Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Tomek90    2259

kolego tomek73 i jak na tych działkach 2ha ogarniasz ścieżki na ile sekcji masz podzieloną belkę?

Prosta sprawa. Czego nie rozumieć.

Przykladowo mam opryskiwacz 15m, działka 32m. Bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6530    1

zastanawiam sie nad opryskiwaczem 2000litrow ciaganym 21metrow mysle nad krukowiakiem apollo lub pilmet plus z belka rex czy ktos z was uzytkuje z belka rex jak sie sprawuje lub inne propozycje maszyna brana pod prow max 2000lirow i cenna do 100tysiecy netto zlotych pozdrawiam wszyskich agrofotowczow

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Rozważ jeszcze Pume od Agrio.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianop    3

Jaki nowy opryskiwacz wybrac na 25ha. 

Interesuje mnie opryskiwacz 1500L z komputerem wyposażony na full.

Cena do 55 tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Witam
Potrzebuje opryskiwacz zawieszany 600l. Chce wdrożyć plan nawożenia RSM. Wczoraj dealer bardzo promował mi Unia eko 612, wręcz zachwalał! Uporczywie twierdził że węże od RSM nie wytrzymują, nawet wężyki rozlewowe (do kukurydzy) też nie wytrzymują  i odpadają. Jakie jest wasze stanowisko? Oprysków nie ma b.dużo.

Dodam że w uni za dopłata są głowice 3poz za jak pamiętam 850zł + 850zł rozpylacze do RSM. Wyszło mnie 10000zł brutto. Natomiast Biardzki wyjdzie mnie do 4000zł.

Zalezy mnie na braku komplikacji przy RSM jak  i w ogólnym użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Mam biardzkiego 800l na głowicach obrotowych ze standardowymi końcówkami, czyli pewnie najtańszymi i żadnych komplikacji nie ma. Też kiedyś myślałem nad zakupem droższych, ale nie widzę sensu na małym areale. Za 6000zł różnicy to będziesz miał po 5 latach na nowe końcówki, pompę i węże, ewentualnie na kolejne 1,5 opryskiwacza biardzkiego.

Tylko jeśli decydujesz się na Biardzkiego to bierz z belką calabria. Jakim ciągnikiem będziesz pracował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

ja posiadam już od 10 lat pilmeta 615 i też bez żadnego problemu nim pracuje:) a rsm lejemy nim już 5 lat i wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

jest lakier cały mogę wysłać ci zdjęcie jak chcesz , mój opryskiwacz pilmet jest przed połączeniem się z unią i utworzeniem unii grup ten 615 waży 485 kg a znajomy kupił 615 dwa lata temu to jego waży już niecałe 400 więc nie wiem w jaki sposób oni go tak odchudzili. Malowanie w tej starej wersji jest naprawdę dobre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam

Potrzebuje opryskiwacz zawieszany 600l. Chce wdrożyć plan nawożenia RSM. Wczoraj dealer bardzo promował mi Unia eko 612, wręcz zachwalał! Uporczywie twierdził że węże od RSM nie wytrzymują, nawet wężyki rozlewowe (do kukurydzy) też nie wytrzymują  i odpadają. Jakie jest wasze stanowisko? Oprysków nie ma b.dużo.

 

Dodam że w uni za dopłata są głowice 3poz za jak pamiętam 850zł + 850zł rozpylacze do RSM. Wyszło mnie 10000zł brutto. Natomiast Biardzki wyjdzie mnie do 4000zł.

 

Zalezy mnie na braku komplikacji przy RSM jak  i w ogólnym użytkowaniu.

Jesienią kupiłem biardzkiego  600 l  15 m  z  hydraulicznym poziomowaniem  .

Kosztował mnie  4800zł , jest  raczej  solidny, znajomy ma  800 l 15 m  Pilmeta  - to mówił że  lance  masywniejsze  w moim , niz  w jego ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

ze swojej strony mogę polecić tolmeta, 5 lat użytkujemy i złego słowa nie można powiedzieć o nim. wtedy zapłaciliśmy  7500zł za 1000l 15 m  z obrotowymi końcówkami dysze do rms pompa 120 litrów hydraulicznie podnoszone lance zawór stałociśnieniowy i rama w ocynku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

W cenie nowego biardzkiego kupisz jakąś używkę krukowiaka czy pilmeta, a opryskiwacze biardzkiego złe nie są, sam o swoim za wiele nie mogę powiedzieć, bo prysnałem dopiero 20-25ha, ale przy zakupie nawet nie brałem pod uwagę innych marek. Narazie bez zarzutu i oby tak dalej


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Mam biardzkiego 800l na głowicach obrotowych ze standardowymi końcówkami, czyli pewnie najtańszymi i żadnych komplikacji nie ma. Też kiedyś myślałem nad zakupem droższych, ale nie widzę sensu na małym areale. Za 6000zł różnicy to będziesz miał po 5 latach na nowe końcówki, pompę i węże, ewentualnie na kolejne 1,5 opryskiwacza biardzkiego.

Tylko jeśli decydujesz się na Biardzkiego to bierz z belką calabria. Jakim ciągnikiem będziesz pracował?

Zgadza sie przy małym areale nie drogi opryskiwacz będzie nie rentowny. W sumie przy premii MR to obojętne ile wydam (im więcej tym lepsza punktacja).

 

Generalnie miał być 400L, ale do RSM biorę większy. Do zbiornika 600L, 400L wleje a do zbiornika 400 nie wleje 600L - wiecej jak 400L.

 

Będzie pracował z MF255 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Jeśli robicie już setki hektarów rocznie to trzymajcie się z daleka od polskich opryskiwaczy. Mam pilmeta, znajomi mają biardzkie i naprawdę nie ma na co patrzeć. Jeśli nie musi być nowy to używka z zachodu jak najbardziej. Z polskich jak już to postawiłbym na Bury? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ja od roku ćwiczę inne rozwiązanie; opryskiwacz z Agroli czyli rama i zbiornik robiony w Polsce, belki ze stabilizacją podnoszeniem i składaniem Bagrama i osprzęt Araga (elektrozawory, Bravo 400, rozwadniacz, itp),pompa AR i  końcówki TeeJetta (do RSMu wachlażowe). Jestem zadowolony, a koszty sporo niższe niż zachodniego. Poza tym na wąskich kołach 11,2R42 z rozstawem 2,25m nie tak łatwo znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz51195    0

Witam. Panowie mam takie pytanko. Co sądzicie o opryskiwaczach firmy Brandi 400l.? Czekam na wasze odpowiedzi. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

czy ktoś posiada opryskiwacz AGROFART bo takowy mnie interesuje a konkretnie 1000l zawieszany cena to 13500 brutto (jest na olx)a może Biardzki co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mualem opryskiwacz tej ze marki.... yyyy powiem tylko tyle ze po walce w sądzie oddali kase i zabrali go sobie...
A my kupilismy opryskiwacz znanej marki i mimo ze wiecej kosztowal to opryskiwanie jest teraz przyjemnoscia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianop    3

Witam ,jestem zainteresowany kupnem opryskiwacza ale mam dylemat pomiędzy Biardzkim a STANIMPEX którego byście polecali wyposażenie takie same a Biardzki 9 tys taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Powiem tak, klasa opryskiwaczy taka sama, całe oprzyrządowanie również, wszystko na włoskim ARAGU. Jest różnica w komputerze. Biardzki oferuje swój firmowy Comand Hydro. STANIMPEX  bazuje na klasie BRAWO.  

Ja pracuje na Biardzkim Hydro z Komputerem i sobie chwale.  Przeanalizuj sobie  koszty dopłat do elementów opcjonalnych bo tutaj producenci bardzo kombinują.

( koła , mocniejsza pompa, ilość rozpylaczy, hydrauliczna stabilizacja belki , rozwadniasz boczny,  itp. )   Znając życie wyjdą ci naprawdę groszowe różnice. 

Pamiętaj, przesiądziesz się z Poloneza do VW Pasata, to jesteś zachwycony osiągami. Z czasem  przesiądziesz się do Mercedesa aby poczuć prawdziwy komfort. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Biardzki juz na start jest dosc dobrze wyposazony.  Z dodatkowych rzeczy to mozna wziasc wieksze kola i mocniejsza pompę. Biardzki tez ma 

  • Komputer ARAG BRAVO 180S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6530    1

ponawiam pytanie doradzcie jaki kupic opryskiwacz ciagany pojemnosc maks 2000litrow 21metrow szerokosci brany na prow cena do 100tys zl netto mysle nad pilmetem plus z belka rex zaczepem kopiujacym slady ciagnika prosze o opinie tego opryskiwacza lub inne propozycje pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

to weź plusa ze zwykłą belką i bez zaczepu , zaczepy te się wyrabiają i powstają luzy, a zwykła belka jest prostsza i ma mniej łamań 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Brałbym Pume od Agrio.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj