adeq15

Zetor czy MTZ ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adeq15    6

kolega chce kupic ciagnik maiała to byc 60tka ale jego tato jemu ja odradził a mówił jemu o zetorze 7745 lub MTZ cie 82 i tu ma dylemat jakie sa wsze opinie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
kolega chce kupic ciagnik maiała to byc 60tka ale jego tato jemu ja odradził a mówił jemu o zetorze 7745 lub MTZ cie 82 i tu ma dylemat jakie sa wsze opinie ??

do czego na ile ha czy tylko do pola itd itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Jest taka sprawa jeżeli ten ciągnik ma byść przeznaczony do ciężkich robót to ja bym wybrał MTZ !! mam ten sprzęt i jak narazie co zapnę to ciągnie jak dla mnie to jest niezastąpiona bryka !!! Niech inni mówią co chcą ale zawsze widziałem w MTZ porządny ciągnik innych osób mnie opinie nie ochodzą :) Może pompy maja trochę słabe ale to tylko jedna wymiana na Polskie i wszystko śmiga :D aa i jeszcze 1 są bardzo oszczędne :) Hmmm a co do Zetorka to tak fajny ciągnik na pewno jest o wiele wygodniejszy od MTZ , komfort itp. Ale teraz minusy według mnie za dużo pali, to jest chyba jedyny minus Zetorków :) Na pewno w tych litrach Zetor zrobi 2/3 tego co MTZ :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja bym wybrał mtz qoolman całkowicie się z tobą zgadzam i popieram wszystko co napisałeś to szczera prawda o mtz.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

ten ciagnik ma byc prznaczony trohe do pola trohe do transportu a wiecej to pole ia z tym palenimiem to tez prawda mtz spali tyle co 60tka i jest wiecej robotu zrobionw mam racje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

jeszcze jeden plus na stronę MTZa. to maszyna nie do zajechania, a jeśli już padnie to jest prosta w naprawie i części są tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
jeszcze jeden plus na stronę MTZa. to maszyna nie do zajechania, a jeśli już padnie to jest prosta w naprawie i części są tanie

Do transportu dobra bo szybka, ale co innego jak ktoś od nowości wyczaił sie na tym ciągniku a co innego kolega kupi już troche sturanego mtz z problemami i zacznie go doprowadzać do użytku, kilku w okolicy kupiło mtz najpierw wielki zachwyt moc piekielna mało pali itd, no ale leje się jak z kaczej d*py wszędzie a to sprzęgło a to chamulce, nauka skrzyni biegów, przedni napęd, no ale najgorzej z tą chydrauliką dojść, jak ktoś ma czas i mao pola to może się bawić ale jak nie ma czasu to szlak moze trafić jak nieiwadomo co z tym i jak, jeśli mtz to naprawde żeby nie był to wypracowany egzemplaż albo nowego belarusa wiadomo sosnowy ale nowy, a zetor to ma być z napędem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ja bym wybrał zetora. U mnie w SKR mają i zetora i MTZ i twierdzą tak: Zetor nie do zajechania cały, w MTZ silnik. I to jest chyba prawda z tego co słyszę od użytkowników MTZ. MTZ ma słabą hydraulikę, i jest słabszy w polu od zetora, ale mi sie zdaję że to wina węższych opon niż w zetorze( mówie o tym z tego SKR-u). To że zetor spali więcej od MTZ w robocie w polu to się nie zgodzę, MTZ spali trochę mniej ale w lekkich pracach. Komfort lepszy w zetorze, jest trwalszy według mnie, ma ręczne sprzęgło WOM i jest zwrotniejszy. Polecam Zetora ale nie twierdzę że MTZ to złom jak niektózy pomyślą . To według mnie dobry sprzęt ale mi po prostu bardziej pasuje zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

na to ze ten ciagnik ma byc zadbany to nie patrcić bo u niego to syf hiła i mogiła on nie dba o maszyny jakupi ciagnik dobry to jego rozhłahta ze nie bedzie chciał jezdzici tok było jak mial forszaja wdupe jemu dawał i rozrypał to jego sprzedał i narazie 60tke zaciera ale o nia to trohe dba bo to jest jego jeden ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Wybór naprawdę trudny.Z jednej strony niech bierze mtz,ta ale z drugiej zetora.MTZ to jest dobra maszyna z tego co słyszałem to naprawdę maja one dobre silniki.Ale ta hydraulika :angry: Zetor to jest sprawdzona maszyna i wiele osób jest z nich bardzo zadowolona jakieś 90% posiadaczy :D A co do mtz to częściej się słyszy o awaryjności mtz.Jakby miał brać zetora to niech bierze 7745T.Taki zetor zrobi to samo na polu co i mtz :)

 

Ja osobiście wybrałbym jednak zetora choć kusiło by mnie do mtz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

A na ile ha ma być ten ciągnik. Myśle, że Zetorek 7745 na szybkiej skrzyni był by lepszy chociaż MTZ też jest dobrą maszyną ale Zetorka kupi się w lepszym stanie bo MTZ na rynku wtórnym zazwyczaj nie mają dobrego stanu i ludzie je sprzedają głównie ze względu na przecieki itp. ale ogólnie to jak ktoś dba w miare o sprzęt to jest git. Mój wojek ma MTZ 82 chyba z 1990 roku i wierzcie mi, że prawie nic przy nim nie robił a nie stoi u niego.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4
Do transportu dobra bo szybka, ale co innego jak ktoś od nowości wyczaił sie na tym ciągniku a co innego kolega kupi już troche sturanego mtz z problemami i zacznie go doprowadzać do użytku, kilku w okolicy kupiło mtz najpierw wielki zachwyt moc piekielna mało pali itd, no ale leje się jak z kaczej d*py wszędzie a to sprzęgło a to chamulce, nauka skrzyni biegów, przedni napęd, no ale najgorzej z tą chydrauliką dojść, jak ktoś ma czas i mao pola to może się bawić ale jak nie ma czasu to szlak moze trafić jak nieiwadomo co z tym i jak, jeśli mtz to naprawde żeby nie był to wypracowany egzemplaż albo nowego belarusa wiadomo sosnowy ale nowy, a zetor to ma być z napędem czy nie?

 

Ferdek jeżdziłeś Mtz-em??????? Z tego co wiem to każdy kto nie miał styczności z Mtz nażeka że skrzynia skomplikowana. Ja mam 50ha, Mtz z Turem, chodzi głównie w hydraulice i jest super. A żeby sprzęgło spalić w Mtz to trzeba mieć naprawde talent, u mnie po 11 latach pierwszy raz było regulowane, a hamulce traci jak się rozkręcą podciągi albo jak się niewłaściwie wyreguluje, to tak samo jak w kombajnie.

 

P.S. Przecieki da się wyeliminować nawet za 20zł bo na roździelaczu głównym cieknie tylko uszczelniacze sie wymienia i git.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja mtz 1994 i chodzi cały czas tylko wymieniałem w niej głowice i przerobiłem skrzynie z wajch po środku i nic przy niej nie ruszałem oprócz jaki drobnych awarii to chodzi bez awaryjnie i z tego sie ciesz ze trochę ciekanie to mi nie przeszkadza :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
ja mtz 1994 i chodzi cały czas tylko wymieniałem w niej głowice i przerobiłem skrzynie z wajch po środku i nic przy niej nie ruszałem oprócz jaki drobnych awarii to chodzi bez awaryjnie i z tego sie ciesz ze trochę ciekanie to mi nie przeszkadza :):D

 

Moja 330 gdyby nie miała parę razy robionego silnika to by była praktycznie nie dotykana :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zbigi123 pisałem że znajomi mają ja nie mam i to były ich spostrzeżenia,

nikt nie wspomniał ze za cene 10cio letniej mtz będzie dopiero 20letni zetor- co o tym myśleć sami oceńcie bo cena to cena swego czasu mtz był tańszy o połowe od zetora to i odzwierciedlenie ale ile mtg zetor przez 20 lat mógł zrobić to nie mtz przez 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Trudny trochę wybór...obie maszyny są bardzo dobre... :D

 

Jeśli miałbym wybierać, wybrałbym chyba MTZ... :)

 

A zetora bierze z turbo czy bez...??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

to prawda FERDEK07 ale też mam szwagra i jego ojciec ma 90ha i maja dwa mtz ty 82 i mówi ze strasznie ciekną ale mtz jak cieknie to i jedzie dalej

Edytowano przez andrzej2110
ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
to prawda FERDEK07 ale tesz mam szwagra i jego ojciec ma 90ha i maja dwa mtz ty 82 i muwi ze strasznie ciekna ale mtz jak cieknie to i jedzie dalej

Chętnie Ci sprzedam swojego MTZ :):D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

ja nie chce kupic mtz ta tylko kolega pokaz jakies fotki to zobzacze a i mtz ma byc z turbem "MarcinPykuS"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smokus1234    1

do transportu to oczywiście zetor- komfort fajnie sie prowadzi... a mtz lata po drodze i jest głosny no chyba ze w planach ma być wspomaganie na orbitolu to juz inna sprawa. No i mtz cieknie zle za to jest nie zniszczalny. w transporcie szybki ale jedzie sie nim jak za kare- mam na myśli szkrynie biegów!! pojebana. a w zetorze pierwsza klasa. tyle ze zetor nie ma tak pewnej mocy jak MTZ. Jak mtz ma 82 KM to ma a zetor jak ma 82 to ta moc jest nie pewna. porównójąc zetora i MTZ o tej samej mocy to MTZ i tak bedzie silniejszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
kolega chce kupic ciagnik maiała to byc 60tka ale jego tato jemu ja odradził a mówił jemu o zetorze 7745 lub MTZ cie 82 i tu ma dylemat jakie sa wsze opinie ??

ja bym na jego miejscu kupił MTZ moze nie taki komfort jak w zetorze ale MTZ to ciagniki nie dozdarcia moim zdanie sluchajc opinje innych uzytkowników tylko ciekawe jak ta chydraulika bedzie sie sprawowala


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Wszyscy wymieniaja hudraulike MTZ'a jako minus, ja powiem ze to jest plus! Moze zdarzaja sie przecieki, ale naprawa zajmuje 1 dzien a koszty sa smiesznie niskie. Skrzynia wcale nie jest taka zla. Wspomaganie na orbitrolu tez nie ustepuje temu z zetora. W ciezkich pracach typu orka MTZ sprawuje sie lepiej. Komfort jest lepszy w zetorze, ale w mtz'cie nie ma tragedii.

 

Jestem za MTZ'em :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

powiem jedno dla gosp do 40ha mtz czy pronar to szyte na miare ciagniczki, tanie w eksploatacji, nie az taki złe, sam mam pronara i miałem mtz ciągniki momentami dostają w kość i chodzą, oczywiscie to nie jd ale robia swoje.

 

82 rok mtz82 juz nie mój (sprzedany) i jak tu nie lubić mtz :D

post-4110-1197558623_thumb.jpg


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

to prawda a w planach ma mtz ta z ornitrolem i szeroka kabina niby komfortowa a zetor to taki zwykł tylko z turbiną oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj