Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

maciek31    0

witam.prosze doradzcie mi jaki opryskiwacz kupić do ursusa c 360. myslałem kupić firmy tad-len 600l[na droższego nie mam kasy].i teraz prosze powiedzcie czy będzie w miare dobry i czy nie za cięzki jak na zawieszany? pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Ja na wiosnę prawdopodobnie kupię do 3p biardzkiego 600 litrów, 15 lance i potrójne koncówki. Ceny jak zauważylem szybko rosną ale mam nadzieję, ze cenowo w 4 tys się zmieszczę. Na razie bd pracował na 10 ha a jak odbiorę dzierżawy to 20 ha i uważam, że tej klasy opryskiwacz na razie mi wystarczy.

To za swojego ile masz zamiar max dać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

u nas dużo osób czepia 600l do 60-tki i jest to super zestaw. A nawet 1 gość czepia 500l do c328 :D Z przodu lekko dociążony i lata sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

kolego kup Biardzkiego 600l 15m ja użytkuje taki 12m na potrójnych dyszach już 5 lat i spisuje się dobrze przegląd po trzech przeszedl bez zastrzeżeń i jak dobrze poszukasz to kupisz za 3500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tergor    0

Witam. Planuje zakup opryskiwacza (gosp 70ha z tego duże kawałki od domu, cena jaką chcę przeznaczyć to max 35tyś) używanego, sprowadzonego z zachodu. Interesuje mnie RAU 2600l i belka minimum 21, ale ciężko znaleźć coś dobrego. Stosuje RSM więc szukam takiego z 4obracanymi duszami i koniecznie skrętny zaczep (dysze mógłbym dokupić ostatecznie).

 

I tu moje pytanie bo często proponują mi handlarze opryskiwacze innych marek takich jak Berthoud Evrard czy Seguip. Jak takie sprzęty się sprawują są godne zaufania ? Z tego co słyszałem RAU, Amazone i Hardi są proste w obsłudze i nie ma problemu z jakimikolwiek częściami zamiennymi.

 

Proszę o opinie innych marek opryskiwaczy i podesłanie propozycji.

 

Z góry dzięki pozdrawiam :)

Edytowano przez Tergor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak ja kupowaliśmy z teściem opryskiwacz to znajomy handlarz powiedział żebym RAU nie kupował, a miał ładnego RAU tylko Francuski.

Tam jest duży problem z komputerami i to są dość skomplikowane opryskiwacze.

Sprzedał NODET sterowany pleumatycznie, w sumie 3 sztuki takie tu nam sprzedał i po 5 latach żadnych problemów, a pracują na jakiś 100 ha, każdy.

Teraz Nodet to jest Kuhn tylko elektryczny.

Ja kupiłem Tecnome z 83 r za 12 tyś i od 4 lat nie wiem co to znaczy opryskiwacz. Mi zależało na pojemności minimum 3,5 tyś l

Jednak Francuskie opryskiwacze są chyba najlepsze

Na ten zaczep skrętny to bym nie zawracał sobie głowy, ja ma 24 m i mam w nosie zaczep, bo lubią pękać. Opryskiwacz idzie z ukosa. Koło mnie mają 4 tyś ha i te zaczepy na siłowniki poprzerabiali na stałe.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polakko    0

Rau też jest dobry, a problem z komputerem to jest zwłaszcza jak sie nie umie obsługiwać. Hardi jest fajny ale klamoty do niego są drogie. A zaczep to najlepszy jest sztywny gdyż przy lżejszym traktorze nie ma efektów rzucania lancami ani trudności z utrzymaniem ciągnika podczas jazdy. Ja mam 2700l i chodzi z c-360 na 90ha, w tym roku zrobił 470ha. a najlepsza jest stabilizacja środkowo wieszakowa ewentualnie trapez i to podwójny jak miały pilmety.

 

A najlepiej przy kupnie zróbcie próbę, na które handlarze się rzadko zgadzają a potem niespodzianki wychodzą i niestety świeżo kupiony sprzęt trzeba znacznie doinwestować i nieźle się wk***i..... . Nie dajcie się wydymać CWANIACZKOM bo jak mają jakiś taki sprzęt sprowadzony to na pewno w 100% sprawnego sprzętu raczej nikt nie sprzedaje, a z komputerami są niezłe jaja, komp/sterownik jest super sprawą jak się zna dobrze obsługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Witam. Mam takie pytanie opryskiwacz tad-len 1000 L zawieszany z 18m belka hydraulicznie podnoszoną i rozkładaną waży na pusto ok 850 kg plus ciecz użytkowa- w sumie + - jakieś 1800kg. Jaki musiałby być ciągnik do tego opryskiwacza zeby dało się pracować bez problemu???????? Czy moze pracuje ktoś podobnym zestawem? to z jakim ciągnikiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Polakko, dzięki za odpowiedz ale mógłbyś powiedzieć coś dokładniej,chociażby jaki mtz do takiego zestawu? bo mtztów jest sporo rodzaji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Witam mam pytanie który z opryskiwaczy oczywiscie tych tańszych będzie najlepszy chodzi o nazwę producenta (600 lub 800)do pryskania mam 10 kuku i 6 zboża więc droższy jest zbyteczny ale ten tańszy musi miec zawór stało ciśnieniowy popa włoska no i dobrze żeby był znacznik pianowy .co sądzicie o tad-len

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Kolego jesli mówimy o 5000tys zł to raczej nie licz na to ze kupisz dobry z dobra pompa....

jest kilku producentow ktorzy produkuja cos w tej cenie.... jesli masz z 7000-8000 tys mozesz pokusic sie o taki firmy AGROLA.

Ja tez w tym roku zmienialem i wiele sie naszukalem i wybralem BURY PERKOZ 800 Kosztowal mnie sporo więcej niz twoja suma ale jestem zadowolony.

Jesli moge cos doradzić to propunej Tobie zainwestowac w dobre dysze...nawet do taniego opryskiwacza...

Dobre dysze to jakie możesz podać link. Mam biardzkiego z potrójnymi końcówkami i wydaje mi się że słabo pyli chętnie bym kupił jakieś dobre dysze ale tylko pojedyńcze a dobre. rsm nie używam a pryskam i tak tylko na niebieskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A dlaczego jak dużo pyli to jest dobrze. Ma mało pylić na tym polega oprysk. Jak naj mniej małych cząstem wody, bo są one znoszone i cześć oprysku nie trafia tam gdzie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

ogar118 - polega to na tym, że jak zamykasz jedną sekcję, to na pozostałych sekcjach ciśnienie się nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polakko    0

tak tylko że te zawory nie chodzą tak jak sie to wydaje. Przy zamknieciu jednej sekcji zeby ciśnienie się utrzymało to trzeba to najczęściej wyregulować przy danej sekcji takim pokrętełkiem, tylko że wcześniej trzeba ustalić przy jakim cisnieniu bedziemy pracowac i przy tym regulować. A co do stał....proporcjonalnych to jeszcze nigdy sie nie spotkałem żeby to tak chodziło jak sie tego wymaga, dlatego wymyśleli komputeryzacje.Najlepiej miec sekcje z segulacją i to wszystko z inwestycjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Regulować należy przy danym ciśnieniu i w przypadku zmiany rozpylaczy trzeba powtórzyć kalibracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ten opryskiwacz, to coś strasznego. Mój wujas ma 400 litrowy to nawet nie można go porównać do mojego 10-letniego Pilmeta. Fatalne wykonanie, ciężkie rozkładanie lanc, belka z tyłu za ciągnikiem montowana za każdy raz na śrubkę a nie chociaż na jakiś prowizoryczny siłownik!! Bardzo często się zapychają końcówki jak nie wypłukasz, a w moim Pilmecie to nawet nie wiem jak odetkać końcówkę, bo zapycha się może raz na sezon. Rozłączanie pryskania tylko na połowę opryskiwacza, a nie ćwiartki. Lepiej dołóż kasy i kup chociaż opryskiwacz firmy Bury. Są też raczej z dolnej półki cenowej a dość dobrze wykonane i niezawodne-choć najlepiej Pilmet albo Krukowiak(Pomijam zachodnie marki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Potencjometry są w niektorych rozdzielaczach a ja np nie mam a i tak działa wszystko jak powinno .. pilmet jest ok tylko materiał kaszana


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj