Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

XTRO    1537

Nie wiem z jakiego rejonu jestes ale włąsnie u mnie w lubelskim  przedstawiciel z Tech-komu jest najbardziej ogarnietym z jakim miałem doczynienia, zna te maszyny wie co do czego w porówanniu z agromixem - jest 2 sub delerów w okolicy to oni nie maja pojecia co do czego i ulepili by taki opryskiwacz jaki ja bym chciał choc wcale to by nie mialo sensu. 

 

nie wiem z kim rozmawiałeś w Agronomie, ale jeśli chodzi np o Horscha to ja zawsze z Pawłem gadam i zawsze wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Miałem   też  sprzedawcę   z    Agromixu i  nie zabłysnął  wiedzą . Będąc na Bednarach udało mi  się porozmawiać  z  Ich Kierownikiem i poprosiłem o kontakt na kogoś ogarniętego i sprawdzonego  Pomimo  tego  że  jestem  z  pomorskiego przyjeżdża  do nas człowiek  który   nie obsługuje pomorskiego  ale  wiedze  i  doświadczenie ma  ogromne ,  Dodatkow  też   pochodzi z  gospodarstwa więc  zna  temat z  autopsji.  Możecie nie wierzyć  ale  sporo rzeczy z  listy opcji  odradzał nam.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak dokładnie pisze o Tomku Ś. ma wiedze praktyczna nie tylko z prospektów.

Co do Agronoma to sam wiesz jak jest Amazone maja tylko subdealerke a Hardi dealerke  domyslasz sie na co bardziej namawiaja i z czego maja wieksza kase :)  Ale u mnie naprawde nie popisali sie byli we dwóch nie mam z nimi bliższego kontaktu i nie znam po imieniu jakos nam nie wychodziło w handlu ( moze teraz z terrano im sie uda jak przejdzie wniosek :) )

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Także uważam że Tomek to ogarnięty gość. Nie wciska na chama czegoś co uważa że nie jest mi potrzebne. Np DUS mi polecal ale błotniki i schowek nie bo mówi że cena chora a sam mogě sobie to dokupic. Caly opryskiwacz każdą pozycję przedstawiał za i przeciw co warto a czego nie także rozmowa fajna a nie tak jak u innych ze wszystko potrzebne i niezbedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

W tech komie dali wszystko oprócz joysticka ... zapomnial powiedzieć o takim szczególe.. zarty. Słyszałem opinie, że nie mają po prostu doświadczenia w sprzedaży opryskiwaczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To chyba trafiłes na nowego przedstwiciela. A co do doswiadczenia to chyba oni jako pierwsi zaczeli sprzedawac amazone w PL  druga firma jest agromix i to na tyle :) reszta to subdealerzy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

@Wemberr Opryskiwacz Agrio Napa 3221. Ta tak zwana cyrkulacja jest tam w standardowym wyposażeniu niestety nie jest taka cyrkulacja jak w Amazonie, że ciecz krąży przez całą rurke, tylko calkiem przed rurką jest zawór główny danej sekcji i on albo kieruje ciecz na rurke (dysze) albo z powrotem do zbiornika. W praktyce trzeba poczekać tylko aż wyleci to co zostało w rurce, a ciśnienie na wszystkich sekcjach przy włączaniu jest jednakowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W nowej Napie jest już pełna cyrkulacja cieczy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Możliwe że już jest taka możliwość przydała by sie taka pełna cyrkulacja bo trochę wkurza czyszczenie dysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No właśnie dlatego ja chce na szerokich oponach 420 ale za to z belką 27m. Na seminariach TopAgrar spotkałem kolegę ze studiów. Ma on Nape właśnie z belką 27 i mówił, że jakby dziś kupował opryskiwacz to wziął by 30m.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Bo taka jest prawda jeśli możliwości pozwalają to czemu nie? Szersza belka> szerszy kapeć> mniejsze prawdopodobieństwo wtopy> no i w sumie mniej wydusisz niż 15/18 na kolarzówkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dodatkowo mniej przejazdów z opryskiwaczem i rozsiewaczem co przekłada się na większą wydajność, oszczędność paliwa i czasu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Te kilka rządków na całym polu można przy takiej szerokości roboczej poświęcić.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Oki nie mam doświadczenia  ale czy każdy nawóz  szczególnie podczas wiatru  da się   rozrzucić na 27 m ??


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zależy od nawozu. ZAKsan, Saletrosan, Korn-Kali, Kizeryt, Pulan bez problemu. Do tego zamiast granul można przejść na RSM (co sam chce zrobić) i częściowo po problemie. A nikt podczas dużego wiatru nawozu nie rozsiewa.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Tomku  a  z  Saletrą  puławską ?


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8

@Wemberr Opryskiwacz Agrio Napa 3221. Ta tak zwana cyrkulacja jest tam w standardowym wyposażeniu niestety nie jest taka cyrkulacja jak w Amazonie, że ciecz krąży przez całą rurke, tylko calkiem przed rurką jest zawór główny danej sekcji i on albo kieruje ciecz na rurke (dysze) albo z powrotem do zbiornika. W praktyce trzeba poczekać tylko aż wyleci to co zostało w rurce, a ciśnienie na wszystkich sekcjach przy włączaniu jest jednakowe:)

W opryskiwaczach JD ciecz cyrkuluje w każdej sekcji oprócz ostatniej. Za taką przyjemność 13 tyś zł katalogowo, a po rabacie wychodzi grosze mniej. Także nie wiem, czy jest sens brać coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

http://agroplast.pl/pl/n/15

Agroplast podał wyniki badań. Jak dla mnie to wszystko bujda z taką różnicą plonowania. Ta różnica to bajka jakich nie mało w branży rolnoczej. Bo czego było się można spodziewać? Że ich produkt wyjdzie najgorzej? Po to się robi badanie i publikuje żeby było dobrze zwłaszcza jak się jest sędzią we własnej sprawie.

Myślą że chłop to już całkiem głupi.

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj