adamgoral

Tabela wysiewu po polsku RAUCH MDS 932 R

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamgoral    0

witam mam takie pytanie jestem szczęśliwym nabywcom rozsiewacza RAUCH MDS 932R select i posiadam tabele wysiewu do tego rozsiewacza w języku niemieckim i moje pytanie jest tu takie czy zna ktoś kogoś lub posiada tabele wysiewu do tego rozsiewacza w języku polskim z góry dziękuję za pomoc

post-13263-0-15210100-1360600886_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szukałem ale nic nie znalazłęm.

 

...ale podeślij mi tą niemiecką tabelę, a ja się pofatyguję i Ci ją poprostu przetłumaczę, jeżeli oczywiście chcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z katalogu on-line można pobrać karty pdf z danymi nawozami dla danej szerokości. Po pokazaniu się tabeli, do góry po prawej stronie jeśli dobrze pamiętam jest ikonka pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozsiewał ktoś z Was MDS-em Saletrosan, bądź Saletre, jeśli tak to na jakich ustawieniach? Pytam bo w tabeli nie ma Saletrosanu, ani Saletry z Anwilu.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Saletrosanu nie siałem natomiast saletrę anwilu jak najbardziej. Kwestia tylko jaką chcesz dawkę i z jaką prędkością jeździsz.

 

Tak jak kolega @kris14 napisał link! Miałem identyczny rozsiewacz ponad 10 lat. A teraz przesiadłem się na Axis z wagą. Całą dokumentację posiadałem po polsku, lecz poszła razem z nim do klienta. Wracając do tematu. Na w/w stronie są podane nastawy wysiewów, które po wydrukowaniu wyglądają identycznie jak w tej co miałem w formie papierowej. Ta stronka on0line jest bogatsza w ilość i można sobie wydrukować wybrane. Jako wieloletni praktyk mogę stwierdzić, iż trochę trzeba się pobawić we własnym zakresie co do ustawień dawki wysiewu, bo tam to jakieś podane abstrakcje są. No i siejąc saletrę na 15m ( w moim przypadku) nastawiać na 18, bo przy fabrycznym nastawie miałem przebarwienia (niedokarmienie) w połowie między ścieżkami.

@adamgoral jak byś miał jakieś wątpliwości to myślę ze jestem w stanie pomóc.

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek2710    0

Witam, czy nadal ktoś jeszcze posiada tabele wysiewu i instrukcje obsługi do tej siewki? Jeżeli tak, to bardzo proszę o przesłanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Może ktoś z posiadaczy mds 921 napisać na jakim ustawieniu suwaka siał saletrę puławską 200kg/ha 12m  w tym linku co podał kriss14 na stronie kuchna niema saletry puławskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Nie wszystko znajdzie sie bezpośrednio. Trzeba zobaczyć gęstość, wielkość granuli i szukać podobnych, innych producentów

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    18
Dnia 5.03.2013 o 05:23, darolee napisał:

Saletrosanu nie siałem natomiast saletrę anwilu jak najbardziej. Kwestia tylko jaką chcesz dawkę i z jaką prędkością jeździsz.

 

Tak jak kolega @kris14 napisał link! Miałem identyczny rozsiewacz ponad 10 lat. A teraz przesiadłem się na Axis z wagą. Całą dokumentację posiadałem po polsku, lecz poszła razem z nim do klienta. Wracając do tematu. Na w/w stronie są podane nastawy wysiewów, które po wydrukowaniu wyglądają identycznie jak w tej co miałem w formie papierowej. Ta stronka on0line jest bogatsza w ilość i można sobie wydrukować wybrane. Jako wieloletni praktyk mogę stwierdzić, iż trochę trzeba się pobawić we własnym zakresie co do ustawień dawki wysiewu, bo tam to jakieś podane abstrakcje są. No i siejąc saletrę na 15m ( w moim przypadku) nastawiać na 18, bo przy fabrycznym nastawie miałem przebarwienia (niedokarmienie) w połowie między ścieżkami.

@adamgoral jak byś miał jakieś wątpliwości to myślę ze jestem w stanie pomóc.

Mam nadzieję, że mi pomożesz i odczytasz to. Bede sial teraz mdsem 901 saletre z anwilu na 15m. Jak ustawić łopatki? Jak masz ustawione? Niby aplikacja podpowiada e4 c1 ale przy innej saletrze już d3 b2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamix20
      Witam, 

      mam pytanie do posiadaczy rozsiewaczy Raucha i Sulkiego. Będe brał rozsiewacz na MR i musze zadecydować co by zakupić. Rozsiewacze do wyboru to albo Rauch MDS 17.1Q albo Sulky DX20+. Rozsiewacze wyposażone w komputer sterujący dawką, siew graniczny, full hydraulika, plandeka ze stelażem i jakieś tam oświetlenie. Ten Sulky teraz ostatnio mnie zainteresował ma on 900l to i tak bede musial skladac prosbe do Agencji o zmiane. Ogólnie rzecz biorąc prosiłbym ludzi którzy mają takowe sprzęty o wypowiedzenie się na ich temat. W MDS boje się troche regulowania tych łopatek do każdego nawozy inaczej. W Sulkim jest to troche inaczej rozwiązane bo jest tam rynienka którą sie steruje padanie nawozu na talerz. Na YT widzialem ze ludzie troche pisali ze Sulki po 2 sezonach ma problem z lakierem. 

      Dzięki za odpowiedź  
    • Przez Rolas132
      Witam
      Planuję kupić rozsiewacz.Pod uwagę biorę kverneland cl ew (posiada komputer z wagą dozujący dawkę nawozu w zależności od prędkości jazdy "tellus go", system wysiewu center flow limiter, plandeka cena ok 42000zł
      Rauch axis 20,2q (podobe wyposażenie tylko bez wagi) cena ok 44000zł
      kverneland 1100l  rauch 1000l planuję rozbudować do 2000l
      Co wybrać? pomóżcie!!!
    • Przez URSUSc385A
      Dzień dobry.  Chciałem zapytać gdzie można kupić części do rozsiewacza KUHN MDS 921?
    • Przez matekkrol
      Witam poszukuję tabeli wysiewu do rozsiewacza Rotina 1096k 
      pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Witam, posiadam rozsiewacz rauch komet zsb i podczas siewu nawozów dosyć głośno huczy. Czy to wina skrzyni przekładniowej?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj