Zaloguj się, aby obserwować  
ursus1634

Rozrzutnik Fortschritt T-088

Polecane posty

Kompletna odbudowa na starej ramie i tandemie to ok 20 tysiaków + koszty robocizny.

Nie wiem po ile teraz ramy chodzą, ja za swoją w 2006 dałem 5 tysiaków.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
http://www.allegro.pl/item280900556_fortschritt_t_088.html

 

Opłaca sie taką kupić i na co należy wzrócić uwage przy kupnie?

 

Ogólny stan sprzętu, czy się kupy trzyma...czy rama jest zdrowa itd...ten rozrzutnik jak byś kupił mógłbyś go trochę odmalować, widać już ślady korozji, nie widać jeszcze jaka jest blacha na podłodze, czy trzeba będzie ją robić czy nie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item280900556_fortschritt_t_088.html

 

Opłaca sie taką kupić i na co należy wzrócić uwage przy kupnie?

 

Nie warto, za drogi jest. Jak się uważnie przyjrzeć to zauważysz ze wózek (tandem) jest do robienia bo koła nie stoją pionowo- znaczy że był ostro eksploatowany.

Dalej widać ze wałki w roztrząsaczu były "regenerowane"- naspawywane łopatki, co oznacza nie wyważenie walców, czyli niedługo będzie po przekładniach (ponad 500 zł sztuka). Podłoga jak widać na fotce jest gładka a powinne być widoczne łączenia modułów z których jest składana- czyli była już tak przeżarta ze niedługo się zarwie (nowa ponad 2 tysiaki).

Do tego pogięte słupki roztrząsacza. Trzeba by się jeszcze przyjrzeć ramie czy nie jest pospawana i nie ma wżerów rdzy, i silnikowi hydraulicznemu razem z jego przekładną, czy nie cieknie i nie ma luzów (nowe ok 2 tysiaków)

A i jeszcze nie ma regulatora przepływu oleju (regenerowany ok 600 zł)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regulator (jeśli nie masz takiego zamontowanego przy gnieździe hydrauliki w ciągniku) powinien być gdzieś między przyłączem do ciągnika a silnikiem posuwu taśm aby móc zmieniać prędkość ich posuwu.

Co do linków to z tego co widać na fotkach ten z pierwszego jest w lepszym stanie technicznym tylko by się malowanko przydało:)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Moim zdaniem to rozrzutnik kupić albo do remontu (i zrobić samemu) albo jakiś po remoncie, tylko takie to są w cenie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
W okolicy facet kupuje stare t-088 i robi im remont.Cena takiego zetsawu po remnocie 24 tysiące

 

A po ile kupuje takie do remontu...?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

My mamy zzamiar kupić Forschmitt T-088,ale jeszcze nie wiadomo bo jak będzie taka cena trzody chlewnej to sie nie opłaci go kupywać.Moim zdaniem kup sobie rozrzutnik po remącie,mój sąsiad ma T-088,ma go chyba 2-3 lata,sprzęt bez żadnej awarii,zmniejszał tylko przepływ oleju bo mu taśma od posuwu za szybko chodziła ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@ chłop z mazur, wprowadzasz ludzi w błąd, cena nowej podłogi wcale nie kosztuje 2 tysiaki, remontuje to wiem to jest koszt 1000zł

 

 

---polączone---

 

 

a ten hts stoi w kołaczkowie 15 km ode mnie widziałem go, jest nawet dobry

Edytowano przez marcin974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a ty kolego edytuj posty a nie dawaj jeden pod drugim:P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj