Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Kula07    163

A no z prostego powodu. Części łatwo dostępne, serwis sprawują mechanicy z fabryki, jakość opryskiwaczy również się poprawiła. Dodatkowo, nie widzę niczego co by świadczyło o tym, że opryskiwacz Gaspardo jest po prostu lepszy przez co droższy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Fakt wczoraj oglądałem w Minikowie nowego Goliata i muszę powiedzieć że jakość montażu oraz  powłoki lakierniczej na duży plus . 

Jestem ciekaw czy poprawiono stabilizację belki bo do tej pory to co widziałem na żywo  oraz filmach za ciekawie nie wyglądało .

Z kolei Campo od jakiegoś czasu ma nową belkę (teraz malowaną w kolorze czarnym) ,bardzo mocna konstrukcyjnie (w porównaniu z Goliatem )  i stabilizacja działa

według mnie dość przyzwoicie tylko ten cały tył stabilizatora w porównaniu z tą belką jest jakiś taki delikatny ale być może daję radę i takie było

założenie konstruktora .    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

ale krukowiak to ma być apollo a nie goliat szef ma goliat plus to dobry sprzęt ale nie ta cena i nie moje ha

Edytowano przez darkuspinex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

ale dlaczego cana jest praktycznie ta sam ? zakup na Prov

6500 do 70000 to ponad 10 razy taniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

ciężko jest pomyśleć, że po prostu zjadło mu jedno zero jak pisał posta? :P

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

dobra brak zera poprawiłem :D wypowie się ktoś na temat gaspardo bo dostałem trochę inną ofertę na 

Maschio gaspardo CAMPO 20C ALA EX cena 85k netto różni się stabilizacją i belką ta jest na siebie tamta X (CAMPO 15C )

krukowiak też inny Apollo 2000/15 PHB cena taka sama jak gasprdo lub PHN cena 77k netto

tyle że PHB cena z Bravo 300s+H a PHN Bravo 180S +H 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Coś z bardziej przyziemnych zakupów :)
Silnie myślę nad kupnem nowego opryskiwacza. Budżet jak najmniejszy, rodzimi producenci. Parę pytań
1. Ile może wynieść dopłata do włoskiej pompy?
(Zwykła polska w moim obecnym wytrzymała ok 150ha przez niecałe 7lat)
2. Wystarcza mi w zasadzie 3sekcje ale czy zawór stalocisnieniowy jest wart dopłaty, tzn coś poza utrzymaniem ciśnienia przy zamknięciu sekcji daje? Ile mniej więcej dopłata wynosi?
3. Przy specyfikacji-800L, lance 12m(ręcznie), zawór zwykły, pompa lepsza jak może się kształtować cena wśród takich jak biardzki, promar i inne z tej półki cenowej?
4. Coś jest wartego dopłaty? Mam 15ha do oprysku- herbicyd, fungi, odżywki, skracanie. Pole w kawałkach -niecałe 5ha i drugi 10ha, regularne, długie kawalki. Szerszego niż 12m nie chce, bo siewnik 2.5 to może dałoby się w niedalekiej przyszłości powalczyć z przystosowaniem pod ścieżki, no i miejscami jest nierowne, więc szerszym byłoby niewygodnie.
Pytam o koszty, bo narazie z jednej lokalnej firmy mają dać odpowiedź ile by kosztowało i chce mieć jakieś rozeznanie. Niby na olx ofert sporo, ale myślę jeszcze tu dopytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Tak to dobra rzecz i to właśnie chodzi głównie o utrzymywanie ciśnienia po zamknięciu sekcji. Ja sobie chwalę, bo mam pola o różnych szerokościach i czasem zamykam głowice na 10m a czasem nawet na 8m i nie muszę się bawić potem w regulowanie ciśnienia, cały czas jest takie samo i wydatek cieczy na hektar też się nie zmienia dlatego polecam zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

U mnie czasem jedna sekcje zamykam na jeden przejazd od brzegu, zależy jak wyjdzie, więc jeśli tylko to jest jego plusem, to wolałbym na nim przyoszczedzic a dołożyć do pompy te parę stówek. Pola mam w większości regularne, długość 250-400 m. W ogóle jak z żywotnością nie - polskich pomp? Bo załamany jestem tym, ile wytrzymała w naszym polska standardowa :/ na olx jak patrzyłem to do zachodniej zestawy naprawcze są droższe niż Polska cała pompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksu1944    0

Co proponujecie jako nowy opryskiwacz (młody rolnik, pojemność max 1200 l) pojemność 1000 l - 1200 l belka pełna hydraulika 15 m, komputer sterujący bez GPS, rozwadniacz boczny itp. Cena od 55 tys zł brutto do 72 tys zł brutto. Ciągniki do sprzęgnięcia od 90 km do 120 km. Pracował będzie na areale 40 - 50 ha głównie pszenica i rzepak, żadnych warzyw. Oglądałem w Kielcach Krukowiaka i Gaspardo, na Hardi chyba mi nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Też mam jak kolega @ksu1944 problem. Jaki opryskiwacz polecacie na 50 ha + Myślałem nad tad lenem 2000 l belka 21 m tylko c 360 miałaby ciężko i trzebaby znowu jakaś 80 kupować. Albo zawieszany krukowiak 1600 l do ciągnika 120 km. U nas na wsi maja tad leny i chwalą. Nie wiem czy nie za duża pojemnosc. Ale chcę mieć w miarę to ogarnięte żeby zabiegi jak najszybciej wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Też na 50 + ha chciałbym nowego tad lena 2000 l z belka 21 m. Nie wiem czy nie za duża pojemnosc ale chcę wszystko obskakiwac za jednym zamachem, oraz pytanie czy c 360 da sobie radę czy mocno po d*pie dostanie. Myślałem też nad krukowiak 1600 l zawieszanym ale znowu większą cena tak mi się wydaje. W sumie na wsi maja tad leny i chwalą. Może wypowiedza się jacyś właściciele tychże wynalazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Z lokalnej firmy za promar 800l, belka zwykła 12m, zawór zwykły, głowice 3pozycyjne, pompa włoska -4200zl. Cena ok?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie interesują mnie ceny lemken amazone mgm oraz agrio belka koniecznie 27m dzielony do 18m zbiornik 3 lub 4 tys koła max 38cm szer z gps ktoś z was ostatnio voś takiego kupował lub interesował cenami?

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Agrio 4tys/27m, GPS 14 sekcji, Distance Control, Ledy na belce, Cyrkulacja cieczy poniżej 200tyś netto.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

Witam. Planuje zakup opryskiwacza ciąganego. Mam daleko pola i chcę kupić jak największy. Najbardziej pasuje mi szerokość 21m. Szukam w ogłoszeniach i są takie po 2000-3000l pojemności w cenach od 6-10 tyś. Moje pytanie brzmi następująco: Czy taki opryskiwacz da radę z C-360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Żeby wszystko chodziło cacy pięknie to to 60 jest trochę za mała ale da radę taki zestawem pracować. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

3 tyś do 360 to spokojnie. Teściu ma i z 8 lat takim pomyka,  3 tyś 24 m. Ale żadnych górek nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Jaki używany opryskiwacz ciągany O pojemności od 2200 do 3000 L , szerokość 15 lub 21 m , mile widziane było by składanie końcowych sekcji lub jednej strony niezależnie od drugiej. Budżet do 30 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj