Zaloguj się, aby obserwować  
booster12

Wymiana trzymaka noża w kosiarce

Polecane posty

razor275    279

Pewnie jak w każdej innej tego typu kosiarce, ściągasz talerz ślizgowy odkręcasz stary trzymak i zakładasz nowy.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego to łożysko co jest na talerzu slizgowym to sciagaczem trzeba zdjąć ?? tam nie ma żadnego zabezpieczenia

 

Tylko w Czeskiej jest tak jak odkrecisz śruby ampolowe talerza slizgowego wyciągasz i masz łożysko i pytanie czy go ściagnoć ściagaczem to łożysko czy jest inny sposób bo nie chce mi sie rozbierać pół kosiarki nigdy jeszcze nie wymieniałem trzymaków a już 2 m i poleciały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Nie wiem czy kosiarka czeska ma taka sama budowe jak polska ale ja zmieniałem juz dwa u siebie w polskiej i wcale nie trzeba odkrecac talerza slizgowego, wystarczy po prostu wbic klina drewnianego pomiedzy talerze po obydwoch stronach uchytu w miare szeroko, i jak juz wbijemy tak ze powstaje nam przestrzen ok 6-7cm spokojnie mozna odkrecic uchwyt, trzeba miec zwinne palce i troche cierpliwosci ale idzie to zrobic jak ktos nie chce pół kosiarki rozbierac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Może to jest jakas koncepicia tylko ciekawe czy u mnie da rade , znajomy mowił zeby zdjąc trzymak to trzeba sciagaczem zdjąć łożysko i wtedy wyjdzie talerz ślizgowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

Odkręcić musisz cztery śruby, zdjąc pierścień segeran i ściagaczem zdjąc talerz. ściągasz wkreca sie w otwory a śróbą centralną ściagasz talerz. Robiłem to już kilka razy.

Edytowano przez korks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego ja nie mam takiego sciagacza do otworów typowy do czeskiej kosiarki , myslałem że jak się sciągnie to łożysko to zejdzie talerz??

 

JAKIEGO SCIAGACZA UŻYWASZ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

Ja mam ten oryginalny ściągacz. nim jest dużo prościej.

Edytowano przez korks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam miałem kiedyś taką kosiarkę i zdjęcie talerza graniczyło z cudem wolalem odkręcic górną pokrywę wyjąć zatyczkę i wykręcałem cały bęben ,może więcej roboty ale napewno szybciej niż walczenie z łożyskami ,tylko trzeba pamiętać przy składaniu o symetri żeby noże się mijały ,a tak poza tym czeska różni się od polskiej i to bardzo i jest dobra jak chodzi i się nie psuje ja swoją wywiozłem na zlom tak mnie zgniewała i kupiłem polską jest ok. i idzie dużo lżej niż czeska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

nie wiem jak w czeskiej ale w polskiej wystarczy zdjąć talerz ślizgowy i masz piękny dostęp do trzymaków ;) jeśli chodzi o ściagnięcie górnego talerza to trochę wiecej roboty jest trzeba odbezpieczyć zdjąć piaste z dwoma łożyskami i odkreca się wtedy talerz z trzymakami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

widze bende musiał kupić sciagacz do łożysk i pobrować zdjąć łożysko tylko gorzej z talerzem popróbuje jakoś go ściagnoć , jeśli chodzi o ztr 165 to super kosiarka nic przyniej nie robiłem przez 30 lat smarowałem olej dolewałem i chodzi jak głupia tylko z tymi trzymakami to jest nie porozumienie co to za cymbał wymyslił taki dostęp

 

Jak probowałem się do tego zabrać odreciłem pierwszy pancerz to miałem przed sobą jedno łozysko mysle ze jak by to łożysko zdjac to już jakoś sciągnoł by ten talerz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      witam,
      kilkukrotnie zdażyło mi sie zatrzymanie noża , który ucina siatkę.Sprężynę na gorze naciągnąłem ale pomogło na krótko...problem powraca.Jak mi się tak zdarzy to polewam po tych plastikowych rolkach olejem i pomaga na jakis czas....czy ktos miał taki problem?prasa juz po gwarancji ale jak bedzie sie to powtarzac to wezwę ich niech cos poradzą. Może te rolki z tworzywa źle wytoczone?nie wiem.
    • Przez michal135791
      Mam problem , otuż podczas koszenia przestał mi się kręcić drugi bęben w kosiarce rotacyjnej z 165 . Pierwszy się kręci ale drugi już nie . Co się mogło stać ?
    • Przez Marcin349
      Chciałbym się dowiedzieć jakie jest przełożenie tj 1 obrót kołem a obrót tego wałka z przodu.
    • Przez pawel75
      Witam jestem nowy na forum.
      Kupiłem prasę Z-224
      Wymieniłem wszystkie prowadnice tłoka, tulejki tłoka, rolki , blachę i noże komory i tłoka.
      Sprasowałem 1 h. słomy, gdy, nóż tłoka uderzył w nóż komory.
      Aż obcieło trzy śruby z noża komory, pękły obie tarcze sprzęgła i przeciwaga zaczeła ociera o korbowód.
      Na szybko obruciłem nóż komory odsunąłem nóż tłoka na otworach fasolawych, sprasowałem jeszcze hektar i znowu tłok uderzył w komorę.
      Wymontowałem tłok i wymienie jeszcze sforzeń.
      Mam zabezbieczenie taki drut fi 6, nie wiem do czego on jest i jak go założyć pod tłokiem, nie mam też na końcu tłoka za rolką dolną takiego małego kątownika, zakładanego na bolczyk i zabezpieczonego zawleczką. Może to przez to dochodzi do kontaktu tłoka z komorą.
      Dodatkowo zauważyłem że na prowadnicach dolnych odkłada się kurz, ze słomy sprasowany rolkami, ok 1 mil.
      (Podkręce szczotki i będzie ok)
      Tak jak zalecają, szynę prowadzącą przysunołem do kmory noża i dokręciłem, cofnołem tłok i tak samo zrobiłem z drugiej strony.
      Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje ?
       
      Może szczelina jest za mała między nożami, ustawiam na ok 1 mil, a może istotny jest brak tego małego kątownika na końcu tłoka i zabezpieczenia.
    • Przez Alpha
      Witam.właśnie zakupiłem osłony bębna do kosiarki rotacyjnej,bo stare już skorodowały.zdemontowałem talerz ślizgowy,pierścień dystansowy oraz talerz oporowy.zdjąłem podkładki wraz z simeringami. Teraz borykam się z demontażem piasty talerza ślizgowego.Użyłem ściągacza(ramiona ściągacza oparłem na kołnierzu piasty talerza ślizgowego,a śrubę od ściągacza na wale napędowym. Podczas ściągania wysunęła się część bębna,lecz coś blokuje bo nie da się wysunąć tego bębna całkowicie,więc jaka jest wasza rada.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj