farmer_89

oplacalnosc a warzywa

Polecane posty

farmer_89    20

Witam. Chcialbym w przyszlosci przeksztalcic swoje gospodarstwo z chowu krow i bydla na na branze roslinna a dokladniej warzywa. Mam murowane budynki gospodarcze w bardzo dobrym stanie i mozna by np z obory lub stodoly zrobic chlodnie.Chcialbym tylko sie dowiedziec czy warto za to sie zabierac czy to sie oplaca? i jakie rosliny sa najbardziej oplacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Nikt wróżka nie jest. Co chcesz uprawiać? Daleko masz giełdę oraz, czyasz jakiegoś dostawczaka? Jak tak to możesz startować, bo dla ziemniaków czy włoszczyzny najlepszym rynkiem zbytu jest gielda, a np dla ogórkow jakis zakład przetwórczy blisko. Ogólnie, jak nie będziesz musiał przeznaczać dużo na transport to już ok. Ale i tak wszystko zależy od rynku, jednego roku dostaniesz złotówkę za kg a drugiego 10. Groszy. To loteria, jak wszystko. Pewny zysk masz jedynie w budżetówce, np w okienku urzędu skarbowego. Jak tam zaczniesz pracę to do emerytury spoko dociagniesz na niezłym poziomie;-)

Edytowano przez marcine

norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

nie mam dostawczaka ale to nie problem bo za pare tys mozna kupic gielda jest oddalona ode mnie ok 60km ale gdyby sam chandlowal np na targach warzywnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

pod uwagę musisz też wziąść koszty robocizny tzn. ile masz rąk do pracy bo znając życie nie stać Cię na początku na kombajn do warzyw... Kiedyś tez miałem warzywa zrezygnowałem i nie żałuje oczywiście przy krowach nie mam wolnych niedziel świąt itp ale jeżdzić na giełdę targi urzerać się kupcami wchodzić im do d .. bez mydła to nie dla mnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

jak masz 60km w jedna strone to niezly zonk koszty dojazdów będą spore... do sprzedaży trzeba miec cierpliwosc ewentualnie wyje... na wszystko by sie nie stresowac jak ci ludzie marudzą

 

Sprzedaje na targowisku sezonowo a tak to odstawiam do bonduella wszystko na umowy. Poszukaj duzych odbiorców u siebie i wtedy możesz o tym myśleć. jak juz zaczniesz mysleć zastanów sie czy masz dostęp do nie ograniczonej ilości wody i deszczownie bez tego nic nie zrobisz woda to jakość plonu. Niech sie wypowiedza ci co zaczynali bez deszczowni.

 

Miałem chłodnie zrezygnowałem z tego bardziej opłaci mi się wyprodukować na umowe i prosto z pola odstawić, stawiaja spore wymagania np w tym roku nie przyjeli mi szpinaku wszystko wrocilo na pole jeszcze problem byl co z tym zrobić.

 

Musisz mieć ludzi do pracy sam nie podołasz są z tego pieniadze ale pracy dużo.

 

Zorientuj się, pomyś, policz i działaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

tak jak koledzy wcześniej pisali to jest LOTERIA, weź np ziemniaka 2 lata wstecz jeżeli sprzedawłeś go wrzesień to przy plonie takim 30t i kwocie 25 gr daje 7,5 tyś całego dochodu - koszta czyli zostaje guzik co jeżeli nie masz kombajnu jeszcze gorzej, inne warzywa podobnie cena też podobna i jeśli jeszcze ktoś chce kupić, my w tamtym roku z wujasem wywaliliśmy 20 t cebuli bo nikt nie chciał kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a duzo kosztuje taki kombajn oczywiscie uzywany? Myslalem tez o kwiatach w tunelach foliowych mysle ze to tez nie glupi pomysl nie trzeba miec kombajnu co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

tego nie przewidzisz raz na warzywach zarabiasz drugi raz wychodzisz na zero a jeszcze innego razu dokładasz do interesu

Jeśli ci się uda to możesz zarobić na tym ale nie cały czas bo będzie taki moment że dołożysz , a ile jeszcze trzeba się niekiedy wystać na tych giełdach gdy na warzywa nie ma kupca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj