Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Kula07    163

JD M732, 24m, 3200, komputer GreenStar 1800 GPS, 8 sekcji, Joystick do sterowania belką, BoomTrack (automatyczne sterowanie wysokością belki), górny skrętny zaczep, amortyzacja osi, jaskółka i jekieś tam inne pierdoły ok 250brutto.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W moich stronach (nad morzem) opryskiwacz jaki wchodzi w grę musi mieć rękaw powietrzny. Z firm które oferują znam Dammanna i Hardi-ego, i tylko takie zapewne wchodzą w grę.

Poj beczki - ok 3000-4000l.

koła ok 480 i max duże

Belka szeroka na 24-27m

Rękaw powietrzny

Oczywistości jak komputer itd nie będe opisywał.

Dodatkowo skrętny dyszel

Mocny eżektor

Systemy poziomujące belkę i automatycznie wyłaczające sekcje/poj. spryskiwacze

Rozkładanie niesymetryczne.

 

Może coś proponujecie innego a może macie lepsze ceny??

Hardi Commander 3300 z powyższymi bajerami ok 360tys (full opcja)

Damman Profi Class ok 500tys. (full opcja)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pojadę z grubej rury...

 

Krukowiak :D

 

A tak na powaznie, to faktycznie oglądałem Goliata Plus 6000l na belce aluminiowej, z rękawem powietrznym, GPS, skrętną osią i powiem szczerze, że maszyna wyglądała niegłupio. Wogóle w gospodarstwie gdzie go oglądałem to mieli jeszcze dwa inne Goliaty, wszystkie z rekawem i właściciel mówił, że innego opryskiwacza niechce, a podobno wiele marek już przerabiał.

 

coś w tym może być.

 

Goliat może mieć belkę podzieloną na aż 13 sekcji, tudzież mozna go wyposażyć w wyłączanie pojedyńczych dysz Seletron.

 

Był moment, że naprawdę byłem mocno zaintresowanym Krukowiakieem jednak po doświadczeniach z innymi Polskimi firmami Goliata raczej sobie odpuszczam, chodź trzeba przyznać, że jakościowo są to zupełnie inne opryskiwacze niż parę lat temu.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krukowiaka dyskwalifikuje rękaw powietrzny, a raczej jego brak bo to co w nim jest zamontowane ciężko nazwać strumieniem wspomagającym. Ci którzy jeżdżą Hardi - wiedzą o co chodzi, a mianowicie sterowanie strumieniem powietrza. Damman ma podobno (nie miałem okazji testować) kurtynę, której przepływ można regulować przed i za rozpylaczami. Przyczepiłem się do tego rękawa jednak nie jest to bezpodstawne. W naszych rejonach nad morzem zawsze wieje albo mocniej albo słabiej więc to zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

Witam panowie

planuje zakup  opryskiwacza unia pilmet 2000 litrów z belka 18 metrową ktoś wie ile taki opryskiwacz może dokładnie kosztować chodzi mi już o lepsze wyposażenie?

 

Ja własnie kupiłem opryskiwacz pilmeta 2 tys litrów, tyle że belka 21 m, z komputerem koszt 95 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Zajechałem do Agromy i stał nowy Pilmet. Jakaś masakra. W ubiegłym roku sprzedałem starego rok prod. 97 i w zasadzie wygląda podobnie, nawet przez prawie 20 lat nie zmienili wskaźnika poziomu cieczy...... dalej jest pływak w rurce za 5zł z przodu, który oszukuje jak jeździmy nawet po lekkim nachyleniu. Raz pokazuje 500 a raz 100l. To kolego było dołożyć 20tys i kupić coś zachodniego. Unia to nic sensownego nie potrafi zrobić.... wszystkie maszyny jakieś prehistoryczne. Mają w firmie chyba inżynierów z byłych PGRów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokładnie Pilmet zatrzymał się z 20 lat temu, ale po przejęciu przez Unię  zamiast  robić coś lepszego to lecą w  dół. dosłownie cofają się  w  rozwoju.  Z resztą chyba  cała Unia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jeszcze jeden przykład zacofanej Unii.... mam talerzówkę z 2004 roku (CUT XL) i jej jednym z wielu mankamentów jest to że zostawia pasek nieuprawionej ziemi na środku za każdym przejazdem. Po 11 latach inżynierowie to zmienili............ Wstawili GĘSIOSTOPĘ NA ŚRODKU!!!! buahaha.... paranoja..... !!! Taki to ich CUT!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

staszek1234

 

 

a powiec mi jeszcze w jakim wyposarzeniu kupiłes ten opryskiwacz?

 

ja tez bym wolał kupic opryskiwac jakis zachodni tylko problem w tym ze do zachodniego trzeba pdołozyc jeszcze z 50-70 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Przeszedłem dziś bardzo konstruktywną i rzeczową rozmowę z przedstawicielem Agrio.
Znam wprawdzie wstępna cenę, ale poczekam na konkretną ofertę i wtedy napisze co i jak dokładniej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dostałem ofertę z Agrio.

Przewrotnie powiem,że cenowo niewiele odstają od zachodniej konkurencji: Najbiedniejsza opcja:

 

 Oferta na opryskiwacz NAPA 3200/24 firmy AGRIO CZ

Wyposażenie:

 

  • opryskiwacz 3200/24
  • zbiornik 3200 litrów wykonany z  żywicy i włókna szklanego na zewnątrz laminowany, w środku podzielony falochronami co nie powoduje rozkołysania się cieczy, z możliwością opłukiwania dyszami rotacyjnymi
  • ramiona 24 metrów  potrójnie amortyzowane z możliwością składania ręcznego na 18 metrów
  • dystance control 2 ultra dźwięki (automatyczne sterowanie belki )
  • oś sztywna bez amortyzacji
  • oświetlenie belek 4 halogeny ledowe
  • światło ostrzegawcze (kogut)
  • koła 460/85 R 38
  • błotniki
  • zaczep sztywny transportowy z anortyzowany K80   
  • pompa włoska AR 250 o wydatku cieczy 250 litrów na minutę 
  • komputer Basic terminal firmy Muller Elektronik
  • nawigacja GPS
  • automatyczne wypinanie sekcji (GPS)
  • pneumatyczna regulacja wydatku cieczy, 14 sekcji roboczych
  • dodatkowe dysze krańcowe
  • potrójne korpusy dysz wypinane pneumatycznie  zamocowane na rurce ze stali nierdzewnej co 50 cm z  cyrkulacją
  • myjka
  • opryskiwacz przystosowany do RSM-u
  • komplet dysz hispped 03
  • pneumatyczny pistolet do czyszczenia dysz
  • oświetlenie drogowe 

Cena około 55tyś Euro.

 

Najbogatsza "moja" opcja ma to co wyżej plus:

  • dystance control 4 ultra dźwięki (automatyczne sterowanie belki w systemie V)
  • oś amortyzowana pneumatycznie z rozstawem (rozstaw do uzgodnienia)
  • zaczep skrętny K 80 Track control górny

 

Cena: trochę ponad 70tyś euro

 

Ceny brutto.

 

 

Ogólnie rozwiązania techniczne jakie mają w ofercie bardzo mi się podobają jednak kasa jest niemała... Wiadomo, nie jest to ostateczna cena, napewno jeszcze coś jest do dogadania, co nie zmienia faktu, że jest drogo... Myślałem, że w 250tyś brutto się zmieszczę...

 

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Troche drogo policzyli, a z tego co się orientuję to będzie jeszcze drożej firma rozkręca się na rynku, coraz lepsza reklama, zaliczają wszystkie targi, no i opryskiwacze jakością nie odbiegające od zachodnich, a niektórymi rozwiązaniami nawet je przewyższają :) To napewno ma wpływ na cene, jeszcze pare lat temu szło taniej je kupić ale wtedy morka wogóle nie była znana na rynku:)

 

A co do wyposażenia to komputer zmień na Comfort Terminal większy i lepszy, dodatkowo masz joysitcka do niego bardzo ułatwia prace.

Reszte bym zostawił. Amortyzacja osi fajna sprawa ale przy szerokich kołach moim zdaniem nie jest aż tak potrzebna, a jeśli się nie mylę to 4-5 tys euro kosztuje  <_< też chciałem brać ale jak usłyszałem cene to podziękowałem.

Zaczep skrętny bym sobie odpuścił raz, że mało co zaoszczędzisz na tym że ci trochę nie ugniecie, a dwa to że opryskiwacz staje się wywrotniejszy na uwrociach.

Do tych 4 czujników bym już dopłacił mam dwa i mogę powiedzieć że czasem brakuje ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Comfort Terminal niczym oprócz wielkości nie różni się do Basica a jest sporo droższy, do tego wydaje mi się, (aczkolwiek nie jestem pewny), że do Basica też można dołączyć joystic.

 

Co do amortyzacji osi to raczej z niej zrezygnuję, ale jak już to wezmę zaczep amortyzowany. Zastanawiam się też nad Selejet...

 

kurde, ciężki orzech do zgryzienia. Żeby jeszcze Agrio miało finansowanie jak JD to byłoby prawie po problemie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj panowie o nowych a ktoś mi doradzi z używanych ? mam biardzkiego 1500 l / 15m i chcę na coś zachodniego.... beczka ok 3000 l +/- 300 l i lance 15 lub 21m pracował by z zetorem 6340. u mnie w okolicy jest rau hardi berthund blanchard evrard  i każdy chwali co swoje a innego już nie... koszt tak ok 20 tyś.... chcę zmienić bo powierzchnia się zwiększyła i duże pola mam daleko od domu...

Może ktoś by chciał Biardzkiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

A jak ten Biardzki ci się sprawuje? Możesz powiedzieć coś o jego jakości wykonania, wyposażeniu oraz sugerowanej cenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawuje się bez zarzutu. pompa super rozdzielacz mimo że polski stałociśnieniowy jak skalibrujesz to też dobrze działa. wykonanie i materiał jest adekwatny do ceny. miałem zmieniać teraz ale się wstrzymuje i zobaczymy ile kasy będzie w żniwa. póki co robie reanimacje i mały tuning

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
JD1188 korzystałeś może z "finansowania" Agrio?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lupino    0

Witam, również rozglądam się za używanym opryskiwaczem poj. ok 3000l, dł lancy 24m cena ok 25 tyś. netto. Polecił by ktoś jakąś markę, model?

Na oku mam Tecnoma Galaxy 1996r, 2500l, 24m. Miał ktoś może z takim do czynienia ? Każda wypowiedź będzie pomocna :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To jest mój, teraz kupiłem Blancharda i było by fajnie żeby w Blanchardzie hydraulika cała była z Tecnomy a lance i reszta Blanchard.

Tylko z filtrami miałem problemy, co za tm idzie zabrudzały sie zaworki na pompach. Pryskał ponad 1 tyś rocznie. 

http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-tecnoma-4000-l-24-metry-100-sprawny-CID757-IDcdn0J.html

poprawiony

A rurki zmieniałem bo w oryginale są aluminium i dwie zaczeły pękać i w środku w nich był syf. Kupiłem ponad 50 metrów za 700 zł, tyle ich jest na nim,  nowe w hurtowni, sam pociołem i nawiercałem, końcówki zaspawałem i podtoczyłem. Wszystko kosztowało mnie 1200 zł.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

tomek73 - sprzedałeś czy błąd linku? - bo mi pokazuje  - nie znaleziono strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a robił ktoś podnoszenie lanc na wciągarce  12v ? sprawdza się to ? na yt jeden filmik widziałem ale chciałbym wiedzieć jak się to w praniu sprawdziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Co sądzicie o opryskiwaczach John Deere? Interesuje mnie maszyna w wersji 4000l/28m. W grę wchodzi JD i Unia Europa. Różnica ok. 40000zł. Te dwie marki, bo posiadam nawigację JD i chciałbym ją wykorzystać do oprysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Mam znajomego który ma JD w pełnym wyposażeniu. Maszyna sprawuje się jak należy, były problemy z ustawieniem komputera ale po kalibracji przepływomierza trzyma dawkę idealnie. Choć on osobiście uważa że z perspektywy czasu przepłacił. Uważa ze jakby miał znowu stanąć przed takim wyborem bez zastanowienia wybrał by Goliata z Krukowiaka. Sprzęt jakością wykonania i rozwiązaniom technicznym niczym nie ustępuje JD, RAU a zdecydowanie tańszy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Goliat ustępuje pracą belki i tylko tym.

Sam planuje zakup opryskiwacza, ale ja wybieram pomiędzy Napą A właśnie JD 740.

Szczerze mówiąc Agrio ilością wyposażeni i pracą belki bije na głowę JD, który z kolei ma bardzo dobre finansowanie fabryczne i w mojej okolicy dobry serwis. Minusem JD jest mała liczba sekcji roboczych, co przy GPS ma duże znaczenie i tak gdzie Krukowiak na 24m ma 13sekcji Agrio 14, tak JD ma tylko 8.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj