Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

tomek73    576

Ze skróceniem nie ma żadnego problemu. Ja mam na 24, a pierwszy rok pryskałem na 20 metrów, bo takie ścieżki miałem.

Kawałek lanc odpiąłem, a w komputerze nic nie ruszałem, i dobrze pryskał.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuje właśnie zakup opryskiwacza i już od jakiegoś czasu w wolnych chwilach czytam różne fora. Może powiecie mi koledzy z własnych doświadczeń w jakim kierunku iść. Pchać się w zawieszany opryskiwacz 1800-1900 l np.lemken sirius, amazone uf, czy też rau. Czy może zostać jednak przy sprawdzonym ciąganym opryskiwaczu. Myśle m.in. o berthoud, rau ikarus, może amazone, lemken, argio. Co doradzicie, chodzi oczywiście o nową maszyne, a cena nie gra roli, tylko aby później nie żałować wyboru.

Jeśli chodzi o pola to najmniejsze kawałki mam w granicach 5ha, z tym że pare hektarów to niezłe góry i dlatego też chyba zrezygnuje jednak z zawieszanego.

Podpowiedzcie mi jakieś cenne argumenty.Dzięki.

 

Co do opryskiwacza ciąganego to interesuje mnie pojemność w granicach 3000 l, belka 24m dyszel śledzący, czujniki wysokości lanc i prawdopodobnie nawigacja.

Edytowano przez mateuszrolnikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ze skróceniem nie ma żadnego problemu. Ja mam na 24, a pierwszy rok pryskałem na 20 metrów, bo takie ścieżki miałem.

Kawałek lanc odpiołem, a w komputerze nic nie ruszałem, i dobrze pryskał.

aha czyli normalnie bedzie pokazywać na komputerze wszystkie dane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja nie mam wyświetlacza. Ale nie oszukiwał mi. Miałem niższe ciśnienie na 20 metrów, niż teraz na 24. Ale jak zamykam sekcję,a mam na 6 metrów, to ciśnienie mi się zmniejsza zawsze. Jak pryskam tylko 6 metrów to komputer trochę podkręcam żebym wyższym ciśnieniem pryskał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No ale ty skruciłeś tylko o 4 metry a ja chce o 7 i sie obawiam że to może być za dużo różnica ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Jest sporo zapytań odnośnie opryskiwaczy które podałem.Obydwie tecnomy są z 96 roku,firma ta znajduje się w Pyrzycach kontakt do człowieka co zajmuje się sprzedażą784923404.mam nadzieje że nie dostane ostrzeżeń za reklame,ale jest sporo zapytań więc wole podać informacje dla wszystkich.

 

Np.nowe Berthoud mają od 30000 euro.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Sam sobie odpowiedziałeś w treści swojego postu. Ja sam od dłuższego czasu choruję trochę na któryś z zawieszanych z opryskiwaczy z twojego postu, ale moje pola mają powierzchnię od 30 a do 7 ha, dodatkowo sporo z nich ma nieregularne kształty. Na razie używam zaczepianego krukowiaka, ale coraz bardziej mnie on irytuje, tym bardziej że ma ręcznie składaną belkę.

Jeżeli najmniejszy kawałek masz o pow. 5 ha to uważam, że kupno zawieszanego nie jest koniecznością, no chyba, że twoje pola mają bardzo nieregulare kształty. Weź też pod uwagę to, że żeby zawiesić opryskiwacz, który napełniony będzie ważył jakieś 3,5 t trzeba dużego i ciężkiego ciągnika, a jeżeli siejesz kukurydzę lub inne rośliny siane w szerokie rzędy konieczny będzie też zakup węższych kół.

Ja bym podszedł do sprawy w ten sposób, że jeżeli objętość ok. 2000 l ci wystarczy, masz na czym zawiesić opryskiwacz i chcesz zaoszczędzić ok. 50 tys. zł w stosunku do zaczepianego to kup zawieszany.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MichalR dzięki za odpowiedz co do decyzji to jeszcze niewiem dokładnie jaki typ opryskiwacza wybrać musze pogadać z dealerami może coś doradzą no i jeszcze zobacze wogóle jaka różnica kasy.

A jakie podpowiedzi odnośnie marki opryskiwacza co polecacie, czym pryskacie, jakieś wnioski może. :mellow: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

Ja pryskam amazone uf kupiłem go w tym roku więc dopiero jeden sezon jak na razie jestem zadowolony wykonanie,stabilizacja belki ,prostota obsługi,wydatek litrów na hektar wszystko super dopracowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaro1975 a jaką masz pojemność tej amazonki i czym go ciągasz. Jak zachowuje się ciągnik z pełnym na górach i skosach. Podnośnik dostaje w d*pe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Witam Co powiecie na temat takiego cuda Caruelle Optima 320 dobry jest to opryskiwacz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu2007    0

witam.mam pytanie jaki opryskiwacz do c-360 lub do zetora 5211 (teren górzysty) myśle nad JARMETEM 600 l. 12m czy lepiej mniejszy 400l.zeby pszodu nie dzwigal?

Edytowano przez grzesiu2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja zamówiłem sobie pilmeta eco615 korpusy z trzema głowicami na rurce kwasówce pompa zeta zawór stało ciśnieniowy za 8900.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Witam... planuję zakup opryskiwacza... teren mam pofałdowany ( dwa ostrzejsze skłony), pola od 3 do 12 ha.. zastanawiam się czy C360 dałaby sobie radę z plusem 1615 i czy przy mniejszej ilości cieczy w zbiorniku byłby stabilny na tych skłonach...dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Witam! Czy jest ktoś użytkownikiem opryskiwacza firmy MOSKIT? Możecie coś powiedzieć na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markendmark    1

Koledzy dobry tani opryskiwacz to woprol polecam mam Kupiłem Protona 3000l 21m do jesieni, opryskałem 80 ha i jak na razie to nie powiem o nim nic złego. Opryskiwacz jest zrobiony solidnie, wyposażony w komputer który steruje ilością cieczy i tam parę innych pierdołów, mogę pryskać nawet z rozłożoną tylko jedną stroną belki lub z jednej strony rozłożony do połowy a z drugiej strony cała lanca rozłożona, mało opryskiwaczy posiada tą funkcję za taką cenę. Cena i jakość przebiła wszystkie inne firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

witam.mam pytanie jaki opryskiwacz do c-360 lub do zetora 5211 (teren górzysty) myśle nad JARMETEM 600 l. 12m czy lepiej mniejszy 400l.zeby pszodu nie dzwigal?

Kupuj 600, różnica w wadze to pewnie z 30 kg , a nie będziesz się denerwował jak nie zmieści ci się np.40l cieczy Miałem coś podobnego to raz nawet c330 pryskaliśmy


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,

 

Mam 15 ha ziemi ornej i chciałbym zakupić opryskiwacz 400/ 600 litrów , tani i dobry.

Liczę na waszą pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam Tadeusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

Witam :) na taki areał wiadomo nie kupisz sobie przecież 1000 litrów pojemnosci :) popatrz za czymś polskim :)Krukowiak bądz Unia group zawieszane od 400 litrów nie są drogie mysle ze do 3tys zł się izmieścisz :)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

uni grup 600 litrow seria R w wersji xl kosztuje około 15 tys . krukowiak jest troche tanszy . na aleegro masz firmy ktore mają taki wybor dosc spory za rozsadne pieniadze . popytaj w firmie tad- len oni montują własne pompy tam nie powinno byc drogo a marka dobra .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj