Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Michalmeer    483

Ja mam do c360 600 l i po pełna to 700 wchodzi .. ciapek nie da rady z taki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Witam . podrzuci ktoś cenę nowych opryskiwaczy ciąganych o poj 1500 litrów , belka 15m firmy promar , krukowiak , horus, bury ? Który wypada najlepiej jakością do ceny ?? Będzie pracował z ursusem 3512 na 40 ha , głownie zboża i ziemniaki ..

 

Może jakiś inny producent , cena tak do 30 tyś brutto z małych haczykiem :P

 

Dzięki z góry :)

patrzyłeś na TAD-LENa? dobry stosunek jakośc/cena.

mam cenniki ze stycznia 2013 bo wtedy kupowaliśmy opryskiwacz, nie wiem czy nadal aktualne. Albo napisz do nich maila z prośbą o wysłanie cennika, bez problemu odpowiadają.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Panowie mam zamiar zakupić nawy opryskiwacz pilmet PLUS 2521 także proszę o opinie posiadaczy takiego sprzętu...

Jak się zachowuje belka?, komputer SPRAY Muller jak się spisuje ?, czy brać wałek WOM homokinetyczny ?.

 

Pilmet PLUS 2521 standard

- rozwadniacz

- elektrozawór

- komputer SPRAY Mullera

- uchwyt do komputera

- głowice 4-poz.

- oświetlenie drogowe

- oświetlenie nocne

- wałek przegubowy homokinetyczny

 

Cena proponowana przez dilera 74.000 zł netto, dobra cena? ?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

witam,

interesuje mnie opinia o opryskiwaczach hardi master 1000l 15m

mam na oku taki używany i się zastanawiam nad nim, zastąpi Krukowiaka Herosa 600l 15m

ewentualnie inny może polecicie z hydraulicznie składaną belka i sterowaniem z kabiny w cenie do 20tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Sterowniki mullder od ponad 20 lat szotuje amazone i chyba nie są złe skoro nadal je używają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy mam problem z pompą opryskiwacza ,gdy pryskam mocznikiem to pompa zamarza ,co żle robię pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

za szybko sypiesz mocznik albo za zimną wodą ja np. mam takie duże zbiornikiw krórych trzymam wode aby była temperatury otoczenia znaczy ciepła bo jak leje z wodociągu to jest bardzo zimna i można po mrozić roślinki

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Miał ktoś do czynienia z opryskiwaczami firmy Agrofart?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Witam. Chcę kupić opryskiwacz ciągany 2000-2300 l hydraulicznie rozkładany, z komputerem, belka 15-18m, zaczep kopiujący do 50 tys. brutto. Na chwilę obecną dostałem ofertę z AF na 48 tys. brutto. Jaki opryskiwacz można kupić w podobnej kwocie. Jak jest z jakością AF i co polecacie z innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

taniej to już chyba nigdzie nie kupisz .. najlepiej podzwonić poszukać ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Ma ktoś może opryskiwacz TOLMET - na allegro dobrze wyposażony kosztuje ok 38 tys. brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Znam kilka osób co mają mniejsze Tolmety, większe ciągane też oglądałem i jakoś nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia. Sam kupując ciągany opryskiwacz wybrałem Horusa i jestem z niego zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

Nowy ?do 50 tysi bruto z takim wyposażeniem ciekawe co ty dobrego kupisz ... po pierwsze w opryskiwaczu to liczy sie Pompa Belka i Dysze . Udanych zakupów :D Jeśli używak to tylko Hardi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Nowy ?do 50 tysi bruto z takim wyposażeniem ciekawe co ty dobrego kupisz ... po pierwsze w opryskiwaczu to liczy sie Pompa Belka i Dysze . Udanych zakupów :D Jeśli używak to tylko Hardi

W tej kwocie można kupić nowy agrofart 2300 l. z hudraulicznie rozkładaną belką, zaczep koiującu, hydrauliczne poziomowanie, komputer bravo 180 lub teejet, potrójne końcówki teejet, koła 36, belka trapezowa 15m, oświetlenie pompa comet o wydajności 170l.

Nie będzie to Hardi ale jest nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to nie jest tak ze kupisz polski sprzet firmy która wchodzi na rynek i bedzie zły .. marka młoda to i za wielkie pieniądze nikt tego nie kupi .. a nie oszukujmy sie pilmet amazone lemken czy hardi płacisz za marke fakt jest zrobiony ale koszty materiału to połowa ceny


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

stanimpex kupi się w okolicach tej kwoty, a z "markowymi" to tak jak kolega wyżej napisał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

firmy ktore produkują opryskiwacze wzorują sie na osiągnięciach i rozwiązaniach zagranicznych firm z przed 10 lat wez najlepszą polska firme produkująca opryskiwacze i wyposaż maksymalnie a obok postaw amazonke lub hardiego w maksymalnym wyposazeniu roznica jest ogromna. nie twiedze ze jest to zle ale czasem lepiej wyadać na uzywkę 30 tysi w dobrym stanie jak 50 za firme krzak która swoje produkty testuje u gospodarzy po sprzedaniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poszukuje opryskiwacza uzywanego 2500l +, belke chce 18m ale to zawsze mozna skrocic gdy bedzie dluzsza. Szukam cos do 30tys brutto i juz poprostu mam mentlik w glowie..Bedzie pracowal na 80ha ale mam troche ziemniakow a pola dosc daleko tak wiec w sezonie dosc duzo bede go eksploatowal...mam zamiar ciagac go MTZ 80km z przednim napedem. Zastanawiam sie nad Rau -em ale jego lance sa dosc 'cienkie' a przy stosowaniu RSM z wezami do rozlewu dojdzie troche ciezaru tak wiec nie wiem jak to sie bedzie zachowywac... estetyka nie powala na kolana bo to lata 90 ale za to wiele z nich ma dyszel skretny na belke co w ziemn jest bardzo przydatne a takze komputer z ust dawki cieczy co tez chcialbym miec...mozecie podsunac inne propozycje? moze cos polskiego a nowszego? Dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem Tecnomę za 12 tyś parę lat temu siwo-niebieską, 4 tyś 24m z własną hydrauliką i nie wiem co to opryskiwacz.Takie coś;

http://tablica.pl/oferta/opryskiwacz-tecnoma-24m-ID3xDAB.html#15930623f2

Teściu i kuzyni mają Nodety jeszcze kwadratowe, ale bez ustawiania ilości cieczy, kupowali po 18 tyś z 6 lat temu i tylko pryskają.

Sąsiad kupił JD za 38 tyś i miał różne problemy, trochę skomplikowany, i brakowało alektrozaworów w środku, były tylko obudowy. teraz kupił Blancharda.

Po kupnie radzę ci jechać z kimś kto takim robi, bo ja nie mogłem rozwadniacza uruchomić w moim, a okazało się że trzeba dać obroty WOM na ponad 350 obr i wszystko wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis567    10

W moich regionach wielu rolnikow zdecydowalo sie na zakup opryskiwaczy firmy WOPROL. I z tego co wiem sa z nich zadowoleni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj