Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Arturos21    6

Kolego dzięki a jak się dowiem że zawory są nie szczelne ?? kalibracja jest trudna na czym polega dokładnie ?? chce się trochę dowiedzieć żeby sprawnego kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ja też stałem przed wyborem opryskiwacza, i zastanawiałem się nad skotariem, burym itp itp.

Ale po dłuższym namyśle, w 90% biorę tad-lena, tylko, że za rok, bo kasy w tym roku brak ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ogólnie chyba są ok ale mi się nie podoba jego konstrukcja tzn że zbiornik jest tak wysoko nad pompą biardzki zaczą ładnie to konstruować ale do tej firmy mam dystans po użytkowaniu ich produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw88    0

co myślicie o takim opryskiwaczu http://otomoto.pl/op...0l-A258527.html

tylko bez stablizacji a z potrójnymi końcówkami za 2500 brutto? warto na 10 ha w tym około 3 warzywek reszta zboża

czy może coś innego z tańszych byście polecili?

A skąd jesteś?? ten link co podałeś to opryskiwacz tad-lenu. Tylko że w ogłoszeniu jest 2800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Zastanawiam sie nad belką 15m. Rozsiewacz do nawozów na obecnych tarczach sypie do 18m ale nie wiem czy iśc aż w 18m. Mam do ciągania 3p a na belkę 18m to zbiornik mniejszy jak 2tys litrów to nie warto a z takim bykiem może mieć problemy. Mam ok. 30ha średnio do 5ha. Co radzicie? Z belką 15m ładnie by grał siewnik 3m i robienie ścieżek co 7,5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

kolego ja 3p ciagam krukowiaka 1600 i belka 15 daje sobie fajnie rade a sciezki robie co 5 siewnik mam 3 m i rozsiewacz mi sypie na 15m wiec u mnie jest fajnie

na plaskim 3p da sobie smiao rade ale jak pojechałem na usluge w takie lekko mieki pole i lekko pod góre to miał co ciągnac dla tego myśle o przednim napedzie zeby mu dożucić http://allegro.pl/przedni-naped-ursus-c-360-4x4-i-pochodne-opony-i3191551709.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Moglibyscie podac firmy polskie, które produkują zawieszane opryskiwacze z mozliwoscia podłaczenia komputera sterujacego. Chodzi mi o nie za drogie firmy. Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wszystkie firmy to zrobią albo sam mozesz sobie to załozyć na mescomp.com jest sporo tego rodzaju sprzetu do opryskiwaczy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Witam... rozglądam sie za używanym opryskiwaczem ciągnionym 1500-2500l belka 21m najlepiej zachodnich marek... mozecie coś polecić...? Cena do 30000 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ku przestrodze mam pilmeta rok nimoł w grudniu i juz farba z blaszek od lanc schodzi .. taka kaszana ze szkoda gadać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

używacie może jakiś dysz przeciw znoszeni owych ktoś z was może coś polecić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polakko    0

fajne i tanie są z teejeta aixr , fajnie się pryska tylko tworzywo jest delikatne i środki się kleją troszke, a z agrotopu airmix też są porządne a nawet może i lepsze tylko troche gorsze. To są optymalne wersje cenowo-jakościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam ezektorowe lechlera jednostrumieniowe i mmat dwustrumieniowe tez ezektor i bardzo fajnie sobie daja rade


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

wszystkie firmy to zrobią albo sam mozesz sobie to załozyć na mescomp.com jest sporo tego rodzaju sprzetu do opryskiwaczy

 

Czyli nawet do takiego zwykłego skotarka bez problemu da sie założyc komputer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no tak idzie do niego tez założyc tu rozchodzi sie głównie o elektro zawory


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
Napisano (edytowany)

myśle nad zakupem opryskiwacza 1000l zawieszanego z belką 15m tylko zastanawiam się czy wybrać jakiś nowy polski za około 5500zł czy poszukać coś zachodniego używanego? a takie widziałem już za około 3500zł. zachodni będzie przypuszczalnie na lepszych podzespołach ale już częściowo zużytych a nowy na gorszych ale nowych. dodam ze obecnie mam starą TECNOMe 600l, 12m i już się nadaje do remontu a mam go od ok 8 lat.

A tak jako ciekawostka to Biardzki sprzedaje się też w Irlandii:

http://www.donedeal.ie/for-sale/otherfarmmachinery/4864859

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Za te kasę nic sensownego polskiego nowego nie kupisz nie ma co się łudzić chyba że uważasz biardzkiego za dobrą markę to może i tak ale odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

ma ktoś tad-lena tl612 z belką rozkładaną hydraulicznie z pionu??? ciekawie wygląda


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

No nie maiałem styczności z Biardzkim jak do tej pory ale przypuszczalnie jest taki sam jak inne tego typu opryskiwacze. No a za 15 czy 20 tyś kupować opryskiwacz na moje 10 ha to trochę przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44
Napisano (edytowany)

-- połączono --

 

Siema, posiadam c-360 na wąskich kołach oraz 15ha ziemi, pracuję, pole mam jedynie dla przyjemności oraz "hobbistycznie", w pole mam czas tylko w soboty a jak wiadomo 300 litrowym "termitem" nie jest tak łatwo zrobić 15 kursów po 2km w pole.

chciałbym kupić ciągniony opryskiwacz, no właśnie ale jaki?

najlepiej 15m bo tak pasuję do siewnika pod ścieżki technologiczne, tylko z jakim biedny 30 letni ursus da sobię rade?

myślałem coś koło 1500-2000l czyli w praktyce 1500-2000kg samej cieczy oraz ok 1000kg opryskiwacz czy da sobię to rade z ursusem w polu?

Macie jakieś inne propozycję? czekam, i pozdrawiam Gaga195

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

moim zdaniem nie opłaca ci się kupować taki opryskiwacz na taki areał wujek ma pilmeta 400l i przez 6 lat pryskał nim pola oddalone od gospodarstwa o 7 km ale areał się zwiększył to i kupił promar 2500l i 18m belkę i pracuję w nim c-360 3p, powinien ci wystarczyć ten który posiadasz bo nowy opryskiwać to spory wydatek zależy jakiej jeszcze marki i czy nowy czy używany i na taki areał moim zdaniem nie ma sensu większego kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Mam podobną sytuację, tzn pracuję i mam porzeczkę. Ja mam C-330 i daję radę 1000l sadowniczy bez najmniejszego problemu po górkach ciągać. Na twoim miejscu brał bym 1500litrów. C-360 powinna sobie dać z nim radę bez problemu. Oczywiście głowice potrójne (z RSM) - nigdy nie wiadomo co się przyda. Na taki areał, zwłaszcz jak nie masz czasu to tylko jakiś większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj