Skocz do zawartości
Arek3125

Kalibracja skrzyni biegow Massey Ferguson 3125

Polecane posty

Arek3125    4

Witam .

Mam pytanie odnosnie kalibracji skrzyni biegow.

Wie ktos moze jak jej dokonac??

Głownie interesuje mnie w Massey Fergusonie 31xx dynashift .

Jak to zrobic??

mariusz(ZDUN)    167

Ciśnienie w kołach musi być dokładnie 0,357 bara wyjąć żarówkę z lewego przedniego światła pozycyjnego i prawego tylniego stopu, jednocześnie wcisknąć ż/z i prawy dolny przycisk na lewym błotniku z prawej strony właczyć zapłon, przekręcić nawiew na maxa i moze uda się wywiać te dureństwa z waszych głów :) Gdzieście się takich debilizmów naczytali, od kiedy się tą skrzynie wogule kalibruje, i niby w jakim celu??

Edytowano przez mariusz(ZDUN)

Wiadomość z agroFakt.pl

Arek3125    4

Kalibrujesz w celu plynnego ruszania z dowolnego biegu ...

No i geniuszu jest to do zrobienia tylko pytam czy jest ktos kto sie zna na tym...

Pozdrawiam

mariusz(ZDUN)    167

Po pierwsze geniuszu do płynnego ruszania nie służy Dyna schift tylko sprzegło, które w tym modelu dodatkowo jest prostym suchym sprzęgłem , którego nawet w serii wyższej 6000 (mokre) się nie kalibruje, bo kalibruje się tylko przesówkę rewersu, 3125 ma prostą mechaniczną skrzynię z mechanicznym rewersem, suchym sprzęgłem jak juz wspomniałem, i dynaschiftu się nie kalibruje GENIUSZU!! Pozatym nie poto są biegi stopniowane, żeby ruszać z dowolnego. I zapytam jeszcze raz kto ci takich głupot do głowy nakładł.

Arek3125    4

Ok. Ale jak jade nim i przelaczam polbiegi na wyzszy to szarpie a chce zrobic tak aby on plynnie przychodzil z np. A na B. A do przelaczenia polbiegow nie musze uzywac sprzegla.

Korbanki mowili ze poto sie kalibruje skrzynie. Wiec chcialem sie dowiedziec jak to zrobic..

Edytowano przez Arek3125

mariusz(ZDUN)    167

To niech ci to przyjadą i wykalibrują jak są tacy mądrzy, pozatym nie da się żeby bez najmniejszego szarpnięcia zmieniał biegi żebyś tego nie czuł, natomiast jeśli jest to naprawde mocne to probelm leży gdzieś w samen przekładni, bądz jej sterowaniu, na diiagnostyce powinno wyjść , pozatym serwisy tak się znają na starszych ciągnikach, ze szok. Koleś do mnie dzwonił z problemem , w podnośniku w Case 5140 i w serwisie powiedzieli mu też ze trzeba wykalibrować podnośnik tylo jak, jak on nie jest obsługiwany żadnym komputerem, a inni też w case 51serii podpieli sie komputerem tylko w sumie nie wiem gdzie chyba pod gniazdo zapalniczki, i pomimo, że problemu nie znaleźli, to byli w stanie za pompcą tegoż komputera stwierdzić, że tarcze hamulcowe, są zurzyte w 60% i 500 poszło się walić , serwisy nie mają pojęci żadnego , poza wymianą olejów i filtrów,znaja tylko te ciągniki na jakich szkoleniach byli i tyle(oczywiścnie nikogo tu nie chcę obrazić)

Arek3125    4

No slyszalem ze mozna tak zrobic no ale coz.

Dzieki tez na odpowiedz i zawarta w niej pomoc :)

pablo85    1

kalibruje się dzisiaj właśnie to robiłem powinno się kalibrowac raz na 1000 mth .p i skrzynia chodzi płynnie ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?
    • Przez V12
      Witam
      potrzebuje szybkiej porady jak dalej postąpić
      Ciągnik poszedł na wymianę sprzęgła przy zlewaniu oleju wyleciały jakieś igiełki .
      Nie wiem czy rozbierać skrzynię i szukać wiadomo to poważna i kosztowana robota ogólnie brak częsci
      Pod obciążeniem w skrzyni nic nie pukało ani wyło , biegi nie zgrzytają , jedyny hałas to stuk przy gaszeniu i trochę rzęzi na 4 biegu na reduktorze ale to tylko na małych obrotach powyżej 1200 obr sie wycisza
      Biorę pod uwagę że może ktoś kiedyś robił skrzynie i dobrze nie wyczyścił pozostałości
      Może ktoś z Was zna objawy rozsypanego łożyska igiełkowego w takiej skrzyni
      Pozdrawiam
    • Przez Scoti
      Witam mam problem z obrotomierzem a mianowicie nie działa i nie liczy motogodzin. Prąd dostaje wiec w czym moze leżeć problem jest jakiś czujnik obrotomierza czy coś takiego ? 
    • Przez Barm03
      Szanowni agrofotowicze :), nabyłem ostatnio bardzo ciekawy egzemplarza masseya fergusona 152 ze skrzynią multipower. Niestety po oględzinach okazało się, że półbieg nie działa, przerzucałem wajchą góa dół i nie było żadnego efektu. Ktoś miałł z tym do czynienia ? Mógłby się coś na ten temat wypowiedziec ?