Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

bialy2005    582

na 2521 plusa miałem oferte bez negocjacji z gravitu 83tys w standardzie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Mi krukowiaka apollo 2000 /21m belka PHB (rozkładanie asymetryczne), komputer brava 300S, rozwadniacz boczny i troche innych pierdołów wycenili na 74 000 netto. Dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonybrawo8    0

mój błąd! sprawdziłem w oferecie mają jednak beczki 2500l w modelu plus. Rok temu jak szukałem to jeszcze nie było takich dopiero europa miała taka pojemność. A z tym apollo to zastanów sie a najlepiej podjedź do kogoś kto ma taki. U mnie znajomy kupił taki 3 lata temu  i w pierwszym roku pękłą mu oś poźniej padł potencjometr, a po 3 latach połamała się prowadnica w której są przewody z cieczą. Belka robocza jest odkształcona na każdym spawie no wieć nie wiem czy warto. Jeżeli krukowiak to tylko goliat to już jest troche inna jakość tylko u mnie cena przeważyła nad decyzją.


ja bym nie patrzył na belkę asymetryczną bo w przypadku gdy dojeżdżasz do słupa na polu jedną stroną belki to żeby ją złożyc to i tak musisz cofnąć zeby lnace miały miejsce na złożenie (no chyba ze lance typu rex te do pionu to wtedy tak) i zablokować wychył. Tylko z tego co kojarzę to przy kompie bravo 300 to takie rozwiązanie to standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Witam co wybrać i dlaczego? Na młodego rolnika cena tak do 60 tys brutto.

biardzki http://allegro.pl/opryskiwacz-2200-wloskie-wyposazenie-raty-i4995687052.html

woprol http://otomoto.pl/nowy-opryskiwacz-proton-2000-l-woprol-A376095.html + arag 180 i belka 15m

promar http://otomoto.pl/opryskiwacz-hydrauliczny-2521h-promar-2521h-A466574.html belka 15m + arag 180

Najbardziej jestem skłonny do promara, co wy na to?

Do tej pory 10 lat pryskam krukowiakiem 600L +600L z przodu Lance 15m ręcznie składane i bez większych awari. podzespoły arag

 

A jak z lancą może 21M? siewnik mam 3M a kawałki przeróżne, największy 5 ha najmniejszy 0,2 i kliny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25577

Jakie macie opinie o starym Pilmecie (lata80/90) 2000l, trzy zespolone pompy, belka 18m? Czy warto coś takiego kupić na około 15ha? W moim wypadku chciałbym założyć nowe głowiczki obrotowe, końcówkę do RSM i może eżektor (obie prawdopodobnie albuza) Koszt pewnie około 3tys zł, a z zakupem opryskiwacza około 10 -11tys. zł. Czy te 3 pompy zespolone dadzą radę zasilić eżektory na belce 18m? Ciągany byłby pewnie c 330 lub U 2812, czyli raczej niskie prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie ma sensu, zwłaszcza do tego ciągnika, nie da rady. Ja MF 255 to fajnie dawał rady a  330 to 1000 l i koniec. Szukaj 1 tyś litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25577

A jaka opinia o konkretnie takim opryskiwaczu? Bo podpiąć mogę jeszcze JX 70, ale tu są szerokie koła i trochę szkoda zbóż.

 

Wydaje mi się że ten U 2812 na 4 polowej powinien śmiało dać radę na równym polu. Kiedyś ciągał 1000l z wentylatorem i żadnych problemów nie było. Tu nie ma wentylatora, dochodzi tylko jedna pompa więcej i około 1,2 tony więcej do uciągu. Pola mam suche - przyjmują praktycznie każdą ilość wody. W grę wchodzi tylko 2000l bo 8ha mam 14 km od domu.

 

Te 3 pompy podołają eżektorom? ( chyba potrzebują wyższego ciśnienia?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Spokojnie dają rady, Ja miałem 2 pompy po 70 l,  i przy 20 metrach tak sobie dawał rady, ale przy ciśnieniu 4,5 bara, przy 18 spokojnie dawały rady, ale to 2 pompy, a 3  to aż natto.ja jeździłem 2 szosową więc 28 powinien dać rady 1 szosową.

Eżektory to takie same dyszę co zwykłe, 0,3 lub 0,4 różnica w kroplach, ja na czerwonych pryskałem 0,4, ty z niebieskimi spokojnie  nim dasz rady i tu chodzi o prędkość.

W tych opryskiwaczach największy problem z lancami, gniją strasznie i rozpadają się.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25577

Ok. dziękuję za odpowiedź, nastawiłeś mnie pozytywnie :D . Przeglądam ogłoszenia i szukam coś w zachodnich, ale tam przeważnie jest hydrauliczne rozkładanie lanc, ja wolę ręczne bo często będzie pryskać   1/4 lancy, a na zasięg całych może nie być miejsca (słupy siatki sady) no i jeszcze kwestia rozbudowanej hydrauliki w ciągnikach. Do tego większość ma elektrozawory, a że są to stare wysłużone sprzęty to różnie z działaniem może być. I właśnie najmocniej zacząłem zastanawiać się nad polskim pilmetem. Remont tych pomp zrobię pewnie za niecałe 100zł w krótkim czasie.

 

A lance pracują w terenie (poziomują się ) czy są sztywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Oj z remontem pompy możesz się przejechać tak jak ja się przejechałem, ze kupiłem dwie nowe od Skotarka potem, Jak pójdzie wał główny, to w Pilmecie za naprawę powiedzieli tyle co 75% nowej. a taką samą cenę jak włoska.

Ale to było z 10 lat może więcej temu.

Do rozkładania lanc nie trzeba mieć mocnej hydrauliki, bo są one jeszcze przeważnie zmiejszane przepływy na opryskiwaczu, bo jakby były to co ciągnik poda, to lance bardzo szybko by się rozkładały i po prostu rolnik w  ciągniku nie nadąrzał by  sterować nimi,

Teściu Nodetem zwykłą 360 pryska z małą pompą i ma skręcony wydatek na lancach, raz jak zwiększył to nie dał rady rozłożyć.za szybko.

Lance ładnie pracują, muszą być wyważone, ja na jedną dołożyłem z 2 kg, to wtedy miały ładny poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25577

Tylko że przy hydraulicznym rozkładaniu można mieć lancę całkowicie rozłożoną lub złożoną. Nie ma opcji jechania z rozłożoną połówką jednej lancy (przynajmniej tak mi mówili sprzedający do których dzwoniłem -konkretnie opryskiwacze Berthoud). A u mnie niestety nieraz będzie trzeba jechać na 3/4 szerokości bo działki węższe, a w miedzy np. siatka.

Przy pełnej hydraulice potrzeba chyba 2 pary wyjść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Napisano (edytowany)

Są opryskiwacze asymetryczne.   http://olx.pl/oferta/opryskiwacz-18m-2500l-ciagany-CID757-ID8remp.html#4d0b765f08  

Ja mam 24 a mogę na 13 rozłożyć i 12 pryskać.

1 parę wyjść, czyli 2 szybkozłącza, wyjście i wejście, jak nie masz wejścia, 330 to można bezpośrednio do skrzyni dać olejnawet przez korek oleju.

Edytowano przez tomek73
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jakie macie opinie o starym Pilmecie (lata80/90) 2000l, trzy zespolone pompy, belka 18m? Czy warto coś takiego kupić na około 15ha? W moim wypadku chciałbym założyć nowe głowiczki obrotowe, końcówkę do RSM i może eżektor (obie prawdopodobnie albuza) Koszt pewnie około 3tys zł, a z zakupem opryskiwacza około 10 -11tys. zł. Czy te 3 pompy zespolone dadzą radę zasilić eżektory na belce 18m? Ciągany byłby pewnie c 330 lub U 2812, czyli raczej niskie prędkości.

 

Ja miałem Pilmeta tylko nie wiem czy o taki ci chodzi mój był 2-1018 1000l czyli mniejszy ale właśnie z tą pompą zespoloną i belką 18m. Ogłoszenie dawałem na Agrofoto i OLX i już go sprzedałem i dla kupców właśnie bardzo się spodobała ta pompa. U mnie ponad 10lat pryskał i bardzo dobry opryskiwacz. Mam obecnie Blancharda i jak membrana poleci to porażka bo pompe musze demontować a tutaj wszystko na wierzchu. Na 15ha to aż nadto u mnie pryskał 130. Z ciśnieniem nie będziesz miał problemu tylko daruj sobie te głowiczki bo szkoda kasy. W Pilmecie wywaliłem to ustrojstwo i w nowym tak samo bo jak opryskasz sporo na jednych i obrócisz to i tak będzie a to jedna pryskać a kolejna nie będzie bo kurz, brud i wszystko będziesz tylko myć.... 36 dysz zmienić to raptem 10 minut i przekręcone. Zresztą jeden komplet dobry założysz i z głowy po co przekręcać w kółko. Lepiej za tą kase dobre przeciwwietrzne kupić. Ja mam Albuzy w nowym i nic nie zmieniam. Dodam że na plus to mocna belka i bardziej chwalona jak w Krukowiaku a na minus to dużego rzepaku nie opryska na płatka bo nisko podnosi. Jak masz pytania to dawaj....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

moim zdaniem bardzo dobre opryskiwacze, oglądałem go na agro-show i rozmawiałem z ich przedstawicielem bardzo go zachwalał ale nie opowiadał bajek bo pokazywał na opryskiwaczu co odróżnia ich od innych np kolanka są z stali powlekane plastikiem czy rozkładanie lanc jest masywniejsze i moim zdaniem lepiej skonstruowane od zachodniej konkurencji też rama jest malowana inną technikom że farba wżera się w metal. Tak to wygląda jak caffini. Na pewno jest to ciekawa oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Tak się zastanawiam nad kupnem owego opryskiwacza może ktoś jest posiadaczem i powie coś wiecej na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalosik    0

No i powstał problem - pytanie. Jaką maszynę byście wybrali: hardi navigator 4000 tys belka 21  HC 8500 z joystickiem, intelli track, auto slant, siedem sekcji, boom flush, amortyzowana oś, oświetlenie nocne, belka delta z tzw. jaskółką. Czy Kverneland  Xtrack C 40 z Tellusem w bliźniaczym wyposażeniu. Proszę fachowców o podpowiedź. Która marka będzie chodziła lepiej? Co z awaryjnością? Czy Xtrack ma mocniejszą konstrukcję od navigatora?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Szukam Hardi Commandera albo Rau Iksrus 21m, z poziomowaniem w,rozsądnych pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Koledzy doradzcie w sprawie opryskiwacza na powierrzchnie 70 ha w tym ponad 35ha to grunty orne reszta to łąki w uprawie kukurydza i zboże co myślicie o nowym skotarku 1200l z belką 18 jest na olx. maksymalnie chcę wydać do 17000 brutto Proszę o pomoc

Pozdrawiam czareczek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj