Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

krzychuuuuu    46

Ktory z tych opryskiwaczy wybrac o pojemnosci 1500L. Promar, Brandi, Stanimpex?  Brandi pare tys tanszy od pozostalych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

pamiętaj że musisz wziąć pod uwagę szerokość roboczą posiadanego siewnika aby łatwo i bez zbędnej kombinacji zakładać ścieżki technologiczne/mam nadzieją iż wiesz co to jest/ jak nie wiesz to poszukaj w necie

Ścieżki technologiczne wiem doskonale co to jest ja już od prawie 10lat zajmuje sie gospodarka.

Chciałem się tylko dowiedzieć coś o tych producentach który robi lepszy sprzęt taki żeby się za 5 lat nie rozlecial ktoś coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

Woprol Proton 2000L 18m
Parametry:
• dyszel skrętny,
• rozstaw osi regulowany,
• siłownik wychylenia skłonu,
• dodatkowy zbiornik na czystą wodę do mycia opryskiwacza,
• zbiornik do mycia rąk
• hydrauliczne podnoszenie i rozkładanie belki – panel elektryczny
sterowany z ciągnika, belka jest niezależnie asymetryczna,
• głowice wielorozpylaczowe, 3-pozycyjne Arag, dysze Lechler ,
• pompa UDOR 200l,
• układ cieczowy belki na rurkach ze stali nierdzewnej,
• zawór sterujący Arag – elektrozawory,
• hydrauliczna amortyzacja belki,
• mieszadła włoskie,
• koła 9,5R36,
• płuczki zbiornika,
• komputer BRAVO 180s (urządzenie sterujące precyzyjną dawką w
zależności od prędkości jazdy),
• rozwadniacz boczny włoski POLMAC,
• oświetlenie robocze i drogowe,

cena 60 600 zl

co myslicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

jezeli jest to cena brutto to jest dosc wysoka jesli jest to cena netto to jest delikatnie mówiąc zaporowa porównując do wyposażenia ktore oferuja

Edytowano przez KOVU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

cena netto. w porownaniu do innych producentow (stanimpex, biardzki) jest rzeczywiscie sporo wyzsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wemberr    8

Witam. Mam do Was pytanko. Czy warto brać z wyposażenia opryskiwacza cyrkulację cieczy w belce? W Przypadku opryskiwacza JD jest to bardzo droga zabawa i zastanawiam się jakie są z tego korzyści? Belka 27 m, opryskiwacz ma być na GPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Woprol Proton 2000L 18m

Parametry:

• dyszel skrętny,

• rozstaw osi regulowany,

• siłownik wychylenia skłonu,

• dodatkowy zbiornik na czystą wodę do mycia opryskiwacza,

• zbiornik do mycia rąk

• hydrauliczne podnoszenie i rozkładanie belki – panel elektryczny

sterowany z ciągnika, belka jest niezależnie asymetryczna,

• głowice wielorozpylaczowe, 3-pozycyjne Arag, dysze Lechler ,

• pompa UDOR 200l,

• układ cieczowy belki na rurkach ze stali nierdzewnej,

• zawór sterujący Arag – elektrozawory,

• hydrauliczna amortyzacja belki,

• mieszadła włoskie,

• koła 9,5R36,

• płuczki zbiornika,

• komputer BRAVO 180s (urządzenie sterujące precyzyjną dawką w

zależności od prędkości jazdy),

• rozwadniacz boczny włoski POLMAC,

• oświetlenie robocze i drogowe,

 

cena 60 600 zl

 

co myslicie ??

 

 

Ja ci powiem bo mam polski niby nie byle jaki bo Pilmet 1215 i już nigdy w życiu bo jak patrze na sama stabilizację belki to już się odechciewa tych polskich spray. Chwała tobie że bierzesz hydrauliczne rozkładanie belki bo niektórzy to wezmą kompa, działek kilkadziesiąt i belka rozkładana mechanicznie. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Zależy jak masz ukształtowane pola, znajomy ma john deere'a, belka 27 z tym systemem(pochodnym) i dobrze utrzymuje wysokość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepokorny    3

Jaki zaczep polecacie do opryskiwacza. Mam w planach zakup opryskiwacza o pojemności 2000 litrów i pojawia się pytanie z jakim zaczep, skrętny czy sztywny. Opryskiwacz będzie coś polskiego typu worpol lub coś w tym stylu. Spotkałem się z opinią, że te ze skętnym dyszlem potrafią się przewracać, a mam jedną działkę gdzie jest faktycznie stromo. Czy w tym przypadku postawić na sztywny górny? Tylko czy w takim układzie dużo gniotą koła przy skręcaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czy ktoś ma distance control w amazone lub innym opryskiwaczu? Sprawdza się to przy 21 m? Warto?

Pracowałem z gościem którego opryskiwacz ma belkę 28m na dwóch czujnikach i w ekstremalnych warunkach komputer się gubił jednak w większości wypadków system sprawował się bardzo dobrze. Wniosek na belka 24m i wzwyż trzeba brać 4 czujniki, na 21m wystarczą dwa. Pytanie czy warto na taką belkę, ale to każdy sam musi sobie odpowiedzieć, ja zdecydowanie bym wziął to rozwiązanie.

 

Co do zaczepu, bralbym górny.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Najpierw sprawdz czy ten skretny zdaje egzamin. Ja mam skotarka z 2004r to skretny zaczep to fikcja i kola opryskiwacza itak ida obok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

W polskich wynalazkach lepiej dopłacić do sztywnego zaczepu, jak już ma kopiować idealnie ślady ciągnika to tylko hydrauliczny zaczep, bądź skrętne koła tylko koszt tego nie mały ;)

 

@Kula07 W Distance Control komputer nie ma prawa się gubić, on po prostu robi to co musi, czyli jak masz jakąś dziure np. w rzepaku i akurat czujnik tam pójdzie, to automatycznie spuścić belke, jak będzie jakaś mała przerwa to ani nie zdąży zareagować ;)

Osobiście teraz nie wyobrażam sobie pracy bez Distance Control  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W polskich wynalazkach lepiej dopłacić do sztywnego zaczepu, jak już ma kopiować idealnie ślady ciągnika to tylko hydrauliczny zaczep, bądź skrętne koła tylko koszt tego nie mały ;)

 

@Kula07 W Distance Control komputer nie ma prawa się gubić, on po prostu robi to co musi, czyli jak masz jakąś dziure np. w rzepaku i akurat czujnik tam pójdzie, to automatycznie spuścić belke, jak będzie jakaś mała przerwa to ani nie zdąży zareagować ;)

Osobiście teraz nie wyobrażam sobie pracy bez Distance Control

Masz Ty rację, komp robił to co trzeba, a że belka długa to i efekt nie zawsze był taki jaki powinien. Ale wiem, że właściciel miał dokładać dodatkowe dwa czujniki.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

W amazonce mozna wziac na 2 lub 4 czujnikach. Gość z amazone sam mi odradził distance control, mówi że jak nabiorę wprawy to dżojem sam sobie to elegancko wyreguluje. Chociaz przy 10-12 km/h to nie wiem czy to takie łatwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pewnie się da, belka niby nie jest jakaś bardzo szeroka. Wszystko zależy od prędkości i ukształtowania terenu. Ale tak jak wcześniej napisałem, sam dobrałbym ten bajer.

Z drugiej strony jak jest GPS to odchodzi kontrola i wł/wył sekcji a to też duże ułatwienie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

No gpsa biorę ale ciagnik nie ma wiec pozostaje się skupić na jeździe po ścieżce i właśnie prowadzeniu belki. A z czujnikami to już w ogóle niewiele jest do roboty. Muszę się zapytać ile to kosztuje bo nie pamiętam chociaż wydaje mi się że coś około 10 000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Dlatego  lepiej  ale niestety drożej   zainwestować   w  4  czujniki . Jak   2  czujniki  nie   zauważą  tej samej  dziury w   rzepaku   to  nie opuszczą belki. Sam   planuję  zakup   podobnego opryskiwacza i    widząc   w  praktyce u  ludzi jak działa ten  distance   control , chcemy  wziąć  takie   coś  w   wyposażeniu


Sam  distance  control na  2  czujnikach  2700 euro netto   tyle że nie wiem czy  nie  wymaga  to  jeszcze  czegoś   z  opcji.

 


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Podałem  cenę z  mojej oferty którą mam na   UX4200 z  belką  21 m.  Natomiast nie wiem  czy dołożenie    distance  control  nie wymaga  dołożenia jeszcze jakiejś  opcji.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A nie zastanawialiście się nad szerszą belka?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Ale profi  2  musi być   zarówno w   distance  control  jak i  w   manulanej   wysokości. 

 

Mamy dużo małych kawałków  wąskich  no i bardzo   pagórkowaty teren


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj