Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Madato    0

Ile taki zestaw przód tyl kosztuje ?

l -

Witam! Wszystko zależy od kompletacji. ok. 120 000 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Koledzy nosze sie z zamiarem zakupu opryskiwacza  głowne parametry to  beczka 2000-3000l belka 21m, komputer. I teraz im wiecej czytam ogladam tym bardziej nie wiem na co sie zdecydowac przesiadam sie z tad-lena 815:) .  

1`. Pierwsza sprawa czy belka standardowa  składana  poziomo wzdłuż beczki sprawdzi sie na waskich działkach mam kilka pasków 12m :( Czy mozna je składac czesciowo i wtedy pryskac?

2.W pierwszym zamyśle miałą byc belka składana pionowo tak jak w Pilmecie REX, Amazone UG itp. Ta belka wiem że daje duża mozliwosc doboru szerokosci roboczej poniewaz składa sie w sumie 3 razy i po złożeniu każdej z czesci można pryskac. 

3. Kolejna sprawa komnputer  czy brac full wypas z GPS jesli dzialki ogólnie sa prostokątne  czy jest sens wywalac kase na GPS  ?

4. Nastepnie jaki zaczep żeby dobrze kopiował sladował ciągnik ( doradca z amazone twierdzi że ten hydrauliczny górny  jest gorszy od standardowego z belka na na TUZ)

5. Czy brac os z amortyzacja hamulcami czy to zbedne wydatki ?

6. Jakie koła beda najoptymalnijsze do takiego opryskiwacza ( czy szerokosc w okolicy 340mm bedzie oki)

6. Najważnijsze czy warto wydac 20-50tys wiecej za amazone, kvernelanda, hardi czy na gospodarstwo do 100ha wystarczy pilmet czy moze nawet coś tanszego ( tad-len). JAk narazie najbardziej wpadł mi w oko amazone UG 2200, ale innych jescze nie wykluczyłem :) 

7. Na co jeszcze zwrócic uwage przy doborze wyposażenia

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Miałem ten sam problem zmieniałem sprzęty do aktualizacji prow na opryskiwacz miał mieć parametry pojemność 2000-2500 belka 15 komputer

Najpierw napatoczył się diler od amazone i miał być właśnie ug 2200 belka 15 za około 105 tys ale że fundusze były trochę ograniczone bo był brany inny sprzęt, więc wybór padła na polski sprzęt plimet plus 2521

1.Tak wąskich pasków nie mam ale wybrałem belkę full opcję i można złożyć jedną połówkę

2. Belka składana pionowo odpadła bo po pierwsze jest dużo droższa i w opinii dilerów są mniej wytrzymałe

3 Jeśli chodzi o gps to z opinii dilerów to chodzi to jako tako, a żeby to dobrze chodziło to trzeba wykupić dodatkową korekcję

4. Jeżeli jest belka na tuz to powinna wystarczyć a jak sztywny zaczep to warto wykupić dodatkową korekcję

5  Jeśli chodzi  o amortyzację to jak jest to podobno trochę belkę odciąża z drgań

6 Koła to najważniejsze mają być deczko węższe niż ciągnika

Pilmet plus 2521 belka full opcja dyszel sztywny z półautomatyczną korekcją za 85 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

mam Brandi 800/15m, szkoda słów na niego... tylko siedzieć i płakać :) wszystko cienkie jak papier, zaworki lecą, stabilizacja to w nim tylko takie coś co się tak nazywa xddd kup sobie krukowiaka albo pilmeta (wiem że 3x więcej kosztuje) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jestem juz po rozmowach z dealerami  i sprawa wyglada tak

 

Amazone UG 2200 Specjal pompa 250l/min  belka 21m niecałe 32tys € niby promocja do konca listopada

- komputer AMASPRAY ( 850e dopłaty do  amatrona)

- koła 13,6 R48

- zaczep standard na tuz

- dysze 3-pozycyjne (dysze do RSM, ezektor standardowy i do szybkich oprysków 2 strumieniowa SPEED ....)

- wymuszone poziomowanie belki siłownikiem

- oswietlenie nocne

- przyłacze to napełniania z hydrantu

- bez hamulców

 

UG3000 w takim samym wypasie + 500e

wersja z hamulcami + 2500e

 

Kverneland Ikarus S28 comfort  - 2800L belka 21 m ,  140netto niby promocja do konca listopada 

- głowice 3 pozycyjne ,

- Komputer sterujący flowmate control
- belka składana poziomo ( taki sam opryskiwacz tylko z belka składna pionowo 173tys)
- zaczep górny z systemem autotrack (śledzenie za ciągnikiem)
- asymetryczna redukcja szerokości belki  (niezależnie lewa prawa strona )
- Koła 13,6 x48
- przyłącze hydrantowe
- oświetlenie belki 

 

Unia plus model 2521 - 2500L - 21m belka - 5 sekcji ( w uni 7 sekcji występuje dopiero od belki 24m ) 115netto 
elektrozawór
boczny rozwadniacz
komputer spray
siłownik pochylenia belki
belka rex ( pionowa za opryskiwaczem)
koła 11,2x42 - brak mozliwości montażu większych
oświetlenie belki + drogowe
przyłącze hydrantowe
głowice 3 pozycyjne
belki rozkładane elektro hydraulicznie niesymetrycznie  z amortyzacją
dyszel poł automatyczny śledzący
rozpylacze IDK
rozpylacze FD (do RSM'u)

 

Patrzac na te ceny to pilmet odpada bo przy takiej sumie  20tys wiecej i jest konkretny zachodni sprzet. Ale pytanie amazone czu kverneland :) ?

 

 

 

 

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Biały a ja wezmę biardzki za niecałe 40tyś. brutto full opcja ( 15m, hydrauliczne lance, poziomowanie, komputer, 1500l, rozdzielacz stałociśnieniowy, itp. i też będę pryskał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

My jak teraz składaliśmy aktualizacje to wybraliśmy opryskiwacz kvernelanda taki jak ty bialy2005  tylko z komputerem isobus bo będzie on również do rozsiewacza. A jakiego dilera masz bliżej i z którym twoim zdaniem będziesz miał lepszy kontakt i mniej problemów jak się trafi awaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

 Filie dealera kvernelanda  mam 40km mam od nich ciagnik i obsługa była na dosc wysokim poziomie. Z amazone mam tylko rozsiewacz obyło sie bez niespodzianek i awarii a delerów jest tylko 2 na całą polske czyli agromix i tech-kom. agromix sprzedaje p[rzez sioec subdealerów a tech-kom raczej sam handluje przez przedstawicieli regionalnych. Jak narazie bardziej podoba mi sie podejscie tech-kom i przedstawiciel wiedział o czym mówi ( miał wiedze o szczególach sprzetu) Drugi sie nie popisał :) Powiem szczerze ze od poczatku rozmyslan o nowym opryskiwaczu stawiałem na amazone.  Mam rozsiewacz  i planuje jeszcze agregat upr-siew tej firmy, która lipy raczej nie robi porównujac do tego co potrafią zrobic polskie firmy. Troszke zalezy mi na belce składanej do pionu ze wzgledu na duża możliwosc doboru szerokosci roboczych co na moich niektórych działkach moze byc przydatne a przy tej belce jednak kverneland  odpada ze wzgledu na cene.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

polskich firm w to nie mieszać na razie to nie ta liga. Zawsze warto mięć sprzęt z jednej firmy miej problemów, opryskiwacz powinien mięć to co uważasz za potrzebne bo potem możesz narzekać tylko na siebie więc jeśli ta belka będzie ci potrzebna to patrz tylko na opryskiwacze z taką belką inne zostaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Witam

 

Poszukuję opinii o opryskiwaczach TAD-LEN. Chodzi mi o wersje ciągane !!. Czy ktoś kto ma taki sprzęt mógłby coś o nich napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Mam zamiar kupić rozsiewacz Amazone ZA-M z komputerem Amatron 3, w planach jest również zakup opryskiwacza i nie wiem co wybrać Amazone UG 2200 czy Krukowiak Apollo 2000. Według mnie lepszy by był Amazone ze względu że nie musiałbym kupować dodatkowego komputera ale i tak byłby chyba droższy niż krukowiak z komputerem Bravo 300. Wie ktoś może jaka by była cena Amazone bez komputera? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tez podobie kombinowałem ale sprzedawca powie ci ze to bez sensu bo pónij w odsprzedazy nie bedziesz miał steronika a ten bedzie kosztowął tyle co maszyna :)  Amatron w rozsiewaczu nie bardzo ma sens wystarczy amados a do opryskiwacza am,atron lub amaspray. Z amaspray 2200 21m i troche dupereli 32€ z amatronem 33,5€

 

 

Ja rozsiewacz mam 3 lata z madosem a teraz zamówiłęm opryskiwacz z amatronem 3 tylko wziołęmn 3000 bo to tylko 500€ wiecej

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Rozsiewacz ma być z wagą więc musi być Amatron 3 :) , a jeżeli będę kupował jeszcze opryskiwacz z Amazone to bezsensu brać jeszcze jeden komputer żeby potem szło go łatwiej sprzedać. Będzie to kłopot ale myślę że z 10 lat posłuży i potem będziemy się martwić :) Pozatym Amatron 3 można wyposażyć w GPSa co by bardzo się przydało w opryskiwaczu. Muszę się wybrać do dilera i dowiedzieć się ile by taki zestaw kosztował i wtedy zadecyduje :)

A ceny które podałeś są cenami netto tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Jesli waga to zmienia postać rzeczy ale nie myslałem o hydro wtedy ma sens GPS

 

ceny netto ale wyposazenie w opryskiwaczu jest tak bogate ze głowa boli podczas decyzji :) Ceny które podałem bez licencji na GPS i bez anteny ( 2300€ licencja + antena) W standardzie jest licencja na 50 godzin GPS i TRUCKA tylko trzeba antene skołowac :)  DLa mnie GPS nie jest zbyt potrzebny mam kształtne pola i nieduze kawałki.  Oszczednosc w zakupie bez sterownika to jest około 1000e.

 

Ja zamówiłęm ug 3000 specjal ( pompa 250l) 21m - 34€

Amatron 3 z Joystickiem z Pantery ze składaniem belki Profi I ( 1 para hydrauliki, joy - 500€)

opony 420/85 R38 - 100€

ochrona belki na całej szerokosci 520€ ( rurka aluminiowa)

przyłacze hydrantowe - 500€

zaczep standard na tuz UniTrial

oś hamowana ale bez instalacji pneumatycznej  700€ ( koniecznosc w 3000l poniewaz zwykła os ma tylko 3t nosnosci a hamowana 6,5t) 

potrójne głowice ropylaczy - 1200e

oświetlenie robocze ( 2 lampy LED) - 670€

dysze do RSM 7 otworowe  Lechler 12€/szt

dysze inżektorowe IDK Lechler ceramiczne dopłata 2€/szt ( standrdzie jest zwykły)

dysze High Speed Agrotop 22€/szt

 

ceny wyposazenia to sa ceny cennikowe handlowiec sumuje wszytko i od całosci robi rabat taki opryskiwacz wychodzi cennikowo 47€


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie, nowy hardi nawigator 3200litrow komp hsc5500 a reszta podstawa za 120tys zl czy john deere 840i z 2009 roku, pelen full, brak mu anteny do gps wypryskal jakies 2000 ha, jego wyposazenie super, wszystko w joystiku wyswietlacz dotykowy,aytomat na wys lanc, unoszrnie na uwrociach, duzo tego. Pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

W podobnej cenie dostaniesz Kvernelanda Ikarusa s28, Amazone Ug 3000 jesli to bedzie w podstawowym wypasie. Co do używanych maszyn z dosc zaawansowana elektronika to bym sie powaznie zastanowił i jakas gwarancja by sie przydała przynajmniej na kilka miesiecy. Bo byle co bedzie kosztowało dosc słono.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak, ten cały kverneland s28 jakies 130tys a s38 135tys z zaczepek kopiujacym, ale przedstawiciel powierdzial ze moze da sie cos zjechac jeszcze. A moze jakies opinie o t6m kvernelandzie?

Edytowano przez ArekDziedzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

biały dlaczego zaczep unitrail ? bo nie masz amatrona pewnie dla tego ?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

no hydrauliczny to zbedny wydatek a kopiuje nie wiele lepiej lub tak samo. jedynie komfort podczepianai troszke lepszy. Kuzyn ma trailtrona to krew go zalewa przy cofaniu głupieje i trzeba albo wychodzic zamykac zawory zeby był na wprost lub wyłaczas kompa przy cofaniu. A koszt tezn ie mały wiec nie miało to sensu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki85    0

Witam. Panowie mam zamiar kupic opryskiwacz. Mam 15 ha z czego 6 ha to truskawki. Reszta rzepak i pszenica. Jaki sprzet radzicie kupic? Myslalem nad burym pelikanem 1000 l lub perkozem 800 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

biały2005 Czyli ug 2200 z belką 21 m i amatron3 to koszt 33,5 euro netto ? w jakim wyposażeniu dokładnie ? Wydaje mi się sporo

Edytowano przez mefiu890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

troszke dodatków jest miedzy  ochrona belki na całej szerokosci, dobrane najdroższe dysze High Speed i RSM ( same dysze cennikowo około 900€) oswietlenei robocze, przyłacze strażackie do napełniania, joystik, opony 420/ r38, składanie belki Profi I, zamówiona os z hamulcami  nosnosc 6,5t  do mojego 3000 a w 2200 na upartego moze byc standardowa nosnosc 3t do 25km/h wtedy 700e mozna urwac. 

 

Miedzy 3000 a 2200 jest rónicy 500€ w takim samym wypasie tylko z innymi osiami. wiec mozna powiedziec ze 2200 to za niecałe 33 mozna kupic oj w sumie mozna i za 31 tylko golasa :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj