Skocz do zawartości
adamgoral

Tabela wysiewu po polsku RAUCH MDS 932 R

Polecane posty

adamgoral    0

witam mam takie pytanie jestem szczęśliwym nabywcom rozsiewacza RAUCH MDS 932R select i posiadam tabele wysiewu do tego rozsiewacza w języku niemieckim i moje pytanie jest tu takie czy zna ktoś kogoś lub posiada tabele wysiewu do tego rozsiewacza w języku polskim z góry dziękuję za pomoc

post-13263-0-15210100-1360600886_thumb.jpg

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szukałem ale nic nie znalazłęm.

...ale podeślij mi tą niemiecką tabelę, a ja się pofatyguję i Ci ją poprostu przetłumaczę, jeżeli oczywiście chcesz...

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Z katalogu on-line można pobrać karty pdf z danymi nawozami dla danej szerokości. Po pokazaniu się tabeli, do góry po prawej stronie jeśli dobrze pamiętam jest ikonka pdf

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozsiewał ktoś z Was MDS-em Saletrosan, bądź Saletre, jeśli tak to na jakich ustawieniach? Pytam bo w tabeli nie ma Saletrosanu, ani Saletry z Anwilu.

Edytowano przez e1leex

darolee    3

Saletrosanu nie siałem natomiast saletrę anwilu jak najbardziej. Kwestia tylko jaką chcesz dawkę i z jaką prędkością jeździsz.

Tak jak kolega @kris14 napisał link! Miałem identyczny rozsiewacz ponad 10 lat. A teraz przesiadłem się na Axis z wagą. Całą dokumentację posiadałem po polsku, lecz poszła razem z nim do klienta. Wracając do tematu. Na w/w stronie są podane nastawy wysiewów, które po wydrukowaniu wyglądają identycznie jak w tej co miałem w formie papierowej. Ta stronka on0line jest bogatsza w ilość i można sobie wydrukować wybrane. Jako wieloletni praktyk mogę stwierdzić, iż trochę trzeba się pobawić we własnym zakresie co do ustawień dawki wysiewu, bo tam to jakieś podane abstrakcje są. No i siejąc saletrę na 15m ( w moim przypadku) nastawiać na 18, bo przy fabrycznym nastawie miałem przebarwienia (niedokarmienie) w połowie między ścieżkami.

@adamgoral jak byś miał jakieś wątpliwości to myślę ze jestem w stanie pomóc.

Edytowano przez darolee

mirek2710    0

Witam, czy nadal ktoś jeszcze posiada tabele wysiewu i instrukcje obsługi do tej siewki? Jeżeli tak, to bardzo proszę o przesłanie.

Pozdrawiam

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

leonardo111    32

Może ktoś z posiadaczy mds 921 napisać na jakim ustawieniu suwaka siał saletrę puławską 200kg/ha 12m  w tym linku co podał kriss14 na stronie kuchna niema saletry puławskiej

darolee    3

Nie wszystko znajdzie sie bezpośrednio. Trzeba zobaczyć gęstość, wielkość granuli i szukać podobnych, innych producentów

Edytowano przez darolee

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez HORTUS
      Chciałbym spytać o zasadę działania rozsiewacza Rauch z hydraulicznym sterowaniem zasuwą.
      Mam Raucha ZSB z otwieraniem ręcznym. W ubiegłym roku wpadłem na pomysł założenia siłownika i założyłem mu siłownik dwustronnego działania. Zamyka dobrze ale przy otwieraniu jest problem, zbyt duza siła na siłowniku. Chce pokrzywić rozsiewacz jak dochodzi dźwignia do ogranicznika ustalającego dawkę nawozu. Na wielu zdjęciach w internecie widać siłownik dwustronnego działania i ręczną dźwignię przy takich rozsiewaczach jak to wtedy działa. Może ktoś ma taki sprzęt,
      Teraz już wiem że ten siłownik powinien byc ze sprężyną.
    • Przez leszan
      Witam. Czy posiada ktoś katalog części do rozsiewacza Rauch MDS 732?? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł. Pozdrawiam
    • Przez Famer21
      Szukam rozsiewacza nawozów Rauch 19.1 900litrów, uzywany lub nowy na juz. Gdzie moge znalez ten model, bo ciezko o niego.. Hydrauliczne otwieranie przegród..
    • Przez adamk
      Panowie,
      szukam tabeli wysiewu dla RAUCH ZSB 900 - poratuje ktoś?

Będę wdzięczny za fotke, skan cokolwiek.

Pozdrawiam,
    • Przez Deutz-Fahr-Team-18
      Witam. Jestem zainteresowany kupnem takiego rozsiewacza lecz chciał bym zaczerpnąć opinii użytkowników posiadających  taki rozsiewacz

Czy sieją one lepiej od normalnych rozsiewaczy talerzowych czy gorzej ?

Jakie są ich plusy i minusy ? 

Czy opłaca się kupić używany w dobrym stanie czy lepiej nowy ?

Z góry dzięki za pomoc .Pozdrawiam