Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KOVU    1

Bartek23232 chodzi o taka wersje składania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

@123p
Chyba zdecyduje się na Burego, model perkoz 600. Dostałem ofertę na 12500 brutto z wyposażeniem: Zeta 140, rozdzielacz arag 5 sekcyjny, stabilizacja hydrauliczna, belka 15 ręczna, 3 głowicowe końcówki i przewody do końcówek z kwasowki. Warto? Dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanie odnośnie firmy i opryskiwaczy HORUS. Chodzi o 1500l 15m belka.

Jaka jakość, jak się sprawuje, bo cena dziwnie atrakcyjna.

Pomóżcie,  pilne.

Horus to prywatny producent, coś na podobę Agrofarta, chyba również z kujawsko-pomorskiego. Podzespoły włoskie, reszta spawana tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Apropo tego Burego, dziś dostałem wiadomość że oni pomp Zeta już nie montują (przynajmniej 140) zwalili coś na awaryjność. Od teraz będą montowane pompy AR - annovi revemberi. Nie słyszałem o nich za dużo opinii, co to za sprzęt poza tym że włoska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)

W lemkenie mam 2 takie 160tki i od 6 lat pracują na ponad 80ha czyli mają opryskane jakieś 2500-3000ha. Co sezon tylko wymiana oleju i śmigają elegancko...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Bartek23232 chodzi o taka wersje składania?

ale szajs, rozkłada to się normalnie okrutnie, 

co do pomp to wolał bym AR niż zeta, przynajmniej znajomy co grzebie w opryskiwaczach mówił że są wytrzymalsze i łatwiej o części 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

szukam użytkowników AGRIO  , z chęcią obejrzał bym opryskiwacz( napa ,alka , puma)  u właściciela 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

To zadzwoń do dilera najbliższego i poda Tobie kontakty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1
Napisano (edytowany)

malkolm a co w tej belce tak okrutnie sie rozklada i dlaczego to szajs ? bo za bardzo nie rozumie według mnie belka rozklada sie normalnie

Edytowano przez KOVU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Stanimpex czy Biardzki, ktory z tych opryskiwaczy bedzie lepszy? W takim samym wyposazeniu Biardzki jest kilka tys tanszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat Opryskiwacza firmy Skotarek:

Mam dobrą oferte na 1200/15

-głowica 4-poz

-rozwadniacz boczny

-komputer Bravo 180 + elektrozawory cieczowe

-belka rozkładana hydraulicznie niezależnie

-hydrauliczna stabilizacja 

 

Warto takiego wziąść?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1
Napisano (edytowany)

krzychuuuuu na jakiej podstawie stwierdzenie ze pompa jest awaryjna tylko oszczedz mi ze sasiad tak powiedzial albo znajomy znajomego badz ktos z rodziny interesuje mnie tylko wersja czy ty masz taki opryskiwacz z taka identyczna pompa albo przeslij fotke bo nie czarujmy sie klawiatura wszystko wystuka konkretne dowody i mozemy wracac do rozmowy

Edytowano przez KOVU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Tak mam skotarka z taka pompą, która kilka razy w roku jest rozbierana bo pękają membrany. A jak stanie sie to z pelnym opryskiwaczem to nie ma nawet zadnego zaworu zeby zamknac doplyw cieczy, na czas wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1
Napisano (edytowany)

przeslij zdjecie tego opryskiwacza zobaczymy ile ma lat  tak jak wspominalem klawiatura wszystko wystuka kolega ma taki opryskiwacz skotarka i doplyw wody zamyka kranem przy filtrze?? pewnie zaraz napiszesz ze ty filtr masz inny albo nie dziala hehe kolega tez wymienia przepony co 3lata sa gumowe i pracuja w srodkach agresywnych wiec z czasem siadaja

Edytowano przez KOVU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Przy filtrze nie ma żadnego zaworu. Przepony wymieniam średnio co 5ha. Mój juz ma pare lat ale w nowych widzę takie same pompy.  lance mógłby podnosić wyżej bo przy pryskaniu dużego rzepaku szorują po roślinach i składają się co parę metrów. Poza tym nie mam większych zastrzeżeń do tego opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

kolega tez wymienia przepony co 3lata sa gumowe i pracuja w srodkach agresywnych wiec z czasem siadaja

Uważasz, że wymiana przepon co 3 lata to norma? Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1
Napisano (edytowany)

gdzie napisalem ze to norma? uważam ze wymiana przepony srednio raz na 3lata w opryskiwaczach ktore posiadaja polskie pompy  wydaje mi sie akceptowalne poprawke tez powinno sie brac na wypryskany czas badz hektary

Edytowano przez KOVU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Przepony przy prawidłowym użytkowaniu  mogą chodzić latami.

Pierwsze to ciśnienie. Jak ktoś pracuje na ciśnieniu 4 bary przy niektórych rozpylaczach to nie dziwota że szlak je trafia. Druga sprawa to zwykłe płukanie pompy czysto wodą po pracy. Taki prosty trik pozwala zaoszczędzić dużo nerwów związanymi z degradacją pompy. Przechowywanie pompy w okresie zimowym też ma znaczenie. Jeśli są możliwości najlepiej ją wykręcić i trzymać w ogrzewanym pomieszczeniu. Większość przepon robionych jest teraz z materiałów silikonowych które są wrażliwe na wysokie amplitudy temperatur. 


Okresowe przeglądy lub wymiana filtra ssawnego też dużo daje, zapobiegając ewentualnym przedostaniem się elementów stałych lub kryształków które też negatywnie wpływają na szybkość zużywania się części roboczych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6530    1

Z jaka dokladnoscia w centymetrach dziala gps w komputerach bravo 400s w opryskiwaczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj