Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Tomek90    2248

Pilmet Europa Kver Ikarus i Krukowiak Goliat mialem propozycjie okolo 150 tys innych narazie nie jezdzilem i nie szukalem wszystko okolo 4 tys litr

 

Kto stoi ten się cofa, a ty nie stoisz tylko lgniesz do tyłu jak szalony wymieniając Amazone na polski. Pytam się jaki w tym sens? Tylko temu że nowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Nowy to nowy :) a tamtego jak nie sprzedam to zostawie i jeden bedzie do rzepaku i jeden do zbóż:)Kolego bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jaki polecacie opryskiwacz nowy 400 l, 12 m szerokości potrójne końcówki tylko nie skotarek (minęły 3 lata od kupienia i już idzie na złom) chcę by dobrze trzymała farba. Cena to 6 tyś brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tad len , krukowia, mysle ze to sa wmiare dobre marki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja też kupuję Tad-Lena, decyzja już zapadła-w tyg. zamawiam 500l 12m, stabilizacja, pompa 100l/min, głowice, belka dzielona na 5, zawór stałociśnieniowy arag i chyba to wszystko, razem 6480 zł + jakiś upust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jeszcze nie słyszałem o marce tad len muszę przyjrzeć się tej firmie, cena trochę niska jak skotarek być może wykonanie takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wykonanie jest napewno lepsze od skotarka


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Cena wyższa od skotarka o jakieś 10-20%.

Wykonianie lepszej jakości, ale to i tak nie Krukowiak czy Amazone : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Amazonki są takie małe ? Nie mogę znaleźć 400 litrów. Jeżeli jest to jak wygląda cena amazone oraz krukowiaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Co do tad-len-a to mam 412 od sześciu lat, na rok wykonuje jakieś 130h i jest ok. I jeszcze pochodzi. Ale ze względu że jest za mały to kupiłem 815 w tym roku, jak będzie to zobaczymy. Jak na razie to nie podoba mi się rozkładanie belki (jest za skomplikowane) i jak się we wkur... na nią to ją przerobię po swojemu. Ciekawą propozycją jest Bury, naprawdę polecam się przyjrzeć temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Może wiedzieć ile dałeś za 815? I po ile chodzi Bury o tych rozmiarach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Stabilizacja w 412 jest na trapezie, a działa słabo. Coś tam niweluje jakieś skoki ale rewelacji to niema.

Co do 815 to jeszcze nie wiem jak będzie się zachowywała stabilizacja. Zrobi się ciepło to będę go kalibrować pod sezon. Stabilizacja u mnie w 815 jest też na trapezie z tym że z dodatkowym wymuszeniem przechyłu belki za pomocą siłownika hydraulicznego.

Wyposażenie 815:

-zbiornik 800l

-zbiornik do płukania układu ok 70l

-zbiornik do mycia rąk

-belka 15m

-potrójne głowice

-pompa tłokowa 140

-belka pięciosekcyjna

-zawór stało ciśnieniowy

-sterowanie elektryczne zaworem (czyli pstryczek elektryczek który załącza i rozłącza elektromagnes - kierunek strumienia cieczy - przelew lub belka)

-hydrauliczne podnoszenie belki

-hydrauliczne wspomaganie poziomowania belki

-oświetlenie

-wałek

cena to 10500 zł netto.

Jaka jest cena Burego to nie wiem, ale jak kupujecie spraya z tego segmentu to zwróćcie na nie go uwagę. Sam go przeoczyłem a w sumie to dużo osób go poleca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Amozonki są od 900l nie ma mniejszych ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Bury Perkoz 400l, 12m, stabilizacja, zawór stałociśnieniowy, kwasówki i głowice to wydatek 9300 zł brutto. Firma lepsza pewnie od Tad-Lena ale czy warto aż tak bardzo pchać się w taki mały opryskiwacz!? Tadka w takiej wersji(ale 500l ale i bez kwasówek) mam za 6 tys. z groszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

krukowiak optimal 400/12 mix - cena ze stabilizacją i pięciopozycyjnymi końcówkami z trzema rozpylaczami to ok 8400 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Ja podczepiam do C 330 więc nie ma mowy o większym. Pozatym na 30 ha spokojnie wystarcza. Krukowiak do mnie bardzo przemawia choć ten bury też ciekawy lecz nie wiadomo jak cenowo. Mam takie pytanie. Czy do tak małego opryskiwacza i C 330 można też zamontować komputer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a po co, przecież komputer będzie droższy od opryskiwacza, sam komp z 8 tys + elektrozawory z 5 przynajmniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

komputer to koszt okolo 6-7 tys komplet .. na stronie mescomp zobacz tam jest wszystko


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Może niedługo smartfony dostaną oprogramowanie które będzie tańsze i wtedy będzie można pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

witam chcę kupić opryskiwacz ciągany z komputerem mullera mam problem nie wiem jak go obsługiwać , na co zwrócić uwagę i po czym poznać że jest sprawny i będzie utrzymywał dawkę do prędkości?? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli chodzi o utrzymywanie dawki to to się kalibruje, a co chodzi o obsługę to instrukcje możesz sobie ściągnąć z naszej strony moolera,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polakko    0

musisz sprawdzić czy zawory są szczelne a reszte sie ustawi i kalibruje. Przepływomierz i predkosc skalibrujesz to masz wszystko ok. a reszta jest prosta tylko musisz zkumać o chodzi, ja złozylem dwa opr. z komputerem i z przerubkami.

Edytowano przez polakko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj