Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

maniek83    7

Orion 2500/18/PHB kosztuje obecnie 86 990 netto w standardzie. W tej cenie są:

- belka rozkładana niezależnie (z możliwością ćwiartkowania) z hydrauliczną stabilizacją

- elektryczne sterowanie układem cieczowym i hydrauliką olejową

- głowice 5-poz. z dwoma rozpylaczami TT

- zaczep skrętny typu "V"

- rozwadniacz boczny Polmac

- koła 9,5 x 42"

- hamulce

- błotniki

- oświetlenie drogowe

- płuczka zbiornika głównego

- regulowany rozstaw kół

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Napewno krukowiak bedzie najlepszy. mam pilmeta, nawet nie zajmuj nim głowy. szkoda gadac.

Możesz rozwinąć? Nowego kupiłeś tego pilmeta czy używanego? Pytam, bo sam się zastanawiam nad nową Europą. Dzięki z góry.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

czy miał ktoś z was do czynienia z opryskiwaczami firmy AGROMAX LUB AGROFART bo chcę kupić 1000 litrowy wyposażenie to pompa 140 l lanca 15 ,rozwadniacz boczny ,końcówki 3 pozycyjne ,lanca hydraulicznie podnoszona ,hydrauliczne wymuszenie stabilizacji ,elektrozawór on off i regulacja ciśnienia z kabiny .Ceny tych opryskiwaczy są podobne oscylują w granicach 13 tyś a może niema co przepłacać i kupić Biardzkiego za 9300 z tym samym wyposażeniem .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a jakie firmy maja opryskiwacz z belka 14m oprocz biardzkiego badz 13,5 jak krukowiak? pojemnosc 600l

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio    0

Hej, czy mógłby ktoś powiedzieć coś więcej o opryskiwaczu Kuhn Altis 2002 27m belka aluminiowa? Czy ktoś użytkuje, jak się sprawuje i jak wygląda  cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agat94    0

Witam

Uprawiam truskawki i potrzebuję opryskiwacza z dodatkowym strumieniem powietrza ( dyfuzory). Zastanawiam się nad zakupem opryskiwacza z Kiernozi ewentualnie z Krukowiaka. Może ktoś z was ma i podzieli się opinią w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agroplast    3

http://agroplast.pl/pl/n/15

Agroplast podał wyniki badań. Jak dla mnie to wszystko bujda z taką różnicą plonowania. Ta różnica to bajka jakich nie mało w branży rolnoczej. Bo czego było się można spodziewać? Że ich produkt wyjdzie najgorzej? Po to się robi badanie i publikuje żeby było dobrze zwłaszcza jak się jest sędzią we własnej sprawie.

Myślą że chłop to już całkiem głupi.

 

@RolnikMati

 

Badania realizował Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, który jest niezależną jednostką naukową. Celem badań nie było wykazanie, że rozpylacze konkretnego producenta są lepsze, tylko sprawdzenie, czy jest istotna różnica pomiędzy techniką rozlewania (dysze wachlarzowe, rozpylacze otworowe pionowe, rozpylacze otworowe poziome). Co więcej, zwróć uwagę, że różnice są praktycznie nieistotne, a to że akurat w pierwszym badaniu wyszło delikatnie na naszą korzyść jest w naszej ocenie przypadkowe, co podkreślaliśmy w każdym komunikacie. Te badania są tak naprawdę dla Was, nie dla nas, bo gdyby okazało się, że różnice są istotne, przygotowalibyśmy nowe produkty, zgodnie z wynikami badań. 

 

Jeśli to nie rozwiewa Twoich wątpliwości to zapraszamy na wizytację - w tym roku powtarzamy badania, ponieważ aby mógł z tego powstać materiał do publikacji naukowych, badania muszą być prowadzone co najmniej przez 3 lata z rzędu. Tego wymaga od nas lubelski Uniwersytet Przyrodniczy. Jesteśmy po pierwszej aplikacji - po Świętach naukowcy z UP planują kolejną. Badania prowadzone są w sposób w pełni transparentny, więc jeśli masz wątpliwości co do ich rzetelności, serdecznie zapraszamy! I weź dzień wolny, to przy okazji zwiedzisz naszą fabrykę.

 

Jeśli interesuje Cię metoda badawcza, poniżej przesyłam link do filmu - w jego środkowej części znajdziesz krótki materiał z tegorocznych badań. 

 

https://youtu.be/cnoX1VlNf1E

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cnoX1VlNf1E" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Poszukuje opryskiwacza używanego od 1000l do 1800l ,z szerokością belki roboczej 15m lub 18m.Na kołach minimum 24 cale.Chyba najlepszym wyborem na 20 ha byłby pilmet albo krukowiak. Osoby mające na sprzedaż taki opryskiwacz proszę o podesłanie wiadomości na mój profil

Edytowano przez Dzik90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Ludzie nie chcą brać nowego (ci co już mieli z tym doczynienia) Pilmeta czy Krukowiaka, a ty zastanawiasz się nad używką?  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

skoro poprzednik tak uważa to słucham Cię Tomek90 nad jakim opryskiwaczem powinienem się rozejrzeć wg Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

a ja zastanawiam sie nad Burym albo Woprolem i nie wiem na ktory sie zdecydowac. Bury wyszedlby ciut drozej ale za to ma wlasna hydraulikę. moze ktos cos doradzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMajster    33

 

Panowie w tym roku lub za rok mamy zamiar kupić jakiś opryskiwacz, na oku mamy Kuhn Atlantique, amazone UG/UX ciekaw jestem opinii użytkowników podkreślam UŻYTKOWNIKÓW a nie "słyszałem że te to dobre bo sąsiada kolega mówił" :P

Nie jesteśmy zainteresowanie maszynami pochodzenia polskiego ;)

Parametry 

-beczka min. 3000l 

-belka 18/21m 

-sekcje czym więcej tym lepiej ;P 

-amortyzacja wszelkiego rodzaju (dyszel, ośka, belka) mile widziana  

-hamulce 

No i jeśli ktoś miał by jakieś informacje na temat ceny to całkiem była by rewelacja :D

To było by na tyle z góry dzięki Panowie ;D

 

Edytowano przez TheMajster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMajster    33

No mniej więcej wiem ceny kuhn ok 125 000 netto amazonka ok 140 000 netto ale opinia jest tu najważniejsza :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Te ceny to chyba za podstawe. Tylko te modele wchodzą w gre?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nic lepszego?
Słabo szukaliście.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMajster    33

Nie przyszedłem Tu się sprzeczać tylko szukam opinii opryskiwaczy. w oko nam od dawna wpadły te 2 marki kiedyś wcześniej był jeszcze hardi i inne ale jakoś te najbardziej nam się spodobały ;) Jakie Ty polecisz ? :D

Edytowano przez TheMajster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Chociazby Agrio, które cenowo wyjdzie napewno lepiej niż Amazone czy Kuhn a wyposażeniem i jakością stają na równym poziomie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMajster    33

Nawet nad nim się nie zastanawialiśmy w kuhn podobają nam się aluminiowa belka i sama technologia blancharda i do końca sami nie wiemy :P W gospodarstwie obok mają pilmeta krukowiaka i lemkena to pierwsze dwa zdecydowanie odradzają a w lemkenie beczka im pęka bo kształt nie taki opryskiwacze robią na ok 1000 ha więc tamte marki na start odpadają, w tym roku kupili horscha ale cena skutecznie odstrasza :P i taki mamy dylemat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam Blancharda Grand Large 45 z pompą wirową belka alu 30m

Z jakości  opryskiwacza i rozwiązań jestem zadowolony, ale nie jestem zadowolony z szybkości oprysku, przy 200 l/ha nie pojedzie szybciej po polu  niż 8,5 km  dlatego pryskam 180 l/ha i mniej bo wtedy pojadę  jakieś 10 km/h

 Właśnie wczoraj  poszedł mi wirnik  w pompię  remont to z 1,5-1,8  tyś, wirnik plastyk, osłona  i część reperaturki, to dobra cena bo naprawdę napryskał się. Ale z  wirnika zostało z 40% może aż nie wierzyliśmy że tak  do zjechało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Każde mam swoje zalety, Kuhn ma bardzo silny argument przy stosowaniu RSM czyli belka aluminiowa, Amazone z kolei piękna sprawa z osią skrętną czy tam kołami. Agrio dobry sprzęt za mniejszą kasę chodzą 2 w okolicy jeden na ponad 200ha drugi na 50 i bezproblemowo. 

Czy lemken zły to bym nie powiedział, a to że pękł zbiornik to przecież seryjnie się nie dzieje? 

Jeszcze Berthoud i JD można rozważyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dokładnie, praktycznie każda marka ma w opcji skrętne koła/dyszel.

 

Sam przerabiałem w zeszłym roku opryskiwacze i wybór padł na Agrio, a brałem pod uwagę Amazone, Dammanna, JD, Lemkena i Krukowiaka.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Majster kuhn fajny bo też się zastanawiałem nad tym aluminium ale popatrz ile waży kuhn a ile amazone. Tą różnicę będziesz targał setki kilometrów. Aluminium może i lekkie ale wytrzymałość słaba. Widać to po belce jak masywna jest. A poza tym aluminium z chemii też się utlenia więc nie myślcie że to taki miód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj