adeq15

Zetor czy MTZ ??

Polecane posty

Ferdek07    75
Kupowałem kiedyś MTZ w Agromie ktora handlowala równiez Zetorem i na pytanie o cene Zetora sprzedawca się spytal czy potrzebuję ciągnik do pracy w polu ,czy jazdy do kościoła?I to była chyba prawda bo przez 21 lat ciągnik jest nie dotykany ,pracuje niezawodnie ,cos tam cieknie ale w granicach rozsadku ,a znajomi którzy kupili Zetory mają za sobą co najmniej 2 kapitalki choć moim zdaniem lepiej o te ciągniki dbają ,garazują je i mają mniej ziemi niż ja przy takim samym rodzaju produkcji.Ta fakty w moim mniemaniu zaprzeczają legendarnej trwałości Zetora i następnym moim ciągnikiem jest kolejny MTZ.Jakoś jak przyglądałem się Zetorowi to te zwolnice i og.stara konstrukcja w ladnym opakowaniu nie usprawiedliwiała wydania 40000zł więcej jak na MTZ ktory zrobi wiecej jak ten Zetor paląc znacznie mniej paliwa.

 

Mam 2 znajomych którzy od nowości mieli mtz z 90r a druga z 89r i kilka lat temu pokupili inne ciągniki jeden nowego df-a 100km drugi nowego ursusa 1014 no i coż każdy od zawsze zmieniał ciągnik na coś innego "normalnego" bo mieli dość ruskiej technologi, a teraz troche żalą się że spalanie w nowych troche większe i siły tak bardzo nie znać pomimo że na papierze kilka km więcej, i pomimo że to nowe to i troche się psuje (ten 1014 ciągle jakaś pierdółka nawali) ale na pytanie czy znowu kupili by mtz czy belarusa odpowiedają że jednak nie.

 

co porównania Xemita mtz do zetora, to radze porównać mtz do użytkowanego przez rolnika od nowości zetora 8145 lub podobnych z ciężkiej serii, ciekawe ile remontów miał by mtz przy tych z dużej serii, pozatym jakos u nas nikt w okolicy nie potwierdza tej legndarnej żywotności silnika w mtz jest żywotny ale bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Gdyby ludzie grzeszyli rozumem ,byłbyś pierwszy w niebie.

nie bede sie kłócił ale...po co piszesz w tym temacie jak uwazasz ze mtz jest super?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
@xemit powiem Ci tyle- mtz to super wybajezony ciagnik ktory sie nigdy nie psuje pali tyle co 330 i ma komfort jak w jeleniu :P a teraz pytanie do Ciebie-czy uslyszales to co chciales uslyszec?

to zetorowcy niech nie gadają że zetory są takie super bo zetory też sie psują, trochę palą i jak wcześniej mówiłem są wręcz uwielbiane za komfort, dużą kabinę itp. powiem tak, gdyby zetor nie wprowadził tych dużych kabin i by miał jakieś małe "sportowe" to by nie był tak popularny na polskich polach jak jest dzisiaj, co prawda mtz-y mają mniejsze ale nie znowu tak małe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

nie ale sąsiad ma 7211 i mtz82 i mówi ze dużej różnicy nie ma w spalaniu,oczywiście zetor pali mniej bo to mniejszy silnik, dla jasności nie twierdzę ze zetory są paliwożerne ale z tego co piszą na forach zetory o podobnej mocy co mtz (oczywiście te starsze zetory) troszku więcej palą, ale dla mnie to by nie miało różnicy bo uważam że lepiej mieć lepszy sprzęt, mniej awaryjny i lać ciut więcej paliwa niż mieć takiego co sie będzie psuł, moim zdaniem mtz nie są złe a psują się często dlatego bo są takimi końmi pociągowymi które często ciągają za ciężki sprzęt, wiem bo znam takich kilku, jeden miał ruska około 10 lat i ciągle go przeciążał i zdecydował sie kupić 80-tkę bo myślał że będzie lepsza i jeszcze szybciej ją zajeździł niż ruska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

O co tu się gryźć? Prawda jest taka, że jeśli chcesz mieć traktor, którego serwisowanie polega tylko na wymianach oleju i czasami na jakimś tam bzdecie to można kupić Zetora, ale jeśli lubisz mechanikować, wyciągać skrzynie grzebać non stop przy hydraulice i zastanawiać jak to wszystko uszczelnić, łącznie z wszystkimi sparciałymi uszczelkami w kabinie to bierz MTZ i go chwal :P Z całym szacunkiem do tego silnika ( który jest zresztą konstrukcją CAT-a) :P Mam doświadczenie i z ta marką i z tą ( z MTZ nie najlepszą niestety...i zdecydowanie stawiam na Zetora. Zresztą brat ma dwa MTZy i chwali je w niebogłosy podobnie jak tu co nie którzy, tylko ,żę jak mu przypominam jak całą zimę w nich grzebie, żeby na wiosnę wyjechać to jakoś dziwnie się zacina....... B) POZDRO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja jakoś przy moim mtz przez całe 12 lat uzytkowania to jakoś nie siedze zima zebygo robić!!! silnik jest konstrukcja cat-a ? pierwsze słysze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tak, według oficjalnej wersji dostali ja jako licencję, ze stanów jak wiele innych jako gratyfikacje za wkład w 2 wojnę światową, a według innych nie wiem czy prawdziwych, z ją po prostu zaj.... zresztą ostatnio też gdzieś taką informacje o historii wygrzebałem na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A tak po za tym jak czytam wasze posty to widzę jak wielu z was pisze głupoty i nie ma pojęcia ani o zetorze ani o mtz. Ja sie teraz nie bede wypowiadał co jest lepsze bo juz kilka razy pisałem o zetorze i mtz moje porównanie. A chyba wiem co piszę gdyż posiadam zarówno zetora jak i mtz (oba od nowości, i podobnej mocy) więc wszystko co piszę wynika tylko i wyłącznie z praktyki a nie że coś od kogoś słyszałem czy tam widziałem, tak jak niektórzy co tu piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Oczywiście MTZ są to bardzo dobre , mocne i oszczędne maszyny ja mam pronara to prawie to samo i szczerze na pewno nie zamienił bym go na zetora. Mój sąsiad miał MTZ 105 km ciągał nim taki strasznie pakowny wagon (rozrzutnik z kukurydzą) naprawdębył to cięzar niesamowity, teraz sprzedał MTZ i kupił sobie DF 100km i naprawdę idzie o wiele gorzej od MTZ na pryzmę to zawsze muszą go wciągać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6b1    0

to jasne ze MTZ mniejsze spalanie niż żłopiący Zetor no i silnik tez na lepszy ale jest jedna wada strasznie sie z nich leje olej ale przecież wszystko idzie zrobić ale ciekawe na jak długo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

W życiu niekupił bym żadnego MTZ-et, bo kiedyś mieliśmy mtz 82 i już więcej niechce :angry: :angry: zetor może dużo spali, ale dużo zrobi i jeszcze jaki jest komfort pracy w zetorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

ja bym wybrał zetora o wiele większy komfort niż w MTZecie,a w Mtz to tylko hydraulika cieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

lepiej nie napiszę co myślę ,eh no dobra wielu z was zaśmieca te forum wypowiedziami bo albo ma mtz lub zetora i chwali jednego a smaruje na drugiego a jescze lepsi sa co słyszeli. Np w zetorze jest sprzęgło II stopnia sterowane oddzielnie (nie pedałem ) a w mtz przecierz podobnie .Albo brat pewnie cała zimę szykuje ciągnik do roboty a itak zepsuje się -bez komentarza.

 

No więc posiadam (a raczej ojciec ) mtz 82 (87r) i zetor 7211 (88r) stan licznika nieznany obu Mtz do cięższej roboty chodź i zetor nie ma lekko .Mtz na 40 ha a zetor 40 +8 ha trawy (bo mtz nie zarejestrowany)

Zetor ma komfort i dobre rozmieszczenie dźwigni m,in sprzęgła II stopnia ,posiada dużą zwrotność

Mtz nie ma takiego komfortu jak dla mnie zagłośny (brak wyciszenia -mat takich jak w zetorze) no i rozmieszczenie dźwigni wszystkie na prawą rękę ale można zmieniać biegi lewą a prawą np, podnosić pług i obracać kierownicą

 

Z obu się leje z hydrauliki ,w mtz robiona skrzynia (1000 zł ale wszystko na tip top ) , w obu wymieniony sworzeń przedniej osi ,w mtz słabsze wspomaganie (może pompa?) w zetorze do roboty cieknie zawór sterujący no i silownik.

Silnik w mtz dobry tylko pompa paliwowa siedziała ,a w zetorze szykuje się remont (silnika)

Więc w robocie lepszy mtz ma jakiegoś powera w porównaniu do zetora dam w gaz to idzie .Zetor lepszy w skręcaniu taki sprytny (ciekawe czy z przednim napędem tak dobrze nawraca z danych wynika że gorzej od mtz ,mtz ma duży skręt ale tylko w lewo)np przy zbierającej .No i w zetorze brak ze 2 biegów a w mtz nawet za dużo .

 

W mtz siedzi sie wysoko a czy to żle wsio widać wkoło ,a w zetorze niżej bo on niższy i mtz nie buja powiem więcej zetor jest mniej stabilny od mtz

Co do awaryjności obaj mnie nie zawiedli no w mtz siadła skrzynia (ale w zimie i wcześniej się odzywała )i remont womu i wiecej nic (no oprócz uszczelniaczy siłownika i tarczę sprzęgła) A zetor parę tarcz sprzęgła ,pomp wodnych 3 i pompę hydrauliki no i oryngi od podnośnika ,no i pompki i siłowniki od hamulców i od sprzęgła a i szczęki hamulcowe i w mtz najwyższy czas wymienić z oryginału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

bierz zetora ja mam mtz i odradzam ci go jego minusy to hydraulika przedni most uklad kierowniczy ergonomia kabiny i skrzynia biegow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo87    0

Mtz dobry ciagnik. ja mam zetora 7745 z turbo i nienazekam bardzo dobry sprzet nie zamienil bym napewno na brejdak mtz-a bo ja robie 3 metrowym zestawem aktywnym troszke szybciej niz on 2,8 biernym troszke mneij spali mtz to fakt ale on od nowosci juz juz 2 razy robil skrzynie i silnik a ma dopiero 2 tys. motogodzin wiec niezaduzo. w mojej okolicy wiekszosc ma zetorki i nie nazekaja ja mam 2 zetory i jak narazie nie mysel ich zmieniac bo na muj areal swobonie wystarczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Ja bym wziął mtz'ta moze i ma pare wad z tym sie zgodze hydraulike ma kiepska ale malo pali i czesci taniutkie ja mam 4 mtz'ty i jakos nie narzekam sprawuja sie dobrze


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Ja mam do sprzedania MTZ 4x4 z 1994 z grudnia stan dobry jak byś chciał to prosze o kontakt 501-577-515 maszyna jest godna uwagi ma 1600 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

witam. ja pomomo innego dużego sprzętu mam MTZ 82 z 92roku , wspomaganie mam na siłownik już , przerobiłem sobie sam części kupiłem w Pronarze w fabryce.jeśli chcesz kupić mtz to tylko wersja 82 z napędem. co do porównania tych dwóch maszyn to tak zetor jest bardziej komfortowy i twardy ale bardzo ospały trzeba deptać żeby szedł, dużo pali bak to do niego powinien być od maszyny co ma 130 km :) zetor czy ma lekko czy cięzko to bierze dużo paliwa. czytałem wcześniej że ktoś tam robi zetorem agregatem 3m aktywnym to na pewno nie jest robota tylko męczenie i agregat 5cm w ziemi, do takiego zestawu to min. 100 km. zetor ma wałek wom zwykły a w MTZ jest hydrauliczny. ktoś napisał że tur 4 unia to za dużo do mtz Panowie ja ciągam 5x40 i co?? wiadomo 5 na żółwiu ma co robić, idealny pług do niego to 5x35 i dzie na 6 i jest to co trzeba. mi MTZ z 5x40 jak idzie na max głeboko to bierze 10l na motogodzinę a kolega ma 7745 turbo i robi 4x40 i 12l nie zchodzi jak jedzie w pole to bierze sobie karnister 30l z paliwem( a i chce go sprzedać ma 4000 tys motoh)MTZ jak ma lekko to ok.5,5-6l mi 6l w prasie bierze.warto dodać że MTZ ma 6 wyjść hydraulicznych i można każdego używać, a najważniejszą rzeczą jest to że MTZ ma silnik na ramie( jak w JD prawie) i na pewno się nie złamie do tura jak znalazł, MTZ jest traktorem żywym zrywnym i wytrzymałym i dużo szybszym od zetora zetor to JAK DZIADEK NA WÓZKU IDZIE USNĄĆ;

 

jak ktoś szuka pługa to ja mam do sprzedania 5x40, wysoka słupica , lemiesze unia.

 

Nie pisz posta pod postem!!!

Edytowano przez robertbara

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djtraktor9    0

Ja bym wybrał na jego miejscu Zetora ponieważ jest łatwiejszy w obsłudze od MTZ i nadaje się do ciężkich prac polowych


na lamborghini też mam zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eustachy    0

Zdecydowanie MTZ'a odradzam natomiast Zetora jak najbardziej.

Po całym dniu orania MTZ'em można mieć wątpliwości czy to MTZ orał czy kierowca!

Zetor jest prosty w eksploatacji i co najważniejsze trwały i nadaje się do ciężkiej pracy. ;)

Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja bym brał mtz typowy koń do ciezkiej roboty do Eustachy ja orze cały dzień mtz i i da rade sie orac za cene zetora moża miec nowego mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
Ja bym wybrał na jego miejscu Zetora ponieważ jest łatwiejszy w obsłudze od MTZ i nadaje się do ciężkich prac polowych

Łatwiejszy w obsłudze hehe, a co takiego trudnego jest w obsłudze MTZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj