Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

icek1    179

Chłopi dają się bardzo łatwo manipulować i kupią wszystko nawet gówno by być lepszym od sąsiada

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
runowo16    0

szukam opryskiwacza do 2000 tysięcy litrów 21m belka, ciągany do 30 tyś. Jaki wybrać?. góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Woprol Proton 2000L 18m

Parametry:

• dyszel skrętny,

• rozstaw osi regulowany,

• siłownik wychylenia skłonu,

• dodatkowy zbiornik na czystą wodę do mycia opryskiwacza,

• zbiornik do mycia rąk

• hydrauliczne podnoszenie i rozkładanie belki – panel elektryczny

sterowany z ciągnika, belka jest niezależnie asymetryczna,

• głowice wielorozpylaczowe, 3-pozycyjne Arag, dysze Lechler ,

• pompa UDOR 200l,

• układ cieczowy belki na rurkach ze stali nierdzewnej,

• zawór sterujący Arag – elektrozawory,

• hydrauliczna amortyzacja belki,

• mieszadła włoskie,

• koła 9,5R36,

• płuczki zbiornika,

• komputer BRAVO 180s (urządzenie sterujące precyzyjną dawką w

zależności od prędkości jazdy),

• rozwadniacz boczny włoski POLMAC,

• oświetlenie robocze i drogowe,

 

cena 60 600 zl

 

co myslicie ??

 

 

jezeli jest to cena brutto to jest dosc wysoka jesli jest to cena netto to jest delikatnie mówiąc zaporowa porównując do wyposażenia ktore oferuja

 

Mi za ten sam model w pełnej wersji wyposażenia policzyli 70 netto :)

Edytowano przez gumaa87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

1.czy  wymuszona stabilizacja belki w AGRIO puma  , w postaci silnika elektrycznego sprawdza sie?????????  

2. jaki system kopiowania śladów ciągnika polecacie?? Agrio odchodzi od skrętnego  dyszla i mechanicznego  na tuz (słowa pana Darka z GABO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Mi w Lemkenie Albatrosie przenoszenie środka ciężkości bo tak to się niby fachowo nazywa, wystarcza w zupełności, tyle że ja gospodarze na Żuławach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

1.czy wymuszona stabilizacja belki w AGRIO puma , w postaci silnika elektrycznego sprawdza sie?????????

2. jaki system kopiowania śladów ciągnika polecacie?? Agrio odchodzi od skrętnego dyszla i mechanicznego na tuz (słowa pana Darka z GABO)

Stabilizacja belki jest Pumie działa bardzo dobrze. Co do skretnego zaczepu to w Pumie nie ma takiej możliwości.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

Stabilizacja belki jest Pumie działa bardzo dobrze. Co do skretnego zaczepu to w Pumie nie ma takiej możliwości.

 czyl jest to sterowane silnikiem elektrycznym tak ?

 ,i szkoda a skrętna oś  to wydatek ok.20 tys , i brak możliwości zmiany rozstawu kół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W Pumie z tego co wiem, to nie ma wogole możliwości wzięcia czegokolwiek "skrętnego". Pytanie po co tam skretny zaczep? Szkoda kasy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W Pumie jest Paralomat i zdecydowanie wolałbym to wziąć. Ile kosztuje nie wiem. Wycena miałem za całą maszynę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

 

Kula07 , widzę że jesteś obeznany w temacie  Agrio, co byś doradził jeśli chodzi o elektronikę dla opryskiwacza z nawigacją GPS , jaki terminal ,  np. Track-guide II w standardzie ,czy lepiej wziąć np. comfort-terminal czy Track-Guide III ,czy Touch (ogólnie ma być wykorzystane  przy innych pracach jak np.rozsiewanie nawozu przedsiewnie, uprawa )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Sam będę brał Basic Terminal ale zaatanawiam sie nad Touch800 bo chodzi mi po głowie dobranie kierownicy i wykorzystanie nawigacji do jazdy równoległej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

Sam będę brał Basic Terminal ale zaatanawiam sie nad Touch800 bo chodzi mi po głowie dobranie kierownicy i wykorzystanie nawigacji do jazdy równoległej.

a na co się zdecydowałeś ? Alke?  przed rokiem jak pisałeś o ofertach  tak sugerowałeś ,  fajnie jak byś napisał jakie wyposażenie w  jakiej cenie , może być na pw , 

ja zastanawiam się nad alka  , jest możliwość wziąć na elektrozaworach wtedy nieznacznie droższa od pumy , ale nie wiem czy to dobry pomysł , wszyscy chwalą te rozwiązanie z pneumatyczny m sterowaniem w agrio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No Alka miała być ale jak by się dało to wziąłbym Nape. Później napiszę dokładniej co i jak.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Witam , planuję zakup opryskiwacza 2500 litrów z belką 18m . Zainteresował mnie pilmet z wyposażeniem które wybrałem ma kosztować około 114 tyś netto . Jednak pojeździłem trochę i nie wiem czy nie lepszym wyborem by było kupić jakiegoś używanego hardiego , za 50 tyś to już były dość ciekawy egzemplarz . Co byście wybrali ? A może coś powiecie na temat polskich nowych opryskiwaczy . Zależy mi na tym by było to solidne . ^^

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Napisz coś więcej o wyposażeniu bo cena dość wysoka

 

68,900 netto standard, obliczyłem samemu te opcje co chciałem to jednak wychodzi 105 tyś netto. Facet mi liczył 2 razy i wyszło mu 114 netto i to bez zaczepu półautomatycznego ... Razem z zaczepem wychodzi 105 tyś netto , nie wiem jak on to liczył :wacko:

 

opcje jakie wybrałem to ;

Głowice 4 pozycyjne

Belka niezależna , sterowana elektrohydrauliczne

Koła 11,2x42 najszersze możliwe

Błotniki

Oświetlenie LED

Nocne halogeny

Wiadomo wał PTO

Waż do napełniania 6m

Myjka zewnętrzna

Elektrozawór 7 sekcji

Komputer

Rozwadniacz eżektorowy

Zaczep półautomatyczny

 

Cena bez żadnych negocjacji . Bo jeszcze nie wiem na co się zdecydować .

Edytowano przez cris10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

a na co się zdecydowałeś ? Alke? przed rokiem jak pisałeś o ofertach tak sugerowałeś , fajnie jak byś napisał jakie wyposażenie w jakiej cenie , może być na pw ,

ja zastanawiam się nad alka , jest możliwość wziąć na elektrozaworach wtedy nieznacznie droższa od pumy , ale nie wiem czy to dobry pomysł , wszyscy chwalą te rozwiązanie z pneumatyczny m sterowaniem w agrio

Oferta na Pume.

 

- opryskiwacz 3000/21

- zbiornik 3000 litrów wykonany z żywicy i włókna szklanego na zewnątrz laminowany, w środku podzielony falochronami co nie powoduje rozkołysania się cieczy, z możliwością opłukiwania dyszami rotacyjnymi

- suchy wskaźnik cieczy

- ramiona 21 metrów z możliwością składania ręcznego na 18 metrów

- automatyczny pochył ramion (paralomat)

- trzy węże hydrauliczne

- oś z rozstawem z hamulcami

- koła 13.6/38

- błotniki

- zaczep górny transportowy

- pompa włoska AR 250 o wydatku cieczy 250 litrów na minutę

- komputer Basic Terminal Muller Elektronik

- elektryczna regulacja wydatku cieczy,9 sekcji roboczych dzielone

- potrójne korpusy dysz zamocowane na rurce ze stali nierdzewnej co 50 cm

- zbiornik czystej wody 200 litrów

- rozwadniacz środków ochrony roślin z możliwością opłukiwania pojemników po pestycydach 60 litrów

- potrójny system filtracji jeden filtr ssący dwa filtry tłoczne

- zabudowa boczna

- możliwość tłoczenia

- opryskiwacz przystosowany do RSM-u

- komplet dysz avi tvin 03

- oświetlenie drogowe

- myjka

- WOM

- atest opryskiwacza ważny 5 lata

 

Cena 128tyś netto


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

Co lepsze Puma od Agrio czy MGM? Ja mam wycenę na MGMa 3000/21 koła 12,4/46, 3 komplety dysz do rsmu jakaś zwykłe i ceramiczne, oświetlenie led, błotniki, amortyzowany zaczep, dwa węże hydrauliczne, 9 sekcji sterowanych GPSem, rurki w belce nierdzewne, dysze do mycia zbiornika, 260 czystej wody 130 tys, a bez  GPS 117tys. Jakie oponki polecacie 30cm na feldze 46 sprawdzi się dobrze? nie pryskam buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie wiem nic o MGM. Za to wiem, że Agrio ma bardzo dobry serwis a to jest w dzisiejszych czasach bezcenne. Co za tym idzie wybrałbym Pume.
Co do opon, ja chce wziąć albo 380 albo 420.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiten    2

MGM wygląda podobnie jak lemken który chyba jedzie na ich patentach ale nie wiem ile w tym prawdy. Sam się zastanawiam nad szerszymi oponami ale nie wiem czy jest taka potrzeba przy feldze 46, z drugiej strony w ciągniku będą pewnie szersze więc i w opryskiwaczu mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8

A co sądzicie o opryskiwaczu Hardi Navigator 4000? Warty uwagi? Cenowo nie ma tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAHU    0

Panowie a która firma lepsza Krukowiak, Pilmet czy Bury. Wyposażenie porównywalne, a no i jeszcze firma Stanimpex. Która jest najtańsza ale nie wiem czy idzie w parze z jakością w miarę możliwości oczywiście . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Morgi, Daniel juz odpowiedzial, jak samochod trase robi to niewazne jaka ilosc :) Ja tam na te paliwo nie narzekam, ale i tak najlepsze jest z Rosji, we wszystkich sprzetach, autach, spalanie na godzine pracy 1-2 litry mniej, to samo w aucie na 100km spada i to sporo.

Na bardzo prostej. Na belce masz dwa czujniki z których wystają takie "tyczki". Gdy jedna z nich zachaczy o ziemie, łan czy co tam innego czujnik wysyła impuls do sterownika a ten powoduje podniesienie (przechył) belki.

 

Jest to najprostszy, najtańszy a co najważniejsze skuteczny system poziomowania belki.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj