Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

petro11    29

Kuhn przejął jakieś kilka lat temu ale dokładnie nie pamiętam. W zasadzie to opryskiwacze wyglądają podobnie tylko rama czerwona , a była niebieska. U nas w okolicy znany Chemirol ma kilka sztuk i pryskają tysiące ha. Mają Grande Largi czyli 4500l w tym jeden chodzi z pompą wirową i tam bez końca awarie mają bo rozmawiałem przed zakupem z kierownikiem. Najlepsza pojedyńcza pompa  ta o większej wydajności 265\min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina3    2

Co sądzicie o opryskiwaczach firmy skotarek bo mam na myśli zakup 1000l zawieszanyz belką 21m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Czytając posty to każdy swój opryskiwacz chwali jak rozmawiałem ze znajomym co sprzedaje Kuhn to powiedział daj sobie z nim spokój. Tak że im wiecej się człowiek rozgląda i dowiaduje to coraz wiekszy dylemat co kupić. I bądz tu mądry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz88    2
Napisano (edytowany)

Wiatm. Panowie jaki byście polecili opryskiwacz zawieszany do zetora 7745 w kwocie do 40tyś netto. Oczywiście z pełną hydrauliką i na elektrozaworach. Myślałem nad krukowiak heros 1000/15 tylko ta belka składana w X strasznie wysoka. A może coś innego?

Edytowano przez lukasz88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

No to dziwie się Piotras że tak ci Kuhna odradza. Z bliska go nie oglądałem ale wygląda na prospektach jak Blanchard tylko kolor zmieniony. Chyba że pozmieniali co nie co. Ja chwalę swój bo pare dni temu przekręcił mi się licznik ha bo doszło do 9999 i od nowa liczy a po takim przebiegu belka aluminiowa jest w takim stanie jak 10 lat temu jak kupowałem. Jak mówisz że tak zachwalam to przez te lata wymienię ci awarie: dwa razy wymieniałem membranę (z mojej winy bo przez 3 lata pryskałem na dyszch 0,25 i ciśnieniu powyżej 5 bar), raz pękł mi przewód od oleju (podnoszenie belki) po prostu ze starości chyba, mam na bokach pęknięty zbiornik ale to była wada fabryczna bo nie wstawiali przegrody i opona mi jedna siada tzn. są radialne a jedna widocznie wadliwa i boki pękają. Zawieziona do wulkanizacji 200zł i na razie się trzyma. Poza tym ok żadnych awarii, komputer nigdy nie szwankował jest jak nowy. To tyle wad. Jak ktoś chce kupić używany to polecam ale nowszą wersję co ma żółte znaki na bokach bo tam wyeliminowali pęknięcia i jest przegroda. Pompa tylko 265l o mijać wirowe bo są awaryjne. Mój pracuje na niecałych 300ha i rozlewam nim ponad 150t RSMu rocznie  także wiem co to za sprzęt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Czasem Kuhn nie przejął Blanchard ? coś mi się o uszy obiło. Nie wiem co mam Tobie odpowiedzieć czy na jakości ośczędzają możliwe że 10 lat temu lepsze robili nie wiem nie miałem nie mnie oceniać. Według mnie kuhn to dobra marka wiec dlaczego dealer odradza musi mieć swoje powody.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul176    0

co myslicie o opryskiwaczach worpol .ja mam worpol ZGZ-400 belka 12 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

Ja chciał bym kupić opryskiwacz ciągany  do mf 255 cos kolo 1000l , co polecacie żeby bylo naprawde solidne , ogólnie chodzi mi o jakis z wyższej półki

 

Też proszę o pomoc. Chciałbym kupić 1000 l. ale jaki ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie co sądzicie o Marce Hardi Może ma ktoś Jakieś nowe modele na stanie ? Zakpiłem Hardi Comander 3300 w ful opcji i zastanawiam sie czy jego cena jest adekwatna do Jakości .Maszynka przyjedzie za Pare dni .Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Dość możliwa cena, a pamiętasz ile wołali za navigatora 3000 belka 24m i gps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

NIe wiem tego kolego ale pewnie z 30 mniej :) Ja chciałem Najlepszego wiec wziełem Comandera 3300 Komputer 9500 28 metrów GPS 9 sekcji czujniki poziomu Najmocniejsza belka górny zaczep ledy itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

panowie poszukujemy opryskiwacza 2000l z belka 15m moze ktos cos poleci? zadnego dilera w poblizu nie ma, nawet nie ma gdzie popytac... prosilbym o obiektywne opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

jak najmniejsza ;) pytalem o burego na dniach pola byl w full wypasie ale belka 18m i gosc mowil ze 60k... troche duzo jak dla nas... bedziemy brac go na modernizacje, a wiadomo opryskiwacz musi byc porzadny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

To może zobacz stanimpex wujek ma i sobie chwali tylko ma go dopiero rok albo Biardzki ma mój drugi wujek i też nie narzeka choć jeden jak i drugi mówi że nie jest to jakaś wysoka półka to są warte swojej ceny, zobacz  TAD-LEN podobno dobre ale nie miałem z nim do czynienia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

troche sprawdzalem w internecie ale jednak zdecydowalbym sie raczej na cos z wyzszej polki... miedzy burym, krukowiakiem a pilmetem jak to jakosciowo wypada i cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

czy ktos posiada opryskiwacz ciagany firmy promar? na zdjeciach wyglada calkiem solidnie. interesuje mnie 2000l belka 15m hydrauliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A może lepiej wybrać coś zachodniego używanego za tą kasę? Ja mam od nowego Blancharda z 2005r i do dzisiaj spisuje się rewelacyjnie. Za jakieś 50-60 tys można kupić już taki opryskiwacz. Tak obserwuje znajomych co mają Krukowiaki to jakoś słabo te lance wyglądają po kilku latach. Na komputerze co roku w moim dochodzi 3tys. ha to tak w zasadzie jak ktoś kupi używany na areał np. 100ha to i tak na 10-15 lat mu starczy, ale to moje zdanie. Nowy Polski  też ok ale nie ma co się nastawiać na długą żywotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

@petro11  

 

 

Jeśli nie powiedzie mi się jeden pomysł na modernizację mojego Pilmeta mam w planie wymienić go na  coś większego zachodniego na szerokiej belce i zmodernizować do GPS .

 

Dla czego w sumie te  Blanchard-y są takie tanie i to w dodatku na belkach z alu   -coś jest z nimi nie tak ?  

Czy tak szerokie belki po tylu latach nie mają luzów na zawiasach  ?   

Jakiej firmy jest pompa i armatura ? 

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj