Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

SuperIQ    0

Kupić używany dobrej firmy - dobry pomysł. Przy kupnie dokładnie obejrzyj beczke - czy cała, belka-czy nie pogięta i nie pospawana. Zobacz czy ogólnie nie jest skorodowany. Reszta najlepiej, gdy bedzie w najgorszym stanie - bo taniej. Nawet jak elektryka chodzi, to tak prędzej czy później coś się stanie i będziesz ponosił wysokie koszty za reanimację. Jeżeli chcesz wydac 35 tys., to opryskiwacz z dobrą beczką i lancami dostaniesz za 15-20 tys. Wywal cały stary osprzęt i zainstaluj sobie wszystko nowe z gwarancją i masz spokój.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djtomi14    0

 

witam

kupiłem opryskiwacz hardi lz 1200 24 m belki zawieszany bodajrze 93 r. pracuje wraz z ciagnikiem JD 5100M

 

mam taki problem jak podłącze hydraulike i do ciagnika i wezme na stały przepływ to nie działa tzn nie rozkłada sie itp a jak wezme delikatnie dzwignie przytrzymam to działa lecz strasznie pompa wyje jak by ciezko miała 

 

co moze sie z tym dziać lub co mam wiecej napisać by było wiadomo o co chodzi.

 

dodam ze u właściciela wszystko chodziło ok 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek2108    0

w czwartek przywieżli mi opryskiwacz BRANDI nowy york 3000litrów

niesamowicie solidnie wykonany, lepiej niż zachodnie za kupę kasy

jeśli szukasz opryskiwacza za rozsądne pieniądze i nie chcesz przepłacać daj zarobić polskiej firmie a nie np. niemcowi

polecam BRANDI Złotki 45 gmina Sadowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperIQ    0

Witam Mietek2108,

 

jestem jak najbardziej za kupowaniem polskich produktów - pod warunkiem, że są dobre. 

 

Jeżeli piszesz, że Brandi  jest solidniej wykonany od zachodnich, to albo nie masz ppojęcia o opryskiwaczach, albo masz w tym interes. Zgadzam się, że wiele opryskiwaczy zachodnich jest bardzo przereklamowanych i nie wartych tych pieniędzy, ale nie widziałem żadnego renomowanego opryskiwacza, w którym połączenie belki z wahadłem byłoby skręcone na zwykłą śrubę. Luz powstanie błyskawicznie, w dodatku nie ma jak tego naprawić, a przewiercone otwory belki będą się wyrabiać coraz bardziej. W końcu belka będzie miała taki luz, że aż starch będzie tym jeździć. Może masz jakieś wykonanie specjalne, ale ja na Agro Show widziałem zwykłą śrubę.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Mietek nie pij tyle !!!!!!!!!!!!!!!   Zgadzam się  z  przedmówcą  SuperIQ   chyba nie widziałeś  porządnych  sprzętów  od Niemca. Żeby nie było mam dużo Polskich maszyn i niestety ale większość z nich nie ma szans  z  zagranicznymi


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Witam.mysle o kupnie nowego opryskiwacza 15m i beczka 1500.w przedziale 20-25tys .mam na oku firme Biardzki ktos moze ma jakies opinie lub firmy godne polecenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Witam ,na jesien chce kupic ciagany opryskiwacz 1200l 15m ,hydraulicznie podnoszone lance.Z nowych i rzemieslniczych BIARDZKI lub PROMAR ew.JAR-MET max do 16 tys.Wiem ze szalu nie ma ale moze ktos ma i uzytkuje i jak to sie sprawuje .W Biardzkim kola 24 skretny dyszel oraz po 3 koncowki .w podstawie .W Pronarze kola w podstawie 7.5-20 czy warto doplacic za chociaz te 24? Jak to jest z tym zaczepem prosty czy lamany?Bedzie pracowal z 3512 wiec tu jest problem z hydraulika i podnosnikiem jednoczesnie .Areal 20 ha do tej pory robilem 300 litrowym PILMETEM ale to jest meka a nie robota zwlaszcza ze pszenice jade nawet 6 razy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Czemu problem z podnosnikiem i hydrauliką? Podnosisz listwy na wysokość jaka ci pasuje i jedziesz hydrauliką zewnętrzną, a jak ci szybko opuszcza to łańcuszki podtrzymujące listwy i jazda. Sprawdzałeś ceny woprola, bo uważam że warto się tym zainteresować, a jeśli chodzi o pilmeta to ja się trzymam z daleka. Brat stryjeczny/sąsiad kupił pilmeta 1215 czy jakoś tak i w tym roku od niego pożyczyłem 2x na oprysk rzepaku z racji że nie było warunków ,a chciałem opylić cały rzepak na raz. Wnioski są jedne mój i mojego pracownika że jak by nawet mi dopłacał brat stryjeczny to nie zamieniłbym swojego herosa krukowiaka starszego o 8 lat na jego nawet za dopłatą!

 

Z tych co podałeś z niskobudżetowych myślę że warto zastanowić się nad biardzkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperIQ    0

Witaj Barth,

 

z tymi maszynami od NIEMCA, to trochę przesadziłeś. Nie ulegaj magii marki, tylko przed kupnem maszyny ogladaj ją w szczegółach. Na pewno trudniej to zrobić w przypadku ciągnika, ale w innych maszynach dziecinnie proste. W siewniku, pługu, opryskiwaczu możesz zaglądnąć w każdą dziurę, zapytac o technologię wykonania każdego elementu i materiał z jakiego jest wykonany. Już na oko widać, jak wielkie niemieckie firmy oszczędzają na absolutnie wszystkim, na co klient nie zwraca uwagi. Potem wyjeżdzasz na pole, wylewasz RSM i dziwisz się, że opony w "taaakiej maszynie"  się rozpadają.  

 

Niemcy są mistrzami świata, ale w promocji. Zapomniałeś już o Vokswagenie? Ja nie. Japończycy, jak wykryją wadę w swoim samochodzie to ogłaszają to całemu światu, chylą głowę i mówią, że wszystko naprawią na swój koszt. VW nie potrafił uczciwie konkurować z innymi markami, to  perfidnie fałszował wyświetlane przez komputer dane.  Jest różnica?

 

Ja zasadę  ograniczonego zaufania stosuję  przede wszystkim wobec niemieckich produktów.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Biardzki w podstawie ma wyposazenie bardziej zachecajace do zakupu u reszty doplacamy i kwota rosnie.Jest sporo pilmetow na olx w cenie 12-15tys ale szczerze nawet ich stan wizualny daje do myslenia a nie mowiac o stanie technicznym raczej kazdy wymaga jakiejs dokladki pienieznej i sa to juz maszyny ok. 10-cio letnie wiec raczej nie ma sensu sie w to pchac .Moj stary Pilmet 312LW z 94 roku wyglada jak nowy farba na lancach po tylu latach nie zeszla mimo pryskania mocznikiem...Wiec 20 lat temu potrafili lepiej to zrobic jak teraz ale szczerze dzisiaj wszystko robione jest z byle czego i byle jak .Pytanie jak taki sprzet sie sprawuje i jak bedzie sie sprawowal po kilkunastu latach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

na wiosnę będę się przymierzal do zakupu i wybór padnie raczej na moskita może ktoś uzytkuje i mógłby się podzielić opinia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Właśnie też rozglądam się powoli za opryskiwaczem. Mam 2500L Hardi ale potrzebuję jeszcze coś około 1200-1500L 15m no i oglądałem tego biardzkiego. No fakt - cena niska ....i na tym kończą się jego atuty. Jakość wykonania - jak dla mnie tragiczna. Z hardi ganiam po polu 15-18 km/h , myślę że biardzki po 100ha by się po prostu rozleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

witam stoje przed wyborem opryskiwacza zawieszany 600l z pełnym wyposażeniem myślałem o krukowiaku tylko nie wiem która belka lepsza pha czy phx ? 

pomoże ktoś ?  albo może jakaś inna firma ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

osobiscie wybral bym  PHA wydaje mi sie ze jest to mocniejsza konstrukcja niz PHX 

kuba24051 mozesz odezwac sie na priv mam pytanie do ciebie to ta koperta w prawym górnym rogu;-)) Edytowano przez KOVU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Duża beczka to złudna zaleta. @ SawomirBaata musisz sobie zadać kilka pytań aby łatwiej uzyskać odpowiedz.  jaki masz ciągnik? Ile ogólnie masz ziemi? ile wynosie średnia wielkość działki? Wydaje mi się że zawsze lepiej dowieść 2 mauzery wody niż dysponować wielkim opryskiwaczem zwrotnym jak świnia w chlewie  do  uciągu którego potrzeba silnego ciągnika ( a taki zestaw warzył by z 15 ton i weź go wyrwij jak będzie zbyt wilgotno na polu), kwestia wykorzystania i amortyzacji sprzętu to druga sprawa. Beczka ok 2500- 3000 litrów uważam była by najbardziej odpowiednia a szerokość belki i kwestia wyposarzenia to już naprawdę indywidualna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągniki mam takie jak w galerii ogólnie mam 2kawalki jeden 3.5ha a drugi 25ha polem się tylko nie zajmuje tylko jako dodatek potrzebuje zabiegi zrobić szybko a nie jeździć po kilka razy na pole jeszcze oddalone 20km od bazy maksymalnie 2 razy żeby tam pojechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Skoro 25 ha chcesz opryskać na 2 razy to na raz przynajmniej 13 ha, najczęściej zalecana dawka cieczy to 200 litrów więc wychodzi 2600, ewentualnie 2500 ale to na styk a jaki konkretnie to sam musisz określić, czy nowy czy używka, ciągany czy samobieżny, z jakim wyposażeniem, w jakim stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam opryskiwacz Blanchard Grand Large 4500 i pojemności 4750 litrów i ciągam go NH 105 km a kupiłem od gościa co ciągał go Zetorem 7211 na 1300 ha.

Robię nim około 28 ha po 160-180 lirów wody na ha, tylko przy płatku 250 l/ha.

28 ha pryskam w 3 godziny wraz z napełnieniem, mam dużo malych działek po 2-4 ha, lance 30 mam metrów z prędkością  8-12 km/h.

Dałem za niego 36 tyś i 4 remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

8 sekcji, czyli zamykam około 4 metry, bez problemu na jednej sekcji pryskam.Najwęższy kawałek mam 45 metrów,  a  resztę ponad 60 mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj