Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Michalmeer    483

Mozliwe za tak chociaz bedzie trudno ... promar hydrauliczne belki ma pilmetu tylko jest strasznie wysoki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie Czemu tu 99% rolnikow kupuje Opryskiwacze jak dla dzialkowiczów do 500-800 litrów. A gdzie sa rolnicy więksi ??Którzy szukaja opryskiwaczy po Pare tys litrów??

 

Na jaką powierzchnię zalecasz opryskiwacz 800l?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Swego czasu miałem 500 l opryskiwacz na 50 ha i starczało. Tak, więc @adrenalina pisz na temat i naśmiewaj się z innych, ponieważ dzisiaj masz, a jutro możesz prosić takiego z 500 litrowym opryskiwaczem aby ci pomógł.

Tak poza tym, pochwal się co posiadasz, ponieważ jak na razie nic nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę wziąść 800l, na 40 ha : p

 

I myślę że to jest optimum. 200l/ha, eżektory i ogarniesz opryski po 3-4 razy w sezonie bez problemu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam 600 l( 700 l do pełna ) na 35 ha .. srednio w sezonie po 3 zabiegi czyli rocznie robi gdzieś około 140 ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Polecam tad-lena. Mam 800l 12m i elektrozawory na 35 ha wystarczająco. Przez dzień prysnełem spokojnie 20ha (na chwasty, 200l/ha), stosuje nim również RSM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

@Murtek3 Prosic nikogo nie bede kolego poniewaz jak narazie mam dobra maszynke 4200litrów Amazonke a chcem zakupic nowy(na prow) a tego sprzedac Stać mnie to sobie kupuje co chcem(za gotówke) i mniejeszgo niz 4 tys litrów nie kupie,Jeźeli kogos urazilem slowem (Dzialkowicz ) to Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

RSM troche niszczy opryskiwacze. Ja nie mam zbytnio czasu na pryskanie więc muszę miec około 1500l na 50ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja kolego leje RSM co roku od 10 lat i nic nie staje sie z opryskiwaczem .Jedynie jak go rozlejesz po metalowych czesciach to normalne ze bedzie Rdzewiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

O to właśnie mi chodziło. Często zdaża sie rozlać a to żre jak WD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Murtek3 Prosic nikogo nie bede kolego poniewaz jak narazie mam dobra maszynke 4200litrów Amazonke a chcem zakupic nowy(na prow) a tego sprzedac Stać mnie to sobie kupuje co chcem(za gotówke) i mniejeszgo niz 4 tys litrów nie kupie,Jeźeli kogos urazilem slowem (Dzialkowicz ) to Przepraszam.

 

 

Skoro dobry to po co zmieniasz? Bo PROW jest ? Skoro Cię stać na nowy opryskiwacz to też zapewne i na słownik ortograficzny wystarczy. I to polecałbym zakupić w pierwszej kolejności.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jęsli nie ma ubutków farby to rsm nie szkodzi a jeśli sato na drugi dzien złoty sie robi ... z nawozami to samo rozsiewacz wodą sie umyje i za chwile rdza ... olejem konserwuje ale wszystkich miejsc sie nie da


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A zmieniam Ponieważ Może bedzie Prow i za sprzedaż starego kupie Nowy.A jak sie nie dostane do Prow bede starym Pryskał.A co do błedów to kurcze zdarza sie zrobić najlepszym.Chodz uważam Ze ten co mam powinien mi Na lata starczyć ale jak jest okazjia trzeba korzystac:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

kolego adrenalino będziesz brał amazone czy coś innego?jak ci sie sprawuje?dodam ze temat opryskiwacza tez mnie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dokładnie adrenalina ma rację, za 10 letni może mieć nowy.Tak samo ja kupiłem wały Tytany z włóką , a sprzedałem paro letnie Jacki na to miejsce. Dołożyłem 2 tys. I dużo ludzi się pytało po co kupowałem nowe, ja miałem dobre stare.

Co da RSM to stary opryskiwacz rdzewiał mi tam gdzie nie było farby.

 

Mam pytanie o opryskiwacz Stokarka, a dokładnie o zawór stało ciśnieniowy.

Wujkowi chcę przerobić taki opryskiwacz na stało ciśnieniowy. I kupiłem sekcje te podwójne i jak założę do zwykłego zaworu, to będzie dobrze.

Miałem taki zawór w starym opryskiwaczu, sam dokładałem go, ale cały kupowałem. Cały zawór 530 zł, a sekcje 200zł. Wujek niedawno zawór nowy zakładał, więc tylko sekcje zmienię i powinno być dobrze.

Co o tym sądzicie, ktoś tak robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Amazonka Bardzo dobrzee a wiesz kolego za cene okolo 150 tys netto mozna miec kazdy prawie opryskiwacz i tu sie robi problem którego wziąść :P:P Ja bede wybierał Między Kverneland Amazone i Hardi.Ale narazie nie ma co marzyć musi wniosek Przejść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

ja własnie czekałem 2 lata na decyzje i w koncu sie doczekałem :) 150 netto to chyba mało,za berthoud wychodzi ponad 51 tys netto euro wiec mysle ze amazone to samo wyjdzie w zależności oczywiście od pocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Wiesz jak go tam w cuda niewidy wyposażysz to wiadomo ze cena bedzie z kosmosu:) Ja chcem sie zmiescic w 150 tys netto i wiecej nie dam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja też uważam że za opryskiwacz ponad 4 tyś. to raczej ciężko będzie w 150 tyś się zmieścić.

Pytałeś się już gdzieś o takiego?

Kolega 3 lata temu za Kuhna 3 tyś dał 150 tyś. netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Pilmet Europa Kver Ikarus i Krukowiak Goliat mialem propozycjie okolo 150 tys innych narazie nie jezdzilem i nie szukalem wszystko okolo 4 tys litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

Ale chyba mowisz o cenie brutto w tych naszych krajowych wynalazkach? dammann model z tej niższej pólki od 45 tys euro a ten z wyzszej dopiero od 60.U mnie ma byc diler z amazone na dniach to napisze cene,ale mysle ze 50 tys to na bank wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zamienić Amazone na Pilmeta?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

4tys litrów kolego to w zachodnich zaczniesz tak od 150tys netto i tylko w gore. Cos o tym wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj