Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

luc93    3

Muszę się spytać o cenę pilmeta z uni ale bedzie drozszy dużo chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do 7 tys pilmeta i krukowiaka nie kupisz, popytaj o burego, moim zdaniem najlepsze z tych tańszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DemonRap    8

Pisze w imieniu mojego wuja. Jaki opryskiwacz do Zetora 7211 UR1 na 50ha Cena nie gra roli :D Belka 12m lub 15m. Ma być dobry. Jakie Polecacie :D ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

ja polecam Krukowiaka Herosa 800 litrów i 15m

miałem taki w zetorze 7211, tylko z pelnym to nieco przodek podrywalo

a jak nowy to polecam hydrauliczne rozkładanie PHX i sterownik Bravo 180

 

obecnie też mam herosa do Proximy i też super sie sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroAndrzej    0

Ja ne polecam TAD-LENu jest kiebskiej jakości i problem z częściami sama firma niewie z czego go złożyła

I brak serwisu do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Panowie stoje przed kupnem nowego opryskiwacza, budżet do 40tyś brutto. Opryskiwacz powinien posiadać belkę 15-18m przynajmniej 4 sekcje wyłączane oraz belka w pełni hydrauliczna, szczególny nacisk kładę na wydajność pompy oraz materiały z jakich jest on wykonany,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Panowie stoje przed kupnem nowego opryskiwacza, budżet do 40tyś brutto. Opryskiwacz powinien posiadać belkę 15-18m przynajmniej 4 sekcje wyłączane oraz belka w pełni hydrauliczna, szczególny nacisk kładę na wydajność pompy oraz materiały z jakich jest on wykonany. Bajerów typu komputer itp nie potrzebuje lecz chętnie dokupie jeśli bym sie zmieścił w cenie. W gre wchodzi każda firma odpada krukowiak ze względu na ceny z kosmosu.

 

Myślałem nad takim: http://otomoto.pl/opryskiwacz-hydrauliczny-promar-1500-15-opryskiwacz-zaczepiany-hydraulik-1500l-A244163.html

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Co ten Hardi ma za belkę? To jakaś kurtyna antyznoszeniowa czy jeszcze inny cudak?

http://cdn.blocket.com/static/1/original/53/5385093028.jpg

 

Ogólnie całkiem fajnie wygląda oferta. Na nasze jakieś 16-17tys http://www.blocket.se/gavleborg/Spruta_Hardi_1500l_52845877.htm?ca=23_15&w=3

 

Szukam czegoś 12-15m z beczką 1200-1500l i najlepiej hydrauliką ale u nas w kraju takie wymagania to jakies 30tys używane. Nowe pewnie koło 50 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Ja kupiłem moskita 1500l 15m z hydrauliczną belką, i jestem zadowolony :D .Belką i jej stabilizacją jestem miło zaskoczony. Dzisiaj pierwszy oprysk z końcówkami id 120-025, oprysk mimo lekkiego wiatru nie ucieka jak na zwykłej szczelinówce. :) 7ha na jednym zbiorniku.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

pilmet u mnie z opryskiwaczem sie ośmieszył dałem za niego 15 tyś 600l i kiedy opisałem im fakt ze farba mi schodzi z blaszek to nikt sie nie odezwał wstyd dla pilmetu lepiej kupic krukowiaka


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swój przemalowałem kilka lat temu i ani kropki rdzy. Fabryczne malowanie to porażka.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwadniacz jest ale we wlewie, a nie boczny. Zaczep kopiujący bez żadnych tulejek mosiężnych, tylko metal o metal.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

jaka róznica w cenie?

powiem ci mam 180, długo myślałem własnie czy nie dołożyć 3 tys złotych do 300s, z perspektywy 3 sezonu uważam ze dobrze zrobiłem ze te 3 tysie wydaliśmy na 2 komplety porządnych dysz.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

a co więcej daje na czym ci zależy?

czy nic specjalnie potrzebnego?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Komputer Arag brava 400 rożni się tym od 300 że ma GPS, dzięki czemu np. minimalizuje nakładki daje możliwość prowadzenia równoległego itp. Z 400 byłby większy komfort, na skomplikowanych działkach nie trza by było kombinować z wyłączaniem sekcji tylko czy jest sens brać taki komputer na 80 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

no 400 ma swoje plusy, zwłaszcza, że może być używany jako nawigator, ale na Twoim miejscu zamiast brać 400 wziąłbym 180 a za to rozejrzałbym się za opryskiwaczem lepszej marki, po co zakładać silnik od f1 do poloneza?

Edytowano przez maniek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Też swego czasu miałem podobny dylemat i nawet w tej samej firmie :) ostatecznie doszedłem do wniosku, że 400 spełniłaby w pełni swoją funkcję, jeżeli zamiast wyłączania sekcji odłączała poszczególne dysze, ale jak wyszła kalkulacja to już się tak bardzo nie upierałem i ostatecznie wziąłem 300S.

Co do opryskiwacza przerabiam już drugi tej firmy i złego słowa nie powiem. Żadnych większych problemów. Trochę żałuje, że nie poczekałem 2lat widziałem na targach, że robią teraz nowe belki, ze starym w sumie nic się nie działo, ale załapałem się na dofinansowanie, więc jakiś przymus był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

planuję zakup opryskiwacza 800 l ma belce 12 m i zastanawiam się nad Biardzkim i Woprolem, cena niemal identyczna. Który według was jest lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Woprol nie podaje na swojej stronie firmy pompy. Biardzki montuje pompę Bertolini i jest raczej lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Witam. Wujas poszukuje opryskiwacz 400 l 12 m. Mam mu doradzić, chce mieć włoską pompę oraz dobry lakier by szybko nie zszedł. Czy z tej marki (Tad- len, Woprol, Bury, Jar- met) - spełnia kryteria wyżej wymienione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Witam, mam dylemat odnośnie wydajności pompy, czy pompa o wydatku 105l da rade w opryskiwaczu z belką o szerokości 15m? Nadarzyła mi się okazja kupna takiego ale ta pompa :/ Proszę o szybką opinie na ten temat ponieważ na dniach jadę negocjować co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj