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Miałem podobny dylemat. Do tych polskich wynalazków jakoś nie mam przekonania, z racji tego że znajomy ma biardzkiego i już kilka razy spawał.

Przeglądając olx (chyba z pół roku) w końcu kupiłem używany Bury 600/15 za 3000zł.  Troche pracy w niego włożyłem (nowe głowice, węże, przewody)  ale patrząc na jakość wykonania oraz naprawdę porządną belkę jestem zadowolony z zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Nie masz przekonania do polskich wynalazków i dlatego kupiłeś polski wynalazek?O.o

Ogólnie na taki areał Biardzki będzie wystarczający.  Jak masz bardzo ograniczony czas to może dopytaj posiadaczy podobnych modeli ciągnika czy Twój by nie podołał z beczką 800l przy dociążeniu przodka. 

Mam 400 i 800l i jeszcze nic nie spawałem. Najdalsze pole 12 km od domu więc trochę po drodze się wyhuśta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj