adeq15

Zetor czy MTZ ??

Polecane posty

Waldekps2    2

Takie twoje pisanie. Zwykle blabla bla. Tak samo ja moge napisac ze mtz przeciągnie 5 zetorow. Poco piszesz takie brednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy napisałem, że jestem uprzedzony do MTZ'a? Nie... cena adekwatna do rozwiązań technicznych itp. Możesz wierzyć lub nie, ale silniki MMZ w moim mniemaniu są wytrzymałymi jednostkami. To, że firma daje trzy lata gwarancji nie świadczy o jakości produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Wiem ze nie swiadczy. Zdziwilem sie tylko ze dają tam taką gwarancje. Nie mam nic do zetora ani do mtz. Poprostu podalem to jako ciekawostke a wy odrazu najezdzacie na maxa ze to napewno nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie napisałem w żaden sposób, że oni tego nie dają, tylko swoje wypowiedzi optymalizowałem pod kątem "chłytu marketingowego". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Takie twoje pisanie. Zwykle blabla bla. Tak samo ja moge napisac ze mtz przeciągnie 5 zetorow. Poco piszesz takie brednie?

polecam nauczyć się czytać emotki, to bardzo ważne dla użytkowników internetu, pozwala odróżnić żart, lub jak sama emotka pokazuje "treść z przymrużeniem oka" od formy napisanej w jak najbardziej poważnym tonie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Czy napisałem, że jestem uprzedzony do MTZ'a? Nie... cena adekwatna do rozwiązań technicznych itp. Możesz wierzyć lub nie, ale silniki MMZ w moim mniemaniu są wytrzymałymi jednostkami. To, że firma daje trzy lata gwarancji nie świadczy o jakości produktu.

Przynajmniej uwazasz ze cena jest adekwatna do produktu bo w przypadku zetora niestety tak nie jest. Zawyzona cena tez nie swiadczy o jakosci. Bo nie rozumiem gadania typu "zetor jest dobry bo duzo kosztuje". Nie zawsze co drogie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moim odczuciu Zetor to tani ciągnik w porównaniu do JD, ale drogi w porównaniu do jakiegoś Dalekiego Wschodniego Wyrobu. Co do Zetora, to ja uważam, że cena jest adekwatna do tego co za nią otrzymujesz, natomiast Ursus ma wyposażenie nie równoważące ceny. :D Wszystko jest względne i dla jednego Zetor, MTZ etc., zaś dla drugiego jest koszmarem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

A co takiego ma zetor na wyposazeniu czego brakuje ursusowi czy mtz? Rewers i klima za 50 tysięcy to ja dziękuje. Ursus powinien byc w cenie mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Jeden g***o i drugi biorąc pod uwagę cenę tez...

 

 

 

@Bobek, na bieżąco jesteś w cenach?

 

 

100KM ze stajni JD kosztuje 217tys brutto, forterra 115 kosztuje 152tys brutto

Wyposażenie JD zawarte w cenie:

- skrzynia biegów Power quad plus 16 x 16 biegów, 4 zakresy pod obciążeniem załączane elektrohydraulicznie

- elektrohydrauliczny rewers

- szerokie ogumienie

- 3 sekcje hydrauliki zewnętrznej

- obciążniki przód

- kabina klimatyzowana

- dodatkowe reflektory robocze

- okno dachowe

- siedzenie pneumatyczne

 

Wlicz to wyposażenie do zetora, wyjdzie bardzo zbliżona cena, a w jakości przepaść :D

 

 

 

Piszesz ze w przypadku zetora cena adekwatna do jakości, nie zgodzę się, to juz bardziej pasowałoby do belarusa chociaż tez nie tak do końca... :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Waldek poczytaj troche o Zetorze bo to nie tylko rewers i klima...

a co do tematu to wszysko zalezy od areału ktos kto robi 300mth rocznie nie bedzie brał kredytu bo mu koledzy poradzili JD na tyle to i MTZ pochodzi... aczkolwiek będąc u dealera widziałem jakie mieli problemy z odpaleniem MTZ... i po kilku próbach na placu tylko była chmura dymu... Ja za proxime plus zapłaciłem 130 tys w dość dobrym wyposażeniu, i to była dla mnie najlepsza oferta biorąc pod uwage wysoki kurs euro i nieustanne podwyżki DF lub wysokie ceny JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@marcin974 nie gdybaj co by było, gdyby... Zetor nie ma takiego wyposażenia, co czyni go tańszym. :D Zawsze tak było i jest nadal, że najbogatsza Forterra, to 6030 Classic w pastewnej wersji. Jeszcze takie pytanie jaki to JD 5R czy 6030?

 

Cena adekwatna do jakości, rozwiązań technicznych...

 

Co dla Ciebie nie jest "odpadem"?

 

Zetor ma wzmacniacz momentu, najnowsze Forterry mają mieć rewers hydrauliczny. Poza tym czy Forterra to wersja standard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Nowa forterra bedzie miała rewers to i będzie inna cena.

 

Weź wersję standard forterry a weź Johna...

 

Wcale nie wiesja 60XX

chodziło mi o tego:

http://allegro.pl/item1009697516_john_deere_6230_comfort_fabrycznie_nowy.html

 

Tego zerknij tez

http://allegro.pl/item1000045213_john_deere_typ_6330_comfort_fabrycznie_nowy.html

 

 

 

Uważam ze cena nie jest adekwatna do jakości, rozwiązań technicznych...

20tys za dużo :D

 

Taka proxima 8441 nie powinna kosztować 120tys a 90tys :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Marcin biorę i mam dwie różne ceny i dwa różne ciągniki. :D To jest prosty Jasio... Wiela Forterra od niego wyposażeniem nie odbiega. Widziałeś listę opcji w JD? :)

 

Marcin napisz, co Ci leży na wątrobie tak od serca i wtedy odpiszę. Wybacz, ale piszesz mało składnie i ciężko wyczuć co masz na myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

To mi leży ze słyszę trochę o zetorach, znajomy kupił forterrę i zaczęły sie jakies problemy z EHR, nie chciała pługa opuścić, na lawecie razem z nim poszła do dealera, okazało się zę Turem trochę wystarczyło podnieść i opuści pług, teraz cos tam z hudrauliką dzieje się, u mechanika podobno stoi kilka sztuk w kolejce do naprawy.

 

 

 

 

Do Ciebie osobiście nic nie mam :D

 

 

 

To "prosty" Jasio odbiega od forterry? Napisz czym :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie chodziło mi, o to Twój stosunek do Zetora i Pronara. :D Wielkrotnie pisałeś sprzeczne ze sobą opinie i nie wiadomo był OCB. :)

 

Najprostszy Jasio ma zwykłą skrzynię, bez biegów pod obciążeniem, czyli przekładnie RewersShift, a reszt a będzie jak w Zetorze najprostszym. To co jest w ogłoszeniach to jest doposażony JD. W konfiguratorze masz wersję wyjściową i dopiero do tego domawiasz co chcesz mieć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a co do tematu to wszysko zalezy od areału ktos kto robi 300mth rocznie nie bedzie brał kredytu bo mu koledzy poradzili JD na tyle to i MTZ pochodzi...

 

Święte słowa. Sam wziąłem MTZta bo mam już w dobrym stanie Z10145 i ciapka którym spokojnie obrabiamy to co uprawiamy a MTZta wziąłem bo może dojdzie mi ziemi a odpuścić kasę z PROWu to byłoby marnotrawstwo. Rozwiązania techniczne w MTZcie może i nie są rewelacyjne ale jeżeli każdy z posiadanych przeze mnie ciągników zrobi rocznie 400mth to będzie cud, cudem będzie jak każdy z nich zrobi 300.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dokładnie chodziło mi, o to Twój stosunek do Zetora i Pronara. :D Wielkrotnie pisałeś sprzeczne ze sobą opinie i nie wiadomo był OCB. :)

Tak, masz rację :)

 

U nas rocznie do tej pory robił 500mth,

w tym roku pracuje 50ha i jak przez najbliższe kilka lat miałoby tyle być to trzeba myśleć o czymś następnym :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lizzak2007    9

Ja tam wole MTZ-ta 82, mam takiego z 94 roku i jest super. Miałem kilka awarii ale jak nim pracuje to muszą być awarie ja obrabiam równo 20ha i ma mtz82 i 43letnią c-330 i wszytko robie mtz-etem a pracowałem też na zetoże 10145(chyba nie pamietam dokładnych oznaczeń ale to był taki jak ursus914 turbo)i zetorem praca to była chyba jakaś kara chydrałlika gorzej działała niż w mtz-cie amocą to wcałe nie była jakaś olbrzymia rużnica (zetor 100km mtz 82km.zetor był po remoncie silnika nowe tłoki pierścienie turbo itp.

Zetorem było agregatowane pod ziemniaki agregat z chydro pakiem 3m i ja mtz z agregatem 3.2m byłem szybszy a na dodatek ten zetor na 2ha spalił tyle ile ja w mtz-cie potrzebowałem na 4ha różnica ogromna ta sama cena bo obydwa ciągniki kosztowały 30tys.zł i choć mtz był młotszy to słabszy a zetor starszy to powinien być mocniejszy a tu taki zawód;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

lizzak2007Popracuj troche nad ortografią


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja tam wole MTZ-ta 82 mam takiego z 94roku i jest super miałem kilka awarii ale jak nim pracuje to musząbyć awarie ja obrabiam ruwno 20ha i ma mtz82 i 43letnią c-330 i wszytko robie mtz-etem a pracowałem tsż na zetoże 10145(chyba nie pamietam dokładnych oznaczeń ale to był taki jak ursus914 turbo)i zetorem praca to była chyba jakaś kara chydrałlika gorzej działała niż w mtz-cie amocą to wcałe nie była jakaś olbrzymia rużnica (zetor 100km mtz 82km.zetor był po remoncie silnika nowe tłoki pirscienie turbo itp.....

MTZ82 - jak dobrze pamiętam to 81KM. Zetor10145 - różnie podają ale na pewno nie 100KM. W 90-96KM mogę uwierzyć.

 

PS: popraw ortografię.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lizzak2007    9

Ok dzięki za zwrucenie uwagi na błędy ale nie będe się tłumaczył czemu mam te błędy bo jak to mówi stare powiedzenie tylko winny się tłumaczy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iiii    0

Mam 11ha gospodarstwo i zastanawiam sie nad kupnem traktora.Czy kupic BELARUSA 820 czy PRONARA 82SA?Prosze o opinie o traktorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Kup Belarusa 820. Tanszy od pronara a masz ten sam ciągnik, tyle ze w innym opakowaniu.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Tylko i wyłącznie belarus;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj