Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

toperz    4

Szukasz a nawet lokalizacji nie masz podanej w profilu...

racja po twojej stronie (wlkp .poprawiłem) , choć 200-300 km nie robi mi problemu 

a odnośnie dealera to nigdy nie wyśle cie do kogoś kto ma jakieś problemy z danym sprzętem (tak myślę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Byłem u 3 użytkowników Agrio a znam jeszcze dwóch, żaden z nich nie miał żadnych negatywnych uwag odnośnie sprzętu czy też serwisu. Jak chcesz to dam Ci namiar na użytkowników z Pomorskiego.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

na co postawić  w agrio  ma być alka i yu pytanie ??

1 sterowanie pneumatyczne 

czy

2 elektrozawory

 


jeszcze jedna ważna sprawa podział sekcji  roboczych :

słyszałem że gps potrafi "wariować" jeśli chodzi a wyłączanie sekcji  skrajnych dlatego dobrze jest na skraju belki wydzielić pojedynczą dysze  ,jako sekcje , czy ktoś może odnieść sie do tego , jak to wygląda w praktyce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Bierz pneumatyke. Co do podziału belki zaufaj sprzedawcy Agrio oni mają łeb na karku.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamawiam opryskiwacz Bury pelikan 2000l z pełnym wyposażeniem. Pozostaje wybór belki 15m. I teraz nie wiem co wybrać, czy to ma być wersja HX czy 4H? Wstępnie zamówiłem HX ale nie wiem czy dobrze zrobiłem. Czy ona różni się od 4H tylko sposobem rozkładania czy jeszczcze czyms? Bo w opisie jest to samo, tj jedna i druga rozkaładana niezalżnie i obie maja ćwiartowanie. Różnica w cenie jest spora bo około 7000netto. Jak jest ze stablilizacją tych belek, wykonaniem, może któraś masywniejsza? Jeśli ktoś sie orientuje to prosiłbym o odpowiedź. Sprawa dosyć pilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1p2    0

witam. stoje przed kupnem nowego opryskiwacza ciaganego 1500-2000l lance 15m. zastanawiam sie nad krukowiakiem apollo lub Unia plus. Ktory polecicie? jakie brac wyposazenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Siemka takie pytanie na szybko czy c330 da radę z opryskiwaczem 1500 litrów 15 metrów lance teren bez większych wzniesień czy ktoś pryska takim zestawem i jakiej firmy wtedy opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Dzięki ziomki a co polecacie do 60 tyś z komputterem i hydraulika stanimpex pilmet kurkowiak biardzki? Obecnie mam 500 stanimpex na chyba z 15 lat i nie narzekam tylko jest już za maly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Pilmet 1500l do 60 tyś. netto to będzie trochę golas , tak mi się wydaje . 2500 l za 68 tyś standard bez kompa itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31

Dzięki ziomki a co polecacie do 60 tyś z komputterem i hydraulika stanimpex pilmet kurkowiak biardzki? Obecnie mam 500 stanimpex na chyba z 15 lat i nie narzekam tylko jest już za maly

Biardzki będzie pewnie w granicach 40 z komputerem i hydrauliką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilBanat    0

Witam. Chcę kupić opryskiwacz polowy zawieszany o pojemności 600-800 l z belką 15 m. Zalerzy mi także na zaworze stało ciśnieniowy i głowicach z końcówkami do RSM. Jedyny problem to jaki kupić. Nie ukrywam że cena ma znaczenie ale nie chcę znowu kupić najtańszego żeby za 3-4 lat być zmuszony kupić nowy. Liczę na waszą pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

jakie ogumienie  doradzicie ,  będzie RSM    ,będzie pracować także w ziemniakach ( rozstaw  75cm)

czy 300/95 R46   będzie ok ?? tu już  jest max jeśli chodzi o wysokość , co będzie ewentualnie następne trochę szersze ???????????

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A jak pojemność zbiornika? Ja mam 3 tys z rozstawem 2,25 do kukurydzy w rządkach co 75 cm na kołach 12,4R42. Węższych nie można dać bo za mała wytrzymałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

jak w agrio się sprawdza  rozkładanie belki z tym łańcuchem  ?????????? opinie użytkowników..???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Rozmawiałem na ten temat z użytkownikami i nie mają żadnych zastrzeżeń.

Btw. W Dammannie belka jest składana w takim samym systemie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilBanat    0

Witam. Zastanawiam się nad kupnem opryskiwacza 800 l belki 15 m. Wacham się między krukowiakiem a tad lenem. Który lepszy ? A może polecacie inną markę w podobnej cenie. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

trochę dalekie porównanie - między krukowiakiem a tadlenem jest spora różnica, zarówno w specyfikacji, wykonaniu jak i cenie... Fiata z VW porównujesz... cenowo na pewno wygra tadlen, a o jakości to najlepiej się samemu przekonać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambaryła    0

Witam, mam pytanie. Mam opryskiwacz holenderski CHD 3027, czy ktoś wie, czy w Polsce można dostać części do takich maszyn i ewentualnie gdzie? Czy też muszę kontaktować się z producentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

A jak pojemność zbiornika? Ja mam 3 tys z rozstawem 2,25 do kukurydzy w rządkach co 75 cm na kołach 12,4R42. Węższych nie można dać bo za mała wytrzymałość.

3000 l  , chciałbym  szerokość  opon minimum 12,4 r46 to jest max jeśli chodzi o wysokość , dlatego pytam co by było następne troche szersze ale nie wyższe niź 12,4 r46

słyszałem  opinie że przy sterowaniu pneumatycznym stosując RSM , występują problemy po jakimś czasie,   mianowicie problemy ze szczelnością ,  pneumatyki zamykania zaworów itp.  proszę  o opinie praktyków , posiadaczy tego typu rozwiązania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Panowie zna ktoś orientacyjną cenę opryskiwacza Krukowiak Orion 2500 na belce PHB 18m i cenę Burego Pelikana 2300 na belce włoskiej 18m? I panowie jak myślicie który z wybranych opryskiwaczy był by lepszym wyborem?

Edytowano przez DJBOMBA12

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj