Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

JD1188    126

Dammann jest jednym z najlepszych opryskiwaczy na ma tylko jedną wade -cena  :P Z tych co napisałeś wybrałbym Nape, raz że będzie minimum z 60 tys. tańsza od Dammanna, a druga sprawa to to że cały układ stabilizacji, zawieszenia belki jest taki sam jak w jednym z najdroższych i ponoć najlepszym opryskiwaczy na rynku czyli z Inumy. Stabilizacja i amortyzacja belki w Napie jest genialna belka normalnie pływa po polu :) Agrio ma też ważną zalete czyli całkowice pneumatyczny układ sterowania cieczą, który jest ponoć o wiele szybszy w reagowaniu od elektrycznego.

Sam jestem od miesiąca użytkownikiem Napy i naprawde ci go polecam  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
JD1188 napisz coś więcej o tej Napie, jakie masz wyposażenie?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Z głównych rzeczy to:

-pojemność 3200

-belka 21m

-Comfort Terminal

-Section Control

-Track Leader

-Distance Control

-myjka zewnętrzna (warto dopłacić)

-Joystick

-dysze Agrotop TurboDrop HiSpeed

No i to chyba wszystko z podstawowych rzeczy :)

Za dużo to powiedzieć nie moge bo dopiero 30ha opryskałem ale ogólnie to warto brać GPSa i Dastance Control, w zasadzie to dzięki temu wystarczy pole objechać do okoła a potem nie pozostaje ci nic do roboty oprócz kierowania, sekcje same się wyłączają a Distance trzyma wysokość, a dodatkowo na uwrociach gdy wszystkie sekcje się wyłączą sam dźwiga belke na określoną wysokość, a potem ją spuszcza.

Jakość wykonania wydaje się solidna.

Serwis też super do mnie przyjechał prosto z Czech :) raz dwa ustawił opryskiwacz. Napoczątku był problem bo wraz zaczęło ciśnienie spadać ale serwisant powiedział że może się coś takiego robić i pokazał co należy zrobić (kwestia poruszania jedną śrubką). Ogólnie to jak pisałem praca belki bajeczna, komputer dobrze trzymie dawke, GPS działa  jak należy nie ma na co nażekać :)

Jedyna wada to taka, że Agrio ma belki tylko składane symetrycznie i na wąskich działkach może być problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kurze, a ja potrzebuje niezależne składanie belki...
Skąd brałeś opryskiwacz? Ja mieszkam na Pomorzu, ciekawe jak tu z serwisem. Belkę masz ameliniową? Ile Cię kosztował jak można wiedzieć?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robek1990    1

Witam. Panowie jaki kupić opryskiwacz na 30 ha do 15 tys. zł? Zastanawiałem się nad SKOTAREK 1000l belka 15m zawieszany. Oczywiście chodzi o nowy sprzęt  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

na 30h taki sprzet starczy ci w zupelnosci ja tez mysle o opryskiwaczu tylko ze z belka hydraulicznie rozkladana a ty z jakim wyposazeniem bys chcial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kula07 a nie brałeś pod uwagę horsch leeb fakt od 4000chyba l.robią ale to też najwyższa półka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Iron skąd wiesz że najwyższa półka jeżeli dopiero niedawno wypuścili to na rynek?

Zresztą w mojej okolicy Horsh ma bardzo przeciętny serwis.
Jak na razie JD jest moim nr. 1. Maja najlepszy serwis, wyposażenie i cena mi odpowiada.
Przedstawiciele Agrio i Dammanna mnie olali i pomimo rozmów i ustaleniu specyfikacji nie przedstawili mi oferty.
Z Krukowiaka dostałem też ciekawa ofertę, ale mimo wszystko zostanę chyba przy Jelonku.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robek1990    1

KOVU u Skotarka za 1000l i belke 15 + pompa włoska ( nie pamiętam nazwy) 115l/min. + oświetlenie+ głowice trzy pozycyjne z jedna końcówką eżektorową (mówili że niemieckie) i stabilizacją belki i podnoszeniem belki hydrauliczne i z transportem powiedzieli mi 14800zł brutto. Powiedzieli mi że za hydrauliczne rozkładanie trzeba dopłacić około 5 tys. zł dodam że firma mieści się na dolnym śląsku a ja jestem z lubelszczyzny.  :)  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szala2020    0

Polecam Agrio bardzo solidne wykonanie ja posiadam Pume 3000l/21 belka pracuje super, jestem bardzo zadowolony z wyboru przedstawiciel firmy przedstawił konkretną ofertę na pewno bardzo korzystniejszą od konkurencji. POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W bardzo korzystniejszejcenie? Czyli jakiej?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

@kula07 sorry że dopiero teraz odpisuje ale troche mi się zapomniało   :) Cena to 155 netto

Edytowano przez JD1188

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No to dobra cena.

Trochę ludzie z Agrio mnie olali. Spróbuję może jeszcze raz do nich zadzwonić. JD ma tą przewagę, że mają finansowanie fabryczne na bardzo korzystnych warunkach.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A wyposażenie jakie?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madato    0

Witam.

 

Panowie czy ktoś z Was użytkuje opryskiwacze Dammann?

Planuję zakup nowego opryskiwacza minimum 3000l, belka 21/24m wyposażonego w GPS. Moje typy to John Deere 740/740ii, ze względu na bliskość serwisu i niezłą jakość jest to mój nr.1, do tego Agrio Napa, Lemken Primus oraz właśnie Dammann. niestety o tej ostatniej firmie jakoś nie mogę znaleźć konkretnych informacji. Jedni mówią, że jest to lider opryskiwaczy inni narzekają. chętnie poznał bym opinię prawdziwych użytkowników.

 

Pozdrawiam.

 

Witam!

 

A może coś w tym stylu

 

http://www.farmgem.com.pl/diamond-2500-3000l-belka-18-20-21-lub-12-20-24m/

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Niestety firma jest mi kompletnie nie znana. Może to i dobre opryskiwacze ale jednak wolałbym chyba coś bardziej popularnego.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Witam.

 

Panowie czy ktoś z Was użytkuje opryskiwacze Dammann?

Planuję zakup nowego opryskiwacza minimum 3000l, belka 21/24m wyposażonego w GPS. Moje typy to John Deere 740/740ii, ze względu na bliskość serwisu i niezłą jakość jest to mój nr.1, do tego Agrio Napa, Lemken Primus oraz właśnie Dammann. niestety o tej ostatniej firmie jakoś nie mogę znaleźć konkretnych informacji. Jedni mówią, że jest to lider opryskiwaczy inni narzekają. chętnie poznał bym opinię prawdziwych użytkowników.

 

Pozdrawiam.

 

 

Lemken jest, a gdzie Amazone?? Raczej nie ustępuje chodz dokładniej jeszcze się nie interesowałem.

Za jakiś czas bedziemy się rozglądać za opryskiwaczem to Lemken/Agrio/Berthoud i właśnie Amazone.

Ostatnio sporo John Deerów się pokazało  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Lemkena odpuszczam a Amazone w mojej okolicy ma średni serwis, ale rozmawiałem z ich przedstawicielem i dziś otrzymałem ofertę. Z ważniejszych rzeczy:

 

1. Opryskiwacz zaczepiany AMAZONE UX 3200 Super:

  • Komputer sterujący Amatron 3, (pakiet wyposażenia ISOBUS pod ciągnik),
  • GPS Switch – precyzyjna aplikacja
  • Antena Hemisphere Ceresent A101
  • Oś kierowana systemem AutoTrail + amortyzacja osi,
  • Belka robocza Super L hydraulicznie składana o szerokości 24 m,
  • LED oświetlenie poszczególnych rozpylaczy,
  • 13 sekcji roboczych,
  • Składanie belki polowej Profi II + DistanceControl(automatyczne prowadzeni belki nad łanem),

 

Brutto delikatnie ponad 300tyś...

Dodatkowo dostałem ofertę na rozsiewacz ZA-TS 2700 również z GPS w cenie niecałych 80tyś. Ceny napewno jeszcze do urwania tym bardziej, że zaszalałem z wyposażeniem a co!

Mimo wszystko ceny delikatnie mówiąc wysokie.

 

Jestem również po rozmowie z przedstawicielem Agrio, (wkońcu dodzwoniłem się chyba do odpowiedniej osoby), umówiliśmy się na przyszły tydzień na bajerę, zobaczymy co z tego wyjdzie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A nie myślałeś o opryskiwaczach Berthoud? U mnie był nie dawno przedstawiciel i zostawił prospekt... wyglądają ciekawie. Ja mam francuskiego Blancharda 3200l od 2004 roku i jest w zasadzie bezawaryjny. Teraz przejął go kuhn i myśle że warto brać pod uwagę tą markę także. Oczywiście najlepiej z belką aluminiową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Powiem tak Panowi, prawda jest taka, że jakość wykonania i awaryjność maszyn renomowanych firm jest porównywalna. Różnicę można znaleźć w pracy belki, systemu składania oraz w systemie regulacji dawki, reszta jeat praktycznie nie zauważalna bo czy to będzie komputer Araga czy Amazone dawkę będą utrzymywać niemal identycznie. O wyborze decyduje (w moim przypadku), jakość serwisu, warunki finansowania/cena, jakość pracy belki (pracuje na zróżnicowanym ukształtowaniu terenu) I łatwość obsługi.
Dlaczego JD jest moim nr1 już wytłumaczył. Dodatkowo od tego przedstawiciela mam wszystkie maszyny uprawowe/siewne, kombajn i 2 ciągniki. Wolałbym pozostać przy jednym serwisie. Co do Agrio to kilka tych opryskiwaczy w okolicy pracuje (w przeciwieństwie do Berthou), ludzie je chwalą, belka pracuje bardzo dobrze. Lemkena ma znajomy od zeszłego roku. Jest jeden w okolicy. Fajny opryskiwacz ale jakoś tak niczym do siebie nie przyciąga. Amazone kilka pracuje, ale cena jest wysoka i z tego co tak słyszałem serwis d*py nie urywa.

Takie są moje przemyślenia, może i mylne, ale do podjęcia decyzji mam jeszcze trochę czasu także spokojnie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

coś w temacie


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Cena za amazone to lekki szok, ale koła skrętne podobno bajka przy kopiowaniu za ciągnikiem. 

Jaki JD i cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj