Skocz do zawartości
GrzesiekMJ

Jaki NOWY alternator do C 330

Polecane posty

GrzesiekMJ    0

Witam wszystkich gdyż jestem tu nowy.Chciałbym kupić nowy alternator do C 330, nie chce używanego ze złomu.Interesują mnie tylko te tańsze do 200zł typu Lucas,Jobs Jubana,Agtech Granit,GMP.Który byście mi polecili.Pozdrawiam serdecznie.

balcerek1    91

Tak jak kolega magnum310 napisał kup tego.Też masz 12 miesięcy gwarancji a coś jak już chodziło to chodzić będzie

Wiadomość z agroFakt.pl

Junkers    42

Witam wszystkich gdyż jestem tu nowy.Chciałbym kupić nowy alternator do C 330, nie chce używanego ze złomu.Interesują mnie tylko te tańsze do 200zł typu Lucas,Jobs Jubana,Agtech Granit,GMP.Który byście mi polecili.Pozdrawiam serdecznie.

Żadnego bym nie kupił osobiście, idź na złom i kup jakiś mocny, ja kupiłem od opla omegi 150A za jedyne 50zł i działa jak burza :lol: nie potrzeba wywalać 200zł, więc jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać, przepraszam widać ale na korzyć tego ze złomu.

Jest takich tematów sporo, wystarczyło poczytać albo się podpiąć i nie zakładać nowego ;)

Roki212    83

Właśnie szukaj na złomie, najlepiej jakieś starej produkcji Elmot bo te nowe to pseudoalternatory...

lasku124    0

Sorry, że nie na temat.

Jak zamontować alternator polskiej firmy elmot ? Nie pasuje w miejsce prądnicy i głowię się jak rozwiązać sprawę mocowania(tego z regulacją naciągu paska) i mocowania po prawej stronie. Jak Wy to rozwiązaliście ? :)

Pozdrawiam.

Meg5    354

http://allegro.pl/al...2931016117.html

kupiłem tam ostatnio 2 szt tych alternatorów, wyglądają jak nowe, są po regeneracji. moim zdaniem super cena za super towar. No i obsługa... naprawdę polecam.

CZy trzeba stary alternator oddać ,czy można kupić bez oddawania starego ?

Meg5    354

Dziękuje za odpowiedz . Pytam bo u mnie c330 ma jeszcze prądnicę i nie byłoby co dać na wymianę . :)

Junkers    42

Wystarczy poszukac, wpiszcie sobie w gogle grafika "alternator c 330" i tam co lek jest pokazane.

Mialem kiedys elmota, gorne mocowanie pradnicy mialem rozwiercone na pret m12 8.8 jak dziury w altku, dolne dorobilem troche dluzsze z plaskownika, pasek tez bedzie dluzszy, ja kupilem w sklepie wymiarowo trzy kolejne i wlasciwy zalozylem a reszte oddalem, proste.

Edytowano przez Junkers

Junkers    42

Ja mam DelcoRemy z Opla Omegi 2.0 za 50zł i jest na pewno lepszy pod każdym względem od Elmota z Fiatów czy Polonezów. Sztywniejsze mocowanie bo na dwa uszy, więcej A bo 100A(nie 150 jak błędnie wcześniej podałem), jakość też jest lepsza i ma wbudowany regulator co daje mniej kabli i połączeń.

balcerek1    91

Od poloneza caro alternator też ma dwoje uszu do mocowania i regulator też jest z alternatorem tylko sam fakt wymiany szczotek czy regulatora napięcia w polonezoskim to groszowe sprawy nie mowie już o tym młodszym od plusa bo jest droższy ale elmot znormalizował regulatory w tych nowszych i do plusa pasuję od cieniarza czy sejko ale wedle mnie te alternatory regenerowane po 99 zł na które dostajesz też gwarancje to lepsze rozwiązanie.Zakładałem je do c 330 i c 360 i na razie nikt nie narzeka że nie ładują.Regenerowanie altka czy prądnicy u elektryka jak ktoś się nie zna kosztuję więcej niż 100 a nie wspomnę już o innych altkach boscha.

Witam, odświeżam temat, gdyż zostałem tu przeniesiony przez moderatora, z mojego tematu, który został zamknięty.

A więc planuję zakupić nowy alternator do ursusa c 330, na oku mam dwa alternatory jeden z firmy Agtech (14V 45 A) , czytałem o nim i ludzie niby go polecają i drugi z firmy GMP (14V 45A) , dzisiaj byłem w sklepie rolniczym i sprzedawca mówił, że mają alternator z firmy GMP, moje pytanie brzmi do was, który alternator lepiej wziąć, który byłby lepszy, może ktoś z was przeprowadzał remont swojej trzydziestki i pomoże mi w wybraniu alternatora ? Alternator ma być dopasowany do akumulatorów Centra agri plus 2 x 6V 165 Ah. Alternatory mają tyle samo V jak i A, jeśli ktoś się zna niech doradzi, który lepiej wziąć. Linki do alternatorów pod spodem :

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

http://allegro.pl/alternator-ursus-c-330-gmp-nowy-i5053960285.html

http://allegro.pl/alternator-ursus-c-330-330-14v-45a-9515382-agtech-i5081025273.html

Czyli lepiej brać GMP ? Tańszy a to samo z tego co mówisz ?

Skoro jeden i ten sam ciort, to czemu różnią się tak cenowo ? Jeden kosztuje 160 zł drugi 240, 80 zł różnicy. 

Już sam nie wiem, które najlepiej brać, 70 A to nie za dużo przypadkiem do akumulatorów 2 x 6V 165 Ah ?

Sprzedawca w sklepie mówił, że mają alternator GMP 14V 45 A i, że to akurat do takich akumulatorów. Za 230 zł, a na allegro jest za 160, to tez nie rozumiem różnicy ceny, a również z firmy GMP, taki sam alternator..

Edytowano przez xUrsusekc330x

Dewro    16

Możesz założyć nawet alternator 100A i nic się nie stanie. Sprzedawcy nie słuchaj bo on chciał ci tylko wcisnąć ten alternator.

dawid3p    359

Było kupić zwykły od cinqecento ja taki mam i Pomiana, ładuje elegancko, mam w wszystkich ciągnikach, nawet w mtz, ja też wychodzę z założenia że nie ma co nieraz w złopm się pchać, ale kupno takiego alternatoro podróbki wiesz jak się może skończyć, a w cinquecento masz polski alternator, 55A i mam w mtz 4 halogeny na dachu + reszta świateł i amperomierz pokazuje że jeszcze doładowuje na + akumulatory, a dorobienie mocowania to też błahostka 

kamil927    169

Moja porada: dorwij taki http://img08.olx.pl/images_tablicapl/130140279_1_644x461_alternator-do-poloneza-70a-alternator-polonez-radom.jpg, i załóż go tak jak ja. W mocowanie prądnicy pasuje i jedyną kwestią dorabiania był uchwyt napinacza. W tej rurce widocznej jest pręt M10 i na nim dwie zakrętki żeby całość była sztywniejsza. A napinacz tak jak widać ale mój nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem bo nieraz drążek przy większym wychyleniu osi lubi przywalić w ten napinacz także możesz zrobić lepszy no i przede wszystkim nie kupuj tych chinoli bo zaraz będziesz wypytywał czemu nie ładuje a taki będzie działał i ew. części masz w sklepach motoryzacyjnych a do tamtego sam Bóg pewnie nie wie gdzie szukać :D

post-38104-0-19636700-1425071344_thumb.jpg

Edytowano przez kamil927

dawid3p    359

dokładnie tam tylko było zrobić otwór z 8mm na 10mm długa śruba i tyle i nakrętakim go zkręcić żeby pasował na koło pasowe + jakiś nap;inacz i tyle ale jeszcze lepiej od caro z klimatyzacją poloneza wziąć alternator bo jest 70 A mam taki w 3p

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adi972
      częściowo ładuje ale świeci się czerwona lampka od ładowania Proszę o pomoc
    • Przez Arek
      W wielu miejscach jest napisane, że w ciągnikach i innych maszynach rolniczych są alternatory pyłoszczelne.
      Co to oznacza? Z wyglądu niewiele się różni od samochodowego.
    • Przez Ziel
      Witam. Wczoraj przestał ładować mi alternator. Mam kupę pracy w polu i nie chce stawać w miejscu, moje pytanie brzmi czy nic sie nie stanie jak będę przekładał codziennie akumulatory chodzi mi bardziej o to czy jak akumulator się rozładuję czy to nie zaszkodzi na komputer. Podejrzewam że nie ale wole sie zapytać kogoś kto sie na tym zna.
    • Przez Dominik_4
      Witam, jestem nowy więc na początku chciałbym się z Wami wszystkimi przywitać.
      Wracając do tematu, otóż alternator w moim zetorze nie ładuje. Po rozebraniu okazało się, że szczotki są do wymiany, i tu mam właśnie problem, ponieważ nie wiem jak wymienić te szczotki. Zamontowane są one w dziwnych uchwytach, bez żadnych śrubek, itp. Czy miał ktoś kiedyś z tym do czynienia i posłużył by jakąś radą. Mój alternator to : (zdjęcie nie moje, znalezione w google)
      Pozdrawiam
    • Przez MagdalenaDudek
      kupiłem nowy alternator i jest w nim jeszcze jedno wyjście na jakiś przewód.w starym były 2 .jak to połączyć