Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Kalka    7

W sumie fakt :D mało dogodne. Mógłby też być z lewej strony poręczniej przy wsiadaniu i wysiadaniu z ciągnika przeważnie też z lewej :) a tak trzeba będzie obchodzić.

Zobacz jakiej firmy dostaniesz dysze patrząc po głowicach prawdopodobnie po sezonie lepiej zainwestować w nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

We wtorek ma być;p Miał być dzisiaj ale mi nie pasowało od rana a im po południu xD

Edytowano przez demon17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Orientujecie się jak Pilmet,Krukowiak i Bury wypadają cenowo w porównaniu do zachodnich opryskiwaczy?

Dużo słyszałem że zamiast nich warto wziąć zachodni sprzęt bo przy lepszym wyposażeniu kosztują bardzo podobnie ale nikt nie potrafił powiedzieć o jakie konkretnie marki chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

porównywałem Bargama (który raczej w Polsce jest mało znany , ale to pierwsza liga) do Pilmeta Luxa w ful wyposażeniu (oba podobnie skonfigurowałem) to wychodziła różnica ponad 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Oj z tą pierwszą ligą to bym uważał z Bargamem :) jest parę w okolicy i zgodnie nie chcą dziadostwa widzieć na oczy :D

Przy okazji myślałem, że już trochę popruralności zyskał jak się pare pojawiło, ale opinia niestety negatywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Panowie mam 2 oferty na opryskiwacz Krukowiak /Bury , ciągany 1500 litrów , belka 15 m składana ręcznie dysze potrójne wyposażenie z tym że krukowiak ma więcej w standardzie i jest niby za 30 netto a bury po dopłatach do wyposażenia krukowiaka kosztuje 29 netto . Nie wiem na którego się zdecydować , kolorystycznie bardziej mi podchodzi bury .Agrola na takim samym wyp 24 netto .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

Ja użytkuje krukowiaka takiego o jakim piszesz a sąsiad ma Burego i powiem ci szczerze ze te 2 opryskiwacze są na tym samym wysokim poziome wiec w grę wchodzi tylko to który ci się bardziej podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Panowie dojechał dzisiaj do mnie ursus l-612 ;) Na pierwszy rzut oko konstrukcja solida, mocowanie belki jak i sama belka zdobiona z grubego materiału. Co tu można duż powiedzieć wygląda ciekawie, a jak śmiga to przekonamy się na wiosnę. Aktualnie odmraża się w oborze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Witam. Potrzebuje opinii o opryskiwaczu krukowiak goliat plus praktycznie full opcja. Ma ktoś takiego? Wiadomo to jest polski sprzęt dlatego pewnie ma wady ale jakie? Jeśli ktoś ma opryskiwacz Amazone UX 4200 też proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

fajne podejście - polski, to na pewno ma wady, rozumując tym tokiem, jesteś Polakiem, znaczy się jesteś złodziejem i alkoholikiem... To nie obraza, to ironia ;)

A tak poważnie, to każdy opryskiwacz ma wady i zalety - idealnych nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić opryskiwacz 4500 litrów. Myślę też o zmianie ciągnika pod niego, tylko nie wiem jaki, albo założeniu napędu do ursusa 912 i właśnie ten ciągnik by z nim pracował. Pytanie czy da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Witam. Potrzebuje opinii o opryskiwaczu krukowiak goliat plus praktycznie full opcja. Ma ktoś takiego? Wiadomo to jest polski sprzęt dlatego pewnie ma wady ale jakie? Jeśli ktoś ma opryskiwacz Amazone UX 4200 też proszę o opinie.

 

 

No sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie "jest polski" lepiej nie dotykać nie patrzeć bo się rozsypie.

 

A jak w zagranicznym ciągniku, czy kombajnie elektryka wysiądzie i stoi parę miesięcy serwisy się tylko mijają to.... no trudno stało się to tylko maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Akurat miałem i mam wiele Polskich i zachodnich maszyn, popatrzcie sobie na galerie i mam porównanie co do wytrzymałości i jakości wykonania. Zachodnie ciągniki mam od 10 lat i nigdy nie miałem problemów z elektroniką więc darujcie sobie teorie " weź mechaniczny bo elektronika siądzie i będzie problem", właśnie nie, słabo wykonany mechaniczny sprzęt z kiepskiej jakości materiałów przysporzy Wam o wiele więcej problemów, nerwów nie mówiąc już o komforcie pracy co jest dla mnie jedną z najważniejszych kwestii. Jeśli miałbym spędzać ponad 2000tyś godzin na rok w mechanicznych ciągnikach to raczej wolałbym ewakułować się z pracy w gospodarstwie.

 

A teraz fakty. Obejrzyjcie sobie filmiki z torów przeszków opryskiwaczy, jest ich wiele na YT. Popatrzcie jak zachowują się belki polskich producentów a jak zachodnich i wtedy zobaczycie jak wiele "naszym" brakuje.Jednak cena kusi, dlatego pytam o wady Krukowiaka żeby przeanalizować czy te 40tyś zł, które mi zostaną zrekompensują mi wady polskiego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam wszystkich.

 

Mam problem z wyborem opryskiwacza.

do opryskiwania mam 40ha interesuje mnie opryskiwacz 1000l zawieszany o szer roboczej 18m.

Wiem ze za chwile wszyscy bądą pisać że na ten areał jest potrzebny większy i tak dalej i napewno macie racje, ale niestety nie moge sobie narazie pozwolic na zakup czegos wiekszego i drozszego (wziolem inne maszyny na kredyt) jednak musze kupic jakis opryskiwacz poniewaz do tej pory na tym areale pracowalem z bardzo starym 300l opryskiwaczem.

Opryskiwacz ten ma pracowac minimum 4-5 lata (pozniej kupie cos lepszego) znalazlem na allegro 2:

http://allegro.pl/opryskiwacz-1000l-nowy-model-i3896138445.html

http://allegro.pl/opryskiwacz-1200l-15m-nowosc-i3905331830.html

 

te akuratnie mają 15 m szer roboczej ale mysle ze za doplatą zrobią 18. Co o nich myslicie ? wiem że nie są to cuda techniki ale tak jak pisalem wyżej.

macie może jakies inne propozycje w podobnych cenach? I jakie wyposazenie warto wziąść za dopłatą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to te belki 15m strasznie delikatne. Ciekawe czy 18 potrafią jakieś masywniejsze zrobić?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

4 lata może wytrzyma, na pewno warto zainwestować we włoską pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

NIEDOBRYWUJEK U-912 i opryskiwacz 4500l to raczej nie wypał będzie, ja mam 2500l i mtz z przednim napędem i ma co robić jak jest mokro a trzeba wjechać z zabiegiem

 

Radek88 jeżeli weźmiesz belkę 18m to rozważ zmianę pompy o większej wydajności, 120l może okazać się za mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj