Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
petro11    29

A to kolego ja ciągam swój MF 5465 :) Zbiornik starcza na 15ha jak po 220l pryskam. Ja bym ci polecił właśnie z belką aluminiową. Kuhn posiada chyba jedne z najlepszych belek. Też będe swój wymieniał ale to jeszcze ze 2 lata. Belka w moim Blanchardzie po 10 latach wygląda jak nowa. Dodam że leję co roku RSM. Już od paru lat Blancharda wykupił Kuhn i pewnie bardziej dopracowany jest. U mnie w powiecie parę Blanchardów chodzi m.in w jednym z największych gosp. w Polsce czyli w Firmie Chemirol. Mają Grand Largi od 15 lat i dalej nimi pryskają tysiące ha. Tego sprzętu nie idzie zużyć.....  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mój Blanchard jest z 2004 r a koło mnie ma znajomy Kuhna z 3 letniego i te same belki alu dosłownie, szczegółami się różnią. Mało tego, teściu ma Nadeta z 1985 r na metalowej belce i prawie te same belki są, różnią się mocowaniem do opryskiwacza, podnoszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

I jak kolego ten Blanchard ci chodzi? Jakie wady? Od nowego masz? Mój Atlantique i ten sam rocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W jesieni kupiłem. Grand Lange 45.Sąsiad ma takiego samego a teściu i 2 kuzynów Nodety. Ale jest u na trochę Kuhn takich. Ja  chciałem zmienić i z Tecnomy na blancharda trafiło, bo najciekawszy, najmniej skomplikowany.

Trza się przyzwyczaić do tej pompy.  Ale wczoraj rozmawiałem z kolegą co ma Kuhna to mówi że pryska  11-12 km/h dysze 0,3 i 150 l/ha przy 4,5 bara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaKam    0

Co sądzicie o opryskiwaczu Krukowiak Apollo ORP 1000/15/PHX. Jak model wskazuje pojemność 1000 litrów, belka 15 m. Pompa 151 litrów/min, głowice ceramiczne + komputer Bravo 300S? Dobry wybór?

Edytowano przez MartaKam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Weź też pod uwagę Agrio.

 

czy ceny na Agrio , które podałes kilka postów wstecz to ceny ostateczne czy do negocjacji , i ile jeszcze można zejść

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Na pewno do negocjacji,ale ile da się jeszcze urwać to się dopiero okaże.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Na pewno do negocjacji,ale ile da się jeszcze urwać to się dopiero okaże.

 

jak  coś daj znać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

W jesieni kupiłem. Grand Lange 45.Sąsiad ma takiego samego a teściu i 2 kuzynów Nodety. Ale jest u na trochę Kuhn takich. Ja  chciałem zmienić i z Tecnomy na blancharda trafiło, bo najciekawszy, najmniej skomplikowany.

Trza się przyzwyczaić do tej pompy.  Ale wczoraj rozmawiałem z kolegą co ma Kuhna to mówi że pryska  11-12 km/h dysze 0,3 i 150 l/ha przy 4,5 bara.

A jaką masz pompę? Ja mam tłoczkową 265l\min. Wirowe pompy są wadliwe. Chemirol miał jeden taki to bez przerwy problemy. Ja kupiłem z końcówkami 0,25 i to był błąd bo pryskałem na 6-7 bar to ze 3 razy membrana poszła. Teraz mam 0,3 i jak pryskam 220l\ha to prędkość około 8km\h, ale najlepiej mieć 0,4 żeby sobie w miarę szybko jeździć na niskim ciśnieniu. Teraz mam założone od paru lat membrany silikonowe i kilka tys. ha opryskane bez awarii. Oczywiście teraz już jeżdże na ciśnieniu 3,4 bary. Za dwa lata gdzieś będę wymieniał to myślę o Metrisie z Kuhna. Chodzi mi o oprysk 20ha , a obecnie pryskam 15 i oczywiście belka min. 24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pompę mam wirową, i u nas wszyscy mają wirowe i nikt nie narzeka.  W gospodarstwie na ponad 700 ha podobno coś w  niej robili, a mają go z 6 lat jako jeden na te ha.

Mój kupiłem z gospodarstwa  co miał teraz 1300 ha i tylko on był na to,  i raz robił pompę bo rozkręciła się, nie zużyła. Podobno są to bardzo mało awaryjne pompy.

Przy dyszach czerwonych 0,4 pryskam 9 km a wody 200 l, ciśnienie 3,5 bara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

Może ktoś wie ile kosztuje Pilmet Europa 3021? i czym sie rożni ta wersja "normalna" od xl?


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz130    13

WItam obeznanych w temacie :)

 

szukam nowego opryskiwacza od 1600 do 2200L, hydrauliczna belka niezależnie składanie stron, tylko się zastanawiam czy 15m czy 21m,  komputer i z podstawowych to tyle, jakie firmy polecacie?

rozważałem Krukowiak- Pilmet- Bury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też sie zastanawiam czy 15 czy 21 bo pola są różne a w pilmecie jest kombinacja R-SYSTEM i z 21 składa sie na 15 a krukowiak tego nie ma. beczka 3000 l i waga opryskiwacza z belką 21 m to 3020 kg. jak się dowiedziałem (zależnie od wyposażenia) cena pilmeta podstawa ok 139 tyś a krukowiak ok 130 tyś. zetor 6340 z bęczką 3000 l da rade ? 3020 kg + 3000 kg woda to 6 ton ale wiadomo pierwszy przejazd to nie trzeba pełnego lać. pomóżcie koledzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też sie zastanawiam czy 15 czy 21 bo pola są różne a w pilmecie jest kombinacja R-SYSTEM i z 21 składa sie na 15 a krukowiak tego nie ma. beczka 3000 l i waga opryskiwacza z belką 21 m to 3020 kg. jak się dowiedziałem (zależnie od wyposażenia) cena pilmeta podstawa ok 139 tyś a krukowiak ok 130 tyś. zetor 6340 z bęczką 3000 l da rade ? 3020 kg + 3000 kg woda to 6 ton ale wiadomo pierwszy przejazd to nie trzeba pełnego lać. pomóżcie koledzy

Osobiście jeżdżę ze starym Hardi TZ 2400 i powiem że mój NH T6 150 nieraz ma co robić na żuławskich ziemiach. Opryskiwacz ma koła 9,5 a w traktorze wąskie to 11.2 i jak siądzie na mokrej ziemi to bez przedniego napędu nie wyjedzie, ponadto opryskiwacz ma rękaw a to też trochę mocy potrzebuje. Dlatego zestaw jak powyżej u nas na żuławach w mokrym roku nie da rade:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

też sie zastanawiam czy 15 czy 21 bo pola są różne a w pilmecie jest kombinacja R-SYSTEM i z 21 składa sie na 15 a krukowiak tego nie ma. beczka 3000 l i waga opryskiwacza z belką 21 m to 3020 kg. jak się dowiedziałem (zależnie od wyposażenia) cena pilmeta podstawa ok 139 tyś a krukowiak ok 130 tyś. zetor 6340 z bęczką 3000 l da rade ? 3020 kg + 3000 kg woda to 6 ton ale wiadomo pierwszy przejazd to nie trzeba pełnego lać. pomóżcie koledzy

 

Znajomi pryskają 360 opryskiwaczami 3 tyś litrów bez problemu, ale płaski teren. Ja w tamtym roku kupiłem opryskiwacz 4750 litrów 30 metrów  to gość pryskał  Zetorem 7211

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem panowie a ja tereny mam urozmaicone i pola po 15 km od domu i chodzi o to żeby dużo razy nie jeździć.  no to trzeba się zastanowić ja bym wziął na oponach 300-360 bo przy zetorze mam 420 z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kolebo daj spokój z tym badziewiem tu jest wszystko delikatne jak dobrze widzę.Kup coś z mocniejszą ramą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafnow199    3

witam poszukuję informacji na temat biardzkiego hydraulicznego 1500/18 ogólnie wygląda bardzo solidnie i zastanawiam się jeszcze nad promarem 1500/18 ręcznie rozkaładany w pełnym wyposażeniu liczę na na wasze opinie bo mam zamiar kupić go na ten sezon pozdrawiam 

Edytowano przez rafnow199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ogólny stan jest niezły tylko ta pompa coś mi tu nie pasuje jak by nie była od tego opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

też sie zastanawiam czy 15 czy 21 bo pola są różne a w pilmecie jest kombinacja R-SYSTEM i z 21 składa sie na 15 a krukowiak tego nie ma. beczka 3000 l i waga opryskiwacza z belką 21 m to 3020 kg. jak się dowiedziałem (zależnie od wyposażenia) cena pilmeta podstawa ok 139 tyś a krukowiak ok 130 tyś. zetor 6340 z bęczką 3000 l da rade ? 3020 kg + 3000 kg woda to 6 ton ale wiadomo pierwszy przejazd to nie trzeba pełnego lać. pomóżcie koledzy

 

Za niecałe 130tyś. jest w full opcji Puma od Agrio. Belka 21, 3200l, GPS i inne bzdety.

 

Przy takiej cenie Polskich wogóle bym się nie zastanawiał.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 130tyś. jest w full opcji Puma od Agrio. Belka 21, 3200l, GPS i inne bzdety.

 

Przy takiej cenie Polskich wogóle bym się nie zastanawiał.

 

no to mnie zaskoczyłeś, muszę jutro zadzwonić i sie  dowiedzieć  co i jak, ale dziwne lekkie są te opryskiwacze beczka 3000 l i 1860 - Napa a 3200 Pilmet. co o tym myśleć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Coś Ci się pomyliło. Napa 3000/21 waży 2500kg.
Puma waży 1860.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj