adeq15

Zetor czy MTZ ??

Polecane posty

Tomasz1515    2

jak mtz-a to tylko używanego z 97/98/99 roku bo ludzie mówią ze tamte roczniki są prawie jak czołgi a te nowe co teraz robią to wszyscy co je mają mówią ze to straszne badziewie pod względem skrzyni biegów :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

to proste, jeśli chcesz mieć ciągnik z dobrym silnikiem, ale reszta padaczką, to weź MTZa, ale jeśli chcesz mieć ciągnik z dobrym silnikiem i podzespołami na dobrym poziomie weź Zetora :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a co do tura lepsze, bo mtz czy to belarus czy pronar wydaje sie być masywny i duży rozstaw osi, chociaż ten tur jeszcze większy jak ten ciągnik i taki zestw to jak by tirem manewrować, za to proxima mniejsza ale czy do tura równie wytrzymała? potrzeb duzych nie mam a chce żeby to było niezawodne i wytrzymałe przez lata, żeby nie dłubać nie poprawiać co chwila czegoś tylko spokojnie sobie pracować.

 

co do spalania to chyba zetor 7340 i pronar pali dokłądnie tyle samo nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
mtz to szrot totalny skrzynie begu to tak chodza jak by sie tam wszystko sypało a te hamulce grzeja sie i grzeja tylko do silników nie mam zastrzeżen..

przeciesz to 1000 mth i do kapitalki...

 

Mój sąsiad ma MTZ-ta i rzeczywiście skrzynia dziwnie jęczy przy ruszaniu i jeździe ale pisaniem że to szrot po prostu obrażasz wielu na AF którzy takie maszyny posiadają :angry:

 

Następny gospodarz (sąsiad sąsiada) ma Zetora Forterre 11441 i szczerze powiedziawszy ciężko mi odróżnić który akurat wyjeżdza, czy to Zetor czy MTZ -chyba nie zaprzeczysz że w Zetorze też skrzynia nie chodzi zbyt rewelacyjnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

ooooooo tu akurat ZONK, bo jakości skrzyni Zetora nawet nie ma co porównywać do MTZa bo MTZcie to akurat jedna z największych bolączek, a ja jeszcze nigdy nie słyszałem ,żeby w Zetorze skrzynia wyła, rechotała itp... i żeby człowiek kręcił wajcha dookoła i zgadywał jaki mu bieg wejdzie jak w MTZcie ;) Fakt w Forterce biegi mogły by lepiej wchodzić bo w tych pieniążkach mogło by to być lepiej dopracowane, ale tu jednak brawa za jakość materiałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja musle ze MTZ bedzie lepszy nisz zetek

a może jakieś argumenty, bo myśleć to sobie można ;) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
ooooooo tu akurat ZONK, bo jakości skrzyni Zetora nawet nie ma co porównywać do MTZa bo MTZcie to akurat jedna z największych bolączek, a ja jeszcze nigdy nie słyszałem ,żeby w Zetorze skrzynia wyła, rechotała itp... i żeby człowiek kręcił wajcha dookoła i zgadywał jaki mu bieg wejdzie jak w MTZcie ;) Fakt w Forterce biegi mogły by lepiej wchodzić bo w tych pieniążkach mogło by to być lepiej dopracowane, ale tu jednak brawa za jakość materiałów

 

Ja nie pisałem o jakości tylko o dźwiękach jakie wydobywaja się ze skrzyni, że są podobne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4
mtz to szrot totalny skrzynie begu to tak chodza jak by sie tam wszystko sypało a te hamulce grzeja sie i grzeja tylko do silników nie mam zastrzeżen..

przeciesz to 1000 mth i do kapitalki...

 

Szrot to ty możesz mieć na imię.!!!!! O co do tych biegów co niektórzy pisali, że nie można znaleźć danego biegu to już nic nieporadzę że jesteście mało pojętni (co niektór

zy). I jeszcze raz apeluje, kto nie miał styczności z tymi ciągnikami to niech d*py nie zawraca że to szrot.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

sugerujesz mi,że jestem mało pojętny....??? Ja wiem, że i owszem jak się przyzwyczaisz to zakręcisz wajcha i bieg znajdziesz, tylko dlaczego w innych ciągnikach innych marek nie musisz ''mielić kawy'' .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2
Szrot to ty możesz mieć na imię.!!!!! O co do tych biegów co niektórzy pisali, że nie można znaleźć danego biegu to już nic nieporadzę że jesteście mało pojętni (co niektór

zy). I jeszcze raz apeluje, kto nie miał styczności z tymi ciągnikami to niech d*py nie zawraca że to szrot.

do obsługi mtz trzeba być pojętnym, bo obsługi naprataw i radzieckiej technologii człowiek uczy się od początku do samego końca uzytkowania mtz :lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cannonball    0
Szrot to ty możesz mieć na imię.!!!!! O co do tych biegów co niektórzy pisali, że nie można znaleźć danego biegu to już nic nieporadzę że jesteście mało pojętni (co niektór

zy). I jeszcze raz apeluje, kto nie miał styczności z tymi ciągnikami to niech d*py nie zawraca że to szrot.

 

Tak sie sklada ze mialem MTZ-ta i podzielam zdanie ze to nie jest zbyt dobry wybor no chyba ze jedyne kryterium to cena. Z pracy z tym ciagnikiem najbardziej denerwowała własnie skrzynia ktora dzialala jak chciala, no i niesmiertelny rozdzielacz z ktorego jakby sie go nie uszczelnilo to i tak cieklo. Jedynie do silnika wiekszych zastrzezen nie mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4
Tak sie sklada ze mialem MTZ-ta i podzielam zdanie ze to nie jest zbyt dobry wybor no chyba ze jedyne kryterium to cena. Z pracy z tym ciagnikiem najbardziej denerwowała własnie skrzynia ktora dzialala jak chciala, no i niesmiertelny rozdzielacz z ktorego jakby sie go nie uszczelnilo to i tak cieklo. Jedynie do silnika wiekszych zastrzezen nie mialem.

 

To co wy niemożecie zapamiętać biegów? Nie wiem czy wy jakieś inne skrzynie macie czy co?, bo ja na moją złego słowa nie powiem(jedno łożysko przez 11 lat pracy w niej siadło to chyba nie jest źle) i biegi też wchodzą bez jakiegoś tam ,,mielenia kawy'' A może sprzegło macie źle ustawione? Ja nim pracuje już ok 6 lat z turem więc trochę tych biegów się używa, i nic nie siada!!

 

Nie cytuj poprzedniego posta!!

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego postu

 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

i to jest cała filozofia z ruskimi maszynami, może coś nie ustawione może coś ni edokręcony i tak w koło coś podregulowywać coś przestawiać trzeba itd, to są maszyny dla miłośników marki i tyle, mój kumpel jest miłośnikiem poloneza i dla niego lepszego samochodu nie ma bo częsci tanie duży wygodny i jego zdaniem bardzo wytrzymały i myśle ze tak samo jest z mtz na pocztku cena zachęca a potem ceny częsci nie odstraszają i przymyka się oczy na niedogodności bo się człowiekprzez lata przyzwyczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cannonball    0
To co wy niemożecie zapamiętać biegów? Nie wiem czy wy jakieś inne skrzynie macie czy co?, bo ja na moją złego słowa nie powiem(jedno łożysko przez 11 lat pracy w niej siadło to chyba nie jest źle) i biegi też wchodzą bez jakiegoś tam ,,mielenia kawy'' A może sprzegło macie źle ustawione? Ja nim pracuje już ok 6 lat z turem więc trochę tych biegów się używa, i nic nie siada!!

 

zbigi123 - To chyba Ty nie mozesz zrozumiec ze inni maja inne zdanie od Ciebie a Ty nie jestes najmadrzejsza osoba na ziemi. Przejedz sie jakims fendtem, jd, casem albo nawet taka renowka jak moja (cergos 330) to pogadamy o tym jak powinny biegi chodzic. A jesli jezdziles to nie rozumiem Cie kompletnie no chyba ze sprzedajesz mtz-ty albo ktos w Twojej rodzinie je u Ciebie sprzedaje i w taki sposob probujesz nakrecic obroty.

 

 

 

Ferdek07 - chyba masz racje ludzie lubia bronic swojego ... ale niech to bedzie w granicach rozsadku a takie gloryfikowanie mtz-ta to juz spora przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Nie kupuj takiego szajsu jak MTZ albo Pronar!!!

Nigdy niemiałem ale jak słysze od jego użytkowników o tych ciągnikach to się z nich leje, są bardzo paliwożerne, problemy ze skrzyniami i oni żałują zakupu i odradzają każdemu te ciągniki!!!

Mam Zetora 7340Turbo i jestem z niego zadowolony. Długi czas był jako główny ciągnik gospodarstwa i nie było z nim żadnych problemów, żadnych przecieków i spalanie miał dość dobre. Teraz jest jako pomocniczy i pracuje lżej to nadal niema z nim problemów pomimo że nakręcone ma 7500Mth!!!

po pierwsze mtz-a 80 koni można już kupić za 60 tysięcy nowego a ciągnik o tej samej mocy innej marki to już ponad 100 tysięcy trzeba dać także jest ogromna różnica i nie ma sie co sprzeczać w porównaniach zetora z mtz-em bo zetory były, są i chyba zawsze będą lepsze od mtz-ów, marek co do spalania to bym sie nie zgodził ze są paliwożerne bo niejeden zetek o tej mocy co mtz spali więcej od niego :P taka jest różnica ze mtz-a kupisz za polowe ceny innego ciągnika o tej samej mocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4
zbigi123 - To chyba Ty nie mozesz zrozumiec ze inni maja inne zdanie od Ciebie a Ty nie jestes najmadrzejsza osoba na ziemi. Przejedz sie jakims fendtem, jd, casem albo nawet taka renowka jak moja (cergos 330) to pogadamy o tym jak powinny biegi chodzic. A jesli jezdziles to nie rozumiem Cie kompletnie no chyba ze sprzedajesz mtz-ty albo ktos w Twojej rodzinie je u Ciebie sprzedaje i w taki sposob probujesz nakrecic obroty.

 

 

 

Ferdek07 - chyba masz racje ludzie lubia bronic swojego ... ale niech to bedzie w granicach rozsadku a takie gloryfikowanie mtz-ta to juz spora przesada.

 

Jeździłem MF,JD,NH, Valtra. Tak więc nie mam styczności tylko z Mtz, o ursusach  i zetorach juz nie wspomne. Czy ja tu pisałem ze Mtz jest lepsz

y od zachodnich marek, 

lub że jest najlepszy??? Chodziło mi o to ze to co tu niektórzy piszą o tzw. szukaniu biegów, to według 

mnie jakaś paranoja. 

Takie opinie piszą tylko chyba ci którzy nie jeździli Mtz. Nikt z mojej rodziny, ani ja nie sprzedaje Mtztów.

Nie wiem skąd to stwierdzenie, przecież nikogo w tym temacie nie namawiałem, na kupno Mtz, a n

awet jakby, to skąd miałbym 

pewność że kupi odemnie. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

co do mielenia wajchą to:

 

jeździł u mnie MTZ 82 z 89r. przez 15 lat miał 3,700 mth i dzwignia biegów nie miała luzu wogóle.

 

w Technikum jeździłem troche MTZ 82TS z 96r i byłem w szoku!!!na na włączonym biegu można było kręcić dzwignią koła o średnicy 30cm!!!ale ciągnik przeżył dość dużą liczbę kierowców, a stan techniczny był krytyczny ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czepianie się mtz wynika moim zdaniem ze znajomości t25 a to ze mtz ruski to pewnie tak samo zamotany ciągnik, więc pewnie stąd uprzedzenie do mtz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
co do mielenia wajchą to:

 

jeździł u mnie MTZ 82 z 89r. przez 15 lat miał 3,700 mth i dzwignia biegów nie miała luzu wogóle.

 

w Technikum jeździłem troche MTZ 82TS z 96r i byłem w szoku!!!na na włączonym biegu można było kręcić dzwignią koła o średnicy 30cm!!!ale ciągnik przeżył dość dużą liczbę kierowców, a stan techniczny był krytyczny ;)

 

Jak to w szkołach rolniczych, u nas był 3512 do nauki jazdy to przy 2 tys mtg też stan był wołający o pomstę :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cannonball    0
Jeździłem MF,JD,NH, Valtra. Tak więc nie mam styczności tylko z Mtz, o ursusach i zetorach juz nie wspomne. Czy ja tu pisałem ze Mtz jest lepsz

y od zachodnich marek,

lub że jest najlepszy??? Chodziło mi o to ze to co tu niektórzy piszą o tzw. szukaniu biegów, to według

mnie jakaś paranoja.

 

A mi chodzi o to ze w mtz-tach wlasnie takie mielenie jest juz czasem zauwazalne w mlodych wiekiem ciagnikach.

Wiec albo trafiles na bardzo udana wersje mtz-ta albo ja i kilku moich znajomych na bardzo nieudane.

 

Chodziło mi o to ze to co tu niektórzy piszą o tzw. szukaniu biegów, to według

mnie jakaś paranoja. Takie opinie piszą tylko chyba ci którzy nie jeździli Mtz.

 

Tak sie sklada ze Mtz-tem ktorego mialem jezdzilem przez ponad 4 lata, mtz-ta mial moj brat cioteczny i to dosc dlugo a nowego mtzta jakies 3 albo troche wiecej lat temu kupil moj wojek wiec nie jest to tylko moja opinia.

 

Nikt z mojej rodziny, ani ja nie sprzedaje Mtztów.

 

Sory za to tu mnie troche ponioslo. Przepraszam.

 

Nie wiem skąd to stwierdzenie, przecież nikogo w tym temacie nie namawiałem, na kupno Mtz,

 

Owszem namawiales ... ten temat mial pomoc zakladajacej go osobie wybrac pomiedzy zetorem a mtz-tem czyli wyrazajac swoja opinie postawiles sie po jednej ze stron a konkretnie po stronie proponujacych mtz-ta.

 

czepianie się mtz wynika moim zdaniem ze znajomości t25 a to ze mtz ruski to pewnie tak samo zamotany ciągnik, więc pewnie stąd uprzedzenie do mtz,

 

Akurat z t25- wladkami - nie mialem stycznosci. tzn ma go kilka osob u mnie w okolicy ale sam nawet w nim nie siedzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ciekawe co teraz kupi ten kto założył temat po takiej wymianie zdań......... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ludzie to nie ma co porównywac zetor jest 100 % lepszy od wymyslu radzieckich inzynierow zetor to sama nazwa mowi za siebie ....


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Pewny jesteś bartuś16????? W końcu największa potęga militarną jest Ameryka i Rosja, coś w tym jest hehe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jestem pewny bo mtz jest troszke przestarzala konstrujcja a zetor caly czas sie modernizuje


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj