Skocz do zawartości
GrzesiekMJ

Jaki NOWY alternator do C 330

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle, że otwory w uszach alternatora są na śrubę M12...

dawid3p    359

od jakiego alternatora? ja mam śrubę z metra M 10 to nie apteka  nie przesadzajmy ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak 2mm dla Ciebie nie ma znaczenia to lepiej nie zabieraj się za konstrukcje mechaniczne...

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil927    169

Jakby to był jakiś precyzyjny wihajster że tak to ujmę to owszem 2mm to sporo ale to tylko mocowanie alternatora. Jak go skręci w mocowaniu mocniej to go nie ruszysz nijak. U mnie tak jak jest to bez niczego już pół roku i z paskiem się nic nie dzieje, z samym alternatorem się nic nie dzieje i ładować też ładuje

dawid3p    359
Elektrotechnik

przeżywasz chłopie co ty myślisz że jestem laikiem w tych sprawach??? :ph34r:  :ph34r: Dla wszystkich i dla ciebie jak własnie mam alternator założony na początku filmu jest i tam jak dobrze widzę jest śruba m10 jutro suwmiarką sprawdzę, ale w alternatorze faktycznie będzie otwór M 10 bo bym nie zostawił takiego luzu, pamiętam że tą aluminiową obudowę alternatora miejscami docinałem bo coś mi nie pasowało, a napinacz jest przykręcony razem z pompom wodną założyłem dłuższa śrubę  B)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Źle widzisz. Ja w ciągu dnia montuję więcej alternatorów niż Ty zobaczysz przez całe swoje życie i wiem, że tam jest otwór o średnicy 12mm. Tylko jeden model A124 ma 10mm, ale jest mocowany tylko za przednią pokrywę i był fabrycznie montowany w ciężkich Ursusach. A 124 z poloneza czy z żuka ma 12mm. Więc się nie kłóć, bo nie masz pojęcia.

kamil927    169

Dobrze że nie kłócicie się o 2mm miedzy bo by były jaja :D
Dawidowi nie jest do niczego potrzebne jaki tam jest otwór bo nie robi altków na codzień więc nie musisz zaraz rzucać że nie ma pojęcia to by było raz a dwa że każdy ma głowe nie po to żeby czapke nosić ale żeby jej użyć. Jak ktoś zakłada alternator to niech wykaże się inwencją twórczą i założy go według swojego pomysłu. Ja dałem tu za przykład swoje mocowanie bo wymyśliłem je w 5 minut a działa do dziś a jak się komu nie podoba to niech robi po swojemu

dawid3p    359

nie wiem ale ja mam od cinqecento na śrubie 10mm i tyle w temacie, ładuje 5 min po odpaleniu 14,6 v  mam 4 halogeny na kabinie i jestem szczęśliwy :D że nie kupiłem nowego indyjczyka tylko starego polaka ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No bo masz A125, a w temacie mowa o A124...

Witam,

Kupiłem ten alternator 70A polecany w tym temacie :

http://allegro.pl/alternator-ciagnik-ursus-c-330-c-330m-70a-i5053664373.html

I po podłączeniu wszystkiego mam ładowanie 14,06 bez świateł niezależnie od obrotów.

Trochę mało ale czy wystarczy do dwóch 6V po 160ah w c330 ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam,

Kupiłem ten alternator 70A polecany w tym temacie :

http://allegro.pl/alternator-ciagnik-ursus-c-330-c-330m-70a-i5053664373.html

I po podłączeniu wszystkiego mam ładowanie 14,06 bez świateł niezależnie od obrotów.

Trochę mało ale czy wystarczy do dwóch 6V po 160ah w c330 ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

A skąd wiesz, że mało? Jaki błąd pomiaru ma Twój miernik? A tak w ogóle to kupiłeś alternator pomalowany najdroższą srebrzanką na świecie.

Ze światłami do 13,90  czasami niżej miernik nic specjalnego za 20zł w sklepie kupiłem no ale w innym ciągniku z alternatorem pokazuje mi 14,45.

Chodzi mi tylko o to czy mogę tak jeździć bo prądnica jeszcze gorszy prąd dawała taki jak tu z obciążeniem.

kamil927    169

Za tą forse + przesyłka to by kupił na szrocie ze 3szt A124 jednego dobrego, drugiego na zapas a trzeciego na części i by lepszy biznes zrobił niż na tym jednym :D
No ale cóż skoro jest to jest, norma jest między 13,8V a 14,4V więc mieści się z obciążeniem jak i bez a prądnica pewnie ze 30 lat z gorszymi parametrami dawała radę więc ten alternator też pewnie da rade

dawała dawała lecz akumulatory ostatnie po dwóch latach wymieniłem i 500zł w plecy :)

A żeby poprawić prąd to co należało by wymienić ? 

A może ktoś ma przerobiony dobry alternator w jakiś dobrych pieniądzach na sprzedanie ? :D

kamil927    169

Według mnie nie zmieniałbym nic dopóki ładowanie bez obciążenia przy 1000-1200obr/min nie będzie spadać poniżej 13,8V bo to i tak dużo więcej niż prądnice.

Powiem Ci że ojciec mój nawet nówkę prądnice załatwił Expoma i też ciągnik nie chciał odpalać. A może widziałeś pare postów wyżej mój alternator - za 5 dych wujo mi ze szrotu przywiózł, założyłem, podłączyłem i od tamtej pory żeby nie chciał zapalić to jeden przypadek jak na mróz zostawiłem aku na ciągniku na tydzień a mam jedną 12V 120Ah.
Nie opłaca Ci się teraz kupować nowego tylko tak jak mówie - użytkuj ten dopóki ładowanie nie spadnie poniżej 13,8, a jak to nastąpi to szukaj takiego jak mój (od Poloneza 1,5) bo dużo przeróbek żeby go założyć nie ma.

Twój alternator nie umywa się do tego co ja kupiłem :D 12V 120Ah w c330 ? i daje radę odpala nawet przy częstym gaszeniu? ale pewnie żywotność krótsza takiego akumulatora niż dwóch 6V. 

Chociaż ostatnie dwie 6V po dwóch latach padły ładowane prądnicą. 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dawała dawała lecz akumulatory ostatnie po dwóch latach wymieniłem i 500zł w plecy :)

Ale to nie była przyczyna prądnicy, tylko braku umiejętności jej obsługi i serwisowania.

A żeby poprawić prąd to co należało by wymienić ?

Jak już to napięcie, a nie prąd, bo na niego nie masz wpływu. Samemu nic nie poprawisz, bo najpierw trzeba zdiagnozować co jest przyczyną zaniżonego napięcia.

A może ktoś ma przerobiony dobry alternator w jakiś dobrych pieniądzach na sprzedanie ? :D

Ja mam. A125 za 250zł, A124 za 200zł, i Bosch 65A bez koła pasowego za 100zł.

dawid3p    359

od poldasa nie ma wbudowanego regulatora o ile się nie mylę chyba że te nowsze polonezy miały już, ale widziałem na złomie to taki stary poldas miał regulator obok ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jakie to ma znaczenie, gdzie zamontujesz regulator?

kamil927    169

Nie ma żadnego znaczenia, byleby mase miał.
Jeszcze do kolegi @mateuszs1993 - może i mój się nie umywa od Twojego ale mój pod pełnym obciążeniem przy 800obr/min bije 14,4 cały czas i pali za każym razem nawet w przypadkach częstego gaszenia i odpalania. Poza tym nawet wspaniały alternator czy 100 czy 200A g***no da jeśli masz zarżnięty silnik bo przy odpalaniu takowego nowiuśkie aku mogą zdechnąć jak długo kręcisz. Akumulator też wystarcza jeśli zapewni mu się odpowiednie ładowanie, a przede wszystkim nie czuje żebym przepłacił za swój alternator :)

No to powiem Ci że zainspirowałeś mnie tym pomysłem żeby wrzucić jeden myślałem już o tym wcześniej ale każdy odradzał bo szybko padnie. 

Kiedyś przetestuje jak na razie te akumulatory mam rok i teraz z tym alternatorem po jakiejś tam robocie gdy sprawdzę po nocy rano mają 13,15 kręci pięknie od strzała i jestem zadowolony :)

znaczy wiesz ja żartowałem z tym że się umywa :D mój to no name ty przynajmniej wiesz co masz :)

Edytowano przez mateuszs1993

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma żadnego znaczenia, byleby mase miał.

Jeszcze do kolegi @mateuszs1993 - może i mój się nie umywa od Twojego ale mój pod pełnym obciążeniem przy 800obr/min bije 14,4 cały czas 

Pisząc pełne obciążenie masz na myśli to co masz w ciągniku? Bo na pewno nie uwierzę w to, że A124 odda 45A przy 2400 obr/min. Przy tych obrotach można uzyskać maksymalnie 28A.

kamil927    169

@Elektrotechnik - mówiąc pełne obciążenie miałem na myśli wszystko co na nim mam czyli światła przód+tył, światła stop, kierunkowskazy i szperacz z żarówką H3.

@mateuszs1993 - Ja sie za nic nie gniewam i nie ważne też czy firma czy no name byleby ładował. A co do akumulatora, jak w zime nie jeździsz to starczy jedna 12V. Mój gdyby był ładowany od początku przez alternator to jeszcze ze 3-4 lata by dał radę a już 4 siedzi no ale niestety początkowo "ładowała" go zacierająca się regularnie, gówno warta prądnica - przez co żywotnośc jego skróciła się o mniej więcej połowę. Jeśli da radę jeszcze w przyszłym roku to będzie wszystko ale jeśli będę kupował kolejne to już 2x6V albo przynajmniej "większą" 12V

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adi972
      częściowo ładuje ale świeci się czerwona lampka od ładowania Proszę o pomoc
    • Przez Arek
      W wielu miejscach jest napisane, że w ciągnikach i innych maszynach rolniczych są alternatory pyłoszczelne.
      Co to oznacza? Z wyglądu niewiele się różni od samochodowego.
    • Przez Ziel
      Witam. Wczoraj przestał ładować mi alternator. Mam kupę pracy w polu i nie chce stawać w miejscu, moje pytanie brzmi czy nic sie nie stanie jak będę przekładał codziennie akumulatory chodzi mi bardziej o to czy jak akumulator się rozładuję czy to nie zaszkodzi na komputer. Podejrzewam że nie ale wole sie zapytać kogoś kto sie na tym zna.
    • Przez Dominik_4
      Witam, jestem nowy więc na początku chciałbym się z Wami wszystkimi przywitać.
      Wracając do tematu, otóż alternator w moim zetorze nie ładuje. Po rozebraniu okazało się, że szczotki są do wymiany, i tu mam właśnie problem, ponieważ nie wiem jak wymienić te szczotki. Zamontowane są one w dziwnych uchwytach, bez żadnych śrubek, itp. Czy miał ktoś kiedyś z tym do czynienia i posłużył by jakąś radą. Mój alternator to : (zdjęcie nie moje, znalezione w google)
      Pozdrawiam
    • Przez MagdalenaDudek
      kupiłem nowy alternator i jest w nim jeszcze jedno wyjście na jakiś przewód.w starym były 2 .jak to połączyć