Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Radek88    15

Jak dla mnie to te belki 15m strasznie delikatne. Ciekawe czy 18 potrafią jakieś masywniejsze zrobić?

Sprawdzę może zrobią 18 mocniejsze?

 

 

Napeno zmienie pompę za dopłatą jak pisał kolega kalka na jakąś włoską mocniejszą

 

Dziękuję i proszę o kolejne porady.

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby to tylko 3m ale w Pilmetach pomiędzy 15 a 18m to jest przepaść w budowie belki.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Witam. Chcę kupić opryskiwacz 4500 litrów. Myślę też o zmianie ciągnika pod niego, tylko nie wiem jaki, albo założeniu napędu do ursusa 912 i właśnie ten ciągnik by z nim pracował. Pytanie czy da radę?

Ja ciągnikiem NH 105 km pryskam opryskiwaczem 4200 l i na obrotach około 1100 na silniku, prędkość z 11-12km. Praktycznie żadnych górek, ale jak takie niezbyt duże górki jadę to nie zbyt ciekawie to wygląda, jakieś 8-9 km. Z 6 lat pryskałem MF 255 opryskiwaczem 2000 l i spokojnie dawałem rady, ale jak zapiołem do niego MTZ 82 to już nie chciałem go odpinać.

912 to nie jest ciągnik i będzie mu ciężko z takim opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Witam wszystkich.

 

Mam problem z wyborem opryskiwacza.

do opryskiwania mam 40ha interesuje mnie opryskiwacz 1000l zawieszany o szer roboczej 18m.

Wiem ze za chwile wszyscy bądą pisać że na ten areał jest potrzebny większy i tak dalej i napewno macie racje, ale niestety nie moge sobie narazie pozwolic na zakup czegos wiekszego i drozszego (wziolem inne maszyny na kredyt) jednak musze kupic jakis opryskiwacz poniewaz do tej pory na tym areale pracowalem z bardzo starym 300l opryskiwaczem.

Opryskiwacz ten ma pracowac minimum 4-5 lata (pozniej kupie cos lepszego) znalazlem na allegro 2:

http://allegro.pl/op...3896138445.html

http://allegro.pl/op...3905331830.html

 

te akuratnie mają 15 m szer roboczej ale mysle ze za doplatą zrobią 18. Co o nich myslicie ? wiem że nie są to cuda techniki ale tak jak pisalem wyżej.

macie może jakies inne propozycje w podobnych cenach? I jakie wyposazenie warto wziąść za dopłatą?

Odradzam produkty tej firmy, dlaczego-poszukaj na forum-szmelc.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surmi987    0

Ja planuję zakup 600l belka 12 lub 15mdo 30-stki. Jak się orientowałem u gościa z okolic Buska (świętokrzyskie) ok 5-6tys.

Wyposażenie:

-rozdzielacz stałociśnieniowy

-rama mocniejsza i ok1,5m wysoka

-końcówki potrujne dobrej firmy

-włoska pompa

-za 300zł da mi siłownik z wężami do poziomowamia belki

Gość mówi że taniej kupie ale bubel a jak chce pryskac to musze zainwestować, ale nie wiem czy warto inwesuowac w jakiegoś rzemieślnika czy lepiej kupic coś firmowego, może nawet używany np. Krukowiak Pilmet. Niby wypas w miarę, ale...

A jakiej marki ten opryskiwacz? Bo jak z okolic Buska to kojarzy mi się jeden taki producent, który poleca swoje opryskiwacze i zachwala jest nim RENAL. Niby taki tani i dobry a tak naprawdę to farba po roku odchodzi, pompa nie wydala i cieknie. Tragedia nie polecam tego producenta. Wydaje mi się, że na targach w marcu będę musiał się rozejrzeć za nowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Odradzam produkty tej firmy, dlaczego-poszukaj na forum-szmelc.

 

Spodziewam sie że nie bedzie to najlepszy zakup (jesli chodzi o jakość)

ale jesli wziąść pod uwagę cena /jakość to już tak żle nie wygląda.

A niestety cena jest dla mnie bardzo ważna.

A może kolego znasz jakieś firmy opryskiwaczy lepszej jakości w podobnej cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Poszukaj jakieś starej tekonmy czy coś podobnego i będziesz śmigał. Te ww przy 15m szerokości belki to masakra przy rozkładaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Na pewno Tad-Len będzie lepszy ale nie wiem czy kupisz taki za te pieniądze, chyba że z czegoś zrezygnujesz albo będzie mniejszy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Mam tad-len a, 800l i 15 belka. wykonanie nie takie złe pracuje całkiem dobrze. Ale rozkładanie i składanie belki to tragedia. Belka 15m do ręcznego składania rozkładania ma być w X. I wtedy jest szybko i sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wujowi zrobili skotarka 18 belka i jedyne co dobre było wtym oprysiwaczy to zbiornik , reszta kaszana po dwóch latach lance sie połamały i spadły . Tak spasowali składanie lanc ze koncówki pekały bo ciągle o coś haczyły


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Spodziewam sie że nie bedzie to najlepszy zakup (jesli chodzi o jakość)

ale jesli wziąść pod uwagę cena /jakość to już tak żle nie wygląda.

A niestety cena jest dla mnie bardzo ważna.

A może kolego znasz jakieś firmy opryskiwaczy lepszej jakości w podobnej cenie ?

kupiłem za 5tysi 1000l hardiego hydraulicznie rozkładanego (25 letniego). I tu jest dopiero trwałość i wygoda. Miałem szmelcbiardzki i wiem że hardi przeżyje więcej niż ten szmelc nowy. Poszukaj w moich komentarzach jak narzekałem...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

J amam polskiego polrau jest całkowicie polski ma teraz 25 lat i nawet lance nie sa zardzewniałe gdzie pomalowane były tylko podkładem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Ogolnie produkty firmy skotarek i biardzki kuszą ceną ale wytrzymałośc jest żadna jeżeli kolega szuka na 4lata to powinien tym popracować. Nie ma co się oszukiwać... czego chcecie się spodziewać w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

czego chcecie się spodziewać w tej cenie?

Tak właśnie odpowiedział jakiś palant gdy zadzwoniłem do "firmy" biardzki gdy chciałem reklamować. Było to jakieś 10 lat temu. W nowym opryskiwaczu z ATESTEM! .

Wady :1 Niesprawna pompa!

2 Źle wyskalowany zbiornik! 100l zamiast 50

3 Rama pod zbiornikiem wyspawana tak, że zbiornik wisiał podparty w połowie obwodu co powodowało naprężenia i doprowadziło do pęknięcia nie do zaklejenia

4 Jakość niektórych złączek/króćców taka, że rozleciały się po 2 latach, a opryskiwacz praktycznie nie stał na słońcu

5 I wiele drobnych oraz takich których już teraz nie pamiętam


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

witam,

szukam używanego opryskiwacza 1000l 15m hydraulicznie rozkładanego i najlepiej na elektrozaworach może ktoś się chce pozbyć lub wie kto takowy ma na zbyciu

najlepiej z Podkarpacia i ościennych województw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Najlepiej poszukać na tablicy. Jest spory wybór

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No właśnie, że nic ciekawego nie ma bo ja tez od dłuższego czasu rozglądam się za 1000-1200l ale ze zwykłą belką najlepiej Pilmet/Krukowiak oczywiście w rozsądnej odległości odemnie bo nie będę jechał 600km po opryskiwacz, ale ciężko coś ciekawego trafić. Juz też patrze na nowe opryskiwacze ale to juz nie Pilmet bo na takiego mnie nie stać. Na Allegro sporo jest ogłoszeń opryskiwaczy Promar co o nich sądzicie? A i jeszcze jedno czy wszystkie nowe opryskiwacze, a nawet Pilmety mają system rozkładania belki gdzie środkowy element trzeba podnieś, a potem zaczepić ? Bo to mnie trochę dobija. Aktualnie mam Biardzkiego 400l co ciekawe już z 5 lat i cóż by tu o nim powiedzieć, pompa się trzyma dobrze belka cała bez spawów jak na razie, ale rama tragedia w tamtym roku jak jechałem z pełnym opryskiwaczem to złożyła się jak domek z kart i zbiornik walnął na ziemie :blink:, także raczej na tą firmę się nie skusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

ze zwykła to jeszcze coś znajdziesz ale hydraulicznie składana i na elektrozaworach to ciężko a w szczególności 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No fakt w takiej konfiguracji 15m to raczej się nie spotkałem w ogłoszeniach. Z elektrozaworami owszem ale do tego hydrauliczne rozkładanie to już ciężka sprawa przy takim małym opryskiwaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Widzę że tutaj znajduje się wielu rolników co znają się na opryskiwaczach.Chciałbym w końcu kupić sobie własny opryskiwacz bo mam już dość proszenia się sąsiada czy mi by nie popryskał a jemu tez nie zawsze pasuje.Zastanawiałem się nad jakimś zawieszanym do MF 255 belka 12m i poj. chyba 400l wiecej chyba nie podniesie.Jaką firmę polecacie Biardzki czy może Renal.Mam nadzieję że mi ktoś pomoże.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Z belką 12 m mam tad - len a zbiornik 400l i jest całkiem znośny, da się tym pracować. Na twoim miejscu do 225 poszukał bym 600 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj