Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

stasiek87    0

Biardzkiego pierwszy raz zobaczyłem na targach w Kielcach tego roku, kusi ceną za 500l z hydraulicznie podnoszona belka , hydrauliczna stabilizacją chcą 5100 w pełnej opcji (zbiornik do płukania opryskiwacza potrójne rozpylacze.....)

 

 

Agrola za 7500 brutt oferuje 400l belka 12m zawór stałociśnieniowy, stabilizacja, potrójne rozpylacze i chyba na włoskiej pompie. Zwykła jest za 5100 w obydwu rama jest w ocynku!!

 

tad-len z zaworem stało ciśnieniowym, głowice 3-pozycyjne pompa monsum P-100 zbiornik 400 i stabilizacją wychodzi 5400 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Dziś dostałem ofertę od SKOTAREK za 800l i 15m 6400 brutto! O.o Jak dla mnie to b. dobra cena, a z tego co czytałem, to ludzie sobie chwalą ten sprzęt : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tylko nie bierz skotarka .. jak chcesz to jak wuja bedzie pryskał to zrobie fotki jak lance wygladają po 5 latach ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie mam pojecia o co Ci chodzi .. ja kupilem pilmeta 615 xl i dałem zaniego przwie 16 tys.. fakt drogi no ale pilmet


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Poprostu nie chce wydawać więcej niż 8000 zł. Wiem, że mogę sobie kupić nawet za 30 000zł taki opryskiwacz, ale kiedy mi się to zwróci? ; <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek87    0

Które z tych opryskiwaczy maj dobre pompy i zawory stało ciśnieniowe. to prawda że te polskie zawory sa aż tak jakośći??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

co do polskich zaworów to nie będę generalizował, ale większość faktycznie jest do bani. Lepsi a nawet średni producenci kładą zawory włoskie, polskie praktycznie można spotkać w jakichś małych opryskiwaczach i na jarmarkach. Widziałem już nie jeden taki "garażowy" wyrób, jak chcesz to weź takiego do ręki i od razu się przekonasz jaka jest precyzja wykonania choćby z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

przy pilmeci4 nawet nie wiem ska ten zawór jest chyba arg ale nie jestem pewien


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

To może Biardzki?? : p

One rozlatują się od słońca, nie powinny wcale dostać atestu. Chociaż znajomy to kupił (800/15) i sobie chwali i niech mu służy jak najdłużej bez awarii


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

koledzy a powiedzcie czy warto brać opcją ze zbiornikiem do płukania układu w opryskiwaczu 400 lub 500l ? Jak to działa w ogóle? Czy wypłucze mi to tak dokładnie, że nie będę musiał już poprawiać czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

J mam w pilmecie ten zbiornik ale jest tylko do plukania belki polowej czystą wodą .. a zbiornik samemu trzeba wypłukac


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares656    10

Witam wszystkich,interesuje mnie kupno opryskiwacza wybieram miedzy dwoma,berthoud a amazone belka 27 pojemność 4200. Moze ktos ma takie zabawki i napisze cos za lub przeciw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polakko    0

holder fajny ale te rozdzielacze to do kitu, ja juz wymieniłem cały rozdzielacz (w dużym opryskiwaczu ). Jak chcesz to ci sprzedam fajny 15m 600l ze stabilizacją w ciekawym stanie i jeszcze dobrze popijesz i pobalujesz i pobzykasz za tą kase :)

Mam duzego Holdera i dwa razy robilem rozdzielacz-taki sam az go wywaliłem i załozylem całą armature nową, a gdyby nie ta ,,15,, to bym leżał w sezonie. Nie kupuj nietypowego g. sprzętu, drogo i nerwowo to pozniej kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

zastanawiam sie nad kupnem opryskiwacza przyczepianego tylko nie wiem jakiego. Potrzebny jest na 50ha myślę ze 1500l starczy 18m belka. Do 30 tyś max. Czy dałoby rade coś przyzwoitego znaleźć i z jakiej firmy. Jestem zielony jeśli chodzi o opryskiwacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

promaru są dobre opryskiwacze kumpel ma takiego samego jak ty chcesz i naprawde opryskiwacz dobry


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Takie pytanie Czemu tu 99% rolnikow kupuje Opryskiwacze jak dla dzialkowiczów do 500-800 litrów. A gdzie sa rolnicy więksi ??Którzy szukaja opryskiwaczy po Pare tys litrów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

bo działkowiczów jest wiecej .. jak chcesz to napisz tematy tylko dla ludzi powyzej 100 ha i wszyscy zadowoleni


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Witam, zamówiłem opryskiwacz Unia ERA 6036, cena super, wyposażenie super. Dałem połowę co za zachodni, czy jest to dobry zakup ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Czy wyrwał bym jakiś opryskiwacz w tej cenie co podałem wyżej z rozkładaną belką chydraulicznie czy to juz trzeba więcej dać i ile dokładnie.

 

sorry za głupie pytania ale jestem kompletni zielony jesli chodzi o ceny.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj