Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

tomek73    579

Wszystkie opryskiwacze są tanie w  stosunku do tego co kosztuję nowe.A z drugiej strony za 50 to są opryskiwacze z 15 letnie.

Ten  http://olx.pl/oferta/blanchard-grand-large-CID757-IDapxZx.html#af4c5ba155  to raczej zdrożał w  ostatnim czasie z  5 tyś.

Ten fajny, ale 36 m. http://olx.pl/oferta/ladny-opryskiwacz-blanchard-4200l-36m-alu-CID757-IDamF5p.html#773b61fcd2

Zadaj lepiej pytanie dlaczego przyczepy są tak drogie, nie mają silnika, skrzyni, siedzeń, żadnego wyposarzenia a tyle kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Tomek to to ja wiem :)

Pług jest lepszym przykładem . 1,5 tona stali pociętej plazmą  i pospawane i 80 koła nie twoje :D

 

Miałem na myśli właśnie   Blanchard-y  bo te akurat są dość tanie . 

Pytanie czy lepiej 10-15 letniego Blancharda  na aluminiowej belce czy 5-8 letniego Pilmeta Europę .  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zdecydowanie Blanchard, Sam mam od 4 lat Tecnome z 83 roku jak się okazało, miała być 93, i  ma nawet własną hydraulikę, dawką  prawie nie oszukuję jak ustawie 150 to tak jest, nic się nie dzieje z nią a co do tych nowych Pilmetach to znajomi 4-5powymieniali na Kuhny   nao fakt nowe ale Pilmety też kupowali nowe.

Po drugie kupiłem parę rzeczy z Uni i już więcej nic nie kupię, oni robią już wszystko ale jakość  spadła totalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jako użytkownik Blancharda Atlantique 3200 może napiszę w kilku zdaniach plusy i minusy tej maszyny. Opryskiwacz kupiłem w 2005 roku i przez cały czas użytkowania stoi pod chmurką. Do tej pory mimo tego pękł mi tylko jeden przewód od podnoszenia reszta ok. Belka aluminiowa oczywiście i to jest chyba to co najważniejsze w tym opryskiwaczu. Używam go do RSMu od 5ciu lat i oczywiście zero korozji. Opryskane obecnie 13tys ha i uwierzcie belka po rozłożeniu jest jak nowa (zero luzu). Kolejny plus to komputer który nigdy mnie nie zawiódł. Pojemność całkowita to 3440l i ja ustawiam na 220l\ha także pryskam zawsze 15ha. Belke mam 18, kupiłbym szerszy ale rozlewałem RSM początkowo Pilmetem też 18m bo było mi po prostu szkoda nowej maszyny. Na początku użytkowania wyjmowałem ze trzy razy pompę bo poleciały membrany, ale to z mojej winy. Pryskałem na końcówkach 0,25 i sporą prędkością i po prostu ciśnienie za wysokie. Później założyłem 0,3 i membrany wstawiłem silikonowe oryginały (chodzi do dziś bez awarii). Opony mam niestety dość wąskie Aliance chyba 380mm ale lepiej zawsze szukać na szerokim ogumieniu bo na wiosnę przy RSMie dużo nie naleje.... I jedna opona mi powoli siada (po prostu boki pękają) i to wada fabryczna bo mają inną datę produkcji i druga jest jak nowa. Największy chyba minus Blancharda to zbiornik który pęka na bokach przy ramie. Ja miałem ten problem i na gwarancji mi skleili ale dalej pęknięcie było i kapało więc przywieźli mi cały nowy zbiornik ale nie chciałem zmieniać bo nie było na to czasu a po drugie za dużo roboty i obawiałem się o przewody wychodzące żeby nie ciekły po ponownym montażu. Obecnie dałem od środka trochę silikonu i od kilku lat zero kapania. A przyczyną jest brak przegrody i wzmocnień na bokach, w nowszych Blanchardach problem ten wyeliminowany ale trzeba szukać tych co mają z boku naklejki żółte a nie niebieskie. Pompa jakaś włoska 265l\min moja ta mocniejsza i omijajcie szerokim łukiem rotacyjne bo są awaryjne. Przy zakupie minus to brak możliwości sprawdzenia przebiegu bo po 10tys. ha komp. liczy od nowa...... Osobiście polecam i jak ktoś ma jeszcze pytania to chętnie odpowiem. Tak w zasadzie to jeszcze rok, dwa i będe go sprzedawał bo w planach jest Kuhn Oceanis z belką 24m oczywiście alu, ale to plany. Jak ktoś chce kupić od pierwszego wł. i od kogoś kto sam jeden użytkuje to zapraszam ale za jakiś czas.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzychu13    0

Koledzy,mam pytanie, chcę modernizować swój opryskiwacz, do tej pory miałem belkę 12m.a chcę założyć 15 metrową i nową pompę i nie wiem jaka wydajność by starczyła czy 145l/min czy musi być większa dodam że zawór stałociśnieniowy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja miałem pompę 2x70 i na 18 spokojnie dawała rady, przy 20- m  słabo.

petro dlaczego twierdzisz że  pompy wirowe są słaby. Teściu i dwóch kuzynów mają Nodety na tych pompach od 5-6 lat i tylko teściu naprawiał, reperaturka siadła, Znajomi  w Kuhnach mają też wirowe i chwalą, żadnych awarii, chodzą od 150 do 700 ha.

Nodet został wykupiony przed Blancharda potem Kuhn, lub coś w  tym stylu, bynajmniej pompy wirowe z  tego co mi wiadomo to pochodzą z  Nodeta. Sam mam taką pompę w  Tecnomie, ale służy tylko do mieszania cieczy roboczej,  a dwie pompy tłokowe podają na lance, a mam 24 m i kiedy chcę to mogę do 12 barów zwiekszyć, na dyszach czerwonych, taką cholery maja wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Jako użytkownik Blancharda Atlantique 3200 może napiszę w kilku zdaniach plusy i minusy tej maszyny. Opryskiwacz kupiłem w 2005 roku i przez cały czas użytkowania stoi pod chmurką. Do tej pory mimo tego pękł mi tylko jeden przewód od podnoszenia reszta ok. Belka aluminiowa oczywiście i to jest chyba to co najważniejsze w tym opryskiwaczu. Używam go do RSMu od 5ciu lat i oczywiście zero korozji. Opryskane obecnie 13tys ha i uwierzcie belka po rozłożeniu jest jak nowa (zero luzu). Kolejny plus to komputer który nigdy mnie nie zawiódł. Pojemność całkowita to 3440l i ja ustawiam na 220l\ha także pryskam zawsze 15ha. Belke mam 18, kupiłbym szerszy ale rozlewałem RSM początkowo Pilmetem też 18m bo było mi po prostu szkoda nowej maszyny. Na początku użytkowania wyjmowałem ze trzy razy pompę bo poleciały membrany, ale to z mojej winy. Pryskałem na końcówkach 0,25 i sporą prędkością i po prostu ciśnienie za wysokie. Później założyłem 0,3 i membrany wstawiłem silikonowe oryginały (chodzi do dziś bez awarii). Opony mam niestety dość wąskie Aliance chyba 380mm ale lepiej zawsze szukać na szerokim ogumieniu bo na wiosnę przy RSMie dużo nie naleje.... I jedna opona mi powoli siada (po prostu boki pękają) i to wada fabryczna bo mają inną datę produkcji i druga jest jak nowa. Największy chyba minus Blancharda to zbiornik który pęka na bokach przy ramie. Ja miałem ten problem i na gwarancji mi skleili ale dalej pęknięcie było i kapało więc przywieźli mi cały nowy zbiornik ale nie chciałem zmieniać bo nie było na to czasu a po drugie za dużo roboty i obawiałem się o przewody wychodzące żeby nie ciekły po ponownym montażu. Obecnie dałem od środka trochę silikonu i od kilku lat zero kapania. A przyczyną jest brak przegrody i wzmocnień na bokach, w nowszych Blanchardach problem ten wyeliminowany ale trzeba szukać tych co mają z boku naklejki żółte a nie niebieskie. Pompa jakaś włoska 265l\min moja ta mocniejsza i omijajcie szerokim łukiem rotacyjne bo są awaryjne. Przy zakupie minus to brak możliwości sprawdzenia przebiegu bo po 10tys. ha komp. liczy od nowa...... Osobiście polecam i jak ktoś ma jeszcze pytania to chętnie odpowiem. Tak w zasadzie to jeszcze rok, dwa i będe go sprzedawał bo w planach jest Kuhn Oceanis z belką 24m oczywiście alu, ale to plany. Jak ktoś chce kupić od pierwszego wł. i od kogoś kto sam jeden użytkuje to zapraszam ale za jakiś czas.....

 

I to się nazywa  konkretna odpowiedź - bardzo dziękuję za cenne informacje :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Do kolego Tomka. Napisałem tak bo przed zakupem oglądałem Blanchardy w firmie Chemirol i tam mają Grand Large 4 sztuki w tym jeden właśnie z pompą wirową. Rozmawiałem z kierownikiem gosp. i mi mówił że same problemy mają z tą pompą a reszta chodziła bez zarzutu. Może i nie mam racji po pewnie trafił im się taki feler. Zdarza się.  Właśnie dzięki tej firmie kupiłem ten opryskiwacz bo powiem dla ciekawostki że oni pryskają tymi 4ma kilkanaście tys. ha od 2000 roku i jeżdżą do dziasiaj. Mają belki 18m i dziesiątki tys. ha za sobą także jednak w tych maszynkach potencjał jest..... W tym roku kupili do pomocy NAPA 6000l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi też to nie bardzo się podoba bo ciśnienia teściu  nie ustawi powyżej 4 bar, kuzyn twierdzi że ustawi 8?? Dziwny układ ma ten obieg.

Każdy chwali co ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

U mnie ustawia się na postoju na oprysk bez trybu auto oczywiście bo wtedy musi być ciągnik w ruchu i kiedy leci z dysz ustawiam pokrętłem na opryskiwaczu ciśnienie jakie chcę mieć maksymalne. Może być i 8atmosfer, potem wyjeżdżam w pole naciska Auto  i jadę i im szybciej tym większe ciśnienie ale maksymalnie dojdzie do tego co podkręciłem. Obecnie mam ustawione 4,5 i jak jadę za szybko to po prostu nie wydaje mi zadanej cieczy i odzywa się komp że jadę za szybko. I tak pryskam do 4 atm bo nie powinno się przekraczać tej granicy ze względu na szybkie zużycie pompy i dysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

A opryskiwacze czeskiej firmy Agrio, co o nich sądzicie? Według mnie świetna alternatywa dla droższych zachodnich marek, a jakość o wiele lepsza od polskich.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam . planuję kupić opryskiwacz do 10 tys  , bedzie chodził na areale 28 ha , najlepiej ciagany co polecacie  , w ostatecznosci  zawieszny ,opryskiwacz ma chodzi z ursusem c 360 za odp . z góry dzieki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup sobie opryskiwacz biardzki 600l 15m belka za dobrą cene go kupisz ,ale jak coś to bierz od producenta ze zbuczyna. ursus da rade go podnieś i to spokojnie jeśli masz dobrą pompe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja poprzednio ciągałem C-360 Pilmeta 1000l. Wchodzi trochę więcej, tak czy inaczej na równe 5ha starcza. Nawet używany w dobrym stanie za lekko ponad 10tys można kupić i to bardzo dobre opryskiwacze. Używałem go na 150ha ale już nie dawałem rady oblecieć wszystkich pól więc kupiłem nowy, a ten dalej pryskał i w pompie tylko raz membranę zmieniałem. Teraz nowe też z tej serii Pilmet ma i jak znalazł do 60tki pasuje. Jedyny minus to lance na 18m jak miałem to jednak w wysokim rzepaku potrafiły się złożyć. Tak czy siak na 28ha to nawet używka w b.dobrym stanie pochodzi 15lat. Zresztą odkupił ode mnie gospodarz za 8 koła na 15ha. 3razy zaleje i chwasty ma zgłowy. Zawieszanego nie polecam bo raz mała pojemność, a po drugie zawsze ciągnik odciążony i bardzo dobry do rsmu bo wchodzi 1500kg i możesz swoim traktorkiem spokojnie ciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

O ten pierwszy z 2001 roku. Na fotce którą dałeś ma lance składane skośnie i mi się wydaje że nie są oryginalne. U mnie były prosto składane ale ja miałem z 99 roku to może wtedy było inaczej..... ale polecam bo w moim gosp. to sprawdziłem go konkretnie i wiem że jak od 1wszego właściciela kupisz to będziesz zadowolony.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

czy warto zastanowić się nad Stanimpexem 2000l 21m belka z ćwiartokwaniem plus własna hydraulika plus arag 400s i antena za 72 netto ?
Krukowiak apollo z belką PHB z arag 180s z płuczką i rozwadniaczem za 70 netto. za 400s dopłata 25tys ale nie zapytałem czy już z anteną i czy ma sens kupić gps do sekcyjnego sterowania w opryskiwaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam dołączę się do tematu szukam opryskiwacza zawieszanego 1000- 1200 l  z belką hydrauliczną 20 m w dość przystępnej cenie max 20 000 zł 

 

oglądałem  opryskiwacze   Jar-met  i spodobała mi się ich belka i pompa Udor  

 

i mam pytanie   jak się spisują te Jar-mety  :)  

 

Pozdr. 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie wiem jak te. 

u nas kilku rolników miało to dziadostwo, a dokładniej 400 litrowe z belką 12 metrową rozkładane ręcznie. 

pompy się psuły na potęgę, koledze pękł filtr, obłażą z farby, a stabilizacja belki i jej sztywność pozostawia wiele do życzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pompy udora są bardzo dobre może to były polskie za 1000 zł jeśli nie Jar met to jaką markę polecicie 

 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

koledzy jakies opinie o firmie Stanimpex? Mam ofertę na opryskiwacz w full opcji od nich za 72 netto 2000l 21m ? Wart swojej ceny? Bo jest bardzo atrakcyjna porównując do wyposażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Stanimpex i Krukowiak za 70netto? Hmmm wolałbym 30 dołożyć i już za stówkę coś z zachodnich obejrzeć....... Za 100tys Blancharda kupiłem ale 10lat temu i  wygląda jak nowy a krukowiaki bym 2 zużył do tej pory...... to i tak bym przepłacił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tylko za te 30 mam rozsiewacz do nawozu dodatkowo. Jakbym miał 100ha + to bym się nie zastanawiał nad lepszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

składał ktoś sam opryskiwacz? tzn. mam zbiornik i do tego dokupić pompę, rozdzielacz, wydłużyć lance, da się to zegrać i ustawić żeby działało jak firmowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj