adeq15

Zetor czy MTZ ??

Polecane posty

tommy66692    2239
ja jestem za mtz porównaj ceny mtz a zetora jest różnica jak nic

 

Taa ale cena idzie w parze z jakością... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Taa ale cena idzie w parze z jakością... :)

(...)W tym przypadku na pewno nie z jakością wykonania silnika :D Bo silnik w MTZ jest nie do zdarcia !


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
(...)W tym przypadku na pewno nie z jakością wykonania silnika :D Bo silnik w MTZ jest nie do zdarcia !

I tu sie zgadzam co jak co ale na silniki to nie można zlego słowa powiedzieć, a codo hydrauliki to jak sie ma trochę pojęcia to można uszczelnić, to ze cieknie wynika głownie z zastosowania w mtz plastikowych uszczelniaczy a nie z dobrej gumy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A co do tych plastikowych uszczelniaczy to prawda lecz nawet po wymianie uszczelniaczy na gumowe też czasami cieknie ale to tylko gdy dużo się pracuje hydrauliką np: podczas orki lub talerzowania gdy olej się rozgrzeje i jest rzadszy...chociaż i tu niema zasady bo raz jest tak a raz nie leci :)

 

Ja ogólnie ze swojego MTZ jestem bardzo zadowolony ! :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
A co do tych plastikowych uszczelniaczy to prawda lecz nawet po wymianie uszczelniaczy na gumowe też czasami cieknie ale to tylko gdy dużo się pracuje hydrauliką np: podczas orki lub talerzowania gdy olej się rozgrzeje i jest rzadszy...chociaż i tu niema zasady bo raz jest tak a raz nie leci :D

 

Ja ogólnie ze swojego MTZ jestem bardzo zadowolony ! :)

 

Miałeś w nim jakieś poważne awarie...?? :)

 

Ile spala w ciężkiej i lekkiej pracy...?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

smokus1234 !! Co masz na myśli skrzynia w mtz jest pojebana ?? Przynajmniej ma pół biegi (co pomoga w różnych pracach) a bynajmniej w zetorze nie ma !! Zastanów sie co mówisz dla mnie skrzynia u MTZ to pestka więc nie wiem o co ci chodzi :) Co do przecieków na pompie. Ja Zrobiłem kapitalke 5 lat temu całego MTZ, do tej pory pojawiły mi sie z 4 przecieki, wystarczy trochę dokładniej się przyłożyć do naprawy i będzie jak z bajki !! :) Hmm.....Co do transportu, któryś z użytkowników napisał że MTZ lata po drodze <hahaha> jak się słucha opini innych użytkowników nie mający styczności z prawdą tak jest. Wystarczy zlikwidować luz i po problemie chociaż przy MTZ na nowym wspomaganiu chyba od 1991 r już takie problemy przestały sie pojawiać !! Ja mam 50 ha ziemi, nie ma żadnej rzeczy, której by nie zrobił MTZ !! Nie sprzedam tego ciągnika dopóki nie umrę !! Aha jeszcze jedno Kolega jakiś wspominał tutaj że silniki u MTZ są słabe ?? Chyba Ty tak jeden sądzisz bynajmniej ja mam inne zdanie ! I niezgodzę się z jeszcze jedną wersją że MTZ spala tyle samo co Zetor bo to sciema na całego!! Jezeli tyle spala to mogą lać wtryski lub mieć rozregulowaną pompę co w SKR to najbardziej prawdopodobne :D Pozdrawiam !!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Brawa dla goolmana!!! W swoim poście napisał całą prawdę o MTZ, jednym słowem nic dodać, nic ująć. Mam takie samo zdanie co do Mtz-ciągnik nie do zarżnięcia.

  • Like 1

 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

No tylko taka sprawa, że w tym MTZ w pierwszym sezonie już się to działo, i u jednego jeszcze klienta co ma MTZ z 95 roku bez napędu jest to samo. No a ja wiem, że w orce MTZ 82 i Zetor 7745 spalily tyle samo na hektar, bo bracia orali wspólnie i nie mieli żadnego powodu by kłamać. Mówisz, że MTZ taki wspaniały, ale na rynku wtórnym sprzedają się zetory dużo lepiej niż MTZ. Nie twierdzę, że MTZ jest zły, bo według mnie to jest dobry ciągnik, no ale bez przesady z określaniami typu "nie sprzedam go do śmierci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Bo tak zrobię, skąd wiesz czy go sprzedam ?? Jesteś wróżką czy jak ?? Co do spalania ! Nie porównuj Mtz bez przedniego napędu do Zetroka 7745, widać że nie orałeś mtz w polu i nie wiesz co to u niego jest przedni napęd !! Gdy włączasz przedni napęd w MTZ to tak jakby odrazu dostał powwera (ile razy mi się zapomniało włączyć przedniego napędu w orce, jak włączyłem zaraz ciągnik dostał nowego ducha ) !! taka jest prawda, napewno zgodzi sie z tym większość użytkowników MTZ !! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja też raczej prędko Mtz nie sprzedam. Tak się składa że jestem użytkownikiem Mtz 82 i Zetora 7745 powiem tak Mtz mocnieszy od Zetora, spalanie w Zetorze jest większe, ale nie żeby chlał tak dużo. Orze Zetorem bo na Mtz mam Tura i przeważnie brat orze, a ja woże obornik. W Zetorze silnik jest trwały bo mam już 15tys. mth i dopiero będzie pierwszy remont wiosną, ale nie mogę jeszcze porównać wytrzymałości silnika jednego i drugiego ciągnika bo Mtz jest młodszy. Bez wątpienia Mtz jest mocniejszy i od nowości robiłem przy nim tylko przód ( wymieniłem tuleje na wzmacniane i teraz jest dobrze) i łożysko w skrzyni.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Podobno orali 7,5 ha w jednym kawałku Zetor 7745 oraz MTZ 82 I OBA z włączonym przednim napędem. Pługi Unia TUR 4 skiby, chyba trochę za duże do tych traktorów ale ja im ich nie kupowałem. Nie jestem wróżką, ale gdybyś miał full kasy to byś go NAJPRAWDOPODOBNIEJ na drugi dzień zmienił na nowego JD lub np. MF.(możę się myle ale nie to jest kwestią tego tematu-nieważne co byś zrobił to twoja sprawa) Może też coś świadczyć to że Zetor 10 lat starszy od MTZ jest od niego 10 tysięcy złotych droższy. Możesz mieć swoją opinię, bo po to jest forum ale ja też mogę wyrazić swoją a moja brzmi: Zetor jest lepszy od MTZ, i przemawai według mnie za zetorem wszystko oprócz spalania W LEKKICH pracach, sądzicie inaczej to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

Dla goolmana szacunek unie na 2 wioski są mtz i jeden mnie pracuje a drugie u sąsiad który mam mtz na 50 hektarach i wiem jaką on wykonuje robotę porządną i haruje jak koń wiem sam po sobie wiem też mtz nie mam życia lekkiego jak ktoś jest z pobliskich trenów to wie jaki mam ziemie ciężki ja proponuje mtz komfortu może takiego nie mam jak w zetorze ale mtz swoja robotę zrobi kup mtz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
No tylko taka sprawa, że w tym MTZ w pierwszym sezonie już się to działo, i u jednego jeszcze klienta co ma MTZ z 95 roku bez napędu jest to samo. No a ja wiem, że w orce MTZ 82 i Zetor 7745 spalily tyle samo na hektar, bo bracia orali wspólnie i nie mieli żadnego powodu by kłamać. Mówisz, że MTZ taki wspaniały, ale na rynku wtórnym sprzedają się zetory dużo lepiej niż MTZ. Nie twierdzę, że MTZ jest zły, bo według mnie to jest dobry ciągnik, no ale bez przesady z określaniami typu "nie sprzedam go do śmierci".

Takie małe sprostowanie...MTZ z napędem nazywa się 82 a bez napędu MTZ 80 :)

 

Kup MTZ :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

No ale w tym poście jest mowa o dwóch różnych MTZ-ach. Ten pierwszy to kolesia co prasuje prasą rolująca na usługach i jest to rzeczywiście MTZ 80, a drugi to brata klienta co mieszka w sąsiedniej wsi, i był to MTZ 82.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
No ale w tym poście jest mowa o dwóch różnych MTZ-ach. Ten pierwszy to kolesia co prasuje prasą rolująca na usługach i jest to rzeczywiście MTZ 80, a drugi to brata klienta co mieszka w sąsiedniej wsi, i był to MTZ 82.

A no to spoko zwracam honor ale to było tak napisane jakby chodziło o jednego i tego samego MTZ :)

 

PS: To mój 100 post, trzeba to opić :):D:) :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

miko, ja tylko porównuje te 2 ciągniki a nie przechwalam się MTZ, poprostu jest takie moje zdanie a komentarze na ten temat są dla mnie zbędne mam swoje zdanie, którego nie zmienie !! Ja kupiłem ten ciągnik do pracy nie na pokazywanie na ile stać mój budżet !, ten ciągnik ma u mnie pracować w takich pracach na jakie mi sie zechce do tego są MTZ :D Nie satysfakcjonuje mnie publiczne pokazywanie sie przed ludźmi. A Zetory zawsze były i będą drogie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

to ja chyba zabardzo mojego MTZ 82 obciążałem bo mój jak miał robić na 100-150ha to zepsuty był co drugi dzień i nie było wyjścia jak inny kupić ostatecznie MTZ 82 pracuje w ładowaczu czołowym TUR6 i na tyle wycinarka Pirania s Metaltechu o poj. 1m3, codziennie przez cały rok jest odpalany i nażekam na niego "naprawde dużo awarii, wszystkiego co w nim jest prócz silnika,"

 

od nowości miałem MTZ 82 rocznik 1996r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Każda maszyna jak się "przepracuje" ma prawo się zepsuć :/ niestety to tylko maszyny, wszystko ma prawo sie popsowac :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

A ten Mtz był kupiony od nowości ?? i z którego roku ?? może porostu był wadliwy....lub kopiłeś przechodzonego od sprzedawcy, przez co nie znałeś prawdziwej przeszłości ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Zależy jak się to postrzega według mnie nowe zetory nie są cudem techniki ale jak na to co sobą prezentują nie są zbytnio drogie, a te stare zetory trzymają cenę bo to wytrzymałe i dobre ciągniki, dobre dla kogoś kto przesiada się na nie z C-360, pasujące jako głowny traktor na areał ok 35 ha. Powtarzam, że dla mnie MTZ jest niezłym traktorem ale wole zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Zależy jak się to postrzega według mnie nowe zetory nie są cudem techniki ale jak na to co sobą prezentują nie są zbytnio drogie, a te stare zetory trzymają cenę bo to wytrzymałe i dobre ciągniki, dobre dla kogoś kto przesiada się na nie z C-360, pasujące jako głowny traktor na areał ok 35 ha. Powtarzam, że dla mnie MTZ jest niezłym traktorem ale wole zetora.

Twój wybór... tylko później nie miej do nas pretensji, że Ci źle doradziliśmy :D:) :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Mi sie podobają np. Zetorki np te froterry, słyszałem że to też ciagniki nie do zatarcia i też są oszczędne...ale to już nowa generacja !! Ciekawy jestem co kolega wybierze :]

 

 

 

PS. Jeżeli wybrałeś już ciągnik, podziel sie z nami twoja opinią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Byłoby trochę głupio jakby nas pogodził i kupił np Ursusa 5314 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj