Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

a chcesz nowy czy stary opryskiwacz ? jak stary to poszukaj pilmeta czy ślęze. Ja mam ślęze 1000 l i starcza mi na 4 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

bez problemu pociągniesz 2000 czy więcej. sąsiad ma (chyba) 2000 litrów i ciągał go najpierw c330, potem perkinsem na wąskich kołach, ale fakt faktem, że po ścieżkach technologicznych i równej ziemi. górek u nas nie ma.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie opłaca ci się kupować taki opryskiwacz na taki areał wujek ma pilmeta 400l i przez 6 lat pryskał nim pola oddalone od gospodarstwa o 7 km ale areał się zwiększył to i kupił promar 2500l i 18m belkę i pracuję w nim c-360 3p, powinien ci wystarczyć ten który posiadasz bo nowy opryskiwać to spory wydatek zależy jakiej jeszcze marki i czy nowy czy używany i na taki areał moim zdaniem nie ma sensu większego kupować

 

Ale on nie pyta czy mu sie opłaca tylko z jakim da sobie rade , pisze że ma czas na opryski tylko w soboty więc pomyśl czy da sobie rade 300 l gratem opryskać w 1 popołudnie 15 ha ? ja sobie nie wyobrażam takiej męczarni ma kase chce kupić niech kupie , resztę zachowaj dla siebie.

 

 

Ja ci polecam taki http://allegro.pl/opryskiwacz-1500-l-walek-swiatla-gratis-raty-i3203464499.html widziałem gdzieś w galeri że c360 smiga z takim 3 tankowania i pole opryskane , RSM pewnie lał nie bedziesz więc problem z kłopotem czy siądzie wczesna wiosna odpada , pewnie bedziesz pryskał po suchym więc raczej da rade , pytanie czy masz góry czy raczej płasko jak góry to taki sam tylko że mniejszy , chyba że chcesz na wiekszym doposażeniu to poszukaj czegoś na allegro tam jet tego pełno ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Biardzki to pieniądze wyrzucone w błoto. Znajomy chwalił do czasu aż skończyła się gwarancja i oberwał się na polu, i pogruchotał. Ja przez dzięsięć lat się męczyłem i wszędzie będę ich piętnował za tekst " a czego się spodziewałeś za te pieniądze", gdy do nich zadzwoniłem!


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

A nie lepiej jakąś beczke z wodą jakie 2-3 tyś (można nawet więcej bo po polu nie będzię się ciągać) obok pola zaciągnąć i jakaś pompka elektryczna żeby opryskiwacz napełniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Smiało bięż 2 tyś litrów. Teściu 360 już parę lat 3 tyś śmiga też 360 i nie ma żadnych problemówm ja z 8 lat śmigałem 2 tyś Pilmetem MF 255 i praktycznie nie maiłem problemów, tylko w mocniejszych górkach to 1 tyś lałem.

szukaj 2 tyś z Pilmeta 18 metrów i skróc na 15m.Problem jest taki z tymi opryskiwaczami że mają podgnite belki. lance. hja swojego z 3 lata temu za 3 tyś sprzedałem w średnim stanie, jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

Dzięki wielkie chłopaki, co do beczki z wodą to szkoda czasu bo jedno polę od drugiego jest oddalone o jakieś 500-700m a mam z 5 kawałków więc odpada.

Chyba wezmę 1500l z lancami 15m ( tak pasują pod ścieżki technologiczne ).

A jest w ogóle coś konkretnego takiego z wymuszaną stabilzacją i hydraulicznymi lancami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ja mam krukowiaka 1500 l 15m wymuszona stabilizacja i hudraulicznie regulowana wysokośc lanc ciągam go 3P i daje sobie rade

i ten opryskiwacz polecam jak najbardziej po prostu wyglada łądnie i wykonanie jego jest godne pochwalenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. Pytanie czy c330 z opryskiwaczem 400-lit.na górach da rade. Znalazłem na allegro SOKÓŁ 400l 12m dobry wybór na 10ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Czy sokół to dobry wybór to nie wiem ale c330 napewno sobię z nim poradzi


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

Mam zamiary zakup nowego opryskiwacza ciąganego. Zastanawiam się nad Hardi Rangerem oraz Burym. Beczka ~2500L ,18M belka rozkłądana hydraulicznie asynchronicznie ,komputer, rozwadniacz i inne bzdury. Ogólnie za Hardiego ~100000zł brutto, za Burego ~87000zł brutto. Pytanie mam do właścicieli Rangerów jak to się faktycznie sprawuje? Przeczuwam, że lepiej niż polski jednak takie pytanie np. oprysk rzepaku czy nie ma problemu (ze wględu na ograniczoną wysokość podnoszenia tego powerlifta w Hardi Ranger), tutaj np, Bury ma większą rozpiętość podnoszenia lanc. Długośc obudwu o dziwo podobna (wizualnie Bury krótszy jest ale różnią się dosłownie 40cm na korzyść Burego). Opryskiwacz na ~80ha będzie pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claaspl    1

ja kupiłem ostatnio opryskiwacz woprol proton 1500 belka 15 m rozkładana ręcznie samopomoziująca i bardzo jestem zadowolony. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

Nie rozumiem. Odpowiadasz na mój post czy chcesz się po prostu pochwalić? Jak już piszesz na temat tego co ty kupiłeś powienieneś jakieś konkretne informacje podać aby komuś to się przydało bo twój post jest po prostu spamem w tym momencie i niepotrzebnie zaśmieca temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Witam!

Posiada ktoś z Was opryskiwacz Tecnomy i mógłby coś na temat tych opryskiwaczy powiedzieć?

Osobiście poszukuje nowego opryskiwacza o pojemności 2000l i belce 21m. Zainteresował mnie opryskiwacz Tecnoma GT 2000 ale nic nie wiem na temat tej firmy i ich opryskiwaczy, jakości ceny itp. Biorę też pod uwagę inne firmy zachodnie i polski.

Co byście polecali 2000l i 21m?

Edytowano przez Lukasz48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Myślicie że przy 100ha warto dołożyć kilkadziesiąt tyś i kupić zagraniczny opryskiwacz zamiast polskiego?

Z tego co widziałem to w polskich główną wadą jest problem z rdzą.Słyszałem też o problemach z dostepnoscia części po kilku latach,to prawda?

Edytowano przez LukaszC5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Mam zamiary zakup nowego opryskiwacza ciąganego. Zastanawiam się nad Hardi Rangerem oraz Burym. Beczka ~2500L ,18M belka rozkłądana hydraulicznie asynchronicznie ,komputer, rozwadniacz i inne bzdury. Ogólnie za Hardiego ~100000zł brutto, za Burego ~87000zł brutto. Pytanie mam do właścicieli Rangerów jak to się faktycznie sprawuje? Przeczuwam, że lepiej niż polski jednak takie pytanie np. oprysk rzepaku czy nie ma problemu (ze wględu na ograniczoną wysokość podnoszenia tego powerlifta w Hardi Ranger), tutaj np, Bury ma większą rozpiętość podnoszenia lanc. Długośc obudwu o dziwo podobna (wizualnie Bury krótszy jest ale różnią się dosłownie 40cm na korzyść Burego). Opryskiwacz na ~80ha będzie pracował.

Jak bym był na twoim miejscu miał bym wybierać to biorę Hardi lepsza jakość produktów w opryskiwaczu lepiej wykonany mocniejsza pompa.

Wygodniejsza obsługa i bardzo pomysłowy rozawdniacz z aplikatorem do myca opakowań po chemi napewno przystosowany do RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

rdzewieją wszystkie opryskiwacze niezależnie od pochodzenia - szybciej rdzewieją te, o które nie dbają właściciele... Oczywiście garażówka malowana zwykłą farbą poleci dużo szybciej niezależnie od troski właściciela, ale jeśli malowany jest proszkowo to większej różnicy nie ma. Czasem producenci faktycznie za długo od piaskowania do malowania trzymają konstrukcję i wtedy proszkowe malowanie nie jest skuteczne, ale takie coś wychodzi bardzo szybko.

A co do zakupu Hardiego - faktycznie fajne opryskiwacze, sporo ciekawych rozwiązań ale niczym poza "magiczną za**istością" to się one nie wyróżniają - takie Audi wśród opryskiwaczy. A ból poczujesz, gdy udasz się do sklepu po części zamienne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Witam co poleciacie za opryskiwacz na 25ha?? Będzie współpracowł z 360 ;) kwota to 5000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOVU    1

napisz cos wiecej jaka szerokosc belki opryskowej ,jaka pojemnosc zbiornika cie interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Szerokośc belki 12-15m pojemność 400-600l, jedynie na czym mi zaależy to na dobrej pompie;) Rzadko kiedy się trafia większy kawałek niż 2ha do opryskania więc nic większego mi nie potrzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam starszy model i nie wiem co to opryskiwacz. Żadnych awarii. Pryskam z 700 ha rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelus81    0

Kolego jesli mówimy o 5000tys zł to raczej nie licz na to ze kupisz dobry z dobra pompa....

jest kilku producentow ktorzy produkuja cos w tej cenie.... jesli masz z 7000-8000 tys mozesz pokusic sie o taki firmy AGROLA.

Ja tez w tym roku zmienialem i wiele sie naszukalem i wybralem BURY PERKOZ 800 Kosztowal mnie sporo więcej niz twoja suma ale jestem zadowolony.

Jesli moge cos doradzić to propunej Tobie zainwestowac w dobre dysze...nawet do taniego opryskiwacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj