Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

bialy2005    581

brałem go pod uwage ale gravit wywindował cene na 140 netto w niby full wypasie  ale głownym powodem odrzucenia byłą włąsnie belka która podnosi sie tylko na 1,7cm !!!! rzepaku nie opryskasz. JUz nawet nie negocjowałem ceny  choc póznij sami pisali ze za 130 oddadza w dodatku był to 2013r


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

@bialy2005 dzięki za informacje nigdzie nie mogłem znaleźć informacji jak wysoko podnosi belke Hardi, a tu taka lipa 1,7m więc napewno odpada, w amazonie cena trochę za wysoka więc chyba kupie polskiego krukowiaka Apollo 2000 albo Goliat 2500 na full wypasie z GPS.

Znacie może jeszcze jakieś firmy które oferują belkę składaną do pionu oprócz amazone, hadi, unia pilmet, kverneland?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Panowie mam takie pytanko.Trafia mi się w Niemczech opryskiwacz samojezdny 1500ltr za 14000 tyś zł,Kabinka klima alektrozawory pełna hydrulika naped na 4 koła 1995r ogulnie bardzo fajny.I teraz pytanie brać czy kupić ciagniety?Mam 20h i warzywa oraz ziemniaki i sporo pryskania.Mam zawieszany Hardi 800l i mam dosc.Maszyna nie nawala ale mam juz dosc składania rozkładania i tankowania co chwile. Prosze o jakies sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

zawsze można potem sprzedać dalej, jak jest dobry i działa to wydaja się tani, ale niech też wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie bo mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamadam241    20

witam mam zamiar kupić opryskiwacz 2000 l nie za drogi jakiś polski 15 m belka chydrauliczna bez większych bajerów pogardzie coś bo niewiem czy są jakieś dobre niedrogie firmy czy tylko pilmnet i krukowiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

możesz się też zastanowić nad Burym albo Agrolą ,

któraś z tych firm robi opryskiwacze z belkami bargama 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

witam mam zamiar kupić opryskiwacz 2000 l nie za drogi jakiś polski 15 m belka chydrauliczna bez większych bajerów pogardzie coś bo niewiem czy są jakieś dobre niedrogie firmy czy tylko pilmnet i krukowiak

 

biardzki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to nie wynalazek tylko normalny opryskiwacz, wejdź na ich stronę, mam od nich zawieszany 600l, 15m od trzech lat i sprawuje się dobrze,

przymierzam się do 1500l, 15m z hydraulicznie rozkładaną i podnoszoną belką itp również biardzki

http://biardzki.eu/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Może stanimpex wujek kupił i sobie chwali wykonane solidnie i umnie w terenie mają dobrą opinie, bury robi opryskiwaczami z belkami bargama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

belka produkowana przez włochów, bury ma je w swojej ofercie choć sami mówią  że ich belka jest wzorowana na tej włoskiej i jakością też nie odbiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Obecnie mam wysłużonego Blancharda 3200 a co sądzicie właśnie o Burym chyba Pelikan 6000l. Cena byłaby niezła a ta belka jest dobra?. Ja mam w swoim aluminiową to bajka jest ale ceny nowych obecnie szok..... Wychodzi taniej co 5lat kupować nowy Polski sprzęt niż zachodni który bez PROWu w ogóle się nie opłaca..... Opryskiwacze drogie a w zasadzie pompy i podzespoły to te same co w naszych.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonybrawo8    0

belka aluminiowa nie rdzewieje! i to jest duzy plus jezeli stosujesz rsm, jest dużo lżejsza ale minus jet taki ze jak zegniesz to problem zeby ją pospawać.  Niby w każdej marce podzespoły te same są montowane ale chyba nie dokońca jakościowo zbliżone. Ja miałem pilmet 1615 i sprawował sie dość poprawnie jedyna wada to farba a mianowicie w niektórych miejscach odchodziła płatami ale pozatym wszystko ok kolega ma opryskiwacz mniej popularnej marki tez niby wszystkie podzespoły włoskie ale juz 2 razy pompa na gwarancji poszła. Teraz wymieniłem tez na Pilmet tylko model 2021 na pełnym wypasie nie mam tylko dyszla hydraulicznego i jestem zadowolony, pilmet poprawił malowanie farba juz nie zchodzi płatami no i całe wykonanie sie zmieniło tak wiec ten model polecam. Krukowiak też jest dobry tylko z serii Goliat ale bedzie droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

A Tad Len ? co sądzicie o tej marcie? 1300 l z belka hydrauliczną 15 m  , kompem i rozwadniaczem bocznym wychodzi około 43 netto .

 

Z całym szacunkiem do użytkowników  Biradzkiego ale te opryskiwacze to jest dno i wodorosty. Mój znajomy sprzedaje ten sprzęt i wręcz nie poleca dobrym klientom bo większość jeszcze na gwarancji się sypie. A malowanie to tragedia. Inny znajomy pracował w tym zakładzie i opowiadał ....o jakości produkcji.

Edytowano przez marian20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonybrawo8    0

Mój opryskiwacz kosztowal 74tys netto wiekszy to juz jest europaa to calkiem inna konstrukcja, lance na tzw. Trapezie, oś amortyzowana w standardzie i takie cos z komputerem kosztuje 94tys netto. Natomiast tadlen jak dlamnie zbyt delikatny a podobne pienazki kosztuje

A i jeszcze podstawowa sprawa, sprzedaż. Unia lepiej trzyma cene i latwiej sie sprzedaje podobnie jak krukowiak to tez trzeba brac pod uwagę.

A i jeszcze podstawowa sprawa, sprzedaż. Unia lepiej trzyma cene i latwiej sie sprzedaje podobnie jak krukowiak to tez trzeba brac pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jakis tani ten twój pilmet. jaka belka pewnie ta zwykła nie do pionu ?  Bo skąłdna do pionu to dodatkowe 10-15tys. Mi na ful wypasie to nawet 115 netto wyceniali 2521 ale sporo dodatków 3 koplety dysz itd. ale w okolicach 95-100 trzeba dac za fajnie wyposazony.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ma ktos moze opryskiwacz z rekawem? To prawda ze przy tym rozwiazaniu mozna stosowac o 30% mniejsza dawke z tym samym efektem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonybrawo8    0

Z tego co kojarze to beczki 2500l to juz europa a to calkiem inny opryskiwacz i inna cena a fakt ze nie mam rexa bo nie ma potrzby u mnie stosowania tej belki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj