Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

czareczek85    411

markową czyli jaką? Podpowiedz coś ogólnie chciałem kupić używanego Krukowiaka Heros 1200 lub Pilmeta ale są bardzo drogie za takie pojemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czy mf 255 poradzi sobie z opryskiwaczem 600 litrowym? Nie rozleci mi się pompa?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Szukam Hardi Commandera albo Rau Iksrus 21m, z poziomowaniem w,rozsądnych pieniądzach.

ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Co sądzicie o opryskiwaczach John Deera konkretnie chodzi mi model M724/732?

Orientuje się ktoś czy M724 da rade wyposażyć w wyświetlacz Green Star 3 2630, czy jest on tylko dostępny w modelach M700i ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

John Deere ciągniki dobre robi a specjalistą do opryskiwaczy nigdy nie był. Pomyśl na Kuhnem z belką aluminiową. Ja mam Blancharda a jakieś 3lata temu Kuhn go wykupił. Z opryskiwaczem nie mam praktycznie żadnych problemów od 11lat użytkuję. Profesjonalny bez dwóch zdań a belka aluminiowa rewelacja (lekka, bez rdzy - idealna do RSMu). Jak na razie 10tys. ha w komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki85    0

Co sądzicie o opryskiwaczu firmy Bury. Chyba bede bral ciaganego 1000 L rozkladany hydraulicznie z komputerem bravo. Bede wdzieczny za opinie. Gospodarstwo o pow 15 ha z czego polowa stanowia truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenhur    3

Czy mf 255 poradzi sobie z opryskiwaczem 600 litrowym? Nie rozleci mi się pompa?

 

pradzi sobie ja pryskałem 235 600 litrowym tylko miałem 6 obciążników z przodu a 255 jest dłuższy więc bez problemu j ja jeszcze stosowałem łańcuchy aby odciążyć podnośnik i po przełączeniu hydrauliki na sterowanie podnoszenia lanc nie opadał mi opryskiwacz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Szybkie pytanie . 

Przerobiłem Pilmeta 1618 xxl na zaczep sztywny dolny .Miałem już dwa wypadki że przy pełnym zbiorniku pękł swarzeń łączący zaczep skrętny z ramą .

 

Pytanie : Czy przy zaczepie sztywnym dolnym wystarczy  zwykły wałek  przekaźnika mocy czy potrzebny jest wałek homokinetyczny z zwiększonym kontem skrętu ?     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ludzie pomóżcie proszę bo nie wiem co kupić a różnica w kasie to blisko 1500 zł .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252

Jeżeli pracujesz na zakrętach to zawsze powinieneś używać wałka homokinetycznego. Nie ważne czy masz na dolnym zaczepie czy na skrętnym dyszlu. Różnica polega tylko na sposobie podłączenia. Końcówkę łamaną dajesz tam gdzie masz największy skręt, czyli jak dyszel skrętny, to końcówkę łamaną dajesz od strony pompy, jak dyszel sztywny zaczepiony na dolnym zaczepie to końcówka  łamana od strony ciągnika. Taki wałek to około 1000-1200zł, zależnie od długości i wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Najczęściej jest tak że pompa jest zamontowana na dyszlu, więc skręca się razem z nim, czyli wychodzi na to że przegub szerokokątny montujemy od strony ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25252
Vril    1

Dzięki  panowie :) 

Wychodzi na to że jednak trzeba będzie zainwestować w homokinetyczny .Udało mi się znaleźć w miejscowym Greene po wielkich targach za 1600 !! ???  

Z drugiej strony rozmawiałem z panami z Promar i oni twierdzą że nie ma potrzeby stosować wałka homokinetycznego . Wystarczy zwykły .

http://otomoto.pl/opryskiwacz-hydrauliczny-2521h-promar-2521h-A466574.html

 

I co tu robić ???

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Załóż zwykły i zobacz jak się będzie sprawował w czasie pracy, podejrzewam że tylko  przy bardzo mocnych skrętach będzie przeskakiwał, ale dopiero jak będziesz ciągnik łamał z opryskiwaczem, a do tego bardzo rzadko dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ok dzięki -zaraz założę zwykły i porobię kółka i ósemki opryskiwaczem po podwórku  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Panowie i Panie pytanie jaki opryskiwacz za ok 130 tyś plus minus belka 21m pojemność 2400 a najlepiej około 2700-3000 l. I skrętny zaczep.I rzecz jasna z komputerem ;-)
Pozdrawiam

Edytowano przez Piotras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

130 netto przy teraznijszym kursie euro kupisz fajnie wyposazone amazone  UG 2200 lub 3000, Ikarus z kvernelanda, zalezy co chcesz i jak ma sie składac belka.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madato    0

Panowie i Panie pytanie jaki opryskiwacz za ok 130 tyś plus minus belka 21m pojemność 2400 a najlepiej około 2700-3000 l. I skrętny zaczep.I rzecz jasna z komputerem ;-)

Pozdrawiam

 

http://www.farmgem.co.uk/

Panowie i Panie pytanie jaki opryskiwacz za ok 130 tyś plus minus belka 21m pojemność 2400 a najlepiej około 2700-3000 l. I skrętny zaczep.I rzecz jasna z komputerem ;-)

Pozdrawiam

 

http://www.farmgem.co.uk/

post-142679-0-44551200-1428692115_thumb.jpg

post-142679-0-07118900-1428692134_thumb.jpg

post-142679-0-05816700-1428692177_thumb.jpg

post-142679-0-69629100-1428692356_thumb.jpg

post-142679-0-35352600-1428692369_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Piotras za te pieniądze co masz na wydanie jeśli piszesz o kwocie netto to w żadnym wypadku nie kupuj polskiego sprzętu tak jak pisze biały2005 zastanów się nad amazone ug bo naprawdę to jest już wyższa pułka sam mam ux a ta belka polowa to rewelacja praca nim to sama przyjemność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Ja chciał bym kupić opryskiwacz ciągany  do mf 255 cos kolo 1000l , co polecacie żeby bylo naprawde solidne , ogólnie chodzi mi o jakis z wyższej półki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Kolega wyżej poleca Lemkena a ja polecę Kuhna który wykupił Blancharda czyli profesjonalny sprzęt francuski. Ja mam taki od nowego, 10lat i 10tys. ha jak na razie. Żadnej awarii a belka aluminiowa po tylu ha jak nowa, zero luzów. Oczywiście użytkuję sam i dbam o sprzęt. Szybciej rozleci mi się ciągnik jak ten opryskiwacz. Jak ktoś używa RSMu to żadne Amazone, Lemkeny czy inne bez aluminium nie dorównają tym opryskiwaczom. Dodam że pomost i schodki też Aluminium. Kolejny zakup jeśli już to Kuhn Oceanis 5000l zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kuhn to stary Nodet, nawet pompy ma wirowe, za dopłatą. A kiedy Blancharda  wykupił?

Chodzą u nas parę sztuk i nikt złego słowa na nie nie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj