Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Kula07    163

U siebie taz mam bardzo pagorkowaty teren i tez kilka malych dzialek, ale biorąc pod uwage cale gospodarstwo to jednak warto wziąć szerszą belka. Jest to najprostszy sposób na zwiększenie wydajności. A od tego jest distance-control żeby pomagać na górkach.

Ciekawe jest to, ze Ci co wzięli belki 27m dziś mówią że wzięli by 30m.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Kula   wszystko rozumiem , sporo czasu  zastanawialiśmy  się nad szerokością . Przesiądziemy się z   15 metrów więc  i tak  będzie spory postęp.  Natomiast  na  części dzialek bedę  chciał go składać  na  15 metrów  bo nie  da  rady pryskać na 21 :((  Taki urok  tych naszych Kaszubskich ziem. Góry nie są problemem najwięcej zabawy jest  na   skosach  a  ich   tez mam sporo


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

Jeżeli mówimy o opryskiwaczu amazone to wydaje mi się, że jeżeli będzie GPS oraz belka sterowana z joysticka to wcale nie potrzebny jest bajer z distance Control.. można utrzymać się w ścieżce a joystickiem swobodnie pracować belką. Lepiej dobrać oświetlenie belki LED, to się na bank przyda przy dzisiejszych pogodach. I joystick to podstawa, bo skakanie po stronach w komputerze potrafi zdenerwowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Daaniel   to oczywiste  że  albo distance  control albo  belka. My czekamy najpierw  czy  dostaniem    dofinansowanie   jeśli nie   to pewnie  poszukamy coś używanego. Bo kasa  za  taki nowy  sprzęt  to kosmos :((


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeżeli mówimy o opryskiwaczu amazone to wydaje mi się, że jeżeli będzie GPS oraz belka sterowana z joysticka to wcale nie potrzebny jest bajer z distance Control.. można utrzymać się w ścieżce a joystickiem swobodnie pracować belką. Lepiej dobrać oświetlenie belki LED, to się na bank przyda przy dzisiejszych pogodach. I joystick to podstawa, bo skakanie po stronach w komputerze potrafi zdenerwowac

Zastąpienie Distance-Control podświetleniem belki to jakieś nieporozumieni. Raz, że podświetlenie jest dużo tańsze, dwa że można je łatwo samemu zrobić (gdzie jednak D-C w domu nie wymajstrujesz) trzy, że podświetlenie sprawdza się tylko w nocy a D-C pracuje cały czas i napewno dużo bardziej wpływa na komfort użytkowania.

Także jeżeli ukształtowanie terenu nie jest takie jak na Żuławach to uważam że D-C jest świetna rzeczą i w mojej opini napewno lepsza niż np.skretny zaczep czy skretna oś.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

Mieszkam w centrum, także nie wiem jak się pracuje na górkach, ale nawet za 10000 zł taki bajer jest zbędny jak dla mnie. Może musiał bym popracować na takim czymś i wtedy bym się przekonał. Skrętny zaczep w UG sprawuje się świetnie, kopiuje ślady ciągnika jak należy.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeżeli w Twoim terenie DC jest niepotrzebny to Twoja opinia jest trochę nie na mniejscu. Głupotą byłoby to brać na pole równe jak stół. Co do skretnego zaczepu to bajer fajny, ale nie za te pieniadze.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mam UG 21m  belka Profi I z joystikiem. Nie widze potrzeby ładowania kasy w distans control. I nie  wyobrażam sobie sterowania belka bez joystika z kompa to jest koszmar :) Próbowąłem kiedys na odpietym joystiku bo testowalismy co mi szwankuje czy joy czy steronik i to była mordega.

 

Co do zaczepu jesli amazone UG to zwykły na TUZ super kopiuje i jest w standrdzie, ten hydrauliczny  problem z cofaniem ( ma kuzyn i mowi ze szkoda kasy było bo jezdzi z wyłączonym. Zeby cofnac trzeba wyłaczyc kompa ( a wąłcza sie ze 2 minuty) lub wyjsc zablokowac zaworem ( głupota i za duza kase)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

Bajer bajerem ale 10 000zł kosztuje z czego do zapłacenia jak u mnie 4000zł więc wcale nie tak dużo porównując do całej ceny opryskiwacza. Poszła krowa to i ciele niech idzie. Sam nie wiem.
Zgadza się z oświetleniem, samenu można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Ktoś kto nie miał do czynienia z Distance Control lepiej niech nie wydaje opinii, u siebie tylko raz na wiosne ustawiłem wysokość belki nad łanem i nic nie zmieniałem, niezależnie co bym nie pryskał belka zawsze jest w odpowiedniej odległości od rośliny. W połączeniu z GPS na uwrociach nic nie trza robić, tylko starać się ładny łuk wykonać :P

@biały2005 A w Amazonce nie ma czasem tak że idzie zaczep z Joya blokować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

w Hardim dopłata do automatycznej wysokości belki to 22 tys zł netto a jeszcze jest możliwość dorzucenia automatycznej pochyłości belki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8

Ktoś kto nie miał do czynienia z Distance Control lepiej niech nie wydaje opinii, u siebie tylko raz na wiosne ustawiłem wysokość belki nad łanem i nic nie zmieniałem, niezależnie co bym nie pryskał belka zawsze jest w odpowiedniej odległości od rośliny. W połączeniu z GPS na uwrociach nic nie trza robić, tylko starać się ładny łuk wykonać :P

@biały2005 A w Amazonce nie ma czasem tak że idzie zaczep z Joya blokować?

Jaki masz dokładnie model opryskiwacza? Czy masz w nim cyrkulację cieczy w belce/DUS, czy jakby tego nie nazwać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

UG3000 Specjal,nie mam dus. Co do zaczepu to kuzyn ma UG2000 z 2011 i jeszcze na starej wersji joy-a i amatron ten 2 ekranowy, u siebie tez w Amapilocie nie widze opcji blokowania zaczepu i przedstawiciel potwierdził ze nie jest to zbyt fajne rozwiazanie ten zaczep hydrauliczny a kosztuje kupe kasy. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie, to chodzi o cos innego z tym DUS-em że odrazu jak ruszasz to masz taka ciecz jak w zbiorniku, a jak nie masz dus-a to musisz poczekac chwile ale wypchnie  poprzednia miksture lub wode po płukaniu. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

to chyba o to też chodzi że równe jest ciśnienie na całej szerokości belki od początku nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie równo zaczyna pryskac z całej belki  w głowicach masz także zaworki ( "NIE KAPKI") które tez do pewnego cisnienia moze nie duzego nie pozwalaja wydostac sie cieczy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Mi dwóch  dealerów  powiedziało   że   dus  powyżej  27 m  i  w przypadku pryskania   warzyw   bo tam  jest bardzo ważne  zawsze i wszędzie  było  takie  samo   stężenie środka.

 

Tutaj macie na filmiki na jakich pochyłościach pracujemy  a  te na  filmie  wcale do największych nie należą.

https://www.youtube.com/watch?v=BtKZRIpnHCU

 

Teraz   ściąga nam    opryskiwacz na  nich  i  skrętna oś ma to niwelować


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Plusem cyrkulacji jest też to, co już raz napisałem, że dużo rzadziej dochodzi do zapchania dysz.

Skretna oś faktycznie jest niezastąpiona na pochyłościach, ale sporo pomagają również szerokie opony w opryskiwaczu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

w warzywach to zamiast tego to wolałbym rękaw, ale tu koszt jest sporo większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Nie uprawiam   warzyw   więc   nie będę  się kłócić :)))

 

Często sami  przedstawiciele  nie wiedzą  wszystkiego  i   próbują  na siłe coś  wcisnąć . Pierwszy z  Techkomu   koniecznie   wpisywał nam  dus   i pakiet  comfort.  Jak się  zapytałem  po co   to powiedział  że  jak  jest  GPS   to wszystko musi być :)))   Dobrze że już  nie pracuje  u nich


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8

Czyli tak jak myślałem - cyrkulacja nie jest niezbędna. Co do przedstawicieli, to jest porażka, chociaż nie wszędzie, ale w Tech-komie to się po prostu ośmieszają po całości.

Edytowano przez Wemberr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie wiem z jakiego rejonu jestes ale włąsnie u mnie w lubelskim  przedstawiciel z Tech-komu jest najbardziej ogarnietym z jakim miałem doczynienia, zna te maszyny wie co do czego w porówanniu z agromixem - jest 2 sub delerów w okolicy to oni nie maja pojecia co do czego i ulepili by taki opryskiwacz jaki ja bym chciał choc wcale to by nie mialo sensu. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dlatego ja sobie odpuściłem Amazonke i jestem bardzo zadowolony z "współpracy" z dealerem Agrio. Naprawdę życzyłbym sobie takich przedstawicieli w innych firmach.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

System obiegu cieczy ja wziąłem. Do zapłaty za niego 2 000 zł więc nie jest wcale drogi. Biały mówisz o panu Tomaszu Ś?
DUS jest w cenie błotników i skrzynki więc o czym tu mowa. Na allegro za 500zł možna błotniki kupic

Edytowano przez RolnikMati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj