Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Witam
Jestem zainteresowany kupnem opryskiwacza zawieszanego, największy możliwy zbiornik,belka 27 metrów oraz łącznie ze zbiornikiem czołowym..
Mam ofertę na Hardi Mega 2200l, Amazone UF 18001, Lemken Primus 1900
Ceny są praktycznie podobne, zbliżone wahają się +/- 500 euro
Kupuje również rozsiewacz 3 tony, napęd hydrauliczny ogólnie zestaw pod nawigację, ochrony i nawożenie
Podpowiedzcie co wybrać
Z góry dziękuje, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

To bież wszystko z Amazonki na Amatronie 3 bądź Amapadzie ewentualnie na CCI terminalu choć o nim są różne opinie (występuje też w Lemkenie i niby różnie bywa z jego kompatybilnością). Jeśli nie ma dwóch operatorów/ciągników (inny do rozsiewacza inny do opryskiwacza) u Ciebie to wystarczy jeden sterownik a to już oszczędność rzędu conajmniej 1000€...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Lemken według mnie wypada lepiej od Amazonki, ze względu na aluminiową belkę. Mnie akurat ograniczał budżet i dlatego wybrałem Amazone (Lemken był sporo droższy), oraz to że Lemken jest około 300kg cięższy, co w moim przypadku też robiło różnicę ze względu, że nie chciałem podpinać największego ciągnika który mam do opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lemken według mnie wypada lepiej od Amazonki, ze względu na aluminiową belkę. Mnie akurat ograniczał budżet i dlatego wybrałem Amazone (Lemken był sporo droższy), oraz to że Lemken jest około 300kg cięższy, co w moim przypadku też robiło różnicę ze względu, że nie chciałem podpinać największego ciągnika który mam do opryskiwacza.

 

Widziałem UF’a w akcji nie daleko Bierutowa, pole nie było zbyt płaskie, belka świetnie pracowała, za Amazone przemawia jeden komputer,

a cene za Lemkena mam mniej więcej +/- 1500 euro tańszą niż za Amazone, u mnie ten opryskiwacz będzie współpracował z ciągnikiem 150 konnym, a Ty do jakiego ciągnika zakładasz Amazonke ? Mam pare pytań może napisze na prive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Witam. Ostatnio ciągle mam problemy ze swoim opryskiwaczem ma swoje lata i zainteresowałem sie Hardi'm czy ktos sie orientuje czy wystepują wersje 600 litrów z hydrauliczną belką 12 metrów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam opryskiwacza do Ursusa c360. Myśle nad zbiornikiem 400 lub 600l i nie chciałbym żeby to były wynalazki takie jak Biardzki, Tad Len itp. Wolałbym nowy, ale jeżeli warto to mogę też rozważyć zakup używanego. Proszę o wskazanie firm, którymi produktami warto się zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek1893    7

Z rodzimych to chyba najlepsze są Pilmet i Krukowiak. Chyba że koledzy są bardziej w temacie. Z używek to coś zachodniego pewnie, choć nasze też nie są takie złe☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Dokładnie, polskie nie są złe a jak nie wystarczy ci prosty Biardzki to zainteresuj się też firmą Bury i modelem Perkoz mi osobiście bardzo przypadł do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Witam. Szukam opryskiwacza do Ursusa c360. Myśle nad zbiornikiem 400 lub 600l i nie chciałbym żeby to były wynalazki takie jak Biardzki, Tad Len itp. Wolałbym nowy, ale jeżeli warto to mogę też rozważyć zakup używanego. Proszę o wskazanie firm, którymi produktami warto się zainteresować.

Dlaczego twierdzisz że Biardzki,Tadlen to wynalazki?

Ja mam już 10 lat Tadlen-a 600l z dość bogatym wyposażeniem i nie narzekam,Dopiero w tym roku wymieniłem membrany i zaworki i działa dalej a różnica w cenie między Burym i Krukowiakiem była spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Jak ktoś nie szuka nie wiadomo czego i ma być sprzęt prosty Biardzki jest w sam raz. Nie mówię ,że jest to byle jaki opryskiwacz ale są naprawdę fajne sprzęty. Awaryjne to już zależy od użytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma biardzkiego i od samego początku problemy, juz nie wspomne, ze problemy z reklamacją miał. Inny z kolei sobie chwali ten opryskiwacz. Wszystko zależy jaki dostaniesz model. Tam też pracują ludzie i składają to z czesci, ktore niekoniecznie musza byc dobre bo ktos z kontroli jakosci dopuscil to. Co do tadlena to stary model mialem kilkanascie lat i nic nie bylo robione, poprostu rdza zaczela go zjadać. W nowym tandlenie po 2 latach wymienilem membrany, teraz mam go 3 rok i dalej są z nim problemy bo raz podają taka ilosc cieczy jaka chce, a czasem znacznie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek1893    7

I weź tu być mądry i kup dobry opryskiwacz. Trzeba albo wyłożyć więcej na lepszą markę albo po prostu trafić dobry egzemplarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

Witam, szukam instrukcji do opryskiwacza Tecnoma Fortis Może ktoś posiada? w Agromixie w Rojęczynie niestety nie mają i już sam nie wiem gdzie szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

stasiex ja mam biardzki 800/15 i 80 ha z 30 ha 7 km od domu rozrzucone w kilku działkach to Tata dorobił do opryskiwacz zaczep zapina przyczepę za opryskiwacz 3 zbiorniki wody po 1000 L i dzida


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

To uważaj, żebyś tej przyczepy razem z opryskiwaczem nie zgubił. Ja bym się bał do niego cokolwiek przyczepić, żeby ten gównolit się nie połamał a co dopiero 3 tony wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Też sie zastanawiam kto ma odwagę coś na takiej ramie dodatkowo ciągnąć, ale w kraju gdzie ludzie kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt ton na haku ciągną bez podpiętego hamulca, nie powinno mnie to dziwić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja to kiedyś na przyczepce maluchem ciągnąłem 2,5 tony płytek betonowych  a takim traktorem jak dobrze przyspawanu zaczep to i 10 ton bez problemu bezpiecznie tak więc możesz jeszcze dołożyć kilka mauzerow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No normalnie zaszczyt nas spotyka, że ktoś, kto ma tak super ciekawe życie bytuje z nami na takim forum dla plebsu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

nawet mi do głowy nie przyszło że to forum dla plebsu a myślałem że to elita polskiego rolnictwa no jak człek może się pomylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

 witam który wybrać

 

1.Maschio Gaspardo CAMPO 15C (belka 15m 1500/2000l ) cena 70000netto

2.krukowiak apollo cena 65000netto(belka 15m 1500/2000l)

Edytowano przez darkuspinex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja bym wziął Krukowiaka.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj