Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

siwy07    2

Alka 3000 21 metrów 7 sekcji, 3 komplety dysz, bez resorowanej osi, komputer spraydos,  27500 euro netto

Bertoudt tracker 3200 21 metrów, resorowana oś, 7 sekcji, jeden komplet końcówek, komputer DPtronic, belka rozkłada się 12/21 35000 euro netto

Wydaje mi się że lepiej dołożyć do tego Bertoudta,  a wy jak myślicie? Rożnica w cenie jest, ale biorąc jeszcze do Alki resorowaną oś to cena wzrośnie.

Edytowano przez siwy07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Alka 3000 21 metrów 7 sekcji, 3 komplety dysz, bez resorowanej osi, komputer spraydos,  27500 euro netto

Bertoudt tracker 3200 21 metrów, resorowana oś, 7 sekcji, jeden komplet końcówek, komputer DPtronic, belka rozkłada się 12/21 35000 euro netto

Wydaje mi się że lepiej dołożyć do tego Bertoudta,  a wy jak myślicie? Rożnica w cenie jest, ale biorąc jeszcze do Alki resorowaną oś to cena wzrośnie.

 

gdzie masz dealera Bertoudt? one maja aluminiową belkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Jarecki - prowadzenie belki na czujnikach ma ci pomóc jak pryskasz na nierównym - np ciągnik na prostej ścieżce - a pole w skłonie - koleiny dziury i inne nierówności pod kołami to robota dla zawieszenia belki, ale dealerzy gadają głupoty co by sprzedać ten system - jak masz płaskie pole to czujniki na belce można olać, wielu co dało się namówić jest wielce zdziwiona ,że nie działa jak dealer obiecywał.   co do dyszla albo kół skrętnych - to nawet straty są spore - na dodatek bez skrętu w opryskiwaczu masz większy promień skrętu co powoduje że w klinach musisz kręcić w drugą stronę aby dało się wjechać w ścieżkę. co do zawieszenia opryskiwacza - to wpływa głównie na trwałość całej konstrukcji - jakieś 70 procent uszkodzeń w opryskiwaczu jest spowodowanych jazdą na nierównościach dodatkowa amortyzacja - to zawsze zwiększenie trwałości konstrukcji i przez lata mniej problemów. (pękanie ramy, zbiornika i lanc). więc moim zdaniem akurat amortyzacja kół jest warta swojej ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Co do Pumy z tego co ja wiem, to główne elementy jak zbiornik, belka, rama itp są montowane w Czechach w Polsce natomiast montowana jest cała armatura (Aragowska). Dodatkowo maszyna ma mniejszą możliwość dodatkowego wyposażenia dlatego jest sporo tańszy od Alki.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

gdzie masz dealera Bertoudt? one maja aluminiową belkę?

 

Mi wycenę robił autoryzowany diler Korbanka, jak chcesz mogę dać dokładniejsze namiary. Belka jest stalowa. Co do tej amortyzowanej osi wydaje mi się że to dobra inwestycja. Ponoć pomaga nie tyle na polu podczas pryskania, co podczas dojazdu na nie, bo skacząc po drogach opryskiwacz też swoje przeżywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

Witam, orientuje się ktoś jak dużo pojemność przysługuje na 15ha w nowym programie ;p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

A co powiecie na hardiego? Zastanawiam się nad kupnem 3000/21
Ale znowu znajomy ma blanchard 3200/21 używanego do Sprzedania za 50k orientuje sie ktoś jak siwte aluminiowe belki spisują? I ile jest litrow do hektara na prow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Planuję zakup opryskiwacza o pojemności 2 - 2,5 tyś l za około 20 do 25 tyś zł Byłem nastawiony na Hardi z lat 90-tych ale teraz chodzi mi po głowie Berthoud Coś w tym rodzaju http://allegro.pl/opryskiwacz-berthoud-hardi-rau-lemken-piekny-i6091031638.html Tylko, że w mojej okolicy są to mało spotykane opryskiwacze i cięzko o opinie użytkowników Co powiecie na ich temat Może posiada ktoś taki model jak w ogłoszeniu. Zastanawiałem się też nad napędem z koła. W jaki sposób działa na postoju np. mieszanie cieczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

Orientuje się ktoś ile może kosztować nowy opryskiwacz zawieszany firmy Krukowiak o pojemności 800l z belką typu PHA + komputer, mile widziane opinie i druga sprawa czy 90km z turem poradzi sobie z takim opryskiwaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Orientuje się ktoś ile może kosztować nowy opryskiwacz zawieszany firmy Krukowiak o pojemności 800l z belką typu PHA + komputer, mile widziane opinie i druga sprawa czy 90km z turem poradzi sobie z takim opryskiwaczem?

 

Bez problemu sobie poradzi nawet jeśli to ciągnik bez przedniego napędu. Sam ładowacz daje mu bardzo dużo w kwestii stateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Heros 800/15/PHA z komputerem Bravo 180S kosztuje obecnie 40 676 netto, na równych polach a nawet niewielkich wzniesieniach 90 KM do niego wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jarecki - prowadzenie belki na czujnikach ma ci pomóc jak pryskasz na nierównym - np ciągnik na prostej ścieżce - a pole w skłonie - koleiny dziury i inne nierówności pod kołami to robota dla zawieszenia belki, ale dealerzy gadają głupoty co by sprzedać ten system - jak masz płaskie pole to czujniki na belce można olać, wielu co dało się namówić jest wielce zdziwiona ,że nie działa jak dealer obiecywał.   co do dyszla albo kół skrętnych - to nawet straty są spore - na dodatek bez skrętu w opryskiwaczu masz większy promień skrętu co powoduje że w klinach musisz kręcić w drugą stronę aby dało się wjechać w ścieżkę. co do zawieszenia opryskiwacza - to wpływa głównie na trwałość całej konstrukcji - jakieś 70 procent uszkodzeń w opryskiwaczu jest spowodowanych jazdą na nierównościach dodatkowa amortyzacja - to zawsze zwiększenie trwałości konstrukcji i przez lata mniej problemów. (pękanie ramy, zbiornika i lanc). więc moim zdaniem akurat amortyzacja kół jest warta swojej ceny. 

 

Dzięki bardzo za konkretną odpowiedź. Amortyzacja i skrętny dyszel będzie. Co do dystans control: planuję belkę 27 lub 28m. Mam trochę nierówności, ale większość pokonuję "do góry i z góry". W poprzek skłonu też jest parę przejazdów, ale nie wiele. Opryskiwacz ma być z Unii, także dystans Control nie kosztuje wiele: 5500. Tylko czy to aż tak pomaga? Jeżeli cały czas układ koryguje położenie belki to i trwałość takiego układu jest pewnie mniejsza. I czy to niej trochę jak w z automatykami w kombajnie: poziomowania hedera używam, ale już automatycznej prędkości nagarniacza nie, chociaż wcześniej myślałem, że to bardzo pomocne ułatwienie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie kupiłem opryskiwacz caruelle z elektrohydrauliczny hydraulika i sterownikiem. Prawie wszystko rozgryzlem tylko od czego są te 3 przełączniki na górze po lewej i prawej stronie na białej skrzynce os hydrauliki?

post-119340-0-13698700-1460790928_thumb.jpg

post-119340-0-97250200-1460790943_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

panowie a co sądzicie o opryskiwaczu Gaspardo TEKO 1000? Ma bardzo solidną belkę i jest w cenie Krukowiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Koledzy po niedzieli składam na PROW. Mam dwie oferty Amazone UX 4200 i Metris 4100. Który lepszy? Ceny zbliżone. Może Kuhn troszkę droższy ale tam belka Aluminium. A ile może kosztować Berthoud o takiej pojemności? Już chyba nie zdążą mi oferty zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

A użytkuje ktoś krukowiaka z gpsem? Jak wyglada jazda czy przejazdy nie nakladają sie czy nie ma duzych omyleń? Ciekawi mnie rownież czy sekcja automatycznie wyłącza sie po najechaniu na pryskany obszar tak jak to jest np w amazone z gps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

jak jest na komputerze araga 400  - i tej lepszej antenie - to dokładność bardzo satysfakcjonująca - a sterowanie sekcja możesz sobie w miarę przejrzyście zaprogramować nakładki od 0 - do 100 procent sekcji - i czas opóźnień otwarcia i zamknięcia całości. I warto pamiętać im więcej sekcji tym lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Stoję przed zakupem nowego opryskiwacza 600l 15m. Belka będzie dzielona na 5 części, u jednego producenta jest zawór stało-ciśnieniowy ARAG u innego polski zawór stało-ciśnieniowy. Który zawór jest lepszy? Jak z awaryjnością tych zaworów, dostępem do części zamiennych i ceną części zamiennych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

Co sądzicie o Heros 1000/15/PHX z komputerem bravo180s? I czy ciągnik 82 km da rade A dokładniej nh td5030?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A użytkuje ktoś krukowiaka z gpsem? Jak wyglada jazda czy przejazdy nie nakladają sie czy nie ma duzych omyleń? Ciekawi mnie rownież czy sekcja automatycznie wyłącza sie po najechaniu na pryskany obszar tak jak to jest np w amazone z gps?

 

Wiesz kolego długo myślałem nad zamianą opryskiwacza i właśnie chciałem składać na PROW oczywiście z GPSem, ale po długich namysłach i rozmowach z przedstawicielami zrezygnowałem. Ten GPS przy opryskiwaczach to zdecydowanie słabe rozwiązanie, po pierwsze to ścieżki mają wszyscy porobione powschodowe, a przed wschodami zazwyczaj robi się znacznikiem podczas siewu. Jeżeli chodzi o wyłączanie na skosach to ręcznie pomylimy się nieznacznie i oszczędności roczne będą niewielkie. Zdecydowałem się kupić na jesień rozsiewacz zawieszany Amazone ZA-TS w najbogatszej wersji i tu z moich wyliczeń oszczędności na nawozach powinny być takie że maszyna po paru latach wyjdzie za darmo, jedyny minus to taki że siew nawozów przedsiewnie bez ścieżek na GPSie nie będzie idealny bo darmowy sygnał który będziesz miał również w opryskiwaczu będzie miał odchyłke min. 25cm , ale raczej będzie ponad 0,5m i wtedy nic nie opryskasz bez ścieżek a przy rozsiewaczu nie ma większego znaczenia bo sypiemy podwójnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Miałem przyjemność pracować opryskiwaczem z GPS i jak dla mnie bomba. Komfort pracy jest super. Jeszcze tylko dołożyć do tego automatykę belki (distance control) i opryski to sama przyjemność. Opryskiwacz chcę wyposażyć w darmowy sygnał ale z dokładnością 15-20cm i po rozmowie z użytkownikami maszyna podobno utrzymuje ta dokładność. Ważnym aspektem w tym rozwiązaniu jest liczba sekcji roboczych, im będzie ich mniej tym dokładność oprysku będzie gorsza.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj