Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

Adrenalina    10

A ja posiadam Amazonka BBG 4200 24 metry krótki zwrotny kola skretne razem z ciagnikiem górny zaczep dwie pompy Komp Bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

w moim odczuciu zapomnij

mam podobny 1200l i wg instrukcji wazy sam prawie tone.

zawieszony na 6cyl ciągniku o masie 6 ton be zobciąznika na tuzie przy troszke szybszej jeździe potrafi bujnąć ciągnikiem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

farmervip jeśli masz kupować coś takiego to nie lepiej ciągany 60tka będzie z nim latać jak motyl na wiosnę :) ja mam tad lena 1700l 18m z 2006r i na jakość pracy nie narzekam troche gorzej z jakością sprzętu ale może nowy prow bedzie łaskawy

Edytowano przez wl_master

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ten według instrukcji waży 460kg na przodzie ma zbiornik 300L i ten zetorek sobie z nim dobrze radził po górkach i nie tylko, co do ciąganego to raczej nie bo mam sporo małych i wąskich kawałków


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

raczej będziesz miał problemy, ja mam zawieszaną 800 z pilnetu z pełną hydrauliką, warzy prawie pół tony + woda jest już półtora, wożę to case jx60 to jak dowale do pełna to jest już średnio stabilnie i w moim odczuciu ledwie co podnosi a na pompie jest 3 tony , sześćdziesiątce trochę do tego brakuje, zetory mają bardzo mocne podnośniki

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o 15 letnim skotarku?? Garażowany i wogóle zadbany. Ile można takie urządzenie wycenić?? Jest to opryskiwacz 12/400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Jaki opryskiwacz polecacie, myślę o 400 l i 12m szerokości. Jakiej firmy będzie w miarę trwały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zamowilismy wlasnie Tad-Lena 812.

- hydr podnoszenie belki

- zawór stałocisnieniowy

- dzielenie belki na 5

- oświetlenie

8300 brutto.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

to jest 12m? Kolego gdzie zamówiłeś oprysiwacz Tad-Lena, bezpośrednio u producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

TAD-LEN 600 l 12m w standardzie cena zaczyna się od 5120 jakoś tak ,dziś trochę się rozejrzałem po punktach , spotkałem nawet używkę 600 l chyba RAU to był dokładnie nie zwróciłem uwagi ,ale na pewno RAU , za 2,5 tysi był by do kupienia , pewnie ma ponad 20 lat ale powiem że i tak lepiej wyglądał jak taki 600 l za 3000 tysiące który na placu stał pewnie z rok na słońcu myślałem że to jakaś używka ,ale okazało się że to nowy jest , powiem że porażka lance i rama już noszą ślady rdzy plastiki pobielały nie mówiąc już o odpadających plastikach podtrzymujących przewody ,pomyliłem się troszkę bo cena za niego jest chyba 3600 bo to jest 15 m i ma jakieś jeszcze lepsze wyposażenie czy cuś ,ale gdybym miał wybierać RAU lub ten za 3600 kupił bym RAU choć nie mam przekonania do używanych ,

więc zostaje TAD -LEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to jest 12m? Kolego gdzie zamówiłeś oprysiwacz Tad-Lena, bezpośrednio u producenta?

812, czyli lanca 12m.

orientowalismy sie bezposrednio u producenta, ale w lokalnej firmie ASPRIM, było ciut taniej, wiec tam zamowilismy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Co polecacie z zachodnich opryskiwaczy do 35tyś? hardi, berdhoud czy rau który nich polecacie? Dodam, że belka ma być 21m z poziomowaniem bo mam sporo nierówności i górek dlatego te poziomowanie musi być. W następnym roku będę chciał rozlewać też nim rsm i chciałbym coś fajnego, co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

moim zdaniem są to firmy które produkują bardzo dobry sprzęt na podobnym poziomie, możesz jeszcze wziąć pod uwagę tecomę i włoskie bargamy i unigreen, są to na prawdę świetne maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Tylko że u mnienikt nie sprzedaje takich opryskiwaczy a do tych co napisałem to wiem że znajde części więc tylko te 3 firmy wchodzą w gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam Tecmome i przywoziłem ją ponad 400km, 83 rok, miał być 93, po miesiącu znalazłem tabliczkę na osi, 3 rok bez awarii, pryskam jakieś 500 ha rocznie.Transport to nie problem.

Rau to nie zbyt dobrze słyszałem, ze względu na mocno rozbudowany i psujący się komputer.I problemy z naprawą komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Tylko że u mnienikt nie sprzedaje takich opryskiwaczy a do tych co napisałem to wiem że znajde części więc tylko te 3 firmy wchodzą w gre.

z częściami nie ma problemu, wszystkie firmy robią na tych samych komponentach , a zapomniałem jeszcze o amazone ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

sprawdź dokładnie na czym zrobione są te opryskiwacze, hardi ma swoje podzespoły i nie kupisz dobrych zamienników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Witam Mam takie pytanie chcem zakupic opryskiwacz okolo 4 tys litrów nowy jaki byscie polecili? .Najgorsze ze kazdy mozna kupic w podonych pieniadzach i tu jest pytanie jaki Wybrac?? Moze ktos ma podobnej wilekosci i POradzi??Z góry dziekowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek11    0

witam chce kupić opryskiwacz na kołach Biardzki 1200l za 13 tys. nowy lub krakowiaka apollo 1000l (2001r) za 12 tys.

nie wiem co wybrać pomóżcie!

 

W jednym temacie nie wystarczy napisać ???

+ 10 % za spam

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Mam hardiego 12m z pompą 120 czy 110, chyba jednak 110 l/min. Chciałbym go rozszerzyć do 15 m i zastanawiam się czy pompa da radę. Zamierzam pryskać na końcówkach 03 i ciśnieniu 2-2,5 atm. Czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Witam. Macie jakieś propozycje dobrych opryskiwaczy 800 litrów 15 metrów lance? Cena do 7 tyś brutto : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj